Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

poruka: 80
|
čitano: 14.858
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku".
10 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Još jedna u nizu od pobjeda FIVE-ovca. Bravo Luka!

Luka je bugovac.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Bravo! 

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Zar ne bi neki vid partnerstva bio bolji od 100 postotne prodaje?

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

RESPECT!

Bome ima u HR nekoliko respektabilnih firmi, koji znaju znanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun

Baš i mene to interesira (zašto 100% prodaja). Ko Sabol u Microblinku. Makneš se u nadzorni odbor. Guštaš, guraš i još pobereš lovu. Jedino kaj je Damir pobrao lovu na PhotoMathu. Možda trebaju lovu. 

In vino veritas
14 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
GranDaddo kaže...

Baš i mene to interesira (zašto 100% prodaja). Ko Sabol u Microblinku. Makneš se u nadzorni odbor. Guštaš, guraš i još pobereš lovu. Jedino kaj je Damir pobrao lovu na PhotoMathu. Možda trebaju lovu. 

 

Da i meni je to ?  Ako vjerujem u to šta sam stvorio, onda ću ostavit 10-ak% da u godinama koje dolaze uživam u plodovima ideje i onoga šta sam stvorio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Friday kaže...

Zar ne bi neki vid partnerstva bio bolji od 100 postotne prodaje?

Svaka čast dečkima, pratim njihov put od početaka i jako mi drago radi njih.

 

 

Nastavno na tvoje pitanje, prema mojim iskustvima većina velikih firmi koje kupuju manje obično želi imati direktno upravljanje i vlasništvo na firmom koju kupuju jer uvijek je prvi cilj zarada, što god tko pričao. Mene više zanima i uvijek sam se pitao što je sljedeći korak u poslovnom životu ljudi koji prodaju svoje firme? Znam da ima različitih modela, neki uzmu novac i krenu u druge projekte kao "clean start" dok negdje ljudi koji su podigli firmu ostaju nakon prodaje svojih udjela raditi kao manageri u firmi. Ova druga varijanta mi se iskreno više dopada i mislim da je bolja za cijelu "organizacijsku kulturu" i atmosferu u firmi, a to je u većini slučajeva direktno preslikano na razultat poslovanja. Koliko znam Luku i koliko energije ima nekako sam dojma da bi mogao započeti neki novi projekt uskoro.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Dečki to se zove Exit Strategy, kad se odluči da želiš otići. Sad će oni još ostati godinu dana da srede tranziciju kao i Nanobit kao i sve druge firme koje tako rade.

Exit se radi jer želiš nešto drugo, bilo otići u "mirovinu" ili raditi nešto drugo.

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
@gumifufna

Nazalost, svakom ovakvom prodajom sve je manje takvih naših koji znaju znanje. Ode znanje strancima.

Za nadati se, da ce doci novi zamah koji ce opet stvoriti nove Nanobitove i Fiveove…

Bravo ekipa!
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it
16 godina
odjavljen
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
southy kaže...
 

 

Nastavno na tvoje pitanje, prema mojim iskustvima većina velikih firmi koje kupuju manje obično želi imati direktno upravljanje i vlasništvo na firmom koju kupuju jer uvijek je prvi cilj zarada, što god tko pričao. Mene više zanima i uvijek sam se pitao što je sljedeći korak u poslovnom životu ljudi koji prodaju svoje firme? Znam da ima različitih modela, neki uzmu novac i krenu u druge projekte kao "clean start" dok negdje ljudi koji su podigli firmu ostaju nakon prodaje svojih udjela raditi kao manageri u firmi. Ova druga varijanta mi se iskreno više dopada i mislim da je bolja za cijelu "organizacijsku kulturu" i atmosferu u firmi, a to je u većini slučajeva direktno preslikano na razultat poslovanja. Koliko znam Luku i koliko energije ima nekako sam dojma da bi mogao započeti neki novi projekt uskoro.

 

Ma gle, ja bih isto prodao bez razmisljanja da mi se pruzi mogucnost. Ali ne svidja mi se plasiranje ovako necega kao velike pobjede. Realno - profitirali su njih trojica i nitko vise. Ostali developeri/zaposlenici mozda poberu neku posrednu korist iz toga a neki mozda i popuse. Dobra, perspektivna firma je prodana strancima. Osim priljeva odjedjene kolicine novca - sto je tu jos toliko dobro?

Freak Show Inc.
9 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
JohnnyBGood V kaže...
@gumifufna

Nazalost, svakom ovakvom prodajom sve je manje takvih naših koji znaju znanje. Ode znanje strancima.

Za nadati se, da ce doci novi zamah koji ce opet stvoriti nove Nanobitove i Fiveove…

Bravo ekipa!

 Slažem se s tobom i kontam na šta ciljaš.

 

Ali mislim da oni nisu tipični balkanci da tek samo tako prodaju firmu i "odu u penziju".

Mislim da su s ovim projektom procijenili da su dostigli vrhunac i prodali kad treba,

pa odlučili investirati u neki novi projekat sa nekim novim idejama ili aktualnim trendovima.

11 godina
neaktivan
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Super kad stavis u eure prodali smo firmu na razini jedne ozbiljnije jahtice i to je u novoj zbilji ozbiljna lova i velika firma... Ne vidim bazu u tome...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Friday kaže...

Ma gle, ja bih isto prodao bez razmisljanja da mi se pruzi mogucnost. Ali ne svidja mi se plasiranje ovako necega kao velike pobjede. Realno - profitirali su njih trojica i nitko vise. Ostali developeri/zaposlenici mozda poberu neku posrednu korist iz toga a neki mozda i popuse. Dobra, perspektivna firma je prodana strancima. Osim priljeva odjedjene kolicine novca - sto je tu jos toliko dobro?

Hm, iskreno već sam oguglao na ove senzacionalističke medije pa nisam to ni dožio kao neko glorificiranje. Slažem se s tobom, ali vjerojatno je već toliko usađeno u našu podsvjest mišljenje da su stranci mjerilo uspjeha i da smi mi nesposobni upravljati nečime da mediji to odmah iskoriste za neki vid senzacionalizma (tu ne mislim sad na bug.hr)

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
JohnnyBGood V kaže...
@gumifufna

Nazalost, svakom ovakvom prodajom sve je manje takvih naših koji znaju znanje. Ode znanje strancima.

Za nadati se, da ce doci novi zamah koji ce opet stvoriti nove Nanobitove i Fiveove…

Bravo ekipa!

Nebih se složio, znanje ostaje gdje je, jer ta firma nisu samo ta trojica koji su ju podigli nego ljudi koji rade i koji ostvaruju dodatnu vrijednost, njih trojica su tu da te ljude usmjere, dok god ljudi ostaju u HR i znanje ostaje tu i širi se dalje jer će jedan dio tih ljudi koji su u toj firmi stekli znanje i vještine prijeći u druge firme ili pokrenuti nešto svoje i onda to samo raste. Najgori slučaj je kad ljudi odlaze van onda je to gubitak koji se ne moze mjeriti.

16 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

been there, done that.

 

na zalost ne kao tri nasmijesene face - njima svaka cast i mast.

 

ja sam bio medju onima koji bi dobili vlazan stisak ruke ili ovdje slikovito - gajbu mandarina.

a sto se obicno desi s zaposlenicima tj. hraniteljima obitelji te placateljima poreza?

 

dobiju najkasnije za pola godine - godinu - nogu u dupe, ili odes sam.

naravno da strana koja isfura akviziciju zeli musterije, ako je radna snaga jeftina, zasto ne - ali

obicno dolaze u igru radnicki savjeti, ako jos to postoji u diznilendu, predstavnici sljakera koji jako

zbibere novim vlasnicima, a ne daj boze da postoji nesto sto se zove sindikat - ali i to je u walta

samo po mjeri najpoznatijeg brkatog strikana u hr - da vidjeh doticnog kad se vracao u domaju, cekao

da svi udju avion da se ne vidi gdje ga zapalo sjediste ;-)

 

uglavnom, dugorocno - za it zajednicu uglavnom popus, pogotovo kad se sljakeri firme razbjeze

po irskama ko petkovi...

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

 

Pridruzujuem se onima koji smatraju da ovo bas i nije neka "pobjeda", jer prodati firmu drugoj firmi naposljetku sa sobom nosi i neke posljedice. Hipotetski gledano, mogla je maticna firma njih kupiti samo radi klijenata s kojima su radili (rosetta stone i drugi), a radnici bi bili visak pa ono, hvala ti na vremenu, sretno.

 

 

Nevezano ni za Five ni za IT sektor, prodavanje firme nije pobjeda niti senzacionalna vijest. I Čača je prodao INU pa ne znam ...

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
1. Živimo u država Hrvatska s brojem stanovnika manjim od broja stanovnika u metropolama. Limitirani smo s tržištem. A za širenje vani ipak treba zaleđe. Nije dovoljno biti pametan i sposoban.
2. Odavno ne živimo u socijalizmu. Ljudi osnivaju firme i žive svoje živote, a ne tuđe.
 
2 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
CroDexter kaže...
1. Živimo u država Hrvatska s brojem stanovnika manjim od broja stanovnika u metropolama. Limitirani smo s tržištem. A za širenje vani ipak treba zaleđe. Nije dovoljno biti pametan i sposoban.
2. Odavno ne živimo u socijalizmu. Ljudi osnivaju firme i žive svoje živote, a ne tuđe.

 

O cemu ti?

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Ti mene pitaš? Pa svi se čude prodaji i gledaju kao neuspjeh i naravno zašto su prodali sve
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 17:40 (CroDexter).
11 godina
neaktivan
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Pa prodaja privatne firme nije neuapjeh za privatnog vlasnika. Neuspjeh je za robove tj radnike preko koje je taj vlasnik digao firmu. Problem nastaje kao i svugdje u svijetu sto par ljudi pobere svo maslo a ovi dole sviraju frulu... Sad firma moze ic i u indiju bugarsku rumunjsku u sto niti malo ne sumnjam obzirom da je tamo odrzavanje firme jeftinije a onda nitko nrce pitat peru perica jeli ima kredit jeli nedavno kupio auto jeli imao planove nego ce se pero peric nac na cesti snadi se druze...

I zato kazem opet it bez podrske industrije je jako losa stvar jer nemas to usko podrucje znanja. Isto vrijedi i obrnuto.. Firmi koja je kupila ovo sve isto joj je oce hrvat srbin makedonac bugar ili netko 10 tipkat javascript dokle god je to jeftino... Ali imat znanje i to prodavat e to je biznis... Ovi su ovo samo kupili zbog klijenata i proboja na usa trziste sad oce ostavljat office u zagrebu to cemo tek vidit...

Moj PC  
2 2 hvala 0
8 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Za jedan IT forum na kojem bi trebali (ovo si ja utvaram) obitavati ljudi koji su ipak iznad hrvatskog prosjeka po IQu i opcenito pogledu na zivot, komentari tipa sve su zaje.ali, radnici ce popusiti, misle samo na svoju guzicu, nije ovo nista posebno... i ostala omalovazavanja me stvarno cude, ok jasno mi je bilo da ljudi hejtaju Rimca jer je poceo sa sumnjivom lovom, ali ovi ljudi su nesto izgradili sami od nule i opet se nade specijalaca koji ih omalovazavaju i seru po njima. Znaci nije problem u Rimcu i parama, problem je u ljudima koji su uspjeli, jer nas stari Hrvatski jal se izvuce iz malih glupih ljudi koji ne mogu podnijeti da je netko nesto napravio i zaradio novce pa ajmo onda pljuvanje. Od danas mi se i ovaj forum gadi. 

 
10 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Evo ga, opet jal... sa cime god da se ne slazes netko ce reci - jal. Jebes mi sve...

Freak Show Inc.
 
5 2 hvala 0
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
just_dont kaže...

Za jedan IT forum na kojem bi trebali (ovo si ja utvaram) obitavati ljudi koji su ipak iznad hrvatskog prosjeka po IQu i opcenito pogledu na zivot, komentari tipa sve su zaje.ali, radnici ce popusiti, misle samo na svoju guzicu, nije ovo nista posebno... i ostala omalovazavanja me stvarno cude, ok jasno mi je bilo da ljudi hejtaju Rimca jer je poceo sa sumnjivom lovom, ali ovi ljudi su nesto izgradili sami od nule i opet se nade specijalaca koji ih omalovazavaju i seru po njima. Znaci nije problem u Rimcu i parama, problem je u ljudima koji su uspjeli, jer nas stari Hrvatski jal se izvuce iz malih glupih ljudi koji ne mogu podnijeti da je netko nesto napravio i zaradio novce pa ajmo onda pljuvanje. Od danas mi se i ovaj forum gadi. 

 

 

Ponekad je dobro kriticki razmisljati i dati drugo misljenje, a ne kao tukica veselo mahati rukicama i likovati na svaku IT vijest o prodaji ili investiciji.

 

Usporedbe radi, hrvatska ima 4 milijuna ljudi, Danska ima 5.5 milijuna ljudi, Izrael 8.8 milijuna kao i Austrija. Sve navedene drzave BDPom su miljama iznad hrvatske, a posjeduju i brojne IT "unicorne". Zivo me zanima koji je postotak IT firmi u tim drzavama da su prodane koncernima iz drugih drzava.

 

 

Malo je oksimoronski da ides govoriti da su na ovom forumu pametni ljudi , a nakon toga i razmisljas da je jedino ispravno misljenje ono koje ti imas o ovom clanku. 

8 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
just_dont kaže...

Za jedan IT forum na kojem bi trebali (ovo si ja utvaram) obitavati ljudi koji su ipak iznad hrvatskog prosjeka po IQu i opcenito pogledu na zivot, komentari tipa sve su zaje.ali, radnici ce popusiti, misle samo na svoju guzicu, nije ovo nista posebno... i ostala omalovazavanja me stvarno cude, ok jasno mi je bilo da ljudi hejtaju Rimca jer je poceo sa sumnjivom lovom, ali ovi ljudi su nesto izgradili sami od nule i opet se nade specijalaca koji ih omalovazavaju i seru po njima. Znaci nije problem u Rimcu i parama, problem je u ljudima koji su uspjeli, jer nas stari Hrvatski jal se izvuce iz malih glupih ljudi koji ne mogu podnijeti da je netko nesto napravio i zaradio novce pa ajmo onda pljuvanje. Od danas mi se i ovaj forum gadi. 

 

 

Ponekad je dobro kriticki razmisljati i dati drugo misljenje, a ne kao tukica veselo mahati rukicama i likovati na svaku IT vijest o prodaji ili investiciji.

 

Usporedbe radi, hrvatska ima 4 milijuna ljudi, Danska ima 5.5 milijuna ljudi, Izrael 8.8 milijuna kao i Austrija. Sve navedene drzave BDPom su miljama iznad hrvatske, a posjeduju i brojne IT "unicorne". Zivo me zanima koji je postotak IT firmi u tim drzavama da su prodane koncernima iz drugih drzava.

 

 

Malo je oksimoronski da ides govoriti da su na ovom forumu pametni ljudi , a nakon toga i razmisljas da je jedino ispravno misljenje ono koje ti imas o ovom clanku. 

U jednom od komentara iznad sam napisao da je totalno nebitno jesu prodali ili nisu, ono sto je bitno u svakoj firmi su ljudi, ljudi su ostali tu sa svojim znanjem. I da sad ovi ugase firmu i otpuste ljude nista veliko se nebi dogodilo, isti ti ljudi bi vrlo lako nasli posao u drugim firmama jer firma nece odnijeti znanje sa sobom. U HR a i svijetu opcenito jako fali ljudi koji imaju znanja koja se koriste u FIVEu i nikakav je problem naci posao sa znanjem koje ti ljudi imaju. Druga stvar, budimo realni FIVE je agencija, nisu oni nista svoje razvijali niti radili na inovativnim proizvodima/tehnologijama da bi sad netko drugi dobio pravo na to. Ove drzave koje si naveo one imaju strategije, ulazu novac u znanost i poduzetnistvo, poticu inovacije i nije cudno da se u tom okruzenju i razviju firme koje imaju proizvode/tehnologije koji vrijede i koje se ne prodaju samo tako, a ako se i prodaju onda su tu u igri milijarde a ne milijuni. U ovom slucaju FIVE ima ljude i klijente koji vrijede i to je velika razlika.

A sto se pametnih tice na forumu i dalje se nadam da su ovi pljuvaci i jalnici manjina.

14 godina
offline
Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijuna ku

Koliko sam ja vidio u Osijeku traže još radnika zbog novih poslova, tak da sumnjam da će tu itko popušiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Friday kaže...

Dobra, perspektivna firma je prodana strancima. Osim priljeva odjedjene kolicine novca - sto je tu jos toliko dobro?

 I ti si se prodao strancima i otišao raditi u Irsku.

Šta nisi nastavio raditi ovdje u državi gdje si stekao znanje nego sad zarađuješ za stranca?

Nepotrebno pametuješ o tuđim financijama.

 

Ljudi su napravili firmu, prodali, i sad će te pare opet uložit u neke druge firme i projekte, tako to ide.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
uniball kaže...

 I ti si se prodao strancima i otišao raditi u Irsku.

 

Da, i tim povodom je na Bug.hr osvanuo clanak naziva "Oj, hrvatska mati..." (koji izgleda vise ne postoji ali tema na taj clanak je i dalje ovdje  https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/oj-hrvatska-mati/234521.aspx)

Jel to za ikoga osim za mene bilo dobro? Jel to slavljeno kao icija pobjeda? Ne, to je samo bio nastavak erozije nase IT scene.

Ali ovo je s druge strane dobro? Kako?

Mozda i je - mozda bi se firma urusila sama u sebe nakon nekog vremena. Mozda ce ovako poslovati jos bolje. Ali cinjenica je da to vise nije HR firma. Cak ni djelomicno. To je u potpunosti strana IT firma sada, kao Intel ili IBM.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 20:11 (Friday).
3 godine
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
gumifufna kaže...

RESPECT!

Bome ima u HR nekoliko respektabilnih firmi, koji znaju znanje.

 Kako se sve prodaje nebude uskoro nicega hrvatskog

15 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun
Friday kaže...

Zar ne bi neki vid partnerstva bio bolji od 100 postotne prodaje?

 

makopos kaže...

Dečki to se zove Exit Strategy, kad se odluči da želiš otići. Sad će oni još ostati godinu dana da srede tranziciju kao i Nanobit kao i sve druge firme koje tako rade.

Exit se radi jer želiš nešto drugo, bilo otići u "mirovinu" ili raditi nešto drugo.

 

 Exit strategy u ovom smislu je idealnije IPO ili razmjena dionica. Nadam se da nisu prihvatili 250 milijuna kuna u kesu nego dionice Endave koje mogu prodat za premium, i onda raspodjelit exit na par godina radi poreza na capital gains etc.

 

 

Friday kaže...
southy kaže...
 

 

Nastavno na tvoje pitanje, prema mojim iskustvima većina velikih firmi koje kupuju manje obično želi imati direktno upravljanje i vlasništvo na firmom koju kupuju jer uvijek je prvi cilj zarada, što god tko pričao. Mene više zanima i uvijek sam se pitao što je sljedeći korak u poslovnom životu ljudi koji prodaju svoje firme? Znam da ima različitih modela, neki uzmu novac i krenu u druge projekte kao "clean start" dok negdje ljudi koji su podigli firmu ostaju nakon prodaje svojih udjela raditi kao manageri u firmi. Ova druga varijanta mi se iskreno više dopada i mislim da je bolja za cijelu "organizacijsku kulturu" i atmosferu u firmi, a to je u većini slučajeva direktno preslikano na razultat poslovanja. Koliko znam Luku i koliko energije ima nekako sam dojma da bi mogao započeti neki novi projekt uskoro.

 

Ma gle, ja bih isto prodao bez razmisljanja da mi se pruzi mogucnost. Ali ne svidja mi se plasiranje ovako necega kao velike pobjede. Realno - profitirali su njih trojica i nitko vise. Ostali developeri/zaposlenici mozda poberu neku posrednu korist iz toga a neki mozda i popuse. Dobra, perspektivna firma je prodana strancima. Osim priljeva odjedjene kolicine novca - sto je tu jos toliko dobro?

  Dobro je sto mozda ovi decki se maknu u VC vode ili otvore novu firmu i zaposle jos ljudi s novom idejom i jacim pocetnim kapitalom.

10 godina
offline
Re: Digitalna agencija FIVE prodana za 250 milijun

probaj naci na wayback machine

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice