Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

poruka: 28
|
čitano: 8.793
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg".
13 godina
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

Dobro pa ne pijem alkohol,samo zeleno......

To Each His Own.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
Glupost. A ako i nije radije ću ostariti konzumirajuči alkoholna pića u razumnim količinama i zadržati lucidnost nego puknuti prerano jer mi je egoistički previše stalo do gubitka malog dijela inteligencije. Živeli 🍻
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

Pada u vodu "Bolje biti pijan nego star".

 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

Prvo gledanje u monitore smanjuje mozak, sada zdrava prehrana odnosno čaša osvježavajućeg pića koje malo podigne raspoloženje. Ima li koji savjet kako povećati mozak, osim skidanja zaštitne kacige u svemiru?

 
18 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
Tako većinu mozga i ne koristimo. Još jedna od ispraznih medijskih prijetnji
 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

ja sa pivom dok buljim u ovaj tekst....

NULL!=NULL
 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
Kolacic kaže...

Pada u vodu "Bolje biti pijan nego star".

 Bolje biti pijan i mlad nego star i trezan!

 

 

14 godina
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

smanjuje ukupni volumen ?

 

pa i na ravnicama Serengetija lavovi smanjuju ukupnu populaciju gnuova loveći i ubijajući uglavnom stare i bolesne jedinke...

 

tako i alkohol ubija ionako polucrknute stanice u mozgu, pa smo zato nakon par rundi cuge - "pametniji"....

 

Živili vi svi meni !!!!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
ante_etna kaže...

Prvo gledanje u monitore smanjuje mozak, sada zdrava prehrana odnosno čaša osvježavajućeg pića koje malo podigne raspoloženje. Ima li koji savjet kako povećati mozak, osim skidanja zaštitne kacige u svemiru?

 Ima, čitanje, i učenje npr. stranog jezika, igranje šaha, vježba fotografskog pamćenja, stimulacija 7. čakre (na vrhu glave), šetnja, vježba borilačke vještine, vježba brzog govora, vježba brzog zapažanja, vježba imaginacije sve većeg broja tačaka (zrna, od 1 nadalje), omega 3, ginko, kofein i nikotin (ali još diskutabilno), disanje na nos umjesto na usta, disanje svježeg zraka umjesto toplog, jedenje umjereno umjesto obilno, smirivanje muzikom, disanjem i meditacijom umjesto alkoholom, dovoljno sna umjesto nedovoljno i previše, uzimanje životinjskih proteina umjesto veganstva...

9 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
ante_etna kaže...

Prvo gledanje u monitore smanjuje mozak, sada zdrava prehrana odnosno čaša osvježavajućeg pića koje malo podigne raspoloženje. Ima li koji savjet kako povećati mozak, osim skidanja zaštitne kacige u svemiru?

 Ne citaj bug, mozak se udupla.

5 godina
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

Je, pa po ovome onda ja mozga vise ni nemam. Implodirao je, napravio crnu rupu i usisava alkohol kao obicnu vodu

 
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
SamoPitam3 kaže...

Je, pa po ovome onda ja mozga vise ni nemam. Implodirao je, napravio crnu rupu i usisava alkohol kao obicnu vodu

 Postao si Superhik!

11 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
Mad-Max-X kaže...
ante_etna kaže...

Prvo gledanje u monitore smanjuje mozak, sada zdrava prehrana odnosno čaša osvježavajućeg pića koje malo podigne raspoloženje. Ima li koji savjet kako povećati mozak, osim skidanja zaštitne kacige u svemiru?

 Ima, čitanje, i učenje npr. stranog jezika, igranje šaha, vježba fotografskog pamćenja, stimulacija 7. čakre (na vrhu glave), šetnja, vježba borilačke vještine, vježba brzog govora, vježba brzog zapažanja, vježba imaginacije sve većeg broja tačaka (zrna, od 1 nadalje), omega 3, ginko, kofein i nikotin (ali još diskutabilno), disanje na nos umjesto na usta, disanje svježeg zraka umjesto toplog, jedenje umjereno umjesto obilno, smirivanje muzikom, disanjem i meditacijom umjesto alkoholom, dovoljno sna umjesto nedovoljno i previše, uzimanje životinjskih proteina umjesto veganstva...

 te čakre su se pojavljivale u jugiho crticu, nisam neki obozavatelj tog crtica pa nisam nikada ni shvatio di se te cakre nalaze i koja im je uloga

Jel se daju napipkati? jel se mogu izvaditi? ono, u slucaju da se upale poput slijepoga crijeva?

9 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
Mad-Max-X kaže...
ante_etna kaže...

Prvo gledanje u monitore smanjuje mozak, sada zdrava prehrana odnosno čaša osvježavajućeg pića koje malo podigne raspoloženje. Ima li koji savjet kako povećati mozak, osim skidanja zaštitne kacige u svemiru?

 Ima, čitanje, i učenje npr. stranog jezika, igranje šaha, vježba fotografskog pamćenja, ...

 To sve preko monitora radim :) znači u isto vrijeme mi se smanjuje i povećava mozak lol

 

Btw prije par godina na sistematskom pregledu sam dobio napismeno preporuku od doktora da popijem jednu žesticu ili čašu piva/vina dnevno...

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2022 23:37 (digitall).
9 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
LudaRajcica kaže...
Mad-Max-X kaže...
ante_etna kaže...

Prvo gledanje u monitore smanjuje mozak, sada zdrava prehrana odnosno čaša osvježavajućeg pića koje malo podigne raspoloženje. Ima li koji savjet kako povećati mozak, osim skidanja zaštitne kacige u svemiru?

 Ima, čitanje, i učenje npr. stranog jezika, igranje šaha, vježba fotografskog pamćenja, stimulacija 7. čakre (na vrhu glave), šetnja, vježba borilačke vještine, vježba brzog govora, vježba brzog zapažanja, vježba imaginacije sve većeg broja tačaka (zrna, od 1 nadalje), omega 3, ginko, kofein i nikotin (ali još diskutabilno), disanje na nos umjesto na usta, disanje svježeg zraka umjesto toplog, jedenje umjereno umjesto obilno, smirivanje muzikom, disanjem i meditacijom umjesto alkoholom, dovoljno sna umjesto nedovoljno i previše, uzimanje životinjskih proteina umjesto veganstva...

 te čakre su se pojavljivale u jugiho crticu, nisam neki obozavatelj tog crtica pa nisam nikada ni shvatio di se te cakre nalaze i koja im je uloga

Jel se daju napipkati? jel se mogu izvaditi? ono, u slucaju da se upale poput slijepoga crijeva?

 Ne bih se previse brinuo na tvom mjestu, sumnjam da ih i dimnjacar moze otcepiti.

11 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
pravi_covijek kaže...
LudaRajcica kaže...
Mad-Max-X kaže...
ante_etna kaže...

Prvo gledanje u monitore smanjuje mozak, sada zdrava prehrana odnosno čaša osvježavajućeg pića koje malo podigne raspoloženje. Ima li koji savjet kako povećati mozak, osim skidanja zaštitne kacige u svemiru?

 Ima, čitanje, i učenje npr. stranog jezika, igranje šaha, vježba fotografskog pamćenja, stimulacija 7. čakre (na vrhu glave), šetnja, vježba borilačke vještine, vježba brzog govora, vježba brzog zapažanja, vježba imaginacije sve većeg broja tačaka (zrna, od 1 nadalje), omega 3, ginko, kofein i nikotin (ali još diskutabilno), disanje na nos umjesto na usta, disanje svježeg zraka umjesto toplog, jedenje umjereno umjesto obilno, smirivanje muzikom, disanjem i meditacijom umjesto alkoholom, dovoljno sna umjesto nedovoljno i previše, uzimanje životinjskih proteina umjesto veganstva...

 te čakre su se pojavljivale u jugiho crticu, nisam neki obozavatelj tog crtica pa nisam nikada ni shvatio di se te cakre nalaze i koja im je uloga

Jel se daju napipkati? jel se mogu izvaditi? ono, u slucaju da se upale poput slijepoga crijeva?

 Ne bih se previse brinuo na tvom mjestu, sumnjam da ih i dimnjacar moze otcepiti.

 bili proslog tjedna pregledati dimnjak i kazu da je cist! tako da, nisam siguran na sto se odnosis!

15 godina
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

još jedno uzaludno "istraživanje": žene gledaju u gaće a ne ispod skalpa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
maximus007 kaže...
Tako većinu mozga i ne koristimo. Još jedna od ispraznih medijskih prijetnji

Kod zdravih ljudi MRI pokazuje da mozak radi 100%.

Druga stvar je; "potencijalna iskoristivost mozga"..

 

Tako da su blesave pretpostavke da "koristimo" 7 % mozga, 10% mozga itd.

Da koristiš 7 % mozga ti bi bio davno off.

 

Što se tiče ovih reklamnih studija o smanjenju mozga pijenjem alkohola, (čekamo sljedeći članak o smanjenju mozga pušenjem, te udisanjem nečistoga zraka, pretjeranom izlaganju sunca, seksombla..bla) članak o utjecaju stresa o 2 % pa ćemo nakon desetak takvih članaka doći na nula posto sive tvari, i zaključka da smo svi stariji od 40 god. već trebali biti mrtvi ili retardirani.

 

Mozak je cijeli život plastičan. Neuroni, sinapse se obnavljaju, osim kad nekakav bitan dio mozga spali moždani udar.

Može ga spaliti i alkohol no za to, moraš dvadesetak godina piti tri litre vina ili litru i pol "žestokog" dnevno.

 

Dakle, slijedi članak o cigaretama..

Nestrpljivo čekamo.

▓ Лучше сегодня быть активным, чем завтра радио-активным..☠️ Stop the War in Ukraine☠️
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2022 6:35 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
Zaporožac kaže...
maximus007 kaže...
Tako većinu mozga i ne koristimo. Još jedna od ispraznih medijskih prijetnji

Kod zdravih ljudi MRI pokazuje da mozak radi 100%.

Druga stvar je; "potencijalna iskoristivost mozga"..

 

Tako da su blesave pretpostavke da "koristimo" 7 % mozga, 10% mozga itd.

Da koristiš 7 % mozga ti bi bio davno off.

 

Što se tiče ovih reklamnih studija o smanjenju mozga pijenjem alkohola, (čekamo sljedeći članak o smanjenju mozga pušenjem, te udisanjem nečistoga zraka, pretjeranom izlaganju sunca, seksombla..bla)

 Šta je seksombla? Čisto da vidim dal sam 5/5?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

Studije pokazuju da smanjenje mozga samo po sebi nema baš veze s inteligencijom[1], tj. inteligencija korelira više s maksimalnim obujmom mozga nego trenutnim. 

Što znači da alkohol, barem u umjerenom ili neredovitom ispijanju, neće imati dugoročni utjecaj na inteligenciju. 

Naravno, ako je netko alkoholičar, onda će mu bolest, poput depresije, efektivno smanjiti (ili zamagliti) inteligenciju no to nema veze s veličinom mozga a može se i izliječiti transformacijom svijesti nakon čega inteligencija dolazi i više do izražaja nego prije alkoholizma pa čovjek postane efektivno i inteligentniji - iako mu mozak možda ostane manji.

 

[1] https://bmcgeriatr.biomedcentral.com/articles/10.1186/1471-2318-9-12

Amenoum
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

Držim se ovoga:

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
lmutak kaže...

Dobro pa ne pijem alkohol,samo zeleno......

Zeleno je odlicno za mozak, znam iz iskustva 

8 godina
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

Ispadoh višestruko stariji od Metuzalema po onome da kod pedesetogodišnjaka  boca piva  izazove starenje od dvije godine 

waaagh ;
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu mozg

Izlet, kamin, muzika. Cijelo društvo iz grupe tu. Ovaj kraj mene pokunjen sjedi na stolici, utučen, da ne pije više kaže mi :)

Ja ga gledam, pijem pivo i pušim joint. :D

 

Pa mu objasnim:

"...uz sve droge ovoga svijeta, alkohol, u pravoj mjeri, je uvijek bio i uvijek će biti apsolutno najbolji okidač društvene interakcije. Znači ultimativni kralj. Ali treba znat, jel, da alkohol uništava obitleji i živote, znači gore nego droga... Treba nać dobar omjer. Ako živiš vojnički disciplinirano ili kao časna sestra - neisplativo, jer imaš samo toliko i toliko vremenskiih jedinica dostupno. Pivo ili vino u društvu - definitivno isplativo."

 

Priča je i dalje validna i uz ova nova saznanja. 

 

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
Zaporožac kaže...
...

Kod zdravih ljudi MRI pokazuje da mozak radi 100%.

Druga stvar je; "potencijalna iskoristivost mozga"..

 

Tako da su blesave pretpostavke da "koristimo" 7 % mozga, 10% mozga itd.

Da koristiš 7 % mozga ti bi bio davno off.

 

Što se tiče ovih reklamnih studija o smanjenju mozga pijenjem alkohola, (čekamo sljedeći članak o smanjenju mozga pušenjem, te udisanjem nečistoga zraka, pretjeranom izlaganju sunca, seksombla..bla) članak o utjecaju stresa o 2 % pa ćemo nakon desetak takvih članaka doći na nula posto sive tvari, i zaključka da smo svi stariji od 40 god. već trebali biti mrtvi ili retardirani.

 

Mozak je cijeli život plastičan. Neuroni, sinapse se obnavljaju, osim kad nekakav bitan dio mozga spali moždani udar.

Može ga spaliti i alkohol no za to, moraš dvadesetak godina piti tri litre vina ili litru i pol "žestokog" dnevno.

 

Dakle, slijedi članak o cigaretama..

Nestrpljivo čekamo.

Deda mi je bio HC alkos barem pola života - onaj tip koji čim ujutro otvori oči iz ledenice vadi lozu i drmne barem dec, prije kave.

Bio je posve lucidan čovjek do samog kraja i naglo ga je odnio moždani udar. Dogurao je do 82. godine.

 

Mislim da je velik utjecaj na to "propadanje" mozga (i organizma kao takvog, općenito) činjenica da se okorjeli alkosi obično jako loše hrane i dolazi do manjka razno-raznih iznimno bitnih (da ne kažem ključnih) tvari koje se očito ne mogu nadoknaditi isključivo lokanjem.

Npr. kronični manjak vitamina B1 može dovesti do ove vesele boleštine.

 

Deda je imao sreću što ga je ženica "bedinala" svih tih 60 godina koliko su bili skupa. U suprotnom, mislim da bi vjerojatno daleko ranije zađubrio. Naravno, ne mogu to dokazati, ali čini mi se kao sasvim razumna pretpostavka.

 

Ja sam npr. vječiti soler koji vola podosta zaviriti u časicu te usto i puši no svejedno se trudim paziti da jedem dovoljno i raznovrsno pa kud' puklo da puklo.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2022 21:14 (pr0n_addict).
12 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
Poznajem jednog koji se ne bih složio s tom činjenicom.
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu
Laž, meni glava otekne kad se napijem!
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Čaša alkoholnog pića dnevno smanjuje veličinu

Btw, bit će da Ameri žestoko loču.
Ne znam kako to drugačije objasniti...

(kognitivnu insuficijenciju)

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2022 9:56 (Zechina).
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice