Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.000 ži

poruka: 70
|
čitano: 15.346
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.000 ži".
8 godina
offline
Re: Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.00
Syncmaster245b:

Ta teorija je malo čudna jer bi puno ranije imali lokalnu transmisiju i eksponencijalni rast. Imamo dobro dokumentirano praćenje kontakata u J koreji, Njemačkoj, kod nas itd i sve upućuje na ekstremnu infektivnost virusa.

Priča miriše na podvalu, grešku, politiku ali se nikako ne uklapa u znanost
Ja rekoh
4 godine
protjeran
offline
Re: Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.00
Visak kaže...

 

 Ne znam što si pokušao reći, ali pokazao si da je korona u 4 tjedna uz ekstremne mjere uzrokovala žrtava kao gripa u 16 tjedana bez posebnih mjera. 

Pogledaj nagibe krivulja i zamisli da nisu uvedene nikakve mjere.

 

Vidim da nisi shvatio.

 

Ajmo ovako, o brojkama ce se pricati 2021. Ocekujem neki porast, ali nista znatno, dok je prema raznim najavama trebalo biti na stotine milijuna mrtvih od COVID-a 19.

 

love2ml86 kaže...

Logika ti je ostala doma? Ako je od gripe za koju imamo cjepiva, znamo za nju kako i sam kažeš dugo vremena te je manje smrtonosna od COVIDA svejedno umrlo 650 000 ljudi, koliko misliš da bi umrlih bilo bez lockdowna od COVIDA?

 

Ne mislim, ne bavim se spekulacijama, komentiram samo trenutno dostupne podatke. 

Kad smo kod logike, ako zbog gripe umre 650.000 ljudi godisnje, a COVID-19, trenutno, 264,109, nekako mi se cini da je 650.000 nesto veca brojka.

S time da je prema novim saznanjima znamo da je u Europi COVID-19 postojao vec prosle godine:

 

https://www.theguardian.com/world/2020/may/04/french-hospital-discovers-covid-19-case-december-retested

U Kini prvi slucaj navodno u 11. mjesecu prosle godine:

 

https://www.scmp.com/news/china/society/article/3074991/coronavirus-chinas-first-confirmed-covid-19-case-traced-back

 

Sto bi znacilo da je na globalnoj razini bolest prisutna vec 7 mjeseci.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.00
Dr. Alien kaže...
Visak kaže...

 

 Ne znam što si pokušao reći, ali pokazao si da je korona u 4 tjedna uz ekstremne mjere uzrokovala žrtava kao gripa u 16 tjedana bez posebnih mjera. 

Pogledaj nagibe krivulja i zamisli da nisu uvedene nikakve mjere.

 

Vidim da nisi shvatio.

 

Ajmo ovako, o brojkama ce se pricati 2021. Ocekujem neki porast, ali nista znatno, dok je prema raznim najavama trebalo biti na stotine milijuna mrtvih od COVID-a 19.

 

Shvatio sam ja, ali se ti sad praviš grbav. Ti si stavio grafikone sa trenutnim podacima za koje si nekako pomislio da ti idu u prilog, a sada okrećeš na poznatu priču 'znat će se slijedeće godine'.

 

Ovo sa stotinama milijuna je strawman. 

 

Dr. Alien kaže...


Kad smo kod logike, ako zbog gripe umre 650.000 ljudi godisnje, a COVID-19, trenutno, 264,109, nekako mi se cini da je 650.000 nesto veca brojka.


Kad smo kod logike očito ti nije jača strana kada uspoređuješ cijelu godinu nesmetanog širenja s manje od šest mjeseci uz karantenu. 

 

 

Dr. Alien kaže...

U Kini prvi slucaj navodno u 11. mjesecu prosle godine:

 

https://www.scmp.com/news/china/society/article/3074991/coronavirus-chinas-first-confirmed-covid-19-case-traced-back

 

Sto bi znacilo da je na globalnoj razini bolest prisutna vec 7 mjeseci.

Od 11. do 5. je 6 mjeseci, toliko o logici i poštenju. Prisutnost virusa i početak pandemije nisu ista stvar.

 

Uglavnom, natežeš podatke na sve moguće načine da potvrde neku tvoju teoriju, a ignoriraš sve što joj ne ide u prilog. Vidjeli smo već takve.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.00
Visak kaže... 

Shvatio sam ja, ali se ti sad praviš grbav. Ti si stavio grafikone sa trenutnim podacima za koje si nekako pomislio da ti idu u prilog, a sada okrećeš na poznatu priču 'znat će se slijedeće godine'.

 

Ne, nisi ništa shvatio, niti si u stanju shvatiti.

 

Visak kaže... 

Ovo sa stotinama milijuna je strawman.

 

Ne, to nije nikakav strawman, ako ne možeš pronaći ili si previdio sveopće medijsko bombardiranje o koroni, onda nisi normalan.

 

Visak kaže... 

Kad smo kod logike očito ti nije jača strana kada uspoređuješ cijelu godinu nesmetanog širenja s manje od šest mjeseci uz karantenu.

 

Sedam mjeseci, s time da su rijetke zemlje imale pravu karantenu, ali naravno da miješaš pojam karantena sa raznim mjerama poput socijalne distance.

 

Visak kaže... 

Od 11. do 5. je 6 mjeseci, toliko o logici i poštenju. 

 

Virus je prisutan od 11. mjeseca (ako Kinezi ne lažu), ti valjda ne brojiš 11. mjesec, pa dođeš do brojke 6, toliko o logici i poštenju.

 

Visak kaže... 

Prisutnost virusa i početak pandemije nisu ista stvar. 

 

Prisutnost virusa u Kini i zatim u 12. mjesecu u Francuskoj je početak pandemije.

 

Visak kaže... 

Uglavnom, natežeš podatke na sve moguće načine da potvrde neku tvoju teoriju, a ignoriraš sve što joj ne ide u prilog.

 

Za razliku od nekih ne bavim se teorijama i općenito pokušavam ignorirati tvoje postove, ali ponekad jednostavno ne ide jer moram odgovoriti na pizdarije koje napišeš.

 

Visak kaže... 

Vidjeli smo već takve.

 

Nažalost tvoje postove gledamo svakodnevno. 

 

EOD.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.00
Dr. Alien kaže...

nisi ništa shvatio, niti si u stanju shvatiti.

 

 nisi normalan. 

 OK, vrijeđanje bez argumenata, to sve govori. 

 

Dr. Alien kaže...
Visak kaže... 

Od 11. do 5. je 6 mjeseci, toliko o logici i poštenju. 

 

Virus je prisutan od 11. mjeseca (ako Kinezi ne lažu), ti valjda ne brojiš 11. mjesec, pa dođeš do brojke 6, toliko o logici i poštenju.

  

 Tvoj link kaže 17.11.2019., to znači tek 17.5.2020. će biti 6 mjeseci. Danas je 5 mjeseci i 20 dana, ja sam bio velikodušno zaokružio na 6.

 

Ako si tako dobar s brojanjem do deset nije čudo da ti ni teže stvari ne idu baš od ruke.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.000 ži

Kolega visak !

Imaš li ti pametnijga posla nego se stalno kvačiš za neke bezvezne likove, koji su društveno nebitni.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.00
syncmaster245b kaže...

 

Htio sam istu vijest linkati sa Novog Lista, ali vidim da si me pretekao sa jutarnjim.

 

No, idemo razviti nekakvu teoriju, recimo zvaku za mozak.

 

Ukoliko su prvi slucajevi bili jos prosle godine, a znacajno sirenje zaraze nismo imali do pocetka medijske panike (kraj Veljace, pocetak Ozujka), sada ne zvuci vise suludo teorija da su ljudi pod pritiskom medijske histerije napravili veci problem i pomogli sirenju zaraze rastresajuci virus po zdravstvenim ustanovama i pritom ugrozili najugorzeniju populaciju, nego da su ostali kod kuce i prelezali to (80% zarazenih nema simptoma ili su na nivou jace prehlade).

 https://www.vecernji.hr/vijesti/slovenija-provela-nacionalno-testiranje-otkrili-kakva-je-stvarna-rasirenost-1399850

 

Oko tri posto je prebolilo. Tu kod nas je već postala mantra "imao sam prehladicu početkom godine 100% sam prebolio koronu..." i tako svi pričaju već danima, kao papagaji.

 

Nego što mislite o našem testiranju? Na samom smo dnu po broju testiranja, ne računam ove "egzotične" države. Čak je Bjelorusija odradila 2.5x više testiranja, a Slovenija 3x gledajući testiranja po 1mil. stanovnika.

Očito naši manipuliraju kako bi mogli imati sezonu jer je očito da smo bez nje svi skupa na*ebali.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 15:23 (mzopg).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.00
Anđeo bez falinge kaže...

Kolega visak !

Imaš li ti pametnijga posla nego se stalno kvačiš za neke bezvezne likove, koji su društveno nebitni.

 Pa nisam ni ja baš nešto društveno bitan. 

 

A ono, kreneš računajući da se razumnom čovjeku mogu neke stvari objasniti, pa dok shvatiš s kime imaš posla već si zaglibio...

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.00


Kad smo kod logike, ako zbog gripe umre 650.000 ljudi godisnje, a COVID-19, trenutno, 264,109, nekako mi se cini da je 650.000 nesto veca brojka.


A koliko je zaraženih od gripe a koliko od COVID-19?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Čist zrak i smanjenje prometa spasili su 20.00
love2ml86 kaže...


Kad smo kod logike, ako zbog gripe umre 650.000 ljudi godisnje, a COVID-19, trenutno, 264,109, nekako mi se cini da je 650.000 nesto veca brojka.


A koliko je zaraženih od gripe a koliko od COVID-19?

Povukao je totalno besmislenu usporedbu.

 

1. 650.000 je maksimum i to se desilo jednu sezonu, inače ide od 290.000 do 650.000 pa je prosjek oko 470.000

 

2. tu je uračunat cijeli svijet jer je gripa prisutna jako dugo i gotovo svugdje je rasprostranjena, za razliku od Covida koji je teoretski zahvatio 5 država ozbiljnije i 10 slabijim intenzitetom

 

3. ovih 270.000 preminulih je u zadnja 2-3 mjeseca

 

4. idemo malo preciznije, SAD preminulih od gripe u prosjeku po sezoni (7 mjeseci) bude 45.000, a od Covida u 2 mjeseca imaju 77.000 preminulih i sad ono što je bitno, virus je zahvatio samo mali dio SAD-a! 1/3 preminulih je u državi New York

 

5. idemo još preciznije, država New York po sezoni ima oko 4.500 preminulih od gripe, u dva mjeseca covida imaju 27.000 preminulih. To je ŠEST puta više od gripe u 3.5 puta manje vremena.

 

6. sve ovo odvija se uz propisane mjere distance, karantene itd.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice