Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

poruka: 140
|
čitano: 24.213
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal".
16 godina
neaktivan
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Zanimljiv cluster "točkica" koje čekaju na prolazak, koji to moraju biti gubici kad sam prolaz ispada 250-300K po ćunu

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ccc2002 kaže...
Nije fejk, , pitao si broj, bilo mi dosadno pa sam ga i našao.

Dođi na Discord, instaliraj si fenomenalnu desktop app tamo se družimo kroz pivu, meze.. i sl.. da se dogovorimo kako ćemo iščupati ovaj brod.

Sad sam email pisao (ne da mi se zvati  jer mi je HR u roamingu  kažu da ima i PlayStationa.. ali neće svratiti na laku Ploče nego ćemo morati čekati da kamionima dođe iz Rotterdama.
Sad samo da skontamo  kako da ga iščupamo a da mu ne podrobimo šasiju.

15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
southy kaže...

Zanimljiv cluster "točkica" koje čekaju na prolazak, koji to moraju biti gubici kad sam prolaz ispada 250-300K po ćunu

Ne vjerujem da je ista cijana za svaki brod.. ovo je jedna od najvećih grdosija na svijetu.. skoro 400 metara duga.. Eiiii 400 metara.. pa to je 4 nogometna igrališta po dužini.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...
southy kaže...

Zanimljiv cluster "točkica" koje čekaju na prolazak, koji to moraju biti gubici kad sam prolaz ispada 250-300K po ćunu

Ne vjerujem da je ista cijana za svaki brod.. ovo je jedna od najvećih grdosija na svijetu.. skoro 400 metara duga.. Eiiii 400 metara.. pa to je 4 nogometna igrališta po dužini.

Pa nije za svaki, ali ako podijeliš 6 mlrd sa 19K brodova onda je prosjek još viši....

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...
southy kaže...

Zanimljiv cluster "točkica" koje čekaju na prolazak, koji to moraju biti gubici kad sam prolaz ispada 250-300K po ćunu

Ne vjerujem da je ista cijana za svaki brod.. ovo je jedna od najvećih grdosija na svijetu.. skoro 400 metara duga.. Eiiii 400 metara.. pa to je 4 nogometna igrališta po dužini.

 neke barže po dunavu su 300+ metara dugačke.

a uzak, negdje je plovni put svega 100 m širok, a zavoji, a pličine, a dunav teče, a gust promet, a masa budala pecaju po plovnom putu, a magla... brrr... 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Ima tih točkica/ plovila milijardu na mapi, najzanimljiviji su mi oni što ih možeš naći i na kopnu kako plove , netko se zajebava pa uključi AIS na kopnu, a Marine traffic to bilježi. ? U čemu je štos?
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 14:49 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

na kopnu ili po rijekama?

na dunavu je svaki brod obilježen. često ih po magli izbjegavamo prateći im kretanje online.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Ne. na kopnu je znalo bit plovila, daleko od vode. Whatafak.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 14:56 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ccc2002 kaže...
Ne. na kopnu je znalo bit plovila, daleko od vode. Whatafak.

 

ekipa fura jahte/glisere na prikolicama, a zaboravili ugasit uređaj za praćenje? (to mi je prvo palo napamet kao i suhi dokovi, al oni su u pravilu bliže rijekama/morima)

15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ccc2002 kaže...
Ima tih točkica/ plovila milijardu na mapi, najzanimljiviji su mi oni što ih možeš naći i na kopnu kako plove , netko se zajebava pa uključi AIS na kopnu, a Marine traffic to bilježi. ? U čemu je štos?

Da nisu jezera u pitanju?

Ajmo ljudi, kako ćemo brod iščupati.. naše RTX-ice, PS5-ice i REDMI NOTE 10-kice su ipitanju. Ja bi konopcima da vučemo.. ali gdje nać jedno 1000 konopaca debelih.

Malo šale jer obično kada se desi ovakav problem, sva iskustva, psihologija i tehnika ponekad znaju da  zakažu.

15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...
ccc2002 kaže...
Ima tih točkica/ plovila milijardu na mapi, najzanimljiviji su mi oni što ih možeš naći i na kopnu kako plove , netko se zajebava pa uključi AIS na kopnu, a Marine traffic to bilježi. ? U čemu je štos?

Da nisu jezera u pitanju?

Ajmo ljudi, kako ćemo brod iščupati.. naše RTX-ice, PS5-ice i REDMI NOTE 10-kice su ipitanju. Ja bi konopcima da vučemo.. ali gdje nać jedno 1000 konopaca debelih.

Malo šale jer obično kada se desi ovakav problem, sva iskustva, psihologija i tehnika ponekad znaju da  zakažu.

Izgleda samo što ga nisu iščupali. Barem sudeći po vrhu broda.. nije više na onoj mapi u "zidu". 

14 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...
southy kaže...

Zanimljiv cluster "točkica" koje čekaju na prolazak, koji to moraju biti gubici kad sam prolaz ispada 250-300K po ćunu

Ne vjerujem da je ista cijana za svaki brod.. ovo je jedna od najvećih grdosija na svijetu.. skoro 400 metara duga.. Eiiii 400 metara.. pa to je 4 nogometna igrališta po dužini.

 e Envy, to je mila majka....

 

Panamski je skuplji:

 

https://www.wilhelmsen.com/tollcalculators/panama-toll-calculator/

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Fotografija kapetana, 4 minute prije nasukavanja...
 
0 0 hvala 0
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Podsjeća me na ...

 

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
i sad zamislite ovaj brod od 400 metara kojeg je Noa bez ikakvog brodarskog iskustva sam samcat napravio..RESPECT

PS. od drveta
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
10 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
HCMAA kaže...
i sad zamislite ovaj brod od 400 metara kojeg je Noa bez ikakvog brodarskog iskustva sam samcat napravio..RESPECT

PS. od drveta

Jest ali ga je pravio od smolastog drveta po Božijim upustvima i pravio ga 120 godina. Ali ne znam da je Arka bila 400 metara duga.. ima 1:1 kopija u Njemačkoj.

Urediđivnao: Noina arka je bila dugačka 134 metra, široka 22 metra te visoka 13 metara. Bruto zapremine oko 40.000 kubnih metara. Skoro kao i Titanic.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 16:07 (Envy).
14 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
jacob33 kaže...

Totalni OT, ali dajte (se) naucite vise pisati:

 

"Brod se naziva Ever Given krenuo je iz kineske luke Yantian"

 

Cemu ovaj "se"? "Brod naziva Ever Given krenuo je..." je dovoljno. Ili ako se brod naziva tako, onda "Brod se naziva Ever Given, te je krenuo...".

 

Inace, taj "se" viska bode direkt u mozak kad netko kaze "nemoj se razgovarat tako" ili "nemoj se vikat". Kakve su to ludosti u ZG i okolici u novokomponiranju besmislenih gramatickih pravila?! Ja mogu vikati, ne mogu "se vikat". I tako...

 Samo još fali da su napisali: "Budući se nasukao", umjesto: "Budući da se nasukao". I to sve više uzima zamaha, a oni koji tako pišu ne razumiju da je tada riječ budući pridjev, a ne veznik: Budući tko ili što...

15 godina
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Kažu u Indexu:

Egipat, pod čijom je kontrolom Sueski kanal, objavio je kako su otvorili stari kanal u koji preusmjeravaju promet zbog strahova da bi Sueski kanal mogao biti blokiran danima.
Znači ipak nije sve začepljeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Noina arka je bila dugačka trista biblijskih lakata. Molim lijepo.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 16:33 (ccc2002).
11 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ccc2002 kaže...
Noina arka je bila dugačka trista biblijskih lakata. Molim lijepo.

A Biblijski lakat je 1,33 m što znaći da je arka bila dugaćka 400 m, pa je vjerovatno i Noa blokira Sueski kanal kad je prolazija.

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 16:48 (markoBT).
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ccc2002 kaže...
Noina arka je bila dugačka trista biblijskih lakata. Molim lijepo.

 

markoBT kaže...
ccc2002 kaže...
Noina arka je bila dugačka trista biblijskih lakata. Molim lijepo.

A Biblijski lakat je 1,33 m što znaći da je arka bila dugaćka 400 m, pa je vjerovatno i Noa blokira Sueski kanal kad je prolazija.

 

Niste u pravu:

 

Uređivano: Mjere za duljinu:

 

Sorry morao sam ovako, piše da je našao neki nedozvoljeni HTML kôd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 16:53 (Envy).
11 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Envy kaže...
ccc2002 kaže...
Noina arka je bila dugačka trista biblijskih lakata. Molim lijepo.

 

markoBT kaže...
ccc2002 kaže...
Noina arka je bila dugačka trista biblijskih lakata. Molim lijepo.

A Biblijski lakat je 1,33 m što znaći da je arka bila dugaćka 400 m, pa je vjerovatno i Noa blokira Sueski kanal kad je prolazija.

 

Niste u pravu:

 

To su novozavjetni, a Noa je iz starog kad su ljudi bili puno viši, na sliku i priliku Jahvinu, a nije moguće da je Jahve imao (a valjda i sad ima) samo 1,70 m visine.

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 18:11 (markoBT).
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
markoBT kaže...
Envy kaže...
ccc2002 kaže...
Noina arka je bila dugačka trista biblijskih lakata. Molim lijepo.

 

markoBT kaže...
ccc2002 kaže...
Noina arka je bila dugačka trista biblijskih lakata. Molim lijepo.

A Biblijski lakat je 1,33 m što znaći da je arka bila dugaćka 400 m, pa je vjerovatno i Noa blokira Sueski kanal kad je prolazija.

 

Niste u pravu:

 

To su novozavjetni, a Noa je iz starog kad su ljudi bili puno puta viši, na sliku i priliku Jahvinu, a nije moguće da je Jahve ima (a valjda i sad ima) samo 1,70 m visine.

Da, imaju mjere ta težinu, duljinu, zapreminu i za grčki dio Biblije i Stari dio biblije.. Novi zavjet stari zavjet.... Nećemo sada dublje u tome što znači na sliku i priliku Božiju (Jahvinu).. Bili s ui Nefili ili obarači, de facto divovi od 3 metra koji su bili potomci anđela koje su vidjele ljepe zemaljske žene.

AlI da se sada držimo brodova i arke:

 

Uređivano: Nema mi slike

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 17:07 (Envy).
16 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Kao pomorac sam kroz Suez prosao i previse puta. Sto se dogodilo? Tocno ono sto je napisano, vjetar je zapuhao jace na ogromnu bocnu povrsinu koji taj brod ima i kad se to dogodi u tako uskom kanalu, ciaooooo

U takvoj situaciji moze i osoba iz Mongolije i nasi najpametniji hrvati biti za kormilom, isto ti je, ne mozes napraviti nista. Visa sila. Mozda da su isli sa tegljacem vezanim za krmu bi pomoglo, ali bez njega nista.
 
7 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Sint1 kaže...
Kao pomorac sam kroz Suez prosao i previse puta. Sto se dogodilo? Tocno ono sto je napisano, vjetar je zapuhao jace na ogromnu bocnu povrsinu koji taj brod ima i kad se to dogodi u tako uskom kanalu, ciaooooo

U takvoj situaciji moze i osoba iz Mongolije i nasi najpametniji hrvati biti za kormilom, isto ti je, ne mozes napraviti nista. Visa sila. Mozda da su isli sa tegljacem vezanim za krmu bi pomoglo, ali bez njega nista.

Pa vidi se na youtubeu snimku koju sam objavio u predhdnoj stranici da je brod šverao malo prije što se nasukao, a već su rekli su udari vjetra bili izuzetno jaki.

Tako da čisto sumanjm da je to bila ljudski nemar ili da se kapetan unesvjestio. Možda je trebalo par tegljača da ga prate.. ne znam nisam u tim "vodama".. tako da mi je drago da se netko kao ti javio sa iskustvom.

14 godina
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
ovi danas nisu stari egipčani ovo sad su arapi,pravi stari egipčani su kopti
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
3 godine
protjeran
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
Nemoguće da nitko do sad nije služio da treba zatvoriti kanal kad su jaki naleti vjetra.
Life is meant to die. Accept your fates.
13 godina
online
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal
Ili da naprave vjetrobrane po kritičnim dijelovima kanala...
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski ka
.
Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
9 0 hvala 0
3 godine
offline
Brod pun kontejnera iz Kine blokirao Sueski kanal

Kinezi ocigledno odlucili cijelom svijetu zagorcati zivot pod svaku cijenu

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice