Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene

poruka: 12
|
čitano: 5.989
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene".
14 godina
offline
Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene

U današnje vrijeme te po današnjim mjerilima, šaka jada!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene
Jehonan kaže...

U današnje vrijeme te po današnjim mjerilima, šaka jada!

 Koliko para, toliko muzike

14 godina
offline
Re: Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene
Denis kaže...
Jehonan kaže...

U današnje vrijeme te po današnjim mjerilima, šaka jada!

 Koliko para, toliko muzike

 Je, samo ima mala začkuljica, štob' se reklo!

 

Naime, štos je u tome što svačije "pare" tj. novci ne vrijede jednako!

 

Al' vjerujem da ti to i znaš, samo eto, treba nešto reći, jel' tako?!

15 godina
offline
Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene

pitanje podnaslov..

Testirali smo jedan od modela opremljenih i3 procesorom i vanjskom Radeon grafičkom karticom

.. -vanjska?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene

Zašto je diskretna grafička kartica navedena kao prednost? M330 ima slične performanse kao HD 520, a TDP je veći od HD 520 zajednu sa CPU...

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene
Jehonan kaže...
Denis kaže...
Jehonan kaže...

U današnje vrijeme te po današnjim mjerilima, šaka jada!

 Koliko para, toliko muzike

 Je, samo ima mala začkuljica, štob' se reklo!

 

Naime, štos je u tome što svačije "pare" tj. novci ne vrijede jednako!

 

Al' vjerujem da ti to i znaš, samo eto, treba nešto reći, jel' tako?!

Hmm, nisam baš siguran što želiš reći.

 

Ali ima greška u članku koju sam upravo uočio provjeravajući tvoje referiranje na cijenu. Cijena je zapravo niža nego što je navedeno, što se moglo vidjeti i klikom na "Prikaži sve cijene". Prijenosnik košta ispod 3.000 kn, a ne 3.799 kn kao što je bilo navedeno. 

7 godina
protjeran
offline
Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene

Meni nije jasno zasto kao negativno nije navedena neadekvatna rezolucija za 2010., a kamoli za 2018.

 

Laptope koji nemaju bar 1080p rezoluciju ne treba ni zaprimati na testiranje, jer se mogu smatrati

igracke za djecu, koja samo idu na FB i gledaju crtice po cijele dane.

 

Dakle laptop koji nema FullHD, bar i3 procesor ili Ryzen ekvivalent, 4GB RAM-a i SSD,

uopce nikome nebi trebao biti zanimljiv, niti cjenovno biti pozicioniran iznad 2000kn.

 

Ovo je danasnji minimum:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/acer-prijenosno-racunalo-aspire-es1-572-35yn-cijena-nxgd0ex052-156-intel-core-i3-6006u-20-ghz-54460791

 

Usput, tko je sad u pravu, ili krivu, al mislim da je sve krivo napisano.

 

U clanku pise da je grafika M330, u specifikacijama je napisana samo Intel grafika,

link na laptop vodi do modela koji nema M330, a zapravo sam nasao samo modle sa M430:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/dell-prijenosno-racunalo-inspiron-3567-cijena-156-intel-core-i3-20-ghz-1tb-hdd-57344671

 

I jos nesto - ocjene laptopa - "Buka" = 10 - dakle laptop je glasan? Jer to znaci da je buka = MAX 10/10.

Mogli ste to nazvati ambijentalna akustika, audio akustika ili samo akustika, sve samo ne "buka".

 

A da se ne mijesa sa zvukom tj. performansama zvucnika, mozete dodati i kategoriju ozvucenje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 11:28 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene
ihush kaže...

pitanje podnaslov..

Testirali smo jedan od modela opremljenih i3 procesorom i vanjskom Radeon grafičkom karticom

.. -vanjska?

 -opet vanjska (externa, dodatna, ne ugrađena-diskretna?).. vanjska u ovom rangu bi bila zanimljiva ali ne vidim je..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene
Čitatelj kaže...

Meni nije jasno zasto kao negativno nije navedena neadekvatna rezolucija za 2010., a kamoli za 2018.

 

Laptope koji nemaju bar 1080p rezoluciju ne treba ni zaprimati na testiranje, jer se mogu smatrati

igracke za djecu, koja samo idu na FB i gledaju crtice po cijele dane.

 

Dakle laptop koji nema FullHD, bar i3 procesor ili Ryzen ekvivalent, 4GB RAM-a i SSD,

uopce nikome nebi trebao biti zanimljiv, niti cjenovno biti pozicioniran iznad 2000kn.

 

Ovo je danasnji minimum:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/acer-prijenosno-racunalo-aspire-es1-572-35yn-cijena-nxgd0ex052-156-intel-core-i3-6006u-20-ghz-54460791

 

Usput, tko je sad u pravu, ili krivu, al mislim da je sve krivo napisano.

 

U clanku pise da je grafika M330, u specifikacijama je napisana samo Intel grafika,

link na laptop vodi do modela koji nema M330, a zapravo sam nasao samo modle sa M430:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/dell-prijenosno-racunalo-inspiron-3567-cijena-156-intel-core-i3-20-ghz-1tb-hdd-57344671

 

I jos nesto - ocjene laptopa - "Buka" = 10 - dakle laptop je glasan? Jer to znaci da je buka = MAX 10/10.

Mogli ste to nazvati ambijentalna akustika, audio akustika ili samo akustika, sve samo ne "buka".

 

A da se ne mijesa sa zvukom tj. performansama zvucnika, mozete dodati i kategoriju ozvucenje.

 M430 je grafika, u pravu si. Ali nije ni posebno bitno jer je opet riječ o dosta sporoj grafici, boljoj od Intelove integrirane, ali nedovoljno dobroj za igranje ičeg zahtjevnijeg. 

 

Buka kod laptopa i bilo kojeg drugog uređaja je negativna stvar. Dakle ako je viša ocjena onda je uređaj u ovom kontekstu bolji, što će reći da je manje bučan.  Ne mogu sve ocjene biti više je bolje, a onda samo buka da bude manje je bolje. 

 

Taj minimum kojeg si naveo košta isto kao ovaj Dell, ima praktički iste  specifikacije izuzev što nema diskretnu Radeon grafiku i čvrsti disk, a nudi 256-gigabajtni SSD. Ja također preferiram SSD, no 100% sam siguran da postoji masa ljudi koji bi radije odabrala čvrsti disk 4 puta većeg kapaciteta. 

 

Što se tiče rezolucije ekrana, mislim da si nešto fulao. Ovaj laptop ima FHD ekran. Zapravo od svih parametara koje si ti naveo jedino što ne ispunjava je SSD. 

14 godina
offline
Re: Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene
Denis kaže...
Jehonan kaže...
Denis kaže...
Jehonan kaže...

U današnje vrijeme te po današnjim mjerilima, šaka jada!

 Koliko para, toliko muzike

 Je, samo ima mala začkuljica, štob' se reklo!

 

Naime, štos je u tome što svačije "pare" tj. novci ne vrijede jednako!

 

Al' vjerujem da ti to i znaš, samo eto, treba nešto reći, jel' tako?!

Hmm, nisam baš siguran što želiš reći.

 

Ali ima greška u članku koju sam upravo uočio provjeravajući tvoje referiranje na cijenu. Cijena je zapravo niža nego što je navedeno, što se moglo vidjeti i klikom na "Prikaži sve cijene". Prijenosnik košta ispod 3.000 kn, a ne 3.799 kn kao što je bilo navedeno. 

Pa vidi, ako se već pravimo, ono jel', hajd' molim te prosvijetli me, koja je cijena toga stroja drugdje, evo recimo na području EU , gdje i mi spadamo?! O američanskom tržištu nema potrebe nit' govoriti, naravno! Eto, o tome govorim! Dakle, pretvori taj novac u eure ili funte, i onda pogledaj što možeš negdje drugdje kupiti za isti novac! Inače, znam iz prve ruke, tako da ne torokam napamet!

16 godina
moderator
offline
Re: Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene
Jehonan kaže...
Denis kaže...
Jehonan kaže...
Denis kaže...
Jehonan kaže...

U današnje vrijeme te po današnjim mjerilima, šaka jada!

 Koliko para, toliko muzike

 Je, samo ima mala začkuljica, štob' se reklo!

 

Naime, štos je u tome što svačije "pare" tj. novci ne vrijede jednako!

 

Al' vjerujem da ti to i znaš, samo eto, treba nešto reći, jel' tako?!

Hmm, nisam baš siguran što želiš reći.

 

Ali ima greška u članku koju sam upravo uočio provjeravajući tvoje referiranje na cijenu. Cijena je zapravo niža nego što je navedeno, što se moglo vidjeti i klikom na "Prikaži sve cijene". Prijenosnik košta ispod 3.000 kn, a ne 3.799 kn kao što je bilo navedeno. 

Pa vidi, ako se već pravimo, ono jel', hajd' molim te prosvijetli me, koja je cijena toga stroja drugdje, evo recimo na području EU , gdje i mi spadamo?! O američanskom tržištu nema potrebe nit' govoriti, naravno! Eto, o tome govorim! Dakle, pretvori taj novac u eure ili funte, i onda pogledaj što možeš negdje drugdje kupiti za isti novac! Inače, znam iz prve ruke, tako da ne torokam napamet!

 Ja se ništa ne pravim, to si ti očito nešto zabrijao. Mi smo hrvatski medij, radimo s hrvatskim partnerima i navodimo domaće cijene. Ako netko želi kupiti s Amazona.de ili bilo kojeg drugog stranog europskog webshopa, to je njihov izbor ako smatraju da im je to povoljnije, praktičnije, što već. 

Nije mi samo jasno gdje ti vidiš te super niske cijene. Evo https://www.alzashop.com/dell-inspiron-15-3000-grey-d5169165.htm?o=18 

 

Isti laptop sam što ima Windowse 10, preračunato u kn oko 3.400 bez dostave. Ne vidim ama baš nikakvu razliku u cijeni u odnosu na domaće tržište. 

14 godina
offline
Re: Dell Inspiron 3567 - Linuxom do niže cijene
Denis kaže...
Jehonan kaže...
Denis kaže...
Jehonan kaže...
Denis kaže...
Jehonan kaže...

U današnje vrijeme te po današnjim mjerilima, šaka jada!

 Koliko para, toliko muzike

 Je, samo ima mala začkuljica, štob' se reklo!

 

Naime, štos je u tome što svačije "pare" tj. novci ne vrijede jednako!

 

Al' vjerujem da ti to i znaš, samo eto, treba nešto reći, jel' tako?!

Hmm, nisam baš siguran što želiš reći.

 

Ali ima greška u članku koju sam upravo uočio provjeravajući tvoje referiranje na cijenu. Cijena je zapravo niža nego što je navedeno, što se moglo vidjeti i klikom na "Prikaži sve cijene". Prijenosnik košta ispod 3.000 kn, a ne 3.799 kn kao što je bilo navedeno. 

Pa vidi, ako se već pravimo, ono jel', hajd' molim te prosvijetli me, koja je cijena toga stroja drugdje, evo recimo na području EU , gdje i mi spadamo?! O američanskom tržištu nema potrebe nit' govoriti, naravno! Eto, o tome govorim! Dakle, pretvori taj novac u eure ili funte, i onda pogledaj što možeš negdje drugdje kupiti za isti novac! Inače, znam iz prve ruke, tako da ne torokam napamet!

 Ja se ništa ne pravim, to si ti očito nešto zabrijao. Mi smo hrvatski medij, radimo s hrvatskim partnerima i navodimo domaće cijene. Ako netko želi kupiti s Amazona.de ili bilo kojeg drugog stranog europskog webshopa, to je njihov izbor ako smatraju da im je to povoljnije, praktičnije, što već. 

Nije mi samo jasno gdje ti vidiš te super niske cijene. Evo https://www.alzashop.com/dell-inspiron-15-3000-grey-d5169165.htm?o=18 

 

Isti laptop sam što ima Windowse 10, preračunato u kn oko 3.400 bez dostave. Ne vidim ama baš nikakvu razliku u cijeni u odnosu na domaće tržište. 

A vidi, ako je tomu tako, onda imaš moju ispriku.

 

Samo eto, vidiš i sam, isti laptop. a zapravo i nije isti! Ima "samo" Windows 10!

 

Zbog čeka onda tomu nije tako i na našem tržištu?!

 

Al' opet, u svakom slučaju, nije mi namjera tjerati stvari do apsurda, a i nisam osoba koja mora biti uvijek u pravu i čija mora biti zadnja tako da, u ovom slučaju, ako sam pogriješio, moja isprika!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice