Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

poruka: 131
|
čitano: 34.782
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema".
11 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Zasto svi mislite da je problem neznaje engleskog.

Recite to tako jednom kinezu, ili njemcu da nauce engleski. Pa da vidim sta bi vam rekao da nemaju titlove ili sinhronizaciju?

Ja preferiram talijanski, i da je disney sad izasao i uz to sto nema hrv, nebi imao ni talijanski. Ne bi ga uzeo. Engleski znam, ali jednostavno mi mozak ne funkcionira na engleskom i filmove/serije koliko god sam ih gledao na engleskom razumio bi, ali puno lakse mi je tal i hr. Engleski koristim samo za komunikaciju i ništa više.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
zviznemte kaže...
Zasto svi mislite da je problem neznaje engleskog.

Recite to tako jednom kinezu, ili njemcu da nauce engleski. Pa da vidim sta bi vam rekao da nemaju titlove ili sinhronizaciju?

Ja preferiram talijanski, i da je disney sad izasao i uz to sto nema hrv, nebi imao ni talijanski. Ne bi ga uzeo. Engleski znam, ali jednostavno mi mozak ne funkcionira na engleskom i filmove/serije koliko god sam ih gledao na engleskom razumio bi, ali puno lakse mi je tal i hr. Engleski koristim samo za komunikaciju i ništa više.

Činjenica je da velike nacije puno toga sinkroniziraju prije svega ili naravno titluju (sinkronizacija je problem) i engleski im je manje primaran i onda imamo situaciju da čim izađu iz svoje zemlje su kao tutleci.

Ima nažalost hrpa turista iz tih zemalja s kojima se teško normalno komunicirati. Dosta njih očekuje da znaš njihov jezik jer naravno turistička smo mala zemlja pa je normalno da znamo 5/6 ''svjetskih'' jezika.

 

7 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Moj osobni stav je da bi za pocetak barem 40% sadrzaja trebalo biti s titlovima. Osobno mi ne trebaju, ali bi npr. moji roditelji koji inace pricaju solidan engleski bi imali problema s razumijevanjem.

Sto se sinkronizacije tice, istu mrzim iz dna duse. Jedina iznimka je sadrzaj za predskolsku djecu. Sad ide malo off topica. Najbolji primjer bi bili visokobudzetni animirani filmovi i koliko god neke volio toliko ih jednostavno ne mogu gledati sinkronizirane. Nekada davno je Cinestar davao par termina za verzije s originalnim zvukom, ali koliko mi je poznato toga vise nema. Kad smo kod streaming platformi dobra stvar je sto se vise audio traka na razlicitim jezicima mogu lagano pruziti korisnicima pa tko voli nek izvoli.

Dobra stvar u Hrvarskoj je sto se sinkroniziraju samo animirani filmovi, dok u nekim drzavama sinkroniziraju sve. Smatram da je to uzasna praksa jer, kao sto je vec napisano, ljudi nemaju nikakvog doticaja sa stranim jezikom i na taj nacin zakidaju sebe. Sjecam se kada sam kao klinac instalirao prvi Office koji je izasao na hrvatskom. Nakon par minuta je bilo “koji k ovo znaci”. Bio sam u slicnoj situaciji kao da je bio na kineskom.
Gdje sada zivim i radim sve, ali ama bas sve je lokalizirano. Ljudi pricaju samo materinji jezik, a engleski, iako ga kao djeca uce vremenski slicno kao djeca u Hrvatskoj ne znaju beknuti nista na engleskom.
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
mejt kaže...

Ne kontam kako nema u hrvatshoj, dok recimo upravo upalio avangers u Austriji i ima hrvatski titl?

 Kako je ovo moguće ?

 Ja ne vidim Hrvatsko ništa. Niti preko tv-a niti putem pc-a

Hvala

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 8:49 (toxic).
11 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
mejt kaže...

Ne kontam kako nema u hrvatshoj, dok recimo upravo upalio avangers u Austriji i ima hrvatski titl?

 Ja sam sad pogledao u samsungovoj tv aplikaciji i ja ni na jednom avengeru ne vidim titlove. Bar ne iz Hrvatske, možda da probam vpn, a možda ima i veze što je account iz US mada mislim da to nebi trebalo biti problem

12 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Iskreno, nije mi jasan ovaj poslovni potez... Lako još za titlove, iako se i o tome može diskutirati, ali lansirati streaming servis koji bi određen dio ljudi uzeo zbog djece i crtića i onda na njemu ne ponuditi i sinkronizaciju na hrvatskom (koja već odavno postoji)... To je stvarno glupo.

Do jučer se na konkurentskoj platformi isti film mogao gledati na hrvatskom, a sad treba platiti da ga se gleda na engleskom. Znam da im je naše tržište nevažno, ali to je stvarno debilna, pa čak i pomalo omalovažavajuća ideja. Moje novce zbog toga neće vidjeti.
 
7 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Meni nije jasno kako nisu stavili sinkro crtiće koji su npr bili uredno sinkronizirani na HBO-u ili njihovim DVD i BR izdanjima. O kinu da i ne pričam. Često su mi sinkronizacije bile bolje i zabavnije od originala :)

A znam da smo dobivali i priznanja od samog Disneya za kvalitetu sinkronizacije. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Weqsla kaže...

Meni nije jasno kako nisu stavili sinkro crtiće koji su npr bili uredno sinkronizirani na HBO-u ili njihovim DVD i BR izdanjima. O kinu da i ne pričam. Često su mi sinkronizacije bile bolje i zabavnije od originala :)

A znam da smo dobivali i priznanja od samog Disneya za kvalitetu sinkronizacije. 

Pitanje je tko je vlasnik sinkronizacije.

8 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Kako su mogli uopće pokrenuti posao s poluproizvodom? Ah da, banana država bez zakona.. 

 
2 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Old Iggy kaže...
Weqsla kaže...

Meni nije jasno kako nisu stavili sinkro crtiće koji su npr bili uredno sinkronizirani na HBO-u ili njihovim DVD i BR izdanjima. O kinu da i ne pričam. Često su mi sinkronizacije bile bolje i zabavnije od originala :)

A znam da smo dobivali i priznanja od samog Disneya za kvalitetu sinkronizacije. 

Pitanje je tko je vlasnik sinkronizacije.

 Bilo bi zbilja čudno da je naš studio vlasnik sinkronizacije. Kao da sam ja vlasnik dizajna kojeg mi klijent plati. Ako je meni to ugovorom rješeno da prava prelaze na klijenta onda i jedan ogromni Disney sigurno nije prepustio sinkronizaciju nekom malom studiju u HR :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 13:56 (Weqsla).
6 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

A krvi ti koliko plakanja za titlovima, pa zar stvarno mislite da će ulagat bilo kakve novce za par tisuća pretplatnika iz HR koji imaju probleme sa titlovima??? Pa više pretplatnika imaju u jednom selu u Kini nego u cjeloj HR.

Nitko vas ne sili da ih naručite, niti oni ovise o HR da im poslovni model ne propadne, a uostalom nije ni Netflix na početku imao a ni sada nemaju za sve, pa glej čuda opet ih tisuće i tisuće ljudi gleda.

 

Meni je veći problem da sve što je gore sam več pogledao i izbor je jadan, tako da u nadi da će se jednog dana pojavit streaming servis za sve  (kao što postoje za muziku gdje svi imaju skoro sve) a ne da plačam 7 pretplata da mogu pogledat 2 puta mjesečno na svakom nešto. Sa veseljem bi dao i 30 eur da imam na jednom mjestu sve!!!

 

 

Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Weqsla kaže...
Old Iggy kaže...
Weqsla kaže...

Meni nije jasno kako nisu stavili sinkro crtiće koji su npr bili uredno sinkronizirani na HBO-u ili njihovim DVD i BR izdanjima. O kinu da i ne pričam. Često su mi sinkronizacije bile bolje i zabavnije od originala :)

A znam da smo dobivali i priznanja od samog Disneya za kvalitetu sinkronizacije. 

Pitanje je tko je vlasnik sinkronizacije.

 Bilo bi zbilja čudno da je naš studio vlasnik sinkronizacije. Kao da sam ja vlasnik dizajna kojeg mi klijent plati. Ako je meni to ugovorom rješeno da prava prelaze na klijenta onda i jedan ogromni Disney sigurno nije prepustio sinkronizaciju nekom malom studiju u HR :)

Na stranu što bi bilo jako čudno da Disney ne preda nekom ovdje izradu sinkronizacije (jer će to i bitno teže i skuplje naći u SAD), prijevod je autorsko djelo. Ako ga žele koristiti moraju platiti i naknadu.

nikonja kaže...

A krvi ti koliko plakanja za titlovima, pa zar stvarno mislite da će ulagat bilo kakve novce za par tisuća pretplatnika iz HR koji imaju probleme sa titlovima??? Pa više pretplatnika imaju u jednom selu u Kini nego u cjeloj HR.

Nitko vas ne sili da ih naručite, niti oni ovise o HR da im poslovni model ne propadne, a uostalom nije ni Netflix na početku imao a ni sada nemaju za sve, pa glej čuda opet ih tisuće i tisuće ljudi gleda.

 

Meni je veći problem da sve što je gore sam več pogledao i izbor je jadan, tako da u nadi da će se jednog dana pojavit streaming servis za sve  (kao što postoje za muziku gdje svi imaju skoro sve) a ne da plačam 7 pretplata da mogu pogledat 2 puta mjesečno na svakom nešto. Sa veseljem bi dao i 30 eur da imam na jednom mjestu sve!!!

 

 

Nitko im ne brani da plasiraju uslugu globalno i kažu nemamo lokalizaciju, snađite se ako želite.

Ali ako kažu "došli smo u Hrvatsku" - da, očekuje se da postoji i prijevod ili sinkronizacija (dapače, pitanje je postoji li prevara korisnika).

 

Streamin servis za sve' Zaboravi. Cilj i je segmentirati sve više, ne da se jednom (i pitanje je kome) plaća naknada za sve. A i da se pojavi netko takav, pretplata bi koštala ko Sv. Petra kajgana.

14 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Nije mi jasno kako ovaj u Austriji ima hr titl. Probao sam preko vpn-a (doduše nemam Austriju) Njemačku , Nizozemsku... ali sve je isto.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 14:22 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Ezio kaže...

Nije mi jasno kako ovaj u Austriji ima hr titl. Probao sam preko vpn-a (doduše nemam Austriju) Njemačku , Nizozemsku... ali sve je isto.

ista stvar se dogadja na netflixu, neki filmovi nemaju npr engleske titlove u njemackoj a u drugim drzavama imaju.

sve ovisi o autorskim pravima jer nisu ista za svaki film

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
11 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Ezio kaže...

Nije mi jasno kako ovaj u Austriji ima hr titl. Probao sam preko vpn-a (doduše nemam Austriju) Njemačku , Nizozemsku... ali sve je isto.

 Nema nigdje titlova hrvatskih, ako ima neka taj koji vidi slika i postavi sliku.

 

Jedino kako mozete imati hrvatske titlove je da koristite translate opciju u chromu, postavite engleske titlove i onda automatski prevodi titlove. Ali znajuci google translate nije 100% ali to sam vrijedi na pc, na tvu i mobitelima se to ne moze.

 

6 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Ako smo im mi nevažno tržište(nema titlova)...zašto uopće dolaze...zašto gube resurse na dolazak na nebitno tržište
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
HCMAA kaže...
Ako smo im mi nevažno tržište(nema titlova)...zašto uopće dolaze...zašto gube resurse na dolazak na nebitno tržište

Da bi zaradili?

A resursi su poneki CDN i možda negdje neki pojačani link.

15 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Mi Hrvati zaista ne cijenimo vlastiti jezik, ako ne znaš Engleski ne vrijediš ništa.. Drugi nam namecu sve živo pod normalno i to prihvacamo, evo podsvjesno se pocinjemo sramiti što znamo Hrvatski, a podrugujemo se svima koji ne znaju bilo koji strani jezik..

 

Uzeti cu za primjer Francusku, ovi koji su bili u Francuskoj, pokušajte kupiti bilo što tamo, vole svoj jezik i forsiraju ga i u tome ih podržavam, iznimke su firme u kojima određeni ljudi moraju raditi i pricati na nekom drugom jeziku.

 

Komedija.

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
12 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Mar kaže...
Nije poanta u nerazumijevanju jezika već u tome da bi sadržaj koji se nudi trebao biti prilagođen jezikom domaćem tržištu.

Zamislite da idete u Lidla i tamo vam blagajnica priča na njemački ili engleski???

Ili da idete u knjižaru ili knjižnicu i većina/sve knjige su na stranom jeziku.

Ove stvari bi trebalo regulirati zakonom.

A ne znaš sam odlučiti ne gledati nešto što ne razumiješ, nego ti treba zakon to reći?

Taraba kaže...

 Gle, oni su došli u Hrvatsku nuditi svoj proizvod, u HR je službeni jezik hrvatski, ne engleski. Stoga ti ovo tvoje pitanje promašeno totalno.

 Nisu oni nikud došli, samo su i nama omogućili da gledamo.

15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Cy83rDud3 kaže...

Kako su mogli uopće pokrenuti posao s poluproizvodom? Ah da, banana država bez zakona.. 

 Još jedan kojem zakon treba reći što da gleda, a što ne...

16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
dejo6 kaže...

A ne znaš sam odlučiti ne gledati nešto što ne razumiješ, nego ti treba zakon to reći?

Da, zakon bi trebao reći da to mora biti poznato unaprijed.

A ne da uzmeš uslugu pa onda shvatiš da nije prilagođena za RH.

6 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -

Nemoj uspoređivat jezik kojeg govori oko 320m ljudi na svijetu sa jezikom kojeg govori 4m ljudi. I to nema nikakve veze sa ponosom na svoj jezik nego ako želiš komunicirat sa drugim ljudima van Hrvatske jbg. moraš znat minimalno engleski koje se ugurao kao neko "univerzalni" jezik bilo to nama drago ili ne. I da i Francuzi ga i uče i govore iako nemaju pretjerano želje za njim, a uz to nevidim ništa loše da se učimo strane jezike nego samo veliki plus.

 

Jbg. mali smo i to ima i svoje minuse bez obzira svidilo se nama to ili ne.

 

Slažem se da način komunikacije od strane Disney-a nije bio pravilan jer je večina ljudi uvjerena da su titlovi i sinhornizacija prisutni u HR verziji iako to nije istina, nadam se samo da neće previše ljudi "nategnit" na godišnju preptlatu. 

6 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Old Iggy kaže...
dejo6 kaže...

A ne znaš sam odlučiti ne gledati nešto što ne razumiješ, nego ti treba zakon to reći?

Da, zakon bi trebao reći da to mora biti poznato unaprijed.

A ne da uzmeš uslugu pa onda shvatiš da nije prilagođena za RH.

 Hvala bogu da nije, inače bi još uvijek gledali samo HRT 1 i 2

15 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
toxic kaže...

Mi Hrvati zaista ne cijenimo vlastiti jezik, ako ne znaš Engleski ne vrijediš ništa.. Drugi nam namecu sve živo pod normalno i to prihvacamo, evo podsvjesno se pocinjemo sramiti što znamo Hrvatski, a podrugujemo se svima koji ne znaju bilo koji strani jezik..

 

Uzeti cu za primjer Francusku, ovi koji su bili u Francuskoj, pokušajte kupiti bilo što tamo, vole svoj jezik i forsiraju ga i u tome ih podržavam, iznimke su firme u kojima određeni ljudi moraju raditi i pricati na nekom drugom jeziku.

 

Komedija.

 

 

Francuski je jedan od nekoliko top svjetskih jezika. Hrvatski je isto, ali na dnu te ljestvice i govori ga par milijuna ljudi. I to sve manje.

Možeš ti pričati sa strancem na hrvatskom, al uglavnom smo turistička zemlja pa nam je turist važan i bilo bi bahato da ga ignoriraš.

Isto tako u poslovnom svijetu, prilagodiš se gostima, a ne gosti tebi. Ne vjerujem ni da se francuzi kurče u poslovnom svijetu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
nikonja kaže...
Old Iggy kaže...

Da, zakon bi trebao reći da to mora biti poznato unaprijed.

A ne da uzmeš uslugu pa onda shvatiš da nije prilagođena za RH.

 Hvala bogu da nije, inače bi još uvijek gledali samo HRT 1 i 2

Znaš neku uslugu tog tipa koja nema takvo što?

Čak i srpski filovi u kinima trebau biti s prijevodom, kamoli ovo.

 

Korisnik je potpuno u pravu kad takvo što očekuje. E sad, ako toga nema...

14 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

joj ovi "Englezi" se prave pametni.. jazavci jedni znate engleski? tu birs end van koka kola - to vam nije znanje engleskog....

 

upravo i zato jesu titlovi važni ako i želiš naučiti jezik - da se naučiš što TOČNO to žlabranje s ekrana znači...

 

sad sam u Poljskoj i kurca engleski znaju i ITevci... sve je to na nivou "tu birs end van koka kola"... sve je to od sinkanih filmova...

 

a kamoli nekakvo dublje promišljanje, nema teorije da bi sklepali rečenicu da im daš 15 minuta za svaku...

 

no uostalom svi ti naši "Englezi" ne znaju nikakvu ideju niti na rvackom (jel', mater'njem) iskazati jer su ograničeni...

 

zato - nema titlova - nema novaca jer to nije puna usluga...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Bitanga kaže...
toxic kaže...

Mi Hrvati zaista ne cijenimo vlastiti jezik, ako ne znaš Engleski ne vrijediš ništa.. Drugi nam namecu sve živo pod normalno i to prihvacamo, evo podsvjesno se pocinjemo sramiti što znamo Hrvatski, a podrugujemo se svima koji ne znaju bilo koji strani jezik..

 

Uzeti cu za primjer Francusku, ovi koji su bili u Francuskoj, pokušajte kupiti bilo što tamo, vole svoj jezik i forsiraju ga i u tome ih podržavam, iznimke su firme u kojima određeni ljudi moraju raditi i pricati na nekom drugom jeziku.

 

Komedija.

 

 

Francuski je jedan od nekoliko top svjetskih jezika. Hrvatski je isto, ali na dnu te ljestvice i govori ga par milijuna ljudi. I to sve manje.

Možeš ti pričati sa strancem na hrvatskom, al uglavnom smo turistička zemlja pa nam je turist važan i bilo bi bahato da ga ignoriraš.

Isto tako u poslovnom svijetu, prilagodiš se gostima, a ne gosti tebi. Ne vjerujem ni da se francuzi kurče u poslovnom svijetu.

Francusku posjecuju isto tako jako puno ljudi pa ih boli kifla sto jedan Japanc, Kinez, Njemac zele pricati na Engleskom... poanta je da im je stalo do jezika i nama bi trebalo biti... al okey..

 

 

Ovo je aplikacija koja je plasirana na naše tržite i ne nudi ništa našeg. Cak  su se lažno i oglašavali, jer u reklamama se vide titlovi.

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 16:54 (toxic).
6 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Jedino mi nije jasno ako je ovo što kaže kolega točno, da se u nekim zemljama vide HR titlovi. A kod nas ne..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Ne podrzavam ove kao ni xbox i od mene lipe nece dobiti. Hbo, netflix i plastation + koristim sasvim dovoljno bez ovih poluproizvoda.
 
2 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
toxic kaže...

Francusku posjecuju isto tako jako puno ljudi pa ih boli kifla sto jedan Japanc, Kinez, Njemac zele pricati na Engleskom... poanta je da im je stalo do jezika i nama bi trebalo biti... al okey..

 

 

Ovo je aplikacija koja je plasirana na naše tržite i ne nudi ništa našeg. Cak  su se lažno i oglašavali, jer u reklamama se vide titlovi.

 

 

 

S jedne strane je puštena na naše tržište, a s druge strane je ustvari samo nama dozvoljeno da ju koristimo takvu kakva jest i u drugim zemljama.

A titlovi će sigurno doći prije ili kasnije. Ne bih se isto tako čudio ni da ih je netko ucjenjivao sa syncom i titlovima. Niti u Fifi dugi niz godina nije bilo Hrvatske reprezentacije, tek se nedavno pojavila ;-)

 

Mislim, meni je tako svejedno, ne stignem ni Netflix i HBO pogledati što bih želio, nemam ni vremena za Disney+, a s titlovima kad i gledam to budu engleski titlovi.

Ne mogu podnijet kretenske prijevode i naziva filmova i samih titlova.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice