Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što on zn

poruka: 70
|
čitano: 30.924
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što on zn".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što o

Privola je samo jedan od zakonito opravdanih razloga za pohranu i obradu podataka - ostali su jasno navedeni, a dovoljno je da zadovoljavaš jedan.

 

Činjenica da imaš pravo ili dužnost pohraniti podatke ti ne daje pravo koristiti ih za druge svrhe, pa tako ni marketing, tu si u pravu.

 

Što se tiče kontakta, postoje opravdani kontakti za koje privola nije dužna - recimo, možeš poslati obavijest o isteku pretplate postojećem pretplatniku jer je to obavijest vezana uz uslugu koju koristi, ali kad mu istekne ne smiješ mu nuditi da je reaktivira ako ti nije dao privolu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što o
S kime ćeš ti biti impresioniran to je tvoja stvar i tvog životnog iskustva. Uplitati osobno imenom i prezimenom ljude u ovu raspravu je najmanje nepristojno. Ja kod svoje tvrdnje stojim.
9 godina
offline
Re: Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što o
ivoleko kaže...
pravi_covijek kaže...

 

GDPR nije ruganje, ... definitivno korak naprijed.

Nebi se slozio. Slazem se da su ovakve stvari potrebne, ali opet se otislo u krajnost. Po GDPR-u ne smijes ni vizitku koju ti je netko dao proslijeidti drugome. Ili ako uzmes neciju vizitku, tu osobu mozes kontaktirati jedan put, a poslije moras baciti vizitku. Nebuloze.

 

 

Sry na Double postu. 

 Elektronicka komunikacija kume, kakve vizitke, mozes ih dati kome hoces.

9 godina
offline
Re: Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što o
ivoleko kaže...
MrBlc kaže...
Pitanje je što tu uopće spada u osobni podatak. Nick nije, a ako i jest može se randomizirati (tipa neaktivni_korisnik_7639), email jest, ali postoji opravdani interes za čuvanje (zaštita od post and run načina spajanja), a čak se i to može riješiti spremanjem hashiranog maila - ne može se doći do podatka, ali se može provjeriti je li u bazi kod ponovnog pokušaja registracije.

Sami postovi nisu osobni podaci.

Mnogi "GDPR savjetnici" tvrde da je objava statusa na Facebooku osobni podatak. Ovdje je jedino razlika sto je to na forumu uvijek sve javno, dok na drustvenim mrezama odredujes s kim dijelis. Ako to uopce i cini razliku...

 Zavisi kakve su ti settings? Javne ili samo za prijatelje, plus GDPR je obaveza za kompanije ili ljude koje obradjuju odredjenu kolicinu podatake. Tvoji prijatelji ne spadaju u tu kategoriju.

11 godina
offline
Re: Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što o
disk c kaže...
S kime ćeš ti biti impresioniran to je tvoja stvar i tvog životnog iskustva. Uplitati osobno imenom i prezimenom ljude u ovu raspravu je najmanje nepristojno. Ja kod svoje tvrdnje stojim.

nisam rekao da sam impresioniran, nego da su ljudi bili ok

jasno i koncizno su iznijeli osnove oko uredbe, zatim nešto konkretnije oko turističkog sektora za koji je bilo namijenjeno predavanje, a na kraju su bez problema odgovarali na hrpu pitanja

i njihova imena i prezimena, skupa s programom predavanja su razaslana na stotine mejl adresa, predavanje je bilo javno, popratile su ga razne novine i drugi mediji, tako da ne moraš brinuti što sam ih spomenuo ovdje

 

a što se tiče nepristojnosti, mislim da je tvoje pljuvanje po defoltu i mantranje o uhljebima, a da uopće nemaš pojma o kome je riječ, daleko nepristojnije

i to što ti kao anonimni forumaš "stojiš kod svoje tvrdnje" je pišanje u vjetar, imaš link na forumski account od predavača pa mu izvoli reci da je uhljeb i neznalica, ako treba mogu ti dati na pm i druge njegove kontakte

16 godina
offline
Re: Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što o
pravi_covijek kaže...
ivoleko kaže...

Nebi se slozio. Slazem se da su ovakve stvari potrebne, ali opet se otislo u krajnost. Po GDPR-u ne smijes ni vizitku koju ti je netko dao proslijeidti drugome. Ili ako uzmes neciju vizitku, tu osobu mozes kontaktirati jedan put, a poslije moras baciti vizitku. Nebuloze.

 

 

Sry na Double postu. 

 Elektronicka komunikacija kume, kakve vizitke, mozes ih dati kome hoces.

Pa ista stvar ti je i za email. Moras ga izbrisati.

9 godina
offline
Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što on zn

Pokušat ću ovdje, ima li neki način da se instalira alat nešto da se jednostavno sve web stranice ubuduće odmah okruži da, dopuštam kolačiće. Neobično me nervira klikanje tih dopuštenja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što o
svjetlosni_mikroskop kaže...

Pokušat ću ovdje, ima li neki način da se instalira alat nešto da se jednostavno sve web stranice ubuduće odmah okruži da, dopuštam kolačiće. Neobično me nervira klikanje tih dopuštenja.

Iimaš za Chrome ekstenziju I don't care about cookies.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
10 godina
offline
Re: Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što o
svjetlosni_mikroskop kaže...

Pokušat ću ovdje, ima li neki način da se instalira alat nešto da se jednostavno sve web stranice ubuduće odmah okruži da, dopuštam kolačiće. Neobično me nervira klikanje tih dopuštenja.

 Predložio bi da pogledaš što sve dopuštaš ili da imaš minimalno jedan blocker (ne samo ad blocker). Nevjerojatna je količina podataka koje skupljaju o nama, a sve zato jer znaju da su ljudi ljeni i da će samo kliknuti na "dopusti sve".

Nadglednik dina
9 godina
offline
Danas na snagu stupa "strašni" GDPR, evo što on zn

Ako nisu kartice ne marim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice