Canon EOS RP - Pristupačni full frame

poruka: 18
|
čitano: 5.697
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canon EOS RP - Pristupačni full frame".
15 godina
offline
Canon EOS RP - Pristupačni full frame

Ima li neki aparat optimalan za snimanje videa? Znači 4K u 50fps, i da koristi CIJELU površinu senzora a ne crop?

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Ima. I to nekoliko iz Olympusa. I svi su klasu bolji i kvalitetnije izrađeni od precijenjenih Canona i Nikona. A fičere koje imaju nema niti jedan proizvođač fotoaparata.

- E-M5 MkIII
- E-M1 MkII
- E-M1X
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 9:12 (Antiseptik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Antiseptik kaže...
Ima. I to nekoliko iz Olympusa. I svi su klasu bolji i kvalitetnije izrađeni od precijenjenih Canona i Nikona. A fičere koje imaju nema niti jedan proizvođač fotoaparata.

- E-M5 MkIII
- E-M1 MkII
- E-M1X

Bas si zapeo za taj Oly
Pa Oly ti nema 4k50 ili 4k60, a i bitrate zna bit problem. Bolje da si onda preporucio Panasonic koji je puno jaci za video

4 godine
protjeran
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Sta je tu pristupacno? Prva a7+ novi ultra mega ostri tamron 28-75 to doslovno razori u svakom pogledu. Uzme se cak i a7ii+objektiv po zelji.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Antiseptik kaže...
Ima. I to nekoliko iz Olympusa. I svi su klasu bolji i kvalitetnije izrađeni od precijenjenih Canona i Nikona. A fičere koje imaju nema niti jedan proizvođač fotoaparata.

- E-M5 MkIII
- E-M1 MkII
- E-M1X

 

Da samo Olympus ima mali senzor i jos je 4/3 firmat kaj za 16:9 kaj snimas znaci da je jos skoro duplo manji jer on za vidro koristi samo taj dio..

Tak da covjeka koji pita da hoće nesto kaj nema crop sa 4x veceg FF EOS-a RP ti nudis dupli crop - i prije nego kaj sad počne nemas pojima samo da ti kazem da sam imao E-PL1 cim je izasao pa epl3 pa em5 pa em1 koji sam tada platio preko 10.000kn i objektive sve top pa cak i Pro 12-40, 40-150 2.8, i one klasicne 4/3 12-60, 14-54mk2, 50-200 itd.. Itd

 

Olympus je bio dobar dok nisu poceli majmunariti sa tim skupim pro 9bjektivima i tijelima a u međuvremenu su ostali poceli nuditi sve nize i niže cijene za svoje FF i izasao je Fuji koji nudi čuda za soma eur

 

Moj odgovor pogledaj si xt3 sad bi ti trebao biti snižen puno jer izlazi xt4 a on ti ima 4k60fps i uzmes ga, za pocetak sa 18-50 2.8-4 koji je vrunski kit objektiv 

8 godina
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
VooDooZg kaže...
Antiseptik kaže...
Ima. I to nekoliko iz Olympusa. I svi su klasu bolji i kvalitetnije izrađeni od precijenjenih Canona i Nikona. A fičere koje imaju nema niti jedan proizvođač fotoaparata.

- E-M5 MkIII
- E-M1 MkII
- E-M1X

 

Da samo Olympus ima mali senzor i jos je 4/3 firmat kaj za 16:9 kaj snimas znaci da je jos skoro duplo manji jer on za vidro koristi samo taj dio..

Tak da covjeka koji pita da hoće nesto kaj nema crop sa 4x veceg FF EOS-a RP ti nudis dupli crop - i prije nego kaj sad počne nemas pojima samo da ti kazem da sam imao E-PL1 cim je izasao pa epl3 pa em5 pa em1 koji sam tada platio preko 10.000kn i objektive sve top pa cak i Pro 12-40, 40-150 2.8, i one klasicne 4/3 12-60, 14-54mk2, 50-200 itd.. Itd

 

Olympus je bio dobar dok nisu poceli majmunariti sa tim skupim pro 9bjektivima i tijelima a u međuvremenu su ostali poceli nuditi sve nize i niže cijene za svoje FF i izasao je Fuji koji nudi čuda za soma eur

 

Moj odgovor pogledaj si xt3 sad bi ti trebao biti snižen puno jer izlazi xt4 a on ti ima 4k60fps i uzmes ga, za pocetak sa 18-50 2.8-4 koji je vrunski kit objektiv 

 Kaj je najbitnije X-T3 ima 10bit 4:2:0 400mbit snimanje direkt na sd karticu ili 10bit 4:2:2 preko HDMI-a. To je jako bitno kad snimas sa LOG profilom.

Glasine su da ce X-T4 (koji ce bit ovaj mjesec najavljen) imat 6k video i stabilizaciju u tijelu. Ako je sudit po X-H1(kojeg sam imao) stabilizacija je bolja nego na bilo kojem Sony fotoaparatu.

 

Oly jednostavno nije zagrizao dovoljno ozbiljno u video vode.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 11:59 (Santana).
8 godina
offline
Canon EOS RP - Pristupačni full frame

Kaj se tice EOS RP...
Nikad nebi kupio okrljašteni fotoaparat sa losim senzorom pa makar on bio fullframe. Ak bas hocu fullframe kupio bi rabljeni Nikon D750 (evo ima na njuskalu za 3500kn lol)

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Keso kaže...

Ima li neki aparat optimalan za snimanje videa? Znači 4K u 50fps, i da koristi CIJELU površinu senzora a ne crop?

 

Senzori za moderne profi fotiće su obično aspecta 3:2, npr. max foto rezolucije 6000x4000px. Ne može koristiti cijelu površinu za snimanje 16:9 videa i rezolucije 3840x2160px.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Bitanga kaže...
Keso kaže...

Ima li neki aparat optimalan za snimanje videa? Znači 4K u 50fps, i da koristi CIJELU površinu senzora a ne crop?

 

Senzori za moderne profi fotiće su obično aspecta 3:2, npr. max foto rezolucije 6000x4000px. Ne može koristiti cijelu površinu za snimanje 16:9 videa i rezolucije 3840x2160px.

 Ma dobro to je jasno, al dosta fotoaparata na to jos stavi dodatan crop  zbog sporog citanja sa senzora il zbog sporog procesora il oboje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 12:01 (Santana).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Cijeli smisao FF je veći DR i manji šum, pa ako ovaj kaska u tom području izgleda kao promašen slučaj.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Visak kaže...
Cijeli smisao FF je veći DR i manji šum, pa ako ovaj kaska u tom području izgleda kao promašen slučaj.

 recikliranje stare tehnologije :D

6 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Santana kaže...
Visak kaže...
Cijeli smisao FF je veći DR i manji šum, pa ako ovaj kaska u tom području izgleda kao promašen slučaj.

 recikliranje stare tehnologije :D

 To je Canon, zive na staroj slavi, a dobar 4k video im je i dalje misaona imenica.

12 godina
offline
Canon EOS RP - Pristupačni full frame

Ma RP je super za fotkanje - onaj kome je 6D super RP će mu biti top a meni je 6D bio odličan.,, btw 6k u 50/60fps-a to trenutno imaju samo 3-4 FF  od toga je najjeftiniji Panasonic kojih 22-25.000kn tijelo pa Canon 1Dmk2 kojih 40.000 i mk3 koji je tek izašao i biti će kojih 50.000 minimalno  pa sad ti traži 50/60fps 4k FF ;) 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Santana kaže...
Visak kaže...
Cijeli smisao FF je veći DR i manji šum, pa ako ovaj kaska u tom području izgleda kao promašen slučaj.

 recikliranje stare tehnologije :D

 

 

a kaj bi ti za FF koji košta ni soma eur-a 4k u 60fps-a 10fps-a brust i ne znam kaj, aparat ima 1.5 stopu lošiji DR kaj je postalo izuzetno bitno prije kojih 3 godine tak da se može napisati aparat ima 14DR  i odmah sad super otke radim zato a kaj se tiče šuma isti je kao i kod svih ostalih FF aparata danas u ponudi, čak kad me već vučeš za jezik npr D750 ima gori šum na 6400 a npr A7mk2 ima za stopu gori iso šum znači ono kaj 6D ima na 6400 to je kod A7mk2 na 3200  i ima probijanje neke zelene onak gadno na tim višim šumovima..

 

a kaj se tiče stare slave bumo vidli sad za koji tj. ako izbace i 50% onoga kaj su u spec za R5 napisali mnogi budu imali knedlu u grlu., objektive već imaju za gotovo cjeli sistem i to top klasu sad još samo tijelo a najavili su pošteno tijelo

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 15:15 (VooDooZg).
8 godina
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
VooDooZg kaže...
Santana kaže...
Visak kaže...
Cijeli smisao FF je veći DR i manji šum, pa ako ovaj kaska u tom području izgleda kao promašen slučaj.

 recikliranje stare tehnologije :D

 

 

a kaj bi ti za FF koji košta ni soma eur-a 4k u 60fps-a 10fps-a brust i ne znam kaj, aparat ima 1.5 stopu lošiji DR kaj je postalo izuzetno bitno prije kojih 3 godine tak da se može napisati aparat ima 14DR  i odmah sad super otke radim zato a kaj se tiče šuma isti je kao i kod svih ostalih FF aparata danas u ponudi, čak kad me već vučeš za jezik npr D750 ima gori šum na 6400 a npr A7mk2 ima za stopu gori iso šum znači ono kaj 6D ima na 6400 to je kod A7mk2 na 3200  i ima probijanje neke zelene onak gadno na tim višim šumovima..

 

a kaj se tiče stare slave bumo vidli sad za koji tj. ako izbace i 50% onoga kaj su u spec za R5 napisali mnogi budu imali knedlu u grlu., objektive već imaju za gotovo cjeli sistem i to top klasu sad još samo tijelo a najavili su pošteno tijelo

Pa nebi ja nist, ne zanima me video uopce pa kaj se mene tice ne mora ga nit imat. Al taj los DR me bode u oci. ISO mi nije tolko bitan. 

 

 

Nadam+se+da+se+vidi Nadam+se+da+se+vidi
 

 

Zato velim da bi rađe kupil rabljeni D750 koji ima odlican DR na ISO 100

Sony A7 prve i druge generacije isto nebi nikad kupio.


Moja logika je da ak kupujem fullframe onda kupujem ozbiljni fotoaparat, a ne neki ovak malo za za*ebanciju kad imam vremena posto cu vise love morat ulozit u objektive.

Inace ja sam skroz zadovoljan sa APS-C i ne vjerujem da bi mi nist puno bolje bilo na fullframe-u, samo bi moral teglit tezu opremu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 17:35 (Santana).
4 godine
protjeran
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
VooDooZg kaže...

 sad još samo tijelo a najavili su pošteno tijelo

šta ti vrijedi posteno tijelo kad je u njemu "krljavi" senzor, da imaju sony-ev/nikon senzor u njemu to bi bio instantni spejs šatl gledam onu njihovu 85-icu i sve ostale f1.2/f2 objektive  i mislim si koja šteta.

8 godina
offline
Re: Canon EOS RP - Pristupačni full frame
Pubglogic kaže...
VooDooZg kaže...

 sad još samo tijelo a najavili su pošteno tijelo

šta ti vrijedi posteno tijelo kad je u njemu "krljavi" senzor, da imaju sony-ev/nikon senzor u njemu to bi bio instantni spejs šatl gledam onu njihovu 85-icu i sve ostale f1.2/f2 objektive  i mislim si koja šteta.

 Pa 5dmk4 i EOS R imaju skroz oke senzor. Vjerujem da ce ovaj novi fotoaparat bit ono sto treba za takve objektive.
Mozda nece bit bolji od Sony senzora no vjerujem da ce bit tu negdje i pri normalnom koristenju nece bit osjetna razlika.

12 godina
offline
Canon EOS RP - Pristupačni full frame

Uložili su brutalno u objektive za RF i to valjda za narednih 10 godina buđet ( objektiva ) tako da mislim da će sad pustiti napkon van "novi 5dmk2" (ne mislim na takav senzor nego ono kaj je 5Dmk2 bio kad je izašao na tržište )  pandan u mirrorless-u, u 2mj bi ga trebalai najaviti R5  tak da nebumo dugo čekali 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice