Čovječanstvo u raljama algoritma

poruka: 11
|
čitano: 3.067
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čovječanstvo u raljama algoritma".
12 godina
offline
Čovječanstvo u raljama algoritma

Šuštiću, ajd se ti drži informatike i informatičkih tema umjesto da svoju ideologiju maskiraš u tekst o algoritmima. Kupujem bug radi informatike a ne radi propagande. I ti bi kao "Inteligentna individua" trebao biti svjestan toga. 

 
2 8 hvala 0
14 godina
offline
Re: Čovječanstvo u raljama algoritma

Iza svakog grma koji šušne je vrli antivaxer....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Čovječanstvo u raljama algoritma
Stric_Jura kaže...

Iza svakog grma koji šušne je vrli antivaxer....

Ma naravno i ti si jedan od onih s "vecom inteligencijom" pa ne znam hocu ili ti moci parirati odgovorom. Ali poanta je da ovaj casopis citaju ljudi koji misle jedno o cjepivu i drugo. To je potpuno nebitno. Sustic je ocito u kategoriji "vaksera" a cini se da si i ti. Briga me. Ali - ako sam nesto kupio i platio to, ocu citati o toj tematici. Da sam htio propagandu o benefitima cjepiva ili da sam htio da me netko vrijedja da sam "ravnozemljas" (ili sve ostale citatelje koji to misle a kupili su casopis), otisao bi na index, ili bilo koji drugi portal. Ako bugovci nisu svjesni da ovaj portal citaju i "vakseri" i "antivakseri" onda u osnovi pile granu na kojoj sjede. A ti odi cijepi se sa 85 doza, meni je apsolutno svejedno sto ti radis sa svojim zdravljem. Mozda je propaganda prihvatljiva u besplatnom dijelu portala, ali placeni dio je druga kategorija. Tu se tekstovi biraju, tu nema click-baita, tu se ne zauzimaju prejaki stavovi pogotovo ne oko jako osjetljivih tema kao sto je ova. I ne, definitivno se ne vrijedja 50% publike pa makar oni bili najgluplji, najokorjeliji, krezubi, needucirani ravnozemljasi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 21:17 (7even11).
9 godina
offline
Čovječanstvo u raljama algoritma

Znači tema je o utjecaju društvenih mreža na pojedinca, a za primjer se koristila pandemija koronavirusa i prateće teorije zavjere što je potpuno ok jer nam je to trenutno svima vrlo blisko. Potpuno legitimna i zanimljiva tema, i skroz dobar članak. Ja sam također pretplatnik na BUG i ne vidim problem.

 

A što se tiče ovog o vrijeđanju 50% čitatelja, nadam se od sveg srca da ih ovdje nije toliko nego puno manje, jer ovdje ekipu smatram malo inteligentnijom od hrvatskog prosjeka.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Čovječanstvo u raljama algoritma
7even11 kaže...
Stric_Jura kaže...

Iza svakog grma koji šušne je vrli antivaxer....

Ma naravno i ti si jedan od onih s "vecom inteligencijom" pa ne znam hocu ili ti moci parirati odgovorom. Ali poanta je da ovaj casopis citaju ljudi koji misle jedno o cjepivu i drugo. To je potpuno nebitno. Sustic je ocito u kategoriji "vaksera" a cini se da si i ti. Briga me. Ali - ako sam nesto kupio i platio to, ocu citati o toj tematici. Da sam htio propagandu o benefitima cjepiva ili da sam htio da me netko vrijedja da sam "ravnozemljas" (ili sve ostale citatelje koji to misle a kupili su casopis), otisao bi na index, ili bilo koji drugi portal. Ako bugovci nisu svjesni da ovaj portal citaju i "vakseri" i "antivakseri" onda u osnovi pile granu na kojoj sjede. A ti odi cijepi se sa 85 doza, meni je apsolutno svejedno sto ti radis sa svojim zdravljem. Mozda je propaganda prihvatljiva u besplatnom dijelu portala, ali placeni dio je druga kategorija. Tu se tekstovi biraju, tu nema click-baita, tu se ne zauzimaju prejaki stavovi pogotovo ne oko jako osjetljivih tema kao sto je ova. I ne, definitivno se ne vrijedja 50% publike pa makar oni bili najgluplji, najokorjeliji, krezubi, needucirani ravnozemljasi.

 ja nisam vaxer, ne cijepim se bezveze, kao što ni ne gutam tablete samo tak jer nisam umišljeni bolesnik...

 

a to što si ti UMIŠLJEN pa sad se smiješ kmetovima koji su se cijepili, jer si ti eto slobodan, to si okači mačku o rep...

 

pogleda si lijevu nadlakticu i vidjet ćeš gdje su ti roditelji priskrbili "pikicu" s 2-3 mjeseca starosti... i gle čuda živ si...

 

dakle, tvoje promišljanje jest u redu, jer imaš pravo na mišljenje, ali je licemjerno...

 

jedini način da se iskupiš:

 

1. odeš do staraca i zašamaraš ih jer su povrijedili svetost tvojeg tijela...

 

2. cvakneš si tu lijevu ruku da te ne podsjeća na taj prljavi čin cijepljenja...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Čovječanstvo u raljama algoritma

Davor Sustic Čestitke na prinovi :)

 

Moja ima već 11 mjeseci pa sam svojevremeno razmišljao kako i što oko toga. 

 

Mi pred malom nemamo ni jedan ekran uključen, ni tv ni ništa. Mislim (a i preporuke pametnijih idu sukladno tome) da su ekrani u toj dobi štetni za razvoj i da se to treba svesti na minimum. Općenito me smetalo što bi prijatelji djeci (predškolska dob) tutnuli mobitel u ruke (kad dođu na kavu ili kad smo negdje u društvu) pa umjesto da trče i skaču po dvorištu sjede ko zombiji pred ekranom, stoga smo još tada donijeli odluku da to nećemo raditi. Od kad se mala može igrati na podu, sjednemo s njom na pod i igramo se, one sklopive podloge su zakon. Usput se i mi odmorimo od telefona i ekrana.. Tv se gleda kad mala spava.

 

Prije mjesec i nešto smo bili kod prijatelja i na moju radost, iako je TV bio uključen i vrtio nekakve žirafe i lavove, mala se igrala na podu s kuhačama ili čime već i puzala naokolo po dnevnom. Mala pobjeda. Prva reakcija prijatelja (koji su pred 3 tjedna također postali roditelji) je bila čuđenje pa oduševljenje zato što malu ne zanima TV već se vrti oko nas i igra. 

 

Još par sitnica. Stari S9+ je vrhunska baby kamera :D. Sve može biti igračka, najviše voli one silikonske kuhače i (isto silikonske) kalupe za muffine . Kupi ženi ipad mini, dugo će bit vezana uz malu pa da ne škilji na mobitel, a opet da može baratat jednom rukom. Moja oduševljena.

 

Šteta što nema neka tema za ovakve stvari...

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Čovječanstvo u raljama algoritma
ivan dragi kaže...

Davor Sustic Čestitke na prinovi :)

 

Moja ima već 11 mjeseci pa sam svojevremeno razmišljao kako i što oko toga. 

 

Mi pred malom nemamo ni jedan ekran uključen, ni tv ni ništa. Mislim (a i preporuke pametnijih idu sukladno tome) da su ekrani u toj dobi štetni za razvoj i da se to treba svesti na minimum. Općenito me smetalo što bi prijatelji djeci (predškolska dob) tutnuli mobitel u ruke (kad dođu na kavu ili kad smo negdje u društvu) pa umjesto da trče i skaču po dvorištu sjede ko zombiji pred ekranom, stoga smo još tada donijeli odluku da to nećemo raditi. Od kad se mala može igrati na podu, sjednemo s njom na pod i igramo se, one sklopive podloge su zakon. Usput se i mi odmorimo od telefona i ekrana.. Tv se gleda kad mala spava.

 

Prije mjesec i nešto smo bili kod prijatelja i na moju radost, iako je TV bio uključen i vrtio nekakve žirafe i lavove, mala se igrala na podu s kuhačama ili čime već i puzala naokolo po dnevnom. Mala pobjeda. Prva reakcija prijatelja (koji su pred 3 tjedna također postali roditelji) je bila čuđenje pa oduševljenje zato što malu ne zanima TV već se vrti oko nas i igra. 

 

Još par sitnica. Stari S9+ je vrhunska baby kamera :D. Sve može biti igračka, najviše voli one silikonske kuhače i (isto silikonske) kalupe za muffine . Kupi ženi ipad mini, dugo će bit vezana uz malu pa da ne škilji na mobitel, a opet da može baratat jednom rukom. Moja oduševljena.

 

Šteta što nema neka tema za ovakve stvari...

 

ja sam svojima dao da gledaju umjereno crtiće, dao sam i nekad i mobitel, uvijek je to u ograničenom periodu, i opet se najviše vole igrati sa igračkama i ići van verati se po parku. Nisam pobornik tih isključivih poteza, ono u stilu nikad TV, nikad mobitel, nikad čokolada. Sve se to može, samo umjereno

 

A evo ti za primjer mene, rođen 1990., današnje tehnologije nisu bile ni u SF filmovima, TV nisam nikad gledao dok sam bio mal, stalno se igrali po ulici i igralištima. I eto danas mi je opet najdraži način provođenja vremena igrat igrice, gledat filmove, serije, i čitat knjige. Đabe i mami i tati što mi nisu dali ni TV ni sve te gluposti. I hranili su me zdravo i bio vitak i okretan dečko, i danas se najviše volim satrati od hamburgera i sličnih govana, čokolada, grickarija, piva i koječega sličnog.

14 godina
offline
Re: Čovječanstvo u raljama algoritma

Moja ima, ponavljam tek 11 mjeseci.

 

Naravno da ce gledat i tv i igrat igrice i mobitel...

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
11 godina
online
Čovječanstvo u raljama algoritma

strašno, zabranjujete djeci mobitele i tv, igranje igrica i slamate im slobodnu volju i izbor namećući im nekakve vlastite ideje razvoja osobnosti, užas 

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Čovječanstvo u raljama algoritma
7even11 kaže...
Ako bugovci nisu svjesni da ovaj portal citaju i "vakseri" i "antivakseri" onda u osnovi pile granu na kojoj sjede. A ti odi cijepi se sa 85 doza, meni je apsolutno svejedno sto ti radis sa svojim zdravljem. Mozda je propaganda prihvatljiva u besplatnom dijelu portala, ali placeni dio je druga kategorija. Tu se tekstovi biraju, tu nema click-baita, tu se ne zauzimaju prejaki stavovi pogotovo ne oko jako osjetljivih tema kao sto je ova. I ne, definitivno se ne vrijedja 50% publike pa makar oni bili najgluplji, najokorjeliji, krezubi, needucirani ravnozemljasi.

 Čitaj malo, educiraj se...

 

https://faktograf.hr/2020/10/28/kako-su-antivakseri-postali-veca-prijetnja-od-pandemije/

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
10 godina
offline
Čovječanstvo u raljama algoritma

 

Čestitke Šuštinju na rođenju dijeteta. Blaženi je to osjećaj. 

 

Nema djeca, al' ono, .....volim uvijek pročitati što pišu bolji od mene.

 

Mora se reducirati broj izvora što čovjek sluša, gleda, njuši, itd. Jednostavo naš mozak ne može puno informacija procesuirati što se nudi kroz multimedijske sadržaje.

Kako piše Davor, odgoj djece je najteži posao na svijetu.

 

Roditelj mora ukazati dijetetu na razliku između dobra i zla, a sve ostalo je na tom mladom čovjeku koji će odabrati svoj životni put. Borba traje cijeli život.

Sport, škola, biti primjer, kao roditelj, više djela, manje riječi. To je pravi put.

 

Nekako mislim da je dobro da čovjek čita što više pravih knjiga, klasika, životnih sudbina kaj su fakat nekaj prošli u životu, a ne ove vucibatine sa Interneta, kaj se samo krevelje.

Odgoj za zdrav razum, za dobru procjenu što je bullsh*it, a što prava stvar.

 

Davor je odličan čovjek, vrhunski profesionalac, te vjerujem i znam da će njegova životna suputnica i on, znati odgojiti dobrog čovjeka koji će ovaj naš svijet učiniti boljim mjestom za sve.

 

Odličan tekst. Veliki lajk za njega.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice