CD Projekt objavio što će se dalje događati sa Cyb

poruka: 9
|
čitano: 7.988
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "CD Projekt objavio što će se dalje događati sa Cyb".
13 godina
offline
CD Projekt objavio što će se dalje događati sa Cyb

Nigdje se ne navodi da ce poraditi na osjecaju "ispraznosti" igre o kojoj svi pricaju, poput priglupog AI-ja koji je bolji u starom GTA5 npr. ...

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
CD Projekt objavio što će se dalje događati sa Cyb

Ma lik se nakenjao čitajući s komada papira ili blesimetra.

Kaže da oni nisu primjetili bugove na konzolaškim verzijama u testiranju koje su osjetili kupci. Kao da je njihov PS4 ili Xbox nešto drukčiji. Da je, to bi bio i veći problem.

 

Druga stvar je da su lagali s puno i previše stvari u ranijim teaserima i kak ti gameplay videima. Hrpa izrezanog sadržaja, mehanika koja nije ni blizu u "finalnoj" verziji, NPC-jevi glupi kao noć...

Meni osobno je prvo uletilo u oko jedna od sitnica, ali dosta bitna stvar za imerziju...vožnja kada si na suvozačkom. Lik koji te vozi samo drži volan, eeeventualno zakrene volan za 0,5 stupnja u najoštrijim zavojima. A gledaš ga, sjediš pokraj njega. Ajde da to radi kada nisi odmah kraj njega.

 

Jako puno stvari u glavnoj priči je loše...ne priča kao takva (iako je sve previše okruženo oko Johnnya tj. Keanua) nego stvari u okolišu. Npr. u Arasaka tornju, taman prije nego ćeš se pošibat sa Adamom Smasherom voziš se u liftu i kako lift putuje, tebi kroz vrata prolaze listovi biljki iz tegli koje su očito na drugim katovima, a kada dođeš na svoj kat, konstrukcija lifta koja je izvana clippa kroz zatvorena vrata. Znači to je glavna priča, ne tamo neki side quest koji će vidjeti 6 ljudi. A i da je tako, to je i dalje preloše.

 

Optimizirano je katastrofa, kada proglitchaš kroz neke zidove i skužiš da je cijeli promet grada učitan, a NPC-jevi i auti se vozaju po cestama kojima nisi ni blizu.

Igram na relativno već staračkom PC-ju (i7 3770), ali je grafa RTX 3070 i druge igre na njoj rade kao beba, ne iskoriste ni pola resursa. Cyberpunk ne samo da zauzme sve, što ajde kužim, ali kada radi na recimo Full HD rezi uz neke osrednje detalje i upaljen DLSS pa se svejedno koči, to je loše. A kako vidim i RTX 3090 se nekima davi na postavkama gdje bi trebao kliziti. Al ajde, to se da ispolirat.

 

Previše mehanike igre je loše, stvari koje je nemoguće rješiti patchevima. I dalje će AI ekipa biti glupa, murja iskakat gdje god bio u trenu kad dobiješ ijednu zvjezdicu.

Igram nekih 45h i svakako ima super stvari, super odrađenih stvari, ali s obzirom da igra izgleda kao verzija 0.4 neka pre-beta, ovo je sramotno izdanje. Tim više jer su istu stvari imali s Witcherom. A na tu ih kartu ekipa neka opravdava. Kao da je ok uvijek izbacit poluproizvod koji će za pol godine-godinu ispast možda kako treba. A ni onda neće biti ono što je nakenjano u najavama i koje čemu.

 

Nadam se da će ih oderat za gadne pare. Ne krivim developere jer su očito glavešine mijenjale i rokove i tijek priče kako im se sprdnulo pa je sve ispalo kako je sada...

origin: mrxa
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CD Projekt objavio što će se dalje događati sa
I dalje zvuci kao no-buy jer izgleda da moze ispasti samo veliko razocaranje, koje jos i platis.

Witcher 1 je imao taj problem nedovrsenosti, ali tada su bili mali/mladi pa hajde, ekipa je vjerovala u njih i opravdali su. Ali ovo sada nije ta situacija. Sumnjam da ce drasticno izmjeniti igru...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 4:02 (Mad Ant).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CD Projekt objavio što će se dalje događati sa

Ma žešći no-buy jer ako igraš i očekuješ imerziju u ovakvom stanju, good luck.

Bolje pričekat pola godine da barem bugovi i glitchevi budu rješeni.

 

A to je istina, neće moć nikada rješiti dio oko same mehanike.

Vjerujem da se glupavi AI da rješiti pa ekipa neće kao mutava bauljati okolo, mada ni tada neće biti preimerzivno jer bojim se da nema širine snimljenog dijaloga za neku "interakciju".

Isto mislim da ona fora koju su najavljivali za pojedine rutine NPC-jeva nema šanse, a i da ima, gdje će ići? Od marketa do stana i tamo nestati? Ne znam čemu su taj proser uopće spominjali u najavama.

 

Ne kužim zašto nisu ubacili onaj dio sa braindanceom u stanu tj. da možeš svojevoljno upaliti taj segment. Vjerojatno nisu isproducirali sadržaj za to ili su glavešine odustali od toga.

Ali eto, u gameplayu je prikazan i info HUD u stanu na kojem vidiš prognozu pa bi barem to bilo zgodno da su stavili...ali ni to.

 

I na hrpi monitora po gradu se vide neke nelogičnosti, krivi datumi tj. godine i vrijeme na ekranima ne odgovara onom u igri. Mada mislim realno, puno je većih problema od tih detalja.

Ma ono, sve u svemu ogromna prevara i zato se nadam da će snositi posljedice onako kako takve najviše boli - financijske.

origin: mrxa
14 godina
offline
CD Projekt objavio što će se dalje događati sa Cyb

Ja ću samo napomenuti da je i No Man Sky imao gotovo identičan reaction flop i identičnu hrpu obećanja koja su djelovala kao isprazan govor pa se na kraju igra pretvorila u ever-transformative project što bi bila taktika koja bi Cyberpunku odgovarala.

 

Ako se delivera ono što je obećano, moguće da bi igra mogla zadovoljiti publiku. Uzmimo u obzir da polu(ne)inteligentni AI svih non-scripted likova potencijalno neće biti riješen, ali isključivo uz činjenicu da mod community možda čak i bolje odrađuje posao eliminacije takvih problema pa se može osloniti i na njihova rješenja. 

 

Sve u svemu, ako se umjesto na širenje grada i područja za igru developeri fokusiraju na density Night City-ja, optimizaciju AI-a i flawless execution igre sa minimumom bugova, uz jak support modding community-ja - to bi moglo rezultirati nečime što i se dalo staviti u kategoriju AAA naslova

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CD Projekt objavio što će se dalje događati sa
kristofor kaže...

Ja ću samo napomenuti da je i No Man Sky imao gotovo identičan reaction flop i identičnu hrpu obećanja koja su djelovala kao isprazan govor pa se na kraju igra pretvorila u ever-transformative project što bi bila taktika koja bi Cyberpunku odgovarala.

 

Ako se delivera ono što je obećano, moguće da bi igra mogla zadovoljiti publiku. Uzmimo u obzir da polu(ne)inteligentni AI svih non-scripted likova potencijalno neće biti riješen, ali isključivo uz činjenicu da mod community možda čak i bolje odrađuje posao eliminacije takvih problema pa se može osloniti i na njihova rješenja. 

 

Sve u svemu, ako se umjesto na širenje grada i područja za igru developeri fokusiraju na density Night City-ja, optimizaciju AI-a i flawless execution igre sa minimumom bugova, uz jak support modding community-ja - to bi moglo rezultirati nečime što i se dalo staviti u kategoriju AAA naslova

 Ok istina, ali nakon ovog CD Project Red vise nije različit naspram EA, Ubisofta, Bethesde koji izbacuju polugotove proizvode i onda ih 6-12 mjeseci "updateaju" da prorade...

It s just cornflakes...
16 godina
offline
CD Projekt objavio što će se dalje događati sa Cyb

Inače sam picajzla ali moram reći da ovoj ekipi jednostavno opraštam. Igru sam odigrao do kraja, u međuvremenu bila dva patcha (PS4pro verzija) i meni jednostavno odlično. Toliko detalja koji su me usprkos bugovima jednostavno oduševili. Mislim da će im ovo biti odlična platforma za DLC-ove u slijedećih nekoliko godina i jedva čekam prvi slijedeći.

Jedina primjedba sa moje strane je kratki main story i tu su mogli malo još poraditi ali općenito feeling kao i u Last of us 2 je kao da si u nekom dobrom filmu i furaš kroz priču.

 

 

Democracy is not for the people
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
CD Projekt objavio što će se dalje događati sa Cyb

Zivi bili pa vidjeli. Kad budu izlazili videi tipa : 2077 after 2 years, worth a buy? I kad bude u tom videu samo hvalospjevi e onda se vidimo :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
CD Projekt objavio što će se dalje događati sa Cyb

Ja nisam puno igrao, ali sam odigrao dosta za ono sto imam za reci. Nekako mi voice acting od glavnog lika skroz zvuci umjetno i neuvjerljivo kao da cita s papira. Dok mu partner ima odlicno odraden voice. E sad ne znam dali kasnije se lik koji ve V posudio glas malo opustio ali ovo dokle sam ja odihgrao je jako lose.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice