Crijeva morskih pasa funkcioniraju poput Teslinog

poruka: 3
|
čitano: 1.983
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Crijeva morskih pasa funkcioniraju poput Teslinog ".
16 godina
offline
Crijeva morskih pasa funkcioniraju poput Teslinog

Da li je g. Smrekar pročitala što prevelo google? Ventil ograničava protok neovisno o smjeru? Dalje u tekstu pobija sam sebe... Naravno, jer je glavno svojstvo teslinog ventila da u jednom smjeru propušta medij, a u suprotnom znatno ograničava protok, sve bez pokretnih djelova.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Crijeva morskih pasa funkcioniraju poput Tesli
"Ovo otkriće moglo je baciti novo svjetlo na to kako morski psi jedu i obrađuju hranu."
...a valjda i nije moglo, oni se vole hraniti u mraku... Ono, sken crijeva će pokazati kako jedu 🙄😂🙈🙊
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Crijeva morskih pasa funkcioniraju poput Teslinog

-sličnost je 'frapantna', kao da smo češer bora stavili na sken ili crijevo slona, stabljiku pšenice, crijep na korvu kuće.. no čim je nešto s sharkovima (ili ajfonom kao IT pandamom prirode) tad je usporedivo s teslinim ventilima, mada i tisuće drugih prirodnih struktura imaju isti-sličan oblik-strukturu npr školjka-sprirala, koja čak poštuje zlatni rez itd.

-sve u prirodi, pero ptice, smjer vlakana u jednom smjeru glatko u drugom otpor.. s razlogom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice