Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

poruka: 131
|
čitano: 34.879
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema".
11 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Netflix je sigurno odlucio da se potrudi dodati vise nasih titlova, i onda naravno da se vise ljudi pretplatilo sa nasih prostora čim nudiš nase titlove.

Krajem ljeta ili krajem 2022. god na europsko trsiziste (Albania, Andorra, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, Hungary, Kosovo, Montenegro, Netherlands, North Macedonia, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain i Sweden.) dolazi nova stremaing platforma "SkyShowtime" koja ce nuditi sadržaj Sky, NBCUniversal, Universal Pictures, Peacock, Paramount+, SHOWTIME®, Paramount Pictures i Nickelodeon

Interesira me da li će oni imati titlove.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Znate li možda kako se na Android TV mijenja izgled titlova? Tražim na Google ali izbacuje samo za tablet uređaje ne i Android TV. Titlova imaju presvjetlu pozadinu i teško se čitaju. Čudi me da to nisu po defaultu mogli staviti nešto normalnije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
zviznemte kaže...
Kao sto sam napisao na faceju, kopirati cu moj komentar objavu ovdje

Ovako meni osobno ne smeta.

Ali mi je krivo za sve roditelje koji ce uzet pretplatu cak onu i na god dana za svoju djecu od 3god na dalje i ocekivat da ima sinkronizacija/titlovi i onda će se razocarati. Ovdje vidimo da disney ne gleda kvalitetu nego kvantitetu. Bitni su mu novci oije ce dobiti u prvih tjedan dana pokretanja servisa od prevarenih usera.

Od 2020. Imali su dvije godine da ubace titlove za 80 posto sadržaja jer titlovi su im već legalno dostupni (oni koji su bili u kinu ili za starije filmove dvd). Sramota za jedan disney da igra na kartu povjerenja.

* * *

Disney je najveći studio na palenti a pored svog sadržaja imaju sada i Star Wars, NAT GEO i misli Marvela.


Ne bih se složio da im je kvantiteta prije kvalitete. Kvalitetu Madoloriana još do sada nitko niej skinuo. Nakumuliralo se svega da sada mogu otvori svoj Stram i sve što su dali Netflixu lagano mogu povlačiti k sebi.

Djete koje sa 3 godine gleda strani program, naučit će za par mjeseci taj jezik bolje nego ja za par godina (da ne kažem za par decenica) - govorim iz orve ruke.

Da imam dijete gurnuo bih mu Disney+ na engleskom ili njemačkom da nauči jezik. Ali nema prevoda i od mene nema pretplatu.

Za titlove ne možeš reći da ih ima. Ako gledaš Disneyov film a u početku kina piše Blitz Film i Video Production, to su vlasništno titlova ovih potonijih a ne Disneay.

Nadam se da smo se razumjeli ;-)

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Pa će ti mali prije šprehat već pričat 😉
6 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
silvio3105 kaže...
Pa će ti mali prije šprehati nego pričati. 😉

 

14 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Samo da napomenem da streaming servise gledaju i stariji od 50,60 godina. Moja stara ima 76 i uglavnom gleda Netflix. Tako da je pametovanje da svi trebaju znati engleski glupost.
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
CroDexter kaže...
Samo da napomenem da streaming servise gledaju i stariji od 50,60 godina. Moja stara ima 76 i uglavnom gleda Netflix. Tako da je pametovanje da svi trebaju znati engleski glupost.

E to je ageism, pretpostavka da ne zna engleski jer je u godinama.

11 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

nezz koji biser veli da je ok da nema ni titlova ni sinkro na streamingu koji je namijenjen prvenstveno djeci. A sa ovom disney gay propagandom zadnhe vrijeme ne bi ni djeci trovao um. Pa fala Disney ,ali ne bumo se gledali 

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

ja moram pitat sve prisutne, dali ste vi ikada "ne kao turist" isli u Italiju i pokusali sa njekim pricati ijedan drugi jezik osim njihovoga... tako isto i sa njemcima.... il Francuzima..

 

daj ljudi saberite se. prije 30 godina se rat vodio radi ovoga na nasim prostorima.

 

zivim u njemackoj i pricam za sada super 3 jezika, al ako se u hrvatskoj nesto prodaje i reklamira koristi treba imat lokalni jezik dal u pisanom formatu il lokaliziranom.

 

sto se tice gay sadrzaja... pederluka je bilo uvijek. i u njemu nije problem. no da to sada forsirati i gurati svugdje to po meni ne... to je nesto drugo. ima njih normalnijih od "nas" normalnih. znaci ne tvrdim ni da to nije nenormalo da me se sad ne razapne.

 

no tvrdit da ja sada sa 40 godina mogu obuc haljinu i tvrdit da sam zensko i ici u zenski WC je malo previse.

 

problem je sto su manje vise sami sebe pomagali i pune su ih firme na visokim pozicijama te se medusobno pomazu... 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
love2ml86 kaže...
CroDexter kaže...
Samo da napomenem da streaming servise gledaju i stariji od 50,60 godina. Moja stara ima 76 i uglavnom gleda Netflix. Tako da je pametovanje da svi trebaju znati engleski glupost.

E to je ageism, pretpostavka da ne zna engleski jer je u godinama.

 

Ovo ti je dvostruko pametovanje.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Po meni je ovdje zakon zakazao. Isto kako na pakiranju nutelle piše sve na HR(jer mora zbog zakona), tako bi i trebalo bit za filmove i serije.
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Robert_84 kaže...

ja moram pitat sve prisutne, dali ste vi ikada "ne kao turist" isli u Italiju i pokusali sa njekim pricati ijedan drugi jezik osim njihovoga... tako isto i sa njemcima.... il Francuzima..

 

daj ljudi saberite se. prije 30 godina se rat vodio radi ovoga na nasim prostorima.

 

zivim u njemackoj i pricam za sada super 3 jezika, al ako se u hrvatskoj nesto prodaje i reklamira koristi treba imat lokalni jezik dal u pisanom formatu il lokaliziranom.

 

sto se tice gay sadrzaja... pederluka je bilo uvijek. i u njemu nije problem. no da to sada forsirati i gurati svugdje to po meni ne... to je nesto drugo. ima njih normalnijih od "nas" normalnih. znaci ne tvrdim ni da to nije nenormalo da me se sad ne razapne.

 

no tvrdit da ja sada sa 40 godina mogu obuc haljinu i tvrdit da sam zensko i ici u zenski WC je malo previse.

 

problem je sto su manje vise sami sebe pomagali i pune su ih firme na visokim pozicijama te se medusobno pomazu... 

 

 

Mene u cijeloj priči najviše smeta što smo dio EU tržišta na kojem reguliraju sve živo i neživo i onda ovakvu jednu stvar nisu regulirali. Dosta mi je i toga što puno usluga nije dostupno u manjim zemljama ili je ograničeno. I po tome se točno vidi kako funkcionira EU. Znam da je često pitanje prava/zakona i ostalih stvari ali ako smo jedno tržište s čime se EU hvali onda su trebali riješiti i to. Bitno je da se u Sparu/Lidlu/Kauflandu prodaje smeće za sirotinju bez ograničenja.

 

A to oko znanja stranih jezika je teški elitizam. Dovoljno je pogledati koliko kod nas ljudi ima završen fakultet ili neko dodatno obrazovanje nakon srednje škole. Pored toga nije ista stvar poznavati jezik i znati se sporazumijeti i gledati filmove, serije i dokumentarce na stranom jeziku.

12 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Nije isto znati se sporazumjeti i znati gledati TV, naravno. Pogotovo ako nema titlova nikakvih, pa ni za originalni jezik.

Ma samo me zapravo zivcira to neznanje jezika kakvo cesto vidim medju stanovnicima. Sto veca drzava (dakle imas vece trziste za pokrit troskove sinhronizacije) to slabije znaju engleski. Zato ne volim francuze i talijane na moru i obozavam istocne europljane di mozes sa svakim razgovarat na engleskom ko covjek.

Ja sam ko klinac u 90im gledao cartoon network i sky one na nekoj ilegalnoj kabelskoj i engleski razumio i pricao zbog toga.
14 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
F10EXX kaže...
Nije isto znati se sporazumjeti i znati gledati TV, naravno. Pogotovo ako nema titlova nikakvih, pa ni za originalni jezik.

Ma samo me zapravo zivcira to neznanje jezika kakvo cesto vidim medju stanovnicima. Sto veca drzava (dakle imas vece trziste za pokrit troskove sinhronizacije) to slabije znaju engleski. Zato ne volim francuze i talijane na moru i obozavam istocne europljane di mozes sa svakim razgovarat na engleskom ko covjek.

 

Ovo ti je kao kad netko kaže da su Amerikanci glupi i neobrazovani. A gledaj, ima ih 330 milijuna pa naravno da ih je puno više neobrazovnih nego kod nas. Ukupan broj. Isto je i sa drugim zemljama. Nemaju svi ljudi visoko obrazovanje.

A nije istone znati strani jezik danas ili prije 20, 30 godina odnosno imati danas 10,20,30 ili 50 godina. Pogotovo engleski.

Kad pogledam kako ovi u vrhu EU pričaju engleski, a imaju 50-60 godina dođe ti da se ubiješ tko vodi EU. Meni je to sumrak civilizacije.

I sad netko priča kako ljudi u Hrvatsko ne znaju engleski.

16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
CroDexter kaže...

Mene u cijeloj priči najviše smeta što smo dio EU tržišta na kojem reguliraju sve živo i neživo i onda ovakvu jednu stvar nisu regulirali. Dosta mi je i toga što puno usluga nije dostupno u manjim zemljama ili je ograničeno. I po tome se točno vidi kako funkcionira EU. Znam da je često pitanje prava/zakona i ostalih stvari ali ako smo jedno tržište s čime se EU hvali onda su trebali riješiti i to. Bitno je da se u Sparu/Lidlu/Kauflandu prodaje smeće za sirotinju bez ograničenja.

Pa već je to odavno regulirano. U RH moraš imati prijevod ili titl.

No ne možeš tražiti da proizvod ili usluga budu dostupni u cijeloj EU.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 13:37 (Old Iggy).
15 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

A koliko kuknjave zbog prijevoda... Zamislite si samo da je zakon zabranio disney+ jer nema prijevoda, pa ne uzmete pretplatu i ne gledate. Tako je jednostavno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
CroDexter kaže...

A nije istone znati strani jezik danas ili prije 20, 30 godina odnosno imati danas 10,20,30 ili 50 godina. Pogotovo engleski.

Kad pogledam kako ovi u vrhu EU pričaju engleski, a imaju 50-60 godina dođe ti da se ubiješ tko vodi EU. Meni je to sumrak civilizacije.

I sad netko priča kako ljudi u Hrvatsko ne znaju engleski.

Poznavanje engleskog ne znači govoriti kao Englez s naglaskom Readinga.

Ovi u EU jako dobro pričaju, odi malo po svijetu pa ćeš čuti svašta. Naši ljudi u pravilu dobro pričaju, jedino se dobrim dijelom ne usuđuju jer misle da ako nije savršeno, tad je sramotno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 13:37 (Old Iggy).
16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
dejo6 kaže...

A koliko kuknjave zbog prijevoda... Zamislite si samo da je zakon zabranio disney+ jer nema prijevoda, pa ne uzmete pretplatu i ne gledate. Tako je jednostavno.

  Tehnički i je zabranio.

15 godina
offline
Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj - nema

Vi bi samo nešto zabranjivali. Ali bi vam onda bilo super da usluge uopće nema i da se morate VPNom spajati na US servise. 

A nitko se ne pita zašto i cijena nije u kunama nego u eurima, ipak je tu kod nas na našem tržištu HRK po zakonu.

 

Šta ćemo zabranjivati pristup servisima koji nemaju hrvatski titl?

 

Ima li Amazon Prime Video hrvatske titlove? Znam da u početku isto nije imao, poslije nisam pratio, koliko vidim počeli su dodavati zadnjih godinu, dvije.

Ima li Kobo, Kindle prijevode knjiga na hrvatski?

Ima li Deezer lyricse hrvatskih pjesama?

Ima li svaka Playstation igra lokalizaciju na hrvatski (ali ih barem plaćamo u kunama).

Ima li Bug prijevod na engleski?

 

Ako vam usluga ne odgovara ne morate ju koristiti. Titlovi i sync će doći nekad, do onda preskočite kome ne paše. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Old Iggy kaže...
CroDexter kaže...

Mene u cijeloj priči najviše smeta što smo dio EU tržišta na kojem reguliraju sve živo i neživo i onda ovakvu jednu stvar nisu regulirali. Dosta mi je i toga što puno usluga nije dostupno u manjim zemljama ili je ograničeno. I po tome se točno vidi kako funkcionira EU. Znam da je često pitanje prava/zakona i ostalih stvari ali ako smo jedno tržište s čime se EU hvali onda su trebali riješiti i to. Bitno je da se u Sparu/Lidlu/Kauflandu prodaje smeće za sirotinju bez ograničenja.

Pa već je to odavno regulirano. U RH moraš imati prijevod ili titl.

No ne možeš tražiti da proizvod ili usluga budu dostupni u cijeloj EU.

 

Strašno. Jesi čuo za jedistveno tržite EU? Gdje piše da se ne može tražiti da bude dostpuno u cijeloj EU? To je samo pitanje zakona. Kako mogu tražiti da Apple ima type C i slične stvari. Sve se može.

Po meni bi imalo smisla da se traži da usluge budu dostupne u svakoj državi ako se već toliko hvale jednistvenim tržištem i regulacijom svakakvih gluposti.

 

Misliš prijevod u kinu i TV postajama?

15 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -

Je jedinstveno tržište, ali ne možeš prodavača prisiliti gdje da prodaje svoj proizvod, niti je to tehniči izvedivo.

16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
CroDexter kaže...
Old Iggy kaže...

Pa već je to odavno regulirano. U RH moraš imati prijevod ili titl.

No ne možeš tražiti da proizvod ili usluga budu dostupni u cijeloj EU.

 

Strašno. Jesi čuo za jedistveno tržite EU? Gdje piše da se ne može tražiti da bude dostpuno u cijeloj EU? To je samo pitanje zakona. Kako mogu tražiti da Apple ima type C i slične stvari. Sve se može.

Po meni bi imalo smisla da se traži da usluge budu dostupne u svakoj državi ako se već toliko hvale jednistvenim tržištem i regulacijom svakakvih gluposti.

 

Misliš prijevod u kinu i TV postajama?

Jedinstveno tržište ne znači da nešto mora biti ponuđeno u svakoj državi unije. To je često krivo tumačena besmislica. Za 99% firmi je to neizvedivo.

Kao što ne možeš kupiti PC ili mobitel u svakoj državi EU sa slanjem u HR, tako ne možeš ni očekivati da je svaka usluga dostupna.

Dapače, radi se o državama s reguliranim međusobnim tržištem. Apple ne mora ponuditi u svakoj državi uređaj, ali ako ga ponudi mora biti prema EU pravilima, kao što mora odgovarati naponu koji se koristi u nekoj zemlji, uputstvima na tom jeziku i sličnio.

Ako je neki proizvod ponuđen na nekom tržištu, mora odgovarati pravilima tog tržišta (a svaka od država može imati drugačija pravila). Ako je proizvod marketiran i ponuđen na HR tržištu, mora poštivati HR zakone (što znači i titlove), načine plaćanja i sve ostalo.

Iliti, kao na HR tržištu je, nema titlova, plaćanje u EUR, nema lokalne prisutnosti - iliti, "omogućili" su plaćanje našim karticama i spajanje s naših adresa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 19:40 (Old Iggy).
14 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Old Iggy kaže...
CroDexter kaže...
Old Iggy kaže...

Pa već je to odavno regulirano. U RH moraš imati prijevod ili titl.

No ne možeš tražiti da proizvod ili usluga budu dostupni u cijeloj EU.

 

Strašno. Jesi čuo za jedistveno tržite EU? Gdje piše da se ne može tražiti da bude dostpuno u cijeloj EU? To je samo pitanje zakona. Kako mogu tražiti da Apple ima type C i slične stvari. Sve se može.

Po meni bi imalo smisla da se traži da usluge budu dostupne u svakoj državi ako se već toliko hvale jednistvenim tržištem i regulacijom svakakvih gluposti.

 

Misliš prijevod u kinu i TV postajama?

Jedinstveno tržište ne znači da nešto mora biti ponuđeno u svakoj državi unije. To je često krivo tumačena besmislica. Za 99% firmi je to neizvedivo.

Kao što ne možeš kupiti PC ili mobitel u svakoj državi EU sa slanjem u HR, tako ne možeš ni očekivati da je svaka usluga dostupna.

Dapače, radi se o državama s reguliranim međusobnim tržištem. Apple ne mora ponuditi u svakoj državi uređaj, ali ako ga ponudi mora biti prema EU pravilima, kao što mora odgovarati naponu koji se koristi u nekoj zemlji, uputstvima na tom jeziku i sličnio.

Ako je neki proizvod ponuđen na nekom tržištu, mora odgovarati pravilima tog tržišta (a svaka od država može imati drugačija pravila). Ako je proizvod marketiran i ponuđen na HR tržištu, mora poštivati HR zakone (što znači i titlove), načine plaćanja i sve ostalo.

Iliti, kao na HR tržištu je, nema titlova, plaćanje u EUR, nema lokalne prisutnosti - iliti, "omogućili" su plaćanje našim karticama i spajanje s naših adresa.

Uvijek je zanimljivo kada ljudi odgovaraju autoratitvno kao da nešto znaju, a ustvari nemaju pojma.

 

A evo ti linkova pa se malo educiraj

 

https://ec.europa.eu/growth/single-market/single-market-act_en

 

Single Market Act II

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex:52012DC0573

 

Jedan od ciljeva: Fostering mobility of citizens and businesses across borders , 

 

Supporting the digital economy across Europe

Progress in tackling the fragmentation of online services along national borders, addressing the high-speed network investment challenge and reaping the benefits of paperless public administration are important next steps.

 

Znači cilj je jednostavan. Da možeš raditi iz bilo koje zemlje i u bilo kojoj zemlji bez da razmišljaš o tome da li u toj zemlji postoji usluga koja ti treba za posao.

 

 

 

 

16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
CroDexter kaže...
Old Iggy kaže...

Jedinstveno tržište ne znači da nešto mora biti ponuđeno u svakoj državi unije. To je često krivo tumačena besmislica. Za 99% firmi je to neizvedivo.

Kao što ne možeš kupiti PC ili mobitel u svakoj državi EU sa slanjem u HR, tako ne možeš ni očekivati da je svaka usluga dostupna.

Dapače, radi se o državama s reguliranim međusobnim tržištem. Apple ne mora ponuditi u svakoj državi uređaj, ali ako ga ponudi mora biti prema EU pravilima, kao što mora odgovarati naponu koji se koristi u nekoj zemlji, uputstvima na tom jeziku i sličnio.

Ako je neki proizvod ponuđen na nekom tržištu, mora odgovarati pravilima tog tržišta (a svaka od država može imati drugačija pravila). Ako je proizvod marketiran i ponuđen na HR tržištu, mora poštivati HR zakone (što znači i titlove), načine plaćanja i sve ostalo.

Iliti, kao na HR tržištu je, nema titlova, plaćanje u EUR, nema lokalne prisutnosti - iliti, "omogućili" su plaćanje našim karticama i spajanje s naših adresa.

Uvijek je zanimljivo kada ljudi odgovaraju autoratitvno kao da nešto znaju, a ustvari nemaju pojma.

 

A evo ti linkova pa se malo educiraj

 

https://ec.europa.eu/growth/single-market/single-market-act_en

 

Single Market Act II

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex:52012DC0573

 

Jedan od ciljeva: Fostering mobility of citizens and businesses across borders , 

 

Supporting the digital economy across Europe

Progress in tackling the fragmentation of online services along national borders, addressing the high-speed network investment challenge and reaping the benefits of paperless public administration are important next steps.

 

Znači cilj je jednostavan. Da možeš raditi iz bilo koje zemlje i u bilo kojoj zemlji bez da razmišljaš o tome da li u toj zemlji postoji usluga koja ti treba za posao.

 

 

 

 

Ajde majke ti pročitaj to što si tu iskopirao...

I shvati da govoriš u suprotnom smjeru.

14 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Old Iggy kaže...

 

 

 

 

Ajde majke ti pročitaj to što si tu iskopirao...

I shvati da govoriš u suprotnom smjeru.

 

Odličan odgovor

16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
CroDexter kaže...
Old Iggy kaže...

 

Ajde majke ti pročitaj to što si tu iskopirao...

I shvati da govoriš u suprotnom smjeru.

 

Odličan odgovor

Gdje piše da firme moraju omogućiti svoje usluge svuda?

Gdje piše da se mogu kršiti zakoni pojedinih država?

14 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Old Iggy kaže...
CroDexter kaže...
Old Iggy kaže...

 

Ajde majke ti pročitaj to što si tu iskopirao...

I shvati da govoriš u suprotnom smjeru.

 

Odličan odgovor

Gdje piše da firme moraju omogućiti svoje usluge svuda?

Gdje piše da se mogu kršiti zakoni pojedinih država?

 

Napisao si točno sljedeće

"Jedinstveno tržište ne znači da nešto mora biti ponuđeno u svakoj državi unije. To je često krivo tumačena besmislica. Za 99% firmi je to neizvedivo."

 

Da ponovim "To je često krivo tumačena besmislica". "BEsmislica"

 

A ja ti govorim da je cilj jedinstvenog tržišta da je zaista jedinstveno na način da je to jedno jedino tržište, a ne kako ti misliš da je to besmislica.

O tome pričamo ako si se slučajno izgubio u prijevodu.

 

Jasno je da je to teško izvesti pravno i da traje ali to je cilj. Ja mislim da bi se umjesto reguliranja veličine krastavaca trebali više baviti s digitalnim uslugama i jedistvenim tržištem.

 

A ovo ti je direktno o temi "Legal fragmentation of digital services and the Digital Single Market". Nije baš recentno ali savršeno priča o ovoj konkretnoj temi.

https://www.uv.es/aplicada/novedades/N%C3%A9stor%20Duch%20Presentaci%C3%B3n.pdf

 

"Will these services be able and/or willing to go beyond the traditional territorial and language borders? The underlying issue is the one of realising a digital single market for the VoD services"

 

Gdje piše? Gdje piše? Gdje piše? Tamo gdje ljudi znaju čitati.

 

Poanta je ako EU može natjerati VoD providere da ulažu određeni postotak u "domaće" sadržaje, sigurno se može napraviti da globalni igrači ne smiju diskriminirati pojedine zemlje. I kao što sam napisao znam da je ponekad pitanje pravne regulative, a možda i vlasništva sadržaja. Po meni ovo bi bila prednost za male države da ipak imamo nešto dodatno od EU. O tome pričamo.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 17:53 (CroDexter).
16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
CroDexter kaže...
Old Iggy kaže...

Gdje piše da firme moraju omogućiti svoje usluge svuda?

Gdje piše da se mogu kršiti zakoni pojedinih država?

 

Napisao si točno sljedeće

"Jedinstveno tržište ne znači da nešto mora biti ponuđeno u svakoj državi unije. To je često krivo tumačena besmislica. Za 99% firmi je to neizvedivo."

 

Da ponovim "To je često krivo tumačena besmislica". "BEsmislica"

 

A ja ti govorim da je cilj jedinstvenog tržišta da je zaista jedinstveno na način da je to jedno jedino tržište, a ne kako ti misliš da je to besmislica.

O tome pričamo ako si se slučajno izgubio u prijevodu.

 

Jasno je da je to teško izvesti pravno i da traje ali to je cilj. Ja mislim da bi se umjesto reguliranja veličine krastavaca trebali više baviti s digitalnim uslugama i jedistvenim tržištem.

 

A ovo ti je direktno o temi "Legal fragmentation of digital services and the Digital Single Market". Nije baš recentno ali savršeno priča o ovoj konkretnoj temi.

https://www.uv.es/aplicada/novedades/N%C3%A9stor%20Duch%20Presentaci%C3%B3n.pdf

 

"Will these services be able and/or willing to go beyond the traditional territorial and language borders? The underlying issue is the one of realising a digital single market for the VoD services"

 

Gdje piše? Gdje piše? Gdje piše? Tamo gdje ljudi znaju čitati.

 

Ti stvarno ne shvaćaš osnove.

Cilje je omogućiti jedno tržište. Nije cilj obveza firme da pokrije cijelo tržište.

Gdje piše da firme mogu kršiti zakone pojedine države?

 

Disney može kako god želi pružiti uslugu. Mogao je odmah dati korisnicima iz Hrvatske pristup. Možeš kupovati na Amazonu u SAD, svi sretni. No Amazon SAD nema nikakve veze s RH i ne mora poštivati naše zakone.

No ako želi biti na Hrvatskom tržištu mora poštivati zakone RH.

 

A ovo, dići jedan CDN, omogućiti naše IP adrese i proglasiti "evo, mi smo došli u RH" je obmanjivanje kupca u RH.

14 godina
offline
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
Old Iggy kaže...
CroDexter kaže...
Old Iggy kaže...

Gdje piše da firme moraju omogućiti svoje usluge svuda?

Gdje piše da se mogu kršiti zakoni pojedinih država?

 

Napisao si točno sljedeće

"Jedinstveno tržište ne znači da nešto mora biti ponuđeno u svakoj državi unije. To je često krivo tumačena besmislica. Za 99% firmi je to neizvedivo."

 

Da ponovim "To je često krivo tumačena besmislica". "BEsmislica"

 

A ja ti govorim da je cilj jedinstvenog tržišta da je zaista jedinstveno na način da je to jedno jedino tržište, a ne kako ti misliš da je to besmislica.

O tome pričamo ako si se slučajno izgubio u prijevodu.

 

Jasno je da je to teško izvesti pravno i da traje ali to je cilj. Ja mislim da bi se umjesto reguliranja veličine krastavaca trebali više baviti s digitalnim uslugama i jedistvenim tržištem.

 

A ovo ti je direktno o temi "Legal fragmentation of digital services and the Digital Single Market". Nije baš recentno ali savršeno priča o ovoj konkretnoj temi.

https://www.uv.es/aplicada/novedades/N%C3%A9stor%20Duch%20Presentaci%C3%B3n.pdf

 

"Will these services be able and/or willing to go beyond the traditional territorial and language borders? The underlying issue is the one of realising a digital single market for the VoD services"

 

Gdje piše? Gdje piše? Gdje piše? Tamo gdje ljudi znaju čitati.

 

Ti stvarno ne shvaćaš osnove.

Cilje je omogućiti jedno tržište. Nije cilj obveza firme da pokrije cijelo tržište.

Gdje piše da firme mogu kršiti zakone pojedine države?

 

Disney može kako god želi pružiti uslugu. Mogao je odmah dati korisnicima iz Hrvatske pristup. Možeš kupovati na Amazonu u SAD, svi sretni. No Amazon SAD nema nikakve veze s RH i ne mora poštivati naše zakone.

No ako želi biti na Hrvatskom tržištu mora poštivati zakone RH.

 

A ovo, dići jedan CDN, omogućiti naše IP adrese i proglasiti "evo, mi smo došli u RH" je obmanjivanje kupca u RH.

 

Ako ćemo precizno cilj je da te ne mogu blokirati bilo gdje na nivou EU. Znači da možeš koristiti uslugu od bilo gdje na nivou EU.

 

"Cilje je omogućiti jedno tržište. Nije cilj obveza firme da pokrije cijelo tržište."

Imaš problem sa shvaćanjem što znači tržite i što znači jedinstveno EU tržište.

Pa tko priča da trebaju pokriti tržište. Ne pričamo o antenama. Pričamo da te ne mogu blokirati.

 

"Nije cilj obveza firme da pokrije cijelo tržište." - to bi ti recimo bilo da Netflix kaže da se može gledati samo u Dalmacija. Kako bi ti to izgledalo? Ili recimo kažu ne može se gledati u Slavoniji.  U tom sjeru jednistvenog tržišta se ide.

 

"Možeš kupovati na Amazonu u SAD, svi sretni. No Amazon SAD nema nikakve veze s RH"

To su proizvodi ako nisi primjetio. U svakom slučaju pričamo o EU i o uslugama.

16 godina
online
Re: Disney+ danas službeno pokrenut u Hrvatskoj -
CroDexter kaže...
Old Iggy kaže...

Ti stvarno ne shvaćaš osnove.

Cilje je omogućiti jedno tržište. Nije cilj obveza firme da pokrije cijelo tržište.

Gdje piše da firme mogu kršiti zakone pojedine države?

 

Disney može kako god želi pružiti uslugu. Mogao je odmah dati korisnicima iz Hrvatske pristup. Možeš kupovati na Amazonu u SAD, svi sretni. No Amazon SAD nema nikakve veze s RH i ne mora poštivati naše zakone.

No ako želi biti na Hrvatskom tržištu mora poštivati zakone RH.

 

A ovo, dići jedan CDN, omogućiti naše IP adrese i proglasiti "evo, mi smo došli u RH" je obmanjivanje kupca u RH.

 

Ako ćemo precizno cilj je da te ne mogu blokirati bilo gdje na nivou EU. Znači da možeš koristiti uslugu od bilo gdje na nivou EU.

 

"Cilje je omogućiti jedno tržište. Nije cilj obveza firme da pokrije cijelo tržište."

Imaš problem sa shvaćanjem što znači tržite i što znači jedinstveno EU tržište.

Pa tko priča da trebaju pokriti tržište. Ne pričamo o antenama. Pričamo da te ne mogu blokirati.

 

"Nije cilj obveza firme da pokrije cijelo tržište." - to bi ti recimo bilo da Netflix kaže da se može gledati samo u Dalmacija. Kako bi ti to izgledalo? Ili recimo kažu ne može se gledati u Slavoniji.  U tom sjeru jednistvenog tržišta se ide.

 

"Možeš kupovati na Amazonu u SAD, svi sretni. No Amazon SAD nema nikakve veze s RH"

To su proizvodi ako nisi primjetio. U svakom slučaju pričamo o EU i o uslugama.

Pa nitko te ni ne blokira. Oni sami blokiraju.

Usliga je mogla biti puštena od prvog dana. Dostupna iz svih dijelova svijeta. EU nema nikakvog utjecaja na to, potpuno su fulao poantu.

Ali ako kažeš, reklamiraš, najavljuješ mjesecima "došli smo na RH tržište", kupac očekuje sve ono što se očekuje od ostalih providera digitalnih sadržaja u RH. Ne ako pristupa iz RH.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice