Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

poruka: 28
|
čitano: 7.262
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij".
12 godina
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Kakvo pranje love, kod nas NFT funkcionira od devedestih 

 
18 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
mGT kaže...

Kakvo pranje love, kod nas NFT funkcionira od devedestih 

 

Samo sto umjesto majmuna dobijes Dukat, Holding ili neku opcinu...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Igrači pumpaju tržište pa netko sa strane zagrize. Kao kad šibicari imaju glumce koji kao masno dobivaju ili naivno gube onda neki promatrač okuša sreću. Tako se i Super Mario proda za milijune, a prije i poslije toga ide za tisuću. 

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m

Primijetite da se firma zove Yuga Labs. Sve jasno, Lp. 

15 godina
neaktivan
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Vrli novi svijet

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
A da nema veze sa "Yuga" razdobljima? Po hinduizmu se trenutno nalazimo u Kali-yuga razdoblju.
15 godina
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

tako je to kad majmuni imaju novca pa kupuju majmunarije s nacrtanim majmunima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Pa mi smo majmuni. Ovi sto su prodali majmune se zaljevaju sampanjcem.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Bogataši stvarno ne znaju što bi sa novcem. Tih 1% svjetske populacije. A mi ostali spadamo u kategoriju Only fools & horses, kako ide pjesma iz mučki.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

.. majmuni i paradajzi .. tj nije važno što, nego tko ili u ovom slučaju institucija-Sotheby's .. pa da prodaju moje čarape vrijedile bi (nominalno) barem ko par picassa + mone(tizirano).. dok ovako ne vrijede ništa.

-milijarderi znaju što rade, pri čemu opet nije važno sredstvo-roba-valuta.. nego biz kao takav, porezi, utaje, zarada (razlikom cijene) itd.. neovisno što je predmet recimo trgovine, može biti zlato no može i 'magla'.. princip je isti, biz je isti...

 

banalno-pojednostavljeno da običan juzer-čitač/namjernik može pročitati gornji text, .. osoba 'm' (milijarder, tato je varijabla označena m, ne x-y..) kupi robu-'r' recimo zlato, po cijeni x recimo 100kn ili bilo čega kao i količinu y recimo gram ili tonu.. i proda, za recimo lipu-cent više (ili niže) .. i tako je ostvario dobit-zaradu (nećemo u detalje, pojednostavljeno..).. tj važna je i količina kad je razlika tako mala, zbog troškova (fiksnih i samog biza).. pa to može milijarder, koji može to raditi s odgovarajućom količinom koja to čini isplativim tj zaradu.. dok prosječan juzer plaće 6.700kn to ne može jer naprosto to nije količina novca kojom se može ostvariti takav promet (na burzi ili tržištu, špekulacija, bilo gdje..). Ni tisuću takvij juzera ne mogu, tj može se ako sav novac stave na jednu hprpu, kao banku-fond.. i tad to radi recimo mešetar.. koji zaradi za sebe, ali ako to podjeli ostalima tad mu je to premalo.. pa on to zadrži za sebe, dok u slučaju minusa-gubitka, kaže sorry, tržište, loša sreća.. i propadne fond-banka.. s onim malim juzerima koji su sanjali da će zaraditi milijarde.

 

-sama roba, predmet trgovine je sporedna, može biti bilo što na tržištu, nešto što za barem dvije osobe ima neku vrijednost.. nafta ima vrijednost, zlato, žito.. no moje čarape baš i ne, tako lenonove cvike imaju vrijednost kao i elvisova gitara, šlape, no moj miš recimo nema.. tj kad govorimo o milijunima na Sotheby's-u.. i cijeni koju postigne neki predmet-roba-stvar. .. i sad vidimo da to može biti bilo što, ne mora nešto 'vrijedno' (pametno) nego i obična slika majmuna, ne picassova, ne nešto jedinstveno na svijetu, nego nešto što inače nema neku vrijednost, .. recimo čačkalica (drvena, za zube...) .. ali da bi to bila 'the'-čačkalica, neka jedna-jedina, jedinstvena, ne neka-od-mnogih.. da bi bila takva roba, tad mora dobiti recimo unikatni serijski broj.. i to je to.. tad ta čačkalica može biti prodana-kupljena za proizvoljnu količinu novca. To je biz, to rade milijarderi i tad opet imaju još više.. dok maliperica misli kako je trebao skupljati čačkalice jer eto vrijede milijardu, kao što sad svi misle za btc i sl. .. no ne primjećuju razliku, ne vrijedi njihova čačkalica nego ova-jedinstvena, ona na Sotheby's-ju.. koju kupi-proda milijarder, ne maliperica.. mada su u osnovi iste-jednake, kao što su svi ljudi isti-jednaki, no nisu svi evis-lenon-picasso.. pa tako nešto 'vrijedi' ostalo ne.

.. biz as južual, dok se samo mijenja varijabla koja je sporedna.. kao roba.

 

edit.. ne što, nego tko! .. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 18:54 (ihush).
 
4 0 hvala 0
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
Šta je netko debil ili ne kuži o čemu se tu radi? Najobocnije pranje novaca. Jebeni jpg slike majmuna prodanih za 24 milijuna dolara. Nitko ali stvarno nitko nije takav kreten da kupi glupavu digitalnu sliku u Photoshopu ili Adobe Illusttatoru za toliko novaca. Pa niti Picasso ne postiže te cijene... dajte Chill s ovim vijestima.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Izgleda kao da se netko tko zna kako funkcionira svijet umjetnina i bogataša zeza i još zarađuje na tome 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Trebao bi ihush svoje najduže postove NFT-izirati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
15 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
(N)edamo
(F)ranju
(T)uđmana
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Ovako su meni objašnjavali za SAD:

  1. Platiš umjetniku 30 tisuća dolara da nešto napravi
  2. Platiš drugima da to procjene na 20 milijuna dolara
  3. Pokloniš tu umjetninu muzeju
  4. Umanjiš poreznu osnovicu za 20 milijuna dolara
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 5:16 (klimama).
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
Nema veze s pranjem novaca...zavlado je fomo jer je nft nova stvar...vec danas je dignuta kreda od 20 miljona na tih 24 (koji ce dat svaka banka nakon prodaje u sothebysu) i neki broker vrti tu lovu za novopecenog vlasnika...ne kupuje se ovo ni pikaso, da ga se drzi u trezoru u podrumu dvorca i smije se ko dr.evil, vec zbog monetizacije...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

nakon svih ovih postova o pomenutom, snebivanja i popljuvitisa - te mali nema pojma, jebli ga kitovi, majmuni ovo - ono, praznjenje zucne kese, jal, zavist...

 

...

 

crtajte, pizda vam materina!

 

 

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Da se educirate bilo bi vam jasno o čemu je riječ.. crypto, defi, nft i cijela blockchain tehnologija dragi moji su tiha revolucija koja je u tijeku.. Samo malo googla i postovi bi bili konstruktivnijeg tipa umjesto ovakvog punog mržnje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Super su mi ovi "vi nista ne kuzite" postovi. Kao trebali bismo se praviti da je normalno da pikselizirani kitovi i majmuni vrijede milijune...

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
"Da se educirate bilo bi vam jasno o čemu je riječ.. crypto, defi, nft i cijela blockchain tehnologija"

Crypto, defi i cijela blockchain tehnologija su jedno a nft drugo (iako se oslanja na blockchain tehnilogiju). Nft je porez na budale samo nema nikoga da vikne Car je gol.
11 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m

Ni meni nije normalno da se prodaju jpeg slicice po takvim cijenama, ali netko je ugrabio dobru lovu za to samo zbog hypea oko noviteta nazvan nft.. a mi ostali mozemo gledat i/ili kenjat  i/ili naucit kako isto zaradit na idijotarijama poput bored ape yacht club ili kitovi ili stajaznam sta vec.. sljedece idu nft marvelovih I dc heroja, zamisli si samo koliko ce njihova cijena biti ako su ovi vrijedili toliko 😉 💸 

15 godina
offline
Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 milij

Ok, skužili smo.

 

Idem nacrtati 20 glupih patkica i uložiti 100$ u tokenizaciju, pa čekam da para nikne.

 

Ybg, have to go with the flow.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
Friday kaže...

Super su mi ovi "vi nista ne kuzite" postovi. Kao trebali bismo se praviti da je normalno da pikselizirani kitovi i majmuni vrijede milijune...

Baloon inflating goes brrrrrrrrrrrrrrrr!

 

Bokte mazo pa koja je razlika između ovih NFT govana i printanja para? Neka mi netko pliz objasni, očito je da sam fah idiot što se ovoga tiče...

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 21:48 (pr0n_addict).
10 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
@ pr0n_addict
Nema je. Ali objema je zajednička manipulacija.
15 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Šta je netko debil ili ne kuži o čemu se tu radi? Najobocnije pranje novaca. Jebeni jpg slike majmuna prodanih za 24 milijuna dolara. Nitko ali stvarno nitko nije takav kreten da kupi glupavu digitalnu sliku u Photoshopu ili Adobe Illusttatoru za toliko novaca. Pa niti Picasso ne postiže te cijene... dajte Chill s ovim vijestima.

 Prenje novca? Ok, prodam 100 kila kokaina i kako točno da kupnjom majmuna operem taj novac???

16 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
rjakopec kaže...
 Prenje novca? Ok, prodam 100 kila kokaina i kako točno da kupnjom majmuna operem taj novac???

 https://www.bug.hr/trendovi/stari-kriminal-u-novom-obliku-ili-kako-oprati-novac-uz-pomoc-nft-a-23117

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
15 godina
online
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
Kapetan Nemo kaže...
"Da se educirate bilo bi vam jasno o čemu je riječ.. crypto, defi, nft i cijela blockchain tehnologija"

Crypto, defi i cijela blockchain tehnologija su jedno a nft drugo (iako se oslanja na blockchain tehnilogiju). Nft je porez na budale samo nema nikoga da vikne Car je gol.

 Cijela kripto tehnologija je porez na budale i ako bolje pogledate, NFT magla se kupuje sa Ether blockchain maglom. E to što ekipa vjeruje da Ether/BTC/kriptovalute vrijede išta je temelj cijele tvornice magle no onda smo se dotakli i fiat valuta i vjerovanja u sustav ali to je već druga priča, priča o novcu kao temeljnom alatu moći.

No kad nestane struje, oni s praćkama i krdom ovaca će vladati

12 godina
offline
Re: Crtani majmuni prodani kao NFT za više od 24 m
Vale 77 kaže...

Da se educirate bilo bi vam jasno o čemu je riječ.. crypto, defi, nft i cijela blockchain tehnologija dragi moji su tiha revolucija koja je u tijeku.. Samo malo googla i postovi bi bili konstruktivnijeg tipa umjesto ovakvog punog mržnje.

 Čitam stare postove i ovaj mi je zapeo za oko.

Zašto bi neka firma platila 24 milijuna dolara da bi postala vlasnik NFTa nekih slikica (a slike svi i dalje mogu vidjeti, koristiti ko npr BUG..)?

Ako za 10.000 dolara mogu platiti nekog da ima nacrta majmune i biti i njihov vlasnik i NFTa.. i raditi s njima što god žele.

izith kaže...
rjakopec kaže...
 Prenje novca? Ok, prodam 100 kila kokaina i kako točno da kupnjom majmuna operem taj novac???

 https://www.bug.hr/trendovi/stari-kriminal-u-novom-obliku-ili-kako-oprati-novac-uz-pomoc-nft-a-23117

 izgleda da zato :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice