Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

poruka: 34
|
čitano: 12.861
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o".
13 godina
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

"Agresivnom kampanjom uvođenja optike A1 nas je prisilio da i mi počnemo pružati taj inovativni način pristupa internetu."

Said no one.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
13 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
Jesu možda rekli da njihovi zaposlenici zovu pretplatnike od konkurencije u nadi da ih im ukradu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

Sto bi u Kini reklo, jedna ulica sa 6 zgrada dobila optiku.

 

Ja se s tim brojkama nebi hvalio, bas suprotno, 80.000 u 2020., poklopit se usima i probat

gradit sto se vise moze, pa do kraja 2020. da bar milja ljudi (25% stanovnistva) ima mogucnosti

prikljuciti se na optiku.

 

Recimo da se 70% stanovnistva nalazi u kucanstvu sa bar dvoje ljudi, po tome se moze uzeti nekakav

prosjek, i reci da je 80.000 kucanstava izmedju 2 i 5% stanovnistva. Tuga.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 12:02 (Čitatelj).
Moj PC  
18 0 hvala 4
9 godina
neaktivan
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
Čitatelj kaže...

Sto bi u Kini reklo, jedna ulica sa 6 zgrada dobila optiku.

 

Ja se s tim brojkama nebi hvalio, bas suprotno, 80.000 u 2020., poklopit se usima i probat

gradit sto se vise moze, pa do kraja 2020. da bar milja ljudi (25% stanovnistva) ima mogucnosti

prikljuciti se na optiku.

 

Recimo da se 70% stanovnistva nalazi u kucanstvu sa bar dvoje ljudi, po tome se moze uzeti nekakav

prosjek, i reci da je 80.000 kucanstava izmedju 2 i 5% stanovnistva. Tuga.

 

 

 Internet u DE je sranje,bolje je u Hrvatskoj stanje odnosno u Zagrebu a svi znamo da je Zagreb Hrvatska. 

7 godina
protjeran
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

Ne znam za DE, meni je u AT cisto solidnih 100/50 mbit optika u "povoljnom" paketu od 19€.

Najbrzi paket sto mogu dobiti je 200/200, al ne vrijedi tih 100€ mjesecno.

 

Jedino kad negdje pukne optika, zna cijeli kvart pasti na 5/1 mbit, unatrag zadnjih 6 godina sto

sam na optici, desilo se dvaput, i jednom je stvarno trajalo 9 dana dok se nije rijesilo,

al sta je tu je, bar je islo "nekako" (bolje nego nikako).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 12:35 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

Jučer sam gledao kartu pokrivenosti Zagreba optikom i to je jednostavno pretužno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 14:54 (zelenapaprika).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
Kolacic kaže...
Čitatelj kaže...

Sto bi u Kini reklo, jedna ulica sa 6 zgrada dobila optiku.

 

Ja se s tim brojkama nebi hvalio, bas suprotno, 80.000 u 2020., poklopit se usima i probat

gradit sto se vise moze, pa do kraja 2020. da bar milja ljudi (25% stanovnistva) ima mogucnosti

prikljuciti se na optiku.

 

Recimo da se 70% stanovnistva nalazi u kucanstvu sa bar dvoje ljudi, po tome se moze uzeti nekakav

prosjek, i reci da je 80.000 kucanstava izmedju 2 i 5% stanovnistva. Tuga.

 

 

 Internet u DE je sranje,bolje je u Hrvatskoj stanje odnosno u Zagrebu a svi znamo da je Zagreb Hrvatska. 

 Daj bože da ti se javi netko iz npr. Vinkovaca, pa da ti jednostavno da primjer kako je Zagreb Hrvatska što se tiče optike.

15 godina
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
A što se uopće javljaju, mi i danas pričamo o brzinama 5 do 10 Mbita. Uostalom da sam ja HT ne bi dao ni to. Ovce su da se šišaju.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

Još se hvale ovim brojkama i planovima, grozno.

Ja u VŽ imam 200/100 optiku za 135kn (Magić telekom), baš me zanima koliko bi to koštalo u t- comu.

 
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
Čitatelj kaže...

Sto bi u Kini reklo, jedna ulica sa 6 zgrada dobila optiku.

 

 

 

Da imaš takvih zgrada ovdje i one bi već odavno imale optiku.

zelenapaprika kaže...

Jučer sam gledao kartu pokrivenosti Zagreba optikom i to je jednostavno pretužno.

Tu su telekomi najmanji problem...

10 godina
neaktivan
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

U međuvremenu svicarci se pate sa brzinama 10Gbit/s

https://fiber.salt.ch/en/fiber/internet

 

Hvala telekomu na svemu sto rade za nas, i jos vise onima koji su im prodali monopolisticki polozaj 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

Odavno sam na A1 optici 150/15 + prošireni TV paket i telefon za 200kn/mj.

Nedavno je i HT provukao, ali traže 310kn za brzinu do 100mbps za najobičniji trio paket 

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
zelenapaprika kaže...

Jučer sam gledao kartu pokrivenosti Zagreba optikom i to je jednostavno pretužno.

Zaboravljaš da je Zagreb u očerupanoj Hrvatskoj, uostalom Optika nije široko dostupna i u znatno razvijenijim državama.

 

Eto fine usporedbe, Američka država Indiana stanovništvom oko 6.7 milja ljudova.Na karti klikni na Fiber Coverage, ili kako se navodi prosječna download brzina interneta u Indiani je 5.5mbps.

 

 https://geoisp.com/us/IN/

 

Indianapolis glavni grad Indiane, broj stanovništa oko 870 000 dakle malo veči od Zagreba.Opet klik na Fiber Coverage.Prosječna download brzina interneta u tom gradu je 6.4mbps, pa eto uživaj ili ak ti ne paše seli se na Klingon.

 

https://geoisp.com/us/IN/indianapolis/

 

Eto ja u Zagrebu imam 25mbps download(VDSL), ali to je daleko od prosjeka za Zagreb ali i Hrvašku opčenito.Puno kučanstava ne može potegnut niti 10mbps download.Eto sused kuča do mene, on ima 8mbps/VDSL download.Više ne ide da se ubije+optiku če dobit(to vrjedi i za mene) uskoro ili preciznije kad Dinamo uzme Ligu prvaka.

 

 

 

Na kraju onak okvirno, Zagreb i Indiana/Indianopolis vjerojatno imaju tu negdje istu prosječnu download brzinu interneta.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 16:41 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
Ispada da smo jako dobri što se toga tiče. Ja npr imam 70/10 ili nešto slično, a znam veliku većinu koji to nikad ne bi iskoristili. Velikoj većini su i osnovne brzine dovoljne, sve je to igra uloženo/vraćeno pa se onda i mogu "hvaliti" koliko su "puno" pokrili.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

A o vektoringu se više niti ne priča.
Izgleda da nemaju para da ulože u dslamove i rutere.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
Bez torrent-a ja bih mogao zaboraviti kako izgleda 4K...15mbps je vrh i to zadnjih 14 godina... dalmatinski gradovi su PAIN in ASS za bilo kakvu infrastrukturu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
Old Iggy kaže...
zelenapaprika kaže...

Jučer sam gledao kartu pokrivenosti Zagreba optikom i to je jednostavno pretužno.

Tu su telekomi najmanji problem...

 Što je problem? 

4 godine
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
rambox kaže...

 Već odavno ne uspoređujem Hrvatsku s Amerikom. Zadnji put sam to napravio pred kraj upotrebe običnih modema na telefonskoj liniji.

 

 

A1 ih ne natjerao? Daj bože da ih A1 natjera i u mom kvartu.

 

4 godine
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
Gnjili kaže...

A o vektoringu se više niti ne priča.
Izgleda da nemaju para da ulože u dslamove i rutere.

Uložili u mobilne mreže.

16 godina
online
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
zelenapaprika kaže...
Old Iggy kaže...
zelenapaprika kaže...

Jučer sam gledao kartu pokrivenosti Zagreba optikom i to je jednostavno pretužno.

Tu su telekomi najmanji problem...

 Što je problem? 

Od stanja DTK, prava pristupa, prava prolaza, potrebe za dodatnom infrastrukturom, zabrana HAKOM-a (Fiberland), neisplativost na mnogim lokacijama (pricijenjeni ROI od 20+ godina), još niz drugih stvari.

15 godina
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
rambox kaže...
zelenapaprika kaže...

Jučer sam gledao kartu pokrivenosti Zagreba optikom i to je jednostavno pretužno.

Zaboravljaš da je Zagreb u očerupanoj Hrvatskoj, uostalom Optika nije široko dostupna i u znatno razvijenijim državama.

 

Eto fine usporedbe, Američka država Indiana stanovništvom oko 6.7 milja ljudova.Na karti klikni na Fiber Coverage, ili kako se navodi prosječna download brzina interneta u Indiani je 5.5mbps.

 

 https://geoisp.com/us/IN/

 

Indianapolis glavni grad Indiane, broj stanovništa oko 870 000 dakle malo veči od Zagreba.Opet klik na Fiber Coverage.Prosječna download brzina interneta u tom gradu je 6.4mbps, pa eto uživaj ili ak ti ne paše seli se na Klingon.

 

https://geoisp.com/us/IN/indianapolis/

 

Eto ja u Zagrebu imam 25mbps download(VDSL), ali to je daleko od prosjeka za Zagreb ali i Hrvašku opčenito.Puno kučanstava ne može potegnut niti 10mbps download.Eto sused kuča do mene, on ima 8mbps/VDSL download.Više ne ide da se ubije+optiku če dobit(to vrjedi i za mene) uskoro ili preciznije kad Dinamo uzme Ligu prvaka.

 

 

 

Na kraju onak okvirno, Zagreb i Indiana/Indianopolis vjerojatno imaju tu negdje istu prosječnu download brzinu interneta.

 Prosjek ne govori nista. Ako je suditi po grafu kojeg si dao, pise da 99.55% korisnika u Indianapolisu ima pristup 50-mbit downloadu, 61% fiberu, samo sto placaju manji paket...

12 godina
neaktivan
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

Kad dodem doma na litovanje i sitim se da mi je brzina 10/1 muka me odman uvati. Zato barem ovdi u Svedskoj iman optiku 500/500 :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

Na Rab,na Rab

traba apsolutno donijet optiku.

Tamo je psihijatrijski sanatorij,

tako da bolesnicima ne bi slučajno

"zatrzao" stream i da nastane

pobuna i počnu bižat po otoku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

Baš čudno za ovoliko povećanje kućanstava s optikom. Kao da smo zaboravili da dio toga financira i sama Europska unija, a samo dio HT. Lako provjerljivo i na google tražilici brzo dostupno... 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
wifizone kaže...

Kad dodem doma na litovanje i sitim se da mi je brzina 10/1 muka me odman uvati. Zato barem ovdi u Svedskoj iman optiku 500/500 :)

 Ti možda imaš, ali večina Šveđana nema jer Optika čak i njima nije dostupna iz razno raznih razloga.

 

Eto jednog primjera to je kabelski Internet, izmjereno u Švedskom gradu Helsingborg.To je manji grad uz morsku obalu, okvirno oko 115 000 tisuča stanovnika.

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 19:29 (rambox).
5 godina
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
Realno gledajući 32mbps/16mbps je dovoljno za 90% korisnika,uključujući i mene...upalim laptop...24h puta 30 dana s brzinom od 15mbps to mi je 4TB:)...tako da mi je u biti i dosta 15mbps...međutim ipak za direktno gledanje 4K hdr stream-a triba tih dovoljnih 30mbps
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 19:46 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
rambox kaže...
wifizone kaže...

Kad dodem doma na litovanje i sitim se da mi je brzina 10/1 muka me odman uvati. Zato barem ovdi u Svedskoj iman optiku 500/500 :)

 Ti možda imaš, ali večina Šveđana nema jer Optika čak i njima nije dostupna iz razno raznih razloga.

 

Eto jednog primjera to je kabelski Internet, izmjereno u Švedskom gradu Helsingborg.To je manji grad uz morsku obalu, okvirno oko 115 000 tisuča stanovnika.

 

 

 

 

 Bio u Helsinborgu. Ovisi u kojem dijelu grada zivis. Meni je poznanica tamo  imala u stanu kabelsku bez  problema 100/100 .  A vecina gradova, ima odlicnu infrastrukturu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 20:20 (wifizone).
12 godina
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

A1 optika - 500/350mbps...Zagreb - Dubrava. Cijena 189kn. 

 

Najbolji način postavljanja optike po stupovima Hep-a tj najbrži. 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-
Do kraja godine stize optika u SB.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Do kraja godine 80.000 kućanstava će imati HT-ov o

Smeće od telekoma...15 godina pretplatnik u Zagrebu a usluga je bila sve gora.Na optiku sam prešao prije par godina kad sam im otkazao ugovor jer su oni radili na "proširenju infrastrukture" na podsljemensku zonu--čitaj nema zgrada-- da uvale odmah 100 korisnika po kanalu ili stupu...valjda sam trebao cijeli kvart nagovoriti na optiku u kućama da bi njihova infrastruktura bila isplativa.Sad i da mi ju badava nude 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice