Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

poruka: 47
|
čitano: 17.502
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola".
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

 

Eto, a mene developera s vise od 15 godina radnog iskustva ne zele niti na informativni razgovor pozvati, nego samo automatska odbijenica.

 

Al OK, drago mi je ako nista drugo zbog ovih 1800 zaposlenih, neka rade i neka zaradjuju, daj srece da je jos nekoliko takvih firmi u HR, konacno bi se svjetlo u mraku naziralo. 

Moj PC  
6 11 hvala 0
12 godina
offline
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

Inace ne komentiram puno, al brate mili zasto si toliko butthurt sto nisi pozvan na razgovor da to u komentarima svakog posta oko infobipa moras spomenuti. Iskreno me to zanima

Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Eto, a mene developera s vise od 15 godina radnog iskustva ne zele niti na informativni razgovor pozvati, nego samo automatska odbijenica.

Znam mnoge koji rade svoj posao i preko 30 god pa im nebi dao ni da nadziru paletu cigli a kamo li ih zaposlio u struci. Ne kažem da spadaš u takvu skupinu već samo ukazujem da su godine iskustva vrlo labav argument za zapošljavanje

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 14:58 (Ges).
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Grozni_Zabac kaže...

Inace ne komentiram puno, al brate mili zasto si toliko butthurt sto nisi pozvan na razgovor da to u komentarima svakog posta oko infobipa moras spomenuti. Iskreno me to zanima

 

a ne zanima te sto sam sretan zbog ovih drugih 1800 ljudi sto radi tamo? Smijem biti nesretan radi sebe?

 

 

Ges kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Eto, a mene developera s vise od 15 godina radnog iskustva ne zele niti na informativni razgovor pozvati, nego samo automatska odbijenica.

Znam mnoge koji rade svoj posao i preko 30 god pa im nebi dao ni da nadziru paletu cigli a kamo li ih zaposlio u struci. Ne kažem da spadaš u takvu skupinu već samo ukazujem da su godine iskustva vrlo labav argument za zapošljavanje

 

imas potpuno pravo. Apsolutno sam beskoristan kao developer i nista ne vrijedim. Vec se vise od 15 godina slepam u firmama i ne radim im nista nego trosim struju.

 

16 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
I od frienda sam isto čuo da je dobio automatski odgovor. Nije za tebe, ideš dalje
15 godina
offline
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

One Equity Partners...privatna ruka JPMa, a dosta dobro tamo sjedi nas Mario Ancic.

 

Bas mi je drago. Za 3-5 god IPO?

 
1 0 hvala 0
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
dd.inc kaže...
I od frienda sam isto čuo da je dobio automatski odgovor. Nije za tebe, ideš dalje

 

ma znam, nisam butthurt nego eto, krivo mi je što nikad od njih nikakav osobni kontakt nisam ostvario. Mogu se barem javiti osobno, kazati smeta nam to i to, ili pružiti priliku osobi, ali da, nije za mene definitivno povrh svega jer sam u sadašnjoj firmi i više nego zadovoljan kako uvjetima tako i plaćom, i nemam nikakvog razloga mijenjati ju. Ali ono, uvijek ti je krivo kad te netko odjebe zbog nemaš pojma kojih razloga.

15 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
dd.inc kaže...
I od frienda sam isto čuo da je dobio automatski odgovor. Nije za tebe, ideš dalje

 

ma znam, nisam butthurt nego eto, krivo mi je što nikad od njih nikakav osobni kontakt nisam ostvario. Mogu se barem javiti osobno, kazati smeta nam to i to, ili pružiti priliku osobi, ali da, nije za mene definitivno povrh svega jer sam u sadašnjoj firmi i više nego zadovoljan kako uvjetima tako i plaćom, i nemam nikakvog razloga mijenjati ju. Ali ono, uvijek ti je krivo kad te netko odjebe zbog nemaš pojma kojih razloga.

 

Danas će sigurno dobiti još par tisuća molbi za posao. Misliš da će provjeriti svaku od njih i odgovoriti na sve?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

Vezano uz Zorana, znam za dvije priče iz "druge ruke" da su ljudi s ozbiljim iskustvom (preko 10god.) i pozicijama krenuli tamo raditi i dobili otkaz, tj. nisu zadovoljili na probnom roku ili neoposredno nakon njega.

vo nisam napisao kako bi "pljuvao" Infobip ili te ljude (ni ne znam ih) samo da je očito da u Infobipu točno znaju što od zaposlenika hoće. 

 

Inače vezano uz iskustvo, ukoliko firma ima dobro popunjena mjesta sa stručnjacima, onda većinom zapošljavaju mlađe i sa malo iskustva. Da od početka karijere naviknu na sistem rada i politku firme. Uz to (obično ne i nužno) imaju više želje za usvajanjem novih znanja, nemaju već formirane neke navike koje se kose sa politikom firme...

 

Bilo bi dobro da se javi neko od zaposlenika da čujemo iz prve ruke kao je raditi za njih (čisto znatiželja nisam ni blizu struka koje oni trebaju).

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu

kralju... mene je jedna firma 2x u 2 godine zvala za posao (2 razlicite pozicije / i nije Infobip)
i svaki put me ljubazno otkacili iz nikad poznatih razloga
opet da me pozovu vjerovatno bih se odazvao... sta cu - volim da se ispricam s ljudima.

sve ti znas, ali nista ne kontas
15 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Eto, a mene developera s vise od 15 godina radnog iskustva ne zele niti na informativni razgovor pozvati, nego samo automatska odbijenica.

 

Al OK, drago mi je ako nista drugo zbog ovih 1800 zaposlenih, neka rade i neka zaradjuju, daj srece da je jos nekoliko takvih firmi u HR, konacno bi se svjetlo u mraku naziralo. 

1. U 99% ozbiljnih firmi je privatni referral (ili takav proces) valjda najbitnija stvar trenutno

2. Furaju se na startupe u Dolini. Sto to znaci?

2a. Najbitniji je jeftini headcount dok nemaju track record 2-3 godine cistog cash flowa od kojeg je samo manjina reinvestirana. Jeftini headcount odrzava cost efficiency omjer koji je jako bitan kad ides trazit funding od PE/VC firmi (kojeg su upravo dobili).

2b. Startupi ne vole ljude s vise godina iskustva. Zasto? Zato sto s tim godinama iskustva konkuriras za seniora/team leadea.

2c. Makar bi ti prihvatio entry poziciju, to je los znak u buducnosti unutar firme (moral) jer ce netko ostat slan. Vise im pase imat jeftinih juniora koji napreduju i skolovani su na novijim tehnologijama (sudeci po proizvodu vjerojatno koriste ES6, Babel, Python, Node.js, Express...i tipa React/Angular s druge strane).

3. Ovakva firma vjerojatno dobije 80% prijava s par smjerova na FERu u svakoj generaciji, kao i na TVZ, FOI, PMF Mat i ostalim faksevima. Dakle cca vjerojatno 5000+ prijava po ciklusu.

 

 

I na nevezanoj noti, citam da Citi IB koji je adviseao deal kazu da je Infobip u 2019. imao oko $710m prometa. Znaci P/S multiple je 1.4. Dosta nisko bih rekao za firmu u razvoju. Ako raiseaju $200m na valuaciji od $1B znaci da je 20% firme kod One Equity Partners, sto je neki prosjek za VC/GE firme pred IPO. Vjerojatno bi bolje prosli u 1. mjesecu i dobili vecu valuaciju za manji %. Ali svejedno dobar deal. Valjda ce otvorit neki ured za operacije u SADu

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 16:12 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Eto, a mene developera s vise od 15 godina radnog iskustva ne zele niti na informativni razgovor pozvati, nego samo automatska odbijenica.

 

Al OK, drago mi je ako nista drugo zbog ovih 1800 zaposlenih, neka rade i neka zaradjuju, daj srece da je jos nekoliko takvih firmi u HR, konacno bi se svjetlo u mraku naziralo. 

 Developer s 15 godina iskustva ne radi za HR firme.

10 godina
online
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

 

 

Ovo je dobra vijest.

 

Međutim,.....

 

 

Eh, koliko to znači za nekoga pojedinca koji kod njih traži posao to je već drugi par rukava. Isto tako koliko je to dobro za nekoga tko radi tamo.

Ljudi moji nije ovo radničko upravljanje gdje svaki zaposlenik ima udjela u vlasništvu firme, pa će imati neposredne koristi od nečega ovakvoga, te da ima još pravo odlučivanja sa svojim glasom.

Ne, ti si plaćen po ugovoru i radiš po njemu. 

 

Tvoja kvaliteta koliko god bila negdje neprepoznata, vjerujte mi negdje će to sigurno biti.

Kada se to dogodi, samo nebo ti je granica.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

Imaju oglase za posao (iste) već valjda godinu dana. Prijatelj, vrlo kvalitetan inženjer prošao 4 razgovora (3 + test), obavio sve, oni ga otkantali. Priča je da trebaju 1000-2000 ljudi, a nikog ne zapošljavaju, nego samo j*** po tavanu. Ne znam gdje će naći 1000-2000 ljudi u HR, a kamoli kvalitetne koje otfikare nakon što te maltretiraju sa razgovorima i testovima. A ni plaće nisu nešto, ali o tom potom.

 

Dakle prije nego me netko napadne, nemam ništa protiv njih, upravo suprotno, želim im sve najbolje u daljnjem širenju, ali osobno ovo je meni vrlo loša praksa tako ljude natezati i vrtjeti oglase pa da vide tko će se javiti. Ali dobro, valjda znaju što žele, samo da ne cvile po novinama kako nema nikog nigdje tko bi radio.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
U kojim tehnologijama imaš iskustvo? Možda oni traže nešto drugo?
Inače, prije godinu dana je neki njihov HR agent slao upite na LinkedIn i meni i par kolega, zajedničko nam je JavaScript i .NET
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
online
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

Ja sam opet čuo da očekuju da radiš prekovremeno i da to nije plaćeno. Sada da li je to istina ili ne, to ne znam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Ja sam se isto tam javil na posel i osobno me direktor nazval da mi veli da zidare ne primaju... Ok, whatever.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

Nije puno trebalo da se sazna istina:

 

 

Kronološki:

1. 2003 - Kolege sa faksa i Silvio Kutić razvijaju inicijalnu platformu za slanje SMSa. Jednostavna web aplikacija šalje textualnu poruku SMS koja se preko vašeg mobilnog operatora dostavlja na vaš mobitel. Uglavnom je riječ o SPAM SMS porukama - primjer SMSa: nazovite ovaj broj i dobit ćete nagradu, posjetite ovu web stranicu, dobit ćete nagradu.., your mum is sick, please call this number, dođite u disco club, čeka vas besplatno piće... kojekakve poruke političkih stranaka potencijalnim biračima i slično.

2. Silvio Kutić dobavlja klijente koji žele poslati SPAM poruke na bazu mobilnih brojeva. Kako bi se te spam poruke dostavile, potreban je opet mobilni operator. Sa kojekakvim već uhodanim firmama (SMS agregatori) u tom poslu van Hrvatske (malo neinteresantno tržište), radi konekcije preko njih do mobilnih operatora, do vašeg (njihovog) mobitela.

3. 2005 - Silvio Kutić vidi priliku, proširuje se i izmanipulira i miče inicijalne kreatore platforme van poslovanja Infobip d.o.o. te ih nikada ne isplaćuje za rad. Krade i dio ideje od kreatora informatičkog protokola koji uopće omogućava SMS komunikaciju, web- mobitel. Bježi u Italiju kod novog partnera. Prikuplja prihod preko SPAM, TRASH, FRAUD poruka te otvara off shore tvrtku Infobip na Isle of Man. Uvodi sadašnjeg CTOa - Izable Jelenić da prokuži logiku postojeće platforme i održava platformu.

4. Zapošljava ljude sa bajnim obećanjima oko dijeljenja postotka prihoda kao i što je bilo sa inicijlanim kreatorima platforme. Posao cvate jer raste broj mobilnih korisnika, ljudi vjeruju u male plaće u kovertama i nikada isplaćene a dogovorene postotak bonuse. Zaposlenici postaju sales manageri, product manageri, routing manageri.

5. 2008 - Zapošljava inženjere koji će prokužiti logiku mobilnih mreža kako dostaviti poruku bez ikakvog troška i bez znanja mobilnog operatora. Ovdje vidimo, pored financijskog i početak telekomunikacijskog kriminala. Dosadašnji dobavljači postaju kupci, niža cijena poruke zbog telekomunikacijskog kriminala. Početak uzdrmavanja SPAM SMS tržišta gdje cijene brutalno padaju... Volumeni rastu. Razvija se i prodaje HLR usluga/ number lookup nastala na telekomunikacijskom kriminalu koja daje lokaciju i valdinost vašeg broja u bilo kojem trenutku. Prodaju se informacije o tome za tzv. čišćenje baze.. Zapošljava i brata na mjesto COO - Roberto Kutić kojemu je primarna zadaća (i dan danas) bacati interno bombe, raditi razdor interno među zaposlenicima i sijati konstatni strah i nepovjerenje.

6. Raste broj ljudi, sa par ugovora sa operatorima, agregatorima i sa Infobip d.o.o. ne možeš isplatiti plaće. Fakturira Infobip Isle of Man, nikome nigdje ne plaća porez, samo da bi mogao isplatiti minimalce. Po ostatak novaca za plaće u kovertama odlazi na Isle of Man koferima po novce ili unamljuje delivery guy-a.

7. 2010 - Infobip Isle of Man skuplja prihode, ugovore, plaća bijesne iznose svjetskim organizacijama vezane za mobilne telekomunikacije kako bi ušao u tzv. vip klub, prisustvovanje na svjetskim mobilnim kongresima, sajmovima itd.

8. Otvaraju se monogobrojni "uredi" firme i dodatne offshore firme (Telcomnia, Compatel, Panama company i slično), kako bi se oprao novac, stekla lokalna "prepoznatljivost" i olakšala manipulacija ljudima u inozemstvu.

9. Sada već nastaju pravni problemi oko ugovora, novaca, zaposlenika, firma strelovito raste. Puno sudskih sporova sa zaposlenicima, mobilnim operatorima koji su shvatili telekomunikacijski kriminal. Postepeno se počinje rješavati zaposlenika kojima ne može više manipulirati a koji znaju, koji znaju, koji znaju. Sa mobilnim operatorima se prelazi na direktne ugovore i konekcije, peglaju se pravne stvari. I dalje, crno poslovanje, preko besplatnih ruta i SPAM poruke je većina prihoda.

10. 2012 - A2P SMS, VAS postaje znatna svjetska industrijska podgrana, nemoguće je kontrolirati veliki priljev novca te otvara novi financisjki trokut. Infobip Isle of Man - Infobip UK - Infobip Hrvatska za pranje novaca. Infobip Isle of Man je i dalje sjedište i investiror za otvaranje novih kompanija po svijetu. Ne zna se tko je off shore vlasnik naravno, nema nikakvog oporezivanja i dalje, nema nikakve i ničije kontrole nad kapitalom i zaradom.

 

 

  1. Izmišljaju se novi poslovni modeli, jer već je puno kompanija u tom biznisu, svi poslovni modeli su na rubu telekomunikacijskog kriminala. Voice SPAM usluge, premium SMS i SPAM plaćanja i slično. Otvaraju se tzv. Mobilni Virtualni Operatori po državama a sa offshore tvrtkama izvana; u kojima je moguće, za slanje spam poruka. Razvijaju se i leglane usluge, tipa 2FA, informacijske poruke od banaka, shopping centara i slično - pravi klijenti i dalje ne doprinose postotku zarade, već spameri.

    12. 2014 - Totalni kaos sa cca 800 zaposlenih po svijetu, cca 15 off shore kompanija i cca 25 ureda. Generalno čišćenje u firmi. Otkazi, prijetnje, sređivanje prava i regulative, financija. Masno se plaćaju revizorske kuće kako bi se ispeglale financijska izvješća i pobijelio prljavi novac. Nastavljaju se isplaćivati plaće bez koverti ali i dalje nigdje nikakvih bonusa, dijeljenja dogovorenih postotaka. A Silvio i dalje svakom pojedinom zaposleniku nakon upoznavanja priča jednu te istu bajku, obmanu, priču, laž. To mu je u krvi - manipulacija, mikromanagiranje i laž!!!!

    13. Novac je parcijalno opran i pobijeljen, ima interesa stranih investitora no brzo odustaju jer ne mogu napraviti kompletni due dilligence. Puno je pitanja, puno nejasnoća. Uvodi se pokušaj mobilnih plaćanja preko platforme Centili.

    14. Posao se već proširio na Aziju, Afriku, Rusiju , polako i na Južnu Ameriku. SAD je i dalje nepoznanica, ima pokušaja, ali su regulative oko SPAMA, A2P rigorozne. Dobiva se udio i na europskom tržištu sa velikim poteškoćama. Žestoko se napada sva tržišta sa tzv. A2P Firewall rješenjem koje će štititi mobilne operatore upravo od svih SPAM poruka ali sa ekskluzivom na slanje tih istih SPAM poruka :)

    15. Velika marketinška kampanja po svim telekomunikacijskim svjetskim medijima, u posao se ulazi i sa FB, WhatsUp, Viber, poruke uglavnom za 2FA

    16. 2016 - Izgradnja kampusa u Vodnjanu je nakon inicijalnih pravnih problema oko zemljišta u punom zamahu. Razmišlja se istovremeno i ispituje područje Zagreba. Infobip d.o.o nema keš za takve operacije ali zna od kuda povući ako treba, od glavnih prihoda sa Isle of Man

    17. Polako se gasi Isle of Man ured, ostaju samo kosturi u ormaru, sve se prebacuje na UK, Infobip UK postaje osnivač Infobip d.o.o., uvodi se uprava društva, Kutići se sakrivaju iza svih instanci. Svi ugovori i plaćanja se prebacuju na Infobip UK, pomalo se otpuštaju SPAM klijenti i prelazi na bankarski sektor, enterprise klijente, koji vam šalju poruke o stanju računa, kada vam je servis automobila, kada morate kod doktora itd...

    18. 2018 - Kutići preko lokalnih kontakata i "ambasadora" ulaze pomalo u "hr poslovnu elitu" te dobivaju "presitžnu" nagradu EOY. Kronično nedostaje keša, poanta je imati što više zaposlenih i manipulirati tim ljudima, traži se novac po SAD-u tzv. smart cash, lol. Riješili su se svih koji znaju, koji znaju, koji znaju..... AI, IoT, Smart web yeah right 
 
22 0 hvala 19
13 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Solo761 kaže...

Ja sam opet čuo da očekuju da radiš prekovremeno i da to nije plaćeno. Sada da li je to istina ili ne, to ne znam...

 Radim tamo eto već 7godina i ovo gore nije istina, uvjeti su super, prekovremeni (kojih u dev odjelima ima malo) su plaćeni itd itd. Generalno sve kaj imaju druge firme imamo i mi i u većini high-end tvrtki svi ti benefiti su slični.

 

1000 ljudi se traži worldwide, znači ne izričito u ZG-u, odnosno balkanu i to nije mjerilo da su nekog od Vas odbili.

Vaš radni staž nije bitan ukoliko se:


1. ne uklapate u radnu sredinu koju taj odjel ima/traži

2. odjelu treba netko s znanjem, a Vi to na razgovoru niste pokazali (bez obzira na 10g iskustva - nažalost radni staž nije najbolje mjerilo).

 

 

Ako još kaj treba, pitajte.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 21:16 (sinkee).
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
sinkee kaže...
Solo761 kaže...

Ja sam opet čuo da očekuju da radiš prekovremeno i da to nije plaćeno. Sada da li je to istina ili ne, to ne znam...

 Radim tamo eto već 7godina i ovo gore nije istina, uvjeti su super, prekovremeni (kojih u dev odjelima ima malo) su plaćeni itd itd. Generalno sve kaj imaju druge firme imamo i mi i u većini high-end tvrtki svi ti benefiti su slični.

 

1000 ljudi se traži worldwide, znači ne izričito u ZG-u, odnosno balkanu i to nije mjerilo da su nekog od Vas odbili.

Vaš radni staž nije bitan ukoliko se:


1. ne uklapate u radnu sredinu koju taj odjel ima/traži

2. odjelu treba netko s znanjem, a Vi to na razgovoru niste pokazali (bez obzira na 10g iskustva - nažalost radni staž nije najbolje mjerilo).

 

 

Ako još kaj treba, pitajte.

 

 

 

ni ne zovu ljude na informativni razgovor, onaj gdje se pozdravite i kazete HR nesto o sebi. Nego automatski odjeb preko automatiziranog emaila. Al OK, svima zelim srecu sto rade tamo, samo naprijed i imajte i veliku placu, malo posla i dobre benefite. Ja sam pronasao svoju srecu u drugoj firmi i imam vrhunske uvjete koje necu valjda nigdje u HR imati, steta je samo sto me nisu nikada zvali niti da dodjem u infobip malo da se upoznamo, ali OK takav je zivot, mozda i bolje.

 

Sretno kolega.

 

 

 

6 godina
offline
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

Ova tema me podsjetila na nešto što sam se pitao, koliko su te vrijednosti firmi (ove, Tesla itd.) realne a koliko špekulativne?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

ZovemseZoranidolazimizRijeke znam za hrpu ljudi koji su tamo otišli iz jednog našeg telekoma i za par mjeseci se vratili nazad. Rekli su samo da su tamo užasni uvjeti i totalni kaos. Možda ti treba bit drago da te nisu niti zvali...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

A da netko objasni laički, zdravo seljački čime se firma bavi..

 

Kakav sms spam?

Zar je moguće da je takva lova u tako nečemu..

 

Jel to nešto kao i ovo kod nas sa egrađani, gdje ti šalju koje je tvoje biračko mjesto, i kad ti je istekla registracija, hzzo..

Ne bi začudilo da rade sa državom..Mislim, nema u tome ništa loše..

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 6:32 (boatenga).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
love2ml86 kaže...

Ova tema me podsjetila na nešto što sam se pitao, koliko su te vrijednosti firmi (ove, Tesla itd.) realne a koliko špekulativne?

 Theranos

9 godina
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Eto, a mene developera s vise od 15 godina radnog iskustva ne zele niti na informativni razgovor pozvati, nego samo automatska odbijenica.

 

Al OK, drago mi je ako nista drugo zbog ovih 1800 zaposlenih, neka rade i neka zaradjuju, daj srece da je jos nekoliko takvih firmi u HR, konacno bi se svjetlo u mraku naziralo. 

 da te utješim, oni su mene zvali, ja ih odbio :) 

preko nekog agenta na linkedin, iako mi je status da ne tražim posao..

 

imam nešto više iskustva po godinama nego ti, prateći nove tehnologije... iako od tog lika nisam saznao točno zašto ih zanimam, što točno od znanja im je bitno

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 8:26 (digitall).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Ne, neće, ali trebali bi. To je kultura. Ovako ispada da im i nije stalo do (budućih) radnika.

Osobno sam poslao dvije zamolbe, dosta dugo im je trebalo da odgovore na prvu, za grafičkog dizajnera - odbijen.
Još duže im je trebalo za drugu - Junior IT tehničar - odbijen
12 godina
odjavljen
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
Zašto ne bi?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu
U Africi ti novac kako brzo mijenja svoju vrijednost - ujutro možeš imati 20 nečega, i bit baja u selu, a navečer tih 20 nečega neće vrijediti mi za čunga lungu.
Pa su ljudi došli na ideju da za plaćanje koriste mobilne minute - nešto kao u filmu Just in time(tako nekako).
Za usluge prebacivanja minuta koriste njihove usluge (dolazak SMS poruke itd..)
Kad kupuješ nešto na netu, pa plaćaš karticom - banka ti pošalje SMS a kodom koristeći njihove usluge.
Dobar dio poruka za 2FA dolazi preko njih.

A koliko znam, oni su nastali tako da ih je gradonačelnik Vodnjana zamolio da za Novu godinu svi koji budu u Vodnjanu dobiju SMS čestitku
6 godina
online
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

Poznanik je bio tamo na razgovoru za posao, it branša naravno. Prošao dva kruga nakon čega su mu se zahvalili bez nekog pravog objašnjenja zašto ga neće uzeti. Nakon toga je radio još par mjeseci u HR i onda se preselio u Švedsku - Stockholm. Tamo je radio u nekoj maloj IT firmi (20-ak zaposlenih), posao zamolbu u Google i sada već godinu dana radi u Google-u. Od prve je upao i cijelo vrijeme je radio na onoj novoj google platformi za video meetinge (ne znam kako se zove). 

 

Uglavnom, to što jedva firma smatra da nemate dovoljne kompetencije/znanja/vještine za rad kod njih ne znači da i sve ostale firme tako razmišljaju. Infobit je smatrao da on nije kadar za njih, Google smatra obrnuto. I to je ok. 

 

Inače, čitao sam malo komentare na netu ljudi koji rade tamo i ima svega. Od onih koji su oduševljeni pa do onih kojima se tamo ne sviđa. Tako da je istina vjerojatno tamo negdje u srediti. 

 
6 0 hvala 0
10 godina
online
Domaći Infobip sada vrijedi više od milijardu dola

 

Ma ljudi najte se puno brigati, ako vas neka kompanija neće. Jednostavno, ako u nekome selekcijskom postupku bude bar 1 bolji kandidati od vas vi neupadate. 

Ne mora taj kandidat nužno biti bolji u znanju, nego više odgovara profilu kompanije. Negdje oće mlađe, negdje oće samo jedan spol, drugdje žele one labilnije, itd....

I dakako ne mora se vama firma nešto previše pravdati zakaj vas nije uzela.

 

Kao što i vi birate kompanije, tako i one biraju vas. Jer i kada dođete u te neke razvikana kompanije, ne znači nužno da nećete otići od njih ako vam negdje pašu bolji uvjeti.

Sve je to bizinis, odnosn u ovom slučaju tržište rada.

 

Kad-tad vaše vještine i kvaliteta će doći do izražaja.

Ostanite svoji i uvijek napredujte. Uvijek na liniji progresa.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 10:00 (PzKpfw).
Moj PC  
7 1 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice