Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

poruka: 140
|
čitano: 24.218
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal".
15 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Eiii koliko RTX-ica ovdje ima... mogu samo zamisliti. I lenovo računala :-D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka

dakle 2-3 dana dok ga ispetljaju...pa onda dolazak u Hamburg van rasporeda, pa opet čekanje...

 

ne prodavati grafičke još cca 2 tjedna, onda je vrhunac ludila...

 

 

 

inače, pogledajte koliko točkica čeka: tankeri koji prevoze naftu/kemikalije/opasni teret - plaćaju 250.000 $ prolaz...

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 12:03 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Stric_Jura kaže...

dakle 2-3 dana dok ga ispetljaju...pa onda dolazak u Hamburg van rasporeda, pa opet čekanje...

 

ne prodavati grafičke još cca 2 tjedna, onda je vrhunac ludila...

 

 

 

inače, pogledajte koliko točkica čeka: tankeri koji prevoze naftu/kemikalije/opasni teret - plaćaju 250.000 $ prolaz...

 

Gdje gledaš? Daj da i ja vidim dok nisam zaspao. 

9 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Ever Given ili Evergreen?

Evergreen jer tak vidim na slici

Battlenet - TheProdigy#2234
 
3 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Totalni OT, ali dajte (se) naucite vise pisati:

 

"Brod se naziva Ever Given krenuo je iz kineske luke Yantian"

 

Cemu ovaj "se"? "Brod naziva Ever Given krenuo je..." je dovoljno. Ili ako se brod naziva tako, onda "Brod se naziva Ever Given, te je krenuo...".

 

Inace, taj "se" viska bode direkt u mozak kad netko kaze "nemoj se razgovarat tako" ili "nemoj se vikat". Kakve su to ludosti u ZG i okolici u novokomponiranju besmislenih gramatickih pravila?! Ja mogu vikati, ne mogu "se vikat". I tako...

 
37 1 hvala 6
14 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...
Stric_Jura kaže...

dakle 2-3 dana dok ga ispetljaju...pa onda dolazak u Hamburg van rasporeda, pa opet čekanje...

 

ne prodavati grafičke još cca 2 tjedna, onda je vrhunac ludila...

 

 

 

inače, pogledajte koliko točkica čeka: tankeri koji prevoze naftu/kemikalije/opasni teret - plaćaju 250.000 $ prolaz...

 

Gdje gledaš? Daj da i ja vidim dok nisam zaspao. 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka

Ever Given je ime broda vidi se na slici (na početku broda)  ovo sa strane Evergreen je ime firme...

12 godina
protjeran
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Zemljanin kaže...

Ever Given ili Evergreen?

Evergreen jer tak vidim na slici

 

Evergreen je firma, a brod je nazvan Ever Given. Kao Maersk sto ima dodatke, tako su ovi uzeli "Ever" kao prefiks naziva.

11 godina
neaktivan
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Nikakvo cudo ako su indijci ili ukrajinci rumunji bugari...

Nisam nikakav rasist ali brate mili njihovo znanje zelja za radom i kvaliteta rada je ispod svih nivoa... I onda kad pitas kompaniju zasto daje otkaz nama a zaposljava njih razlog je finacije...

Ps da se razumimo svaki hrvatski pomorac ce posvjedocit najgori ljudi za sa njima na istom brodu su hrvati...

Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Ravno u sridu, ako s nekime ne volim plovit to su hrvati... Sa filipincima se barem zajebavas i pjevas onaj karaoke...
14 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

ah pa to je bilo još jučer. Sad je već zaglavljen više od 24 sata. Ranije je na GAC News bila vijest da je kapetan (ili prvi časnik, tko već) izgubio svijest. Bit će da se radi o škotskom soju korona virusa starom 12 ili 18 godina. Kasnije je ta vijest nestala. Prije dvije godine isti brod (posada) je skrivio sudar u Hamburgu.

 
kretanje (stajanje) broda i servisnih plovila oko njega se može pratiti na linku

Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Pa gdje da vidim mapu u živo sa ovim tačkicama.. Google maps promet mi ništa ne javlja o brodovima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...

Pa gdje da vidim mapu u živo sa ovim tačkicama.. Google maps promet mi ništa ne javlja o brodovima.

 pogledaj post iznad tvog

15 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

SUEZ CANAL AIS Ship Traffic Live Map | Marine Vessel Traffic

Našao sam ,ispričavam se svima ako sam bio brzoplet.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Pa šta se ovo on zabio u kanal prednjim krajem.. izgleda da ga još ne mogu izvući.

Što neke gipćani sada ne uzmu konopce i svežu ih za zadnji kraj i neka ga povuku.. neka vidi kako su oni tlačili izraelce kada su im ovi pravili piramide.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
jozef kaže...

ah pa to je bilo još jučer. Sad je već zaglavljen više od 24 sata. Ranije je na GAC News bila vijest da je kapetan (ili prvi časnik, tko već) izgubio svijest.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka

Evergreen Marine je ime firme koja je posudila taj brod od vlasnika japanca. Higaki Sangyo. Ltd.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 13:22 (ccc2002).
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ccc2002 kaže...

Evergreen Marine je ime firme koja je posudila taj brod od vlasnika japanca. 

Dobro to sve znamo... imamo i kad je krenuo i gdje je krenuo i znamo da nosi puno RTX-ica... što nam je manja briga.

Ali sada nas zanima kako ovo iščupati?
Može li potoniti?
Zar niej bilo automatike da to samo se upravlja?

Da vas vidimo Dalmatinci na djelu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
... A brodom upravlja tvrtka Bernhard Schulte Shipmanagement, obrati se njima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 13:47 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ccc2002 kaže...
... A brodom upravlja tvrtka Bernard Schulte Shipmanagement, obrati se njima.

Imaš broj da izrazim "bojazan".

11 godina
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...
ccc2002 kaže...

Evergreen Marine je ime firme koja je posudila taj brod od vlasnika japanca. 

Dobro to sve znamo... imamo i kad je krenuo i gdje je krenuo i znamo da nosi puno RTX-ica... što nam je manja briga.

Ali sada nas zanima kako ovo iščupati?
Može li potoniti?
Zar niej bilo automatike da to samo se upravlja?

Da vas vidimo Dalmatinci na djelu.

 1. Kako baba i dida cupaju repu... To ti ovisi o miljun stvari a najbitnija je ekologija. Ali vjerojatno ce trebat ili remorkeri ili specijalna plovila u ovaj dio ne kuzim i nije moj forte oa neki nauticar mozda bolje objasni.

2. Ako se nasukao ne bi smjelo do toga doci osim ako tlo na koje se nasukao se ne povuce

3 Brodska automatika ima mogucnosti autopilota sa tocno zadanim tockama ali ovdje ovisi sto je bilo dali je kvar kormila propulzije ili nesto trece (alkohol fizicki problem tipa umor ili zdravstveni).

Ne znam to su sve spekulacije ali  kako sam electrical mogu ti rec ukoliko se nije dogodio totalni blackout i baterije su izbacile i rezerve baterija (sto je kaznjivo djelo) da mi je cudno da autopilot nije nastavio sam ic (iako opet kazem ne znam jeli to uopce moguce zbog recimo panamskog kanala di se ima kao kanali di brod stoji i dize se na visi nivo... Neki nauticar moze to znat ja samo mogu rec da oprema sto se Tice sustava navigacije i redudancije jako tesko da je zakazala tako da je vjerojatno ljudski faktor. Ne kazem da je nemoguce ali sanse su male...

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
@Envy
Probaj ih dobit na ovaj broj: +385 21 322 860

I upitaj za grafulje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 13:51 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Kontejnerski brod zahvatili su jaki vjetrovi, zbog čega se okrenuo i udario u obale. 

Hahahahhahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahhaahhahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahahahhahahaahha

Tako i treba kad je kormillar indijac pa ne zna sto je livo a sto desno inace ima na mostu uvik jebeni ogromni ekran koji ukazuje na drift od kursa koji brodski senzori racunaju na temelju vjetra i morske struje.... A ode ae brod od 400m okrenio oko svoje osi... Da sto je to bilo uragan i cunami u jednom?

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Horatio_Hornblower kaže...
Envy kaže...
ccc2002 kaže...

Evergreen Marine je ime firme koja je posudila taj brod od vlasnika japanca. 

Dobro to sve znamo... imamo i kad je krenuo i gdje je krenuo i znamo da nosi puno RTX-ica... što nam je manja briga.

Ali sada nas zanima kako ovo iščupati?
Može li potoniti?
Zar niej bilo automatike da to samo se upravlja?

Da vas vidimo Dalmatinci na djelu.

 1. Kako baba i dida cupaju repu... To ti ovisi o miljun stvari a najbitnija je ekologija. Ali vjerojatno ce trebat ili remorkeri ili specijalna plovila u ovaj dio ne kuzim i nije moj forte oa neki nauticar mozda bolje objasni.

2. Ako se nasukao ne bi smjelo do toga doci osim ako tlo na koje se nasukao se ne povuce

3 Brodska automatika ima mogucnosti autopilota sa tocno zadanim tockama ali ovdje ovisi sto je bilo dali je kvar kormila propulzije ili nesto trece (alkohol fizicki problem tipa umor ili zdravstveni).

Ne znam to su sve spekulacije ali  kako sam electrical mogu ti rec ukoliko se nije dogodio totalni blackout i baterije su izbacile i rezerve baterija (sto je kaznjivo djelo) da mi je cudno da autopilot nije nastavio sam ic (iako opet kazem ne znam jeli to uopce moguce zbog recimo panamskog kanala di se ima kao kanali di brod stoji i dize se na visi nivo... Neki nauticar moze to znat ja samo mogu rec da oprema sto se Tice sustava navigacije i redudancije jako tesko da je zakazala tako da je vjerojatno ljudski faktor. Ne kazem da je nemoguce ali sanse su male...

 

Šverao je on popričično prije no što se prednji dio zaglavio:

 

 

‘Suspected gust of wind’ sends 400m-long vessel into bank, sparking several failed attempts to refloat it. 

5 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Onda cemo mi okriviti jadnu Postu da nam kasne maskice, a stvarno nisu oni krivi, oni bi dostavili to ODMAH ali evo brod je zapeo u sueskom kanalu

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
encoding kaže...

Onda cemo mi okriviti jadnu Postu da nam kasne maskice, a stvarno nisu oni krivi, oni bi dostavili to ODMAH ali evo brod je zapeo u sueskom kanalu

A ja ti baš pošao pisati "pusti rušenje aplikacija na andoridu ajmo brod čupati odoše nam RTX-ice". :))

15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ccc2002 kaže...
@Envy
Probaj ih dobit na ovaj broj: +385 21 322 860

I upitaj za grafulje.

Sad sam vidio, da si 5 tjedana na forumu... moje isprike... dakle fake account ili duplać.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Nije fejk, , pitao si broj, bilo mi dosadno pa sam ga i našao.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 14:10 (ccc2002).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Ovo je namjerno urađeno. Pogledajte što rade u Južno kineskom moru u ekonomskoj zoni Filipina. Jednostavno su dovukli stotine ribarskih brodova koji tu isključivo stoje. Duarte tu ne može uraditi ništa jer je u posljednjih nekoliko godina postao totalno ovisan od Kineza. O izgradnji betonskih "ostrva" kojima proširuju teritorijalno more da ne govorim.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ned kaže...
Ovo je namjerno urađeno. Pogledajte što rade u Južno kineskom moru u ekonomskoj zoni Filipina. Jednostavno su dovukli stotine ribarskih brodova koji tu isključivo stoje. Duarte tu ne može uraditi ništa jer je u posljednjih nekoliko godina postao totalno ovisan od Kineza. O izgradnji betonskih "ostrva" kojima proširuju teritorijalno more da ne govorim.

kad sam jučer tek vidio ovu vijest prvo što mi je palo na pamet je bilo "baš je lako sabotirati dobar dio pomorskog prometa".

Čuo Mujo da pomorci dobro zarađuju i zaposlio se u Evergreenu pa jedan dan tijekom prolaska kroz Sueski kaže: "Daj bolan meni da ja malo probam vozit". 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice