Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

poruka: 338
|
čitano: 52.327
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi".
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...

Konacno jedan strucan tekst, bez politike, teorije urota, laznih davanja nada, sirenja zabrinutosti, usadjivanja misljenja...

Hladne cinjenice. Procitaj  i sam dodji do zakljucaka.

 

Bravo Doc.

 

Bravo.

 Jako dobar tekst o cjepivima, a prikazem jos jedan koji je meni odlican u pogledu izvora virusa (nije nazalost iz buga)

https://www.jutarnji.hr/life/znanost/od-sismisa-do-ljudskih-pluca-tajna-evolucije-covida-19-njegove-su-mutacije-strahovito-efikasne-znamo-zasto-se-rapidno-siri-kljucna-karika-nedostaje/10166038/

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Friday kaže...

U zadnjih n godina apsolutno je nemoguce da se pojavi BILO KAKVA bolest a da ekipa to ne prozove zavjerom protiv ovih ili onih. Jer jasno je da do prije 100 godina nije bilo nikakvih bolesti nigdje na svijetu

 treblo bi pitati jožu manolića. on pamti sve, od izumiranja dinosaura do danas. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Milka30 kaže...
MGloc kaže...

Meni je samo zanimljivo da se od toliko svjetskih strucnjaka i glava ne moze naci neko rijesenje, nego svi moraju ostat doma kao da je godzila vani..

Pa zato sto se godinama i godinama ulagalo,trošilo novac na gluposti,poput oruzja,sporta,crkve(oh da ja sam to napisao),a premalo ulagalo u medicinu.Lipo je ona rekla-zovite sada Ronalda ili Messija da pronađe ljek!

 

Nikako nisam mogao izguglati,zasto je tako bitno da se pronađe nulti pacijent?

Prvo, nisam lječnik ni biolog pa (možda) lupam bez veze.

 

Nultog pacijenta treba pronaći (ako je živ) da se usporede njegova antitjela na SARS-CoV-2 sa antitjelima novijih bolesnika nebili se utvrdila sposobnost mutacije SARS-CoV-2. Jer ako mutira brzo kao virusi gripe ne piše nam se dobro.

 

 

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 13:40 (markoBT).
8 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
pravi_covijek kaže...
Gremlin144 kaže...

Slobodno radite sprdnju od mog posta, sljedeće godine ćete vidjeti na svojoj koži skupa samnom. Tada ćete se možda sjetiti ovoga što sam vam sad pisao. Slobodno arhivirajte moj post, da ne zaboravite do sljedeće godine.

 Ti si kao ovaj lik.

 Iz kojeg je to filma?

Twitch-Mr_DUXCRO
5 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Zanimljivo je to koliko su američani utukli tisuće milijardi dolara u zadnjih skoro 20 godina u širenje demo(n)kracije....sadam hussein...pukovnik gadafi...osama bin laden...A sad im je ekonomija pred kolapsom kao i i svima nama ostalima od tamo oku nevidljive nakupine atoma(120000 komada za ovaj virus)

 

Valjda će nakon ovog svima biti jasno da ljudi ljudima nebi tribali biti vukovi nego da postoje "sile" puno opasnije za ovu našu očito KRHKU civilizaciju...koliko je samo hollywood snimio filmova katastrofe... u zadnjem danu nezavisnosti zemlja zamalo da nije fizički uništena od aliena pa opet nije bilo toliko panike a sad neki tamo "virusčić" pa se svima tresu gaće,padaju maske

 

Evo prilike američanima i svima onima koji troše puste milijarde na naoružavanje i vojsku da objave rat virusu...zašto ne pokušaju zaustaviti virus sa borbenim zrakoplovima...tenkovima...nosačima zrakoplova...pametnim bombama...i ostalim igračkama

 

do nazad tri miseca se i kod nas gledalo da se potroši 3 milijarde kuna za zrakoplove...određena institucija dobija 600 milijuna godišnje a sad i ta institucija čeka ZNANOST da riješi problem...A tu istu znanost napada i sere po njoj

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
14 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g

 Iz kojeg je to filma?

 Contagion

https://www.imdb.com/title/tt1598778/

4 godine
protjeran
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Ako gledamo sa kapitalističkog stajališta, cjepiva su veliki trošak jer ih moramo neselektivo davati cijeloj zdravoj populaciji.Dok antivirusne lijekove samo oboljelim kojih je daleko manje.Zar nije jeftinije napraviti xxxx komada antivirusni  lijekova, nego xxxxxxxxxxxx komada cjepiva.

Sve mi se čini da kapitalizam sve više evoluira u socijalizam od silne brige za čovječanstvo.Ili ne.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
mamikulcic kaže...

 Naravno, imaš potpuno pravo!

Svakoj državi je najbitnije da napravi masovni pomor ljudi, da ima čim manje radno sposobnih ljudi koji plaćaju porez i da su bolnice i mrtvačnice pune.

Predlažem da osnuješ stranku, daj joj ime npr. Živi zid i kreni u borbu protiv reptila koji nam kroje sudbinu.

Kolega je conspiracy lunatic, ali ovdje ti logika nije ispravna, ovi virusi su najunčikovitiji na starim i bolesnim ljudima a ne radno sposobnima. Ako ćemo nemoralno ali krajnje učinkovito, automatski nema financijskih izdataka na mirovine i zdravstvo na ljude koji najviše uzimaju od proračuna a zanemarivo malo daju nazad.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Voltaren20 kaže...

Ako gledamo sa kapitalističkog stajališta, cjepiva su veliki trošak jer ih moramo neselektivo davati cijeloj zdravoj populaciji.Dok antivirusne lijekove samo oboljelim kojih je daleko manje.Zar nije jeftinije napraviti xxxx komada antivirusni  lijekova, nego xxxxxxxxxxxx komada cjepiva.

Antivirusni lijek liječi oboljelog, skraćuje vrijeme oporavka, i umanjuje rizik od komplikacija.

 

Cjepivo spriječava infekciju i zaustavlja širenje virusa, te time posredno štiti i one čiji imunuloški sustav ne bi izdržao virus ni uz lijek.

 

Zar stvarno misliš da je trošak cjepiva toliki da nadilazi:

- trošak medicinskog osoblja (istina, on postoji i kod cjepiva, ali za cjepivo trebaš jednom doći kod LOM, a antivirusni lijek se aplicira višekratno i za većinu lijekova moraš biti pod medicinskim nadzorom)

- trošak bolovanja oboljelih

- sve druge indirektne troškove koje širenje virusa uzrokuje

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
markoBT kaže...

Nultog pacijenta treba pronaći (ako je živ) da se usporede njegova antitjela na SARS-CoV-2 sa antitjelima novijih bolesnika nebili se utvrdila sposobnost mutacije SARS-CoV-2. Jer ako mutira brzo kao virusi gripe ne piše nam se dobro.

 

 

 Da si procitao tekst iz newyorkera koji sam gore stavio vidio bi da ovaj covid ne mutira znacajno

https://www.newyorker.com/science/elements/from-bats-to-human-lungs-the-evolution-of-a-coronavirus

 

Nema potrebe mutirati. Vrlo je zarazan, dug je period inkubacije sto mu omogucava sirenje dok domacin ni ne zna da je zarazen, i ogromna vecina domacina preko 90% nije ugrozena. 

To je formula kako biti uspjesan u viruskom svijetu. Oni virusi koji ubiju domacina su neuspjesni jer su na taj nacin najcesce i sebe.

Zapravo covid da je pametan bi mutirao u virus koji je super zarazan i siri se, ali ne ubije nikoga. Jer cilj virusa je zivjet, a to moze samo u domacinu.

Za viruska mjerila SARS i MERS su propalice jer su brzo nakon zaraze ubijali velik postotak domacina. 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
love2ml86 kaže...
mamikulcic kaže...

 Naravno, imaš potpuno pravo!

Svakoj državi je najbitnije da napravi masovni pomor ljudi, da ima čim manje radno sposobnih ljudi koji plaćaju porez i da su bolnice i mrtvačnice pune.

Predlažem da osnuješ stranku, daj joj ime npr. Živi zid i kreni u borbu protiv reptila koji nam kroje sudbinu.

Kolega je conspiracy lunatic, ali ovdje ti logika nije ispravna, ovi virusi su najunčikovitiji na starim i bolesnim ljudima a ne radno sposobnima. Ako ćemo nemoralno ali krajnje učinkovito, automatski nema financijskih izdataka na mirovine i zdravstvo na ljude koji najviše uzimaju od proračuna a zanemarivo malo daju nazad.

 Trebalo ga je umjesto covid zvati capitalist 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
14 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
CyberDemonVZ kaže...
Gremlin144 kaže...

Slobodno radite sprdnju od mog posta, sljedeće godine ćete vidjeti na svojoj koži skupa samnom. Tada ćete se možda sjetiti ovoga što sam vam sad pisao. Slobodno arhivirajte moj post, da ne zaboravite do sljedeće godine.

 Spremljeno i arhivirano.

 

Još nisi objasnio zašto bi države ubijale jedini izvor zarade, pogotovo u raznijenom svijetu.

 

P.S. i odkud ti ideja da cijepivo ubja?? Jesi ti napravio bilo kakvo vlatito istraživanje?

 Kad je bila aktualna svinjska gripa koja je slična ovoj, prisilno su cijepili ljude u Americi. Ima po internetu dokumentarnih filmova o tome. Jedna žena od kad je cjepljena paralizirale su joj se noge, dugoj žena može normalno hodat samo unatrag to su samo 2 primjera koja sam vidio, s tim da svi koji su se cijepili su morali potpisati da ukoliko dođe do komplikacija da ne mogu tužiti nikoga za to jer su svjesni mogučih nuspojava. S tim da su cijepivo testirali na beskučnicima iz poljske i svi su umrli od njega. Realno cijepivo je djelotvorno, jer ubije virus, samo za nuspojavu ima to da može ubiti i čovjeka.

Nije mi cilj širiti teorije zavjere, ali vidjet ćete da će biti kako sam vam napisao. Ako žele sve ljude cjepiti, mora se modificirati neki virus da bi ljudi pristali na to. 

To je moja teorija, MOŽDA sam u krivu, ali vidjet ćete da je ova godina mala beba naspram sljedeće. Samo vas hoću upozoriti dok je vrijeme, pripremite se na najgore. Krajem 11 mjeseca ove godine počinje šou, do onda imate 7 mjeseci pripremajte se na to dok još nije kasno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 16:11 (Gremlin144).
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Baš si specifičan s datumima, tj mjesecima.

Zašto baš 11.mjesec i zašto baš 7 mjeseci nakon toga?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 16:14 (Pero Dinamit).
12 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Ja od kada sam cijepljen dobio sam super moci, jbg. Cjepivo ne ubije virus, ubije ga tvoje tijelo koje sada moze dovoljno brzo reagirati jer vec ima anti tijela. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 16:20 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi
I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Gremlin144 kaže...

 Kad je bila aktualna svinjska gripa koja je slična ovoj, prisilno su cijepili ljude u Americi. Ima po internetu dokumentarnih filmova o tome. Jedna žena od kad je cjepljena paralizirale su joj se noge, dugoj žena može normalno hodat samo unatrag to su samo 2 primjera koja sam vidio, s tim da svi koji su se cijepili su morali potpisati da ukoliko dođe do komplikacija da ne mogu tužiti nikoga za to jer su svjesni mogučih nuspojava. S tim da su cijepivo testirali na beskučnicima iz poljske i svi su umrli od njega. Realno cijepivo je djelotvorno, jer ubije virus, samo za nuspojavu ima to da može ubiti i čovjeka.

Nije mi cilj širiti teorije zavjere, ali vidjet ćete da će biti kako sam vam napisao. Ako žele sve ljude cjepiti, mora se modificirati neki virus da bi ljudi pristali na to. 

To je moja teorija, MOŽDA sam u krivu, ali vidjet ćete da je ova godina mala beba naspram sljedeće. Samo vas hoću upozoriti dok je vrijeme, pripremite se na najgore. Krajem 11 mjeseca ove godine počinje šou, do onda imate 7 mjeseci pripremajte se na to dok još nije kasno.

 Nisu u Poljskoj nego u Bugarskoj. Bar prema univezitetu za genetiku u Cambridgeu. Ima njihova opširna studija na netu, sa dokazima i u prilogu se navedena imena svake od osoba!

 

I nisu umirali, nego im je drastično smanjen imunološki sustav, pa ih je većina umrla od komplikacija od drugih bolesti.

 

I nije kraj jedanaestog mjeseca, nego oko 13. siječnja, bar prema nekim analizama s Oxforda.

I najbolja priprema za "šou" su velike količine vitamina C, odbijanje cjepljenja BILO kakvim cjepivom, jer će i u njih stavljati anti-Covid i naravno lagani kontakt s oboljelim osobama da bi se stekao imunitet na cjepivo.

 

P.S. sve ovo gore sam izmislio, ali se sad nalazi na internetu i istina ja.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Gremlin144 kaže...

... žena može normalno hodat samo unatrag... 

Odmah znaš koliko je sati kad je nekome hodanje unatrag "normalno".

Bilo bi interesantno vidjeti neki dokumentarac o tvom "normalnom" danu, koliko prehodaš unaprijed, a koliko unatrag 

 

Gledam te!
9 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Veliki Brat kaže...
Gremlin144 kaže...

... žena može normalno hodat samo unatrag... 

Odmah znaš koliko je sati kad je nekome hodanje unatrag "normalno".

Bilo bi interesantno vidjeti neki dokumentarac o tvom "normalnom" danu, koliko prehodaš unaprijed, a koliko unatrag 

 

 Mozda je on nedostajuca karika u razvoju primata.

6 godina
neaktivan
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Ne znam za sve vas, no meni je ovo poprilično neobično:

 

https://www.bing.com/search?q=October+18th%2C+2019+in+New+York%2C+the+Johns+Hopkins+Center&form=OPRTSD&pc=OPER

 

https://meaww.com/wuhan-coronavirus-exercise-fictional-coronavirus-pandemic-2019-wasnt-predicting-current-outbreak

 

The 3.5-hour multimedia global pandemic simulation exercise was conducted in New York City by the Johns Hopkins Center for Health Security in collaboration with the World Economic Forum and the Bill and Melinda Gates Foundation. At the video-driven exercise, players were presented with a scenario that reveals unresolved and controversial policy and economic issues that could be solved with sufficient political will, financial investment, and attention. According to available information, it involved around 15 leaders of global businesses, governments and public health.

 

Ukratko; 44 dana prije prvog službenog slučaja zaraze, održana je simulacija pandemije u kojoj je korišten neki soj Corona virusa. 

 
0 3 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
krayz1e kaže...

Vrlo kratko nakon pojave Covida pojavilo bi se i cjepivo kada bi ono doista djelovalo. Budući da cjepiva ne djeluju, farmaceuti će pričekati da se dovoljan broj ljudi zarazi kako bi se stvorio kolektivni imunitet. Tek onda će početi prodavati muda pod bubrege. Tako da se cjepiva mogu na tržišištu očekivati za cca godinu dana.

 Ček....zašto bi čekali ? 

Kako se piše na onoj drugoj themi ako imaš lagani kontakt odn. primiš malu količinu virusa, vrlo lako ćeš ga preboljeti i time steći imunitet. (a imunitet je isti ako si prebolio c19 s većom primljenom dozom virusa ili s manjom)

Tako su mi napisala u odgovoru, dva istaknuta člana ovoga foruma...

 

Dakle, da bi stekli "imunitet krda" bilo bi dobro da, kao što stojimo pred Konzumima, stanemo u red pred domove zdravlja, i pričekamo da nam daju oralno par kapi C19....

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
krayz1e kaže...

Vrlo kratko nakon pojave Covida pojavilo bi se i cjepivo kada bi ono doista djelovalo. Budući da cjepiva ne djeluju, farmaceuti će pričekati da se dovoljan broj ljudi zarazi kako bi se stvorio kolektivni imunitet. Tek onda će početi prodavati muda pod bubrege. Tako da se cjepiva mogu na tržišištu očekivati za cca godinu dana.

 A cijepiva su inace spremna za mjesec dva? Lol.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g

Ja ne mogu vjerovati što sve neće čovjek pročitat na bugovom forumu

 

Čuj ovih "ne želim širit teorije zavjere,ali..." i onda krene s reptilima iz amerike koji vladaju svijetom jer su oni porijeklom masoni sa nebesa kojima je glavno oružje cjepivo koje uzrokuje autizam i pojebe ti percepciju pa počneš hodat unatraške,a sve to s ciljem kako bi mi dopustili da se 5g mreža prva pojavi u osijeku i da ne širimo laži i propagande kako je 5g mreža smrt za cijelo čovječanstvo.

 

Doslovno me glava zaboli,a ne mogu da ne primjetim kako u zadnje vrijeme BOL je pun ovakvih postova.

 

Doc,svaka čast na ovakvom znanstvenom i realnom članku,žao mi je što su ovakvi članci magnet za teoretičare zavjera po kojima Izraelci već imaju lijek (ali u tabletama!!  (kolega s posla izjavio...) ),5g mreža je ubojica svega,covid je lažan,a ako je stvaran onda su kinezi krivi,ako ne kinezi onda ameri itd... 

 

Jel moguće da s tolikim školama,fakultetima,obrazovnim ustanovama općenito,u 21. stoljeću još čujemo takve gluposti? Molim vas da me netko uputi gdje to ljudi čitaju,a da nije cijepljenje.info (post na forumu od nekidan,obolio sam..)

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
filipvk1000 kaže...

Ja ne mogu vjerovati što sve neće čovjek pročitat na bugovom forumu

 

Čuj ovih "ne želim širit teorije zavjere,ali..." i onda krene s reptilima iz amerike koji vladaju svijetom jer su oni porijeklom masoni sa nebesa kojima je glavno oružje cjepivo koje uzrokuje autizam i pojebe ti percepciju pa počneš hodat unatraške,a sve to s ciljem kako bi mi dopustili da se 5g mreža prva pojavi u osijeku i da ne širimo laži i propagande kako je 5g mreža smrt za cijelo čovječanstvo.

 

Jel moguće da s tolikim školama,fakultetima,obrazovnim ustanovama općenito,u 21. stoljeću još čujemo takve gluposti? Molim vas da me netko uputi gdje to ljudi čitaju,a da nije cijepljenje.info (post na forumu od nekidan,obolio sam..)

 

Zaboravljaš da su "u strahu velike oči". Sve te teorije zavjere potiču od straha. Ljudi se boje nepoznatog. To je od uvijek bio neprijatelj br. 1.

 

Sad kad to "znamo", evo još jedne teorije u stilu Gremlina144 : šou započinje u 11. mjesecu, a završava 22.02.2022 godine. Da se odmah ogradim: subjektivno zapažanje na osnovu podatka koji se odnosni na mene.

 

Objektivno, čovječanstvo preživljava kako se i povijest ponavlja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 1:57 (zzib).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Turska vec napravila lijek, pocela proizvodnja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 2:36 (reyan).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
reyan kaže...
Turska vec napravila lijek, pocela proizvodnja.

Izolirali su virus na putu ka razvoju cjepiva

 

https://www.aa.com.tr/en/science-technology/turkey-scientist-isolates-sars-cov2-virus-/1793508

 

15 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

mislim, ajde, ima čovjek šuške pa ziđa ziđa jer se mora. ima i u nas naroda s parama ali ziđaju/kupuju sebi kuće i vikendice (kuje, kuščevići, bandići ...). kad bi u nas free willy (in every package) pokušao ovakvo što, samo dok bi dobio prvu dozvolu (od 47) za prvi pogon, prošlo i u zaboravu iščezlo nekih 17 epipandemija svega i svačega (vodena gripa, dječje kozice/kozlići, triper, četriper ...). i to uz "izvanredne mjere". pinku lokalnim šerifima/inspektorima ne treba posebno (ustvari, uopće) spominjati. ne samo da bi izgubio čitavo bogatstvo, nego bi još ostao barem toliko dužan. a znamo da vrijeme ionako liječi sve, ne? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 15:59 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g

Tako je

14 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Nije me iznenadila pojava novog virusa, nego me iznenadilo kasno reagiranje na epidemiju, a znali smo što se događa u Kini, ne samo Hrvatska, nego i ostatak svijeta. Imao sam više pouzdanja u znanstvenu zajednicu, osobito uza svu tehnologiju, ali me je razočaralo, koliko dugo će trebati za cjepivo ili lijek. Na kraju će biti mala razlika između "Španjolice" i "Covida-19", po broju smrtnosti.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 15:48 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
ivo454 kaže...

Nije me iznenadila pojava novog virusa, nego me iznenadilo kasno reagiranje na epidemiju, a znali smo što se događa u Kini, ne samo Hrvatska, nego i ostatak svijeta. Imao sam više pouzdanja u znanstvenu zajednicu, osobito uza svu tehnologiju, ali me je razočaralo, koliko dugo će trebati za cjepivo ili lijek. Na kraju će biti mala razlika između "Španjolice" i "Covida-19", po broju smrtnosti.

 Nazalost smatram da nemas nikakvog uporista u dostupnim podacima za izjaviti takvo nesto.

 

Citat sa wikipedie:

 

The Spanish flu (also known as the 1918 flu pandemic[2]) was an unusually deadly influenza pandemic.[3] Lasting from January 1918 to December 1920, it infected 500 million people – about a quarter of the world's population at the time.[1] The death toll is estimated to have been anywhere from 17 million[4] to 50 million, and possibly as high as 100 million, making it one of the deadliest pandemics in human history.[5][6].

 

Cetvrtina danasnje populacije bi bilo nesto malo ispod 2 milijarde ljudi, sto sadasnje brojke, a uzeto u obzir  da se pandemija pomalo smiruje u najvecim zaristima, apsolutno ne podrzavaju.

 

Nazalost, mislim da nisi dovoljno promislio o svojoj izjavi.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
filipvk1000 kaže...

Ja ne mogu vjerovati što sve neće čovjek pročitat na bugovom forumu

....

 

Jel moguće da s tolikim školama,fakultetima,obrazovnim ustanovama općenito,u 21. stoljeću još čujemo takve gluposti? Molim vas da me netko uputi gdje to ljudi čitaju,a da nije cijepljenje.info (post na forumu od nekidan,obolio sam..)

 zaboravio si i da je zemlja ravna ploča 

if only you knew the power of the dark side
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice