Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača

poruka: 40
|
čitano: 10.060
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača".
11 godina
online
Re: Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača
Zaporožac kaže...

Da si malo inteligentniji, shvatio bi da je onaj prvi post teoretsko pitanje/odgovor. (kad ne bi imao)

Mario je shvatio, jer je inteligentan.

 čini se ipak da niti mario nije dovoljno inteligenta za tebe 

 

mbaksa kaže...

Pa jednog punjača valjda imaš, ne, kojim puniš mobitel kojeg imaš? 

 

14 godina
offline
Re: Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača

andi.cro kaže...

btw: Tolke pare dat za mobitel i onda još dodatno moraš kupiti punjač kojeg opet moraju izraditi ( Aplle ili netko treći ) ma kakva ekologija, kome to oni mažu oči?

"mbaksa kaže...

Ako si itko može kupiti punjač za mobitel, onda su to kupci iPhonea!  Osim ako ga nisu uzimali na kredit, a inače krpaju kraj s krajem, no tada nije problem to što si ne mogu priuštiti punjač za mobitel, nego je problem u tome što su si kupili mobitel koji si realno gledajući ne mogu priuštiti.

 

 Pa nije stvar u lovi nego u principu!
Svatko može kupit punjač ali ta njihova odluka da ne daju punjač uz premium proizvod je stvarno uvredljiva i još k tome lažu i izmišljaju neka ekološka opravdanje i rade budale od kupaca... e to me smeta!!!

Ne daš f***g punjač, e pa neš imat mene za kupca ...

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 20:15 (andi.cro).
10 godina
offline
Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača

Meni je drago da ne dolaze više s punjačima jer sam ih se nabacao u smeće tonu. Svaki kurac palac je dolazio s punjačem. Od Samsunga imam 4 punjača, a 1 mobitel. Sva sreća da su sad iskorišteni za punjenje drugih stvari koje nisu mobiteli pa su korisni, u suprotnom ode to u smeće. I ne nemožeš to nekom dati jer doslovno svi imaju toga doma ko govana.

 

MacBook mi se doslovno u 99% slučajeva puni preko USB-c spojen na monitor nego preko originalnog punjača.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača

Iphone i samsung odavno ne kupujem.. Hvala Bogu pa ima dosta izbora..

Smatram da punjac mora biti u kutiji kao i za svaki drugi el. uredjaj

 

XY
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača
L10N3 kaže...

Smatram da punjac mora biti u kutiji kao i za svaki drugi el. uredjaj 

Zašto, osim za gomilanje nepotrebnog otpada?

 

Evo primjerice imam četkicu za zube, oralni tuš, aparat za šištanje i aparat za brijanje - sve od Xiamija (tj. njihovih alternativnih marki) - mislim da s niti jednim od tih uređaja nije došao "punjač". Zašto i bi? Ni jedan od tih aparata ne punim svaki dan. Neke od njih punim jednom u nekoliko mjeseci. To bi bila, znači, četiri punjača, koja bih vrlo rijetko koritio, a zapravo mi ne treba ni jedan od njih jer već doma imam dovoljno drugih punjača.

 

Jedino bi možda imalo smisla da s punjačem dolaze uređaji koji su non-stop uštekani u struju, tipa WiFi router. Mada i tada bih radije da dolaze s USB-C konektorom pa da ih mogu napajati s nekim od punjača koje već imam, a da kad kupim novi model, da taj isti punjač iskoristim za novi uređaj. Dodatni razlog je taj što kad koristim svoj, provjereni punjač, znam da je on dobar, da je u redu što se tiče kvalitete, što se tiče šuma i oscilacijai u naponu i radije bih koristio nešto provjereno, nego da s uređajem dođe nekakav kilavi punjač, tek toliko da nešto ubace u kutiju.

 

Kontra primjer za ovo "...da s punjačem dolaze uređaji koji su non-stop uštekani u struju" - jeftina IP kamera koju sam naručio iz Kine pred par godina, a koja bi stalno trebala biti uštekana u struju, došla je sa svojim punjačem. Kad sam ono radio veliki test punjača za mobitele, istestirao sam po istoj metodologiji i taj punjač. Punjač je grozan! Šum i ripple su zapanjujući i takav punjač ne bih koristio s niti jednim uređajem. Takvom punjaču mjesto je u košu za smeće, a ne da napaja neki uređaj. I što se tu onda dobilo pakiranjem takvog punjača s kamerom? Ili će taj punjač potencijalno biti loš za dugovječnost te kamere ili ćeš ga, ako znaš kakve je kvalitete, odmah baciti u smeće, tj. odmah će postati elektronički otpad - znači, iz kutije u koš za smeće. Kako to ima smisla?

13 godina
offline
Re: Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača
Na stranu prevara pod krinkom ekologije, mogli su to puno bolje odraditi.

Po meni bi im to puno bolje prošlo da su barem jedan full spread dolaska usb-c punjača na tržište pustili. Ovak se desilo da nitko živ doma nema usb-c, već mora koristiti starije A adaptere uz sporije punjenje, odnosno, okljaštranu funkcionalnost. Da je do tada većina imala doma neki tip usb-c a, onda bi apple mogao reći da je nepotrebno slati još smeća ako isto već ekipa ima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 9:00 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača
Entry Point kaže...

Meni je drago da ne dolaze više s punjačima jer sam ih se nabacao u smeće tonu. Svaki kurac palac je dolazio s punjačem. Od Samsunga imam 4 punjača, a 1 mobitel. Sva sreća da su sad iskorišteni za punjenje drugih stvari koje nisu mobiteli pa su korisni, u suprotnom ode to u smeće. I ne nemožeš to nekom dati jer doslovno svi imaju toga doma ko govana.

 

MacBook mi se doslovno u 99% slučajeva puni preko USB-c spojen na monitor nego preko originalnog punjača.

 Kako si došao do 4 punjača i jednog mobitela?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
4 godine
neaktivan
offline
Re: Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača
mbaksa kaže...
L10N3 kaže...

Smatram da punjac mora biti u kutiji kao i za svaki drugi el. uredjaj 

Zašto, osim za gomilanje nepotrebnog otpada?

 

Evo primjerice imam četkicu za zube, oralni tuš, aparat za šištanje i aparat za brijanje - sve od Xiamija (tj. njihovih alternativnih marki) - mislim da s niti jednim od tih uređaja nije došao "punjač". Zašto i bi? Ni jedan od tih aparata ne punim svaki dan. Neke od njih punim jednom u nekoliko mjeseci. To bi bila, znači, četiri punjača, koja bih vrlo rijetko koritio, a zapravo mi ne treba ni jedan od njih jer već doma imam dovoljno drugih punjača.

 

Jedino bi možda imalo smisla da s punjačem dolaze uređaji koji su non-stop uštekani u struju, tipa WiFi router. Mada i tada bih radije da dolaze s USB-C konektorom pa da ih mogu napajati s nekim od punjača koje već imam, a da kad kupim novi model, da taj isti punjač iskoristim za novi uređaj. Dodatni razlog je taj što kad koristim svoj, provjereni punjač, znam da je on dobar, da je u redu što se tiče kvalitete, što se tiče šuma i oscilacijai u naponu i radije bih koristio nešto provjereno, nego da s uređajem dođe nekakav kilavi punjač, tek toliko da nešto ubace u kutiju.

 

Kontra primjer za ovo "...da s punjačem dolaze uređaji koji su non-stop uštekani u struju" - jeftina IP kamera koju sam naručio iz Kine pred par godina, a koja bi stalno trebala biti uštekana u struju, došla je sa svojim punjačem. Kad sam ono radio veliki test punjača za mobitele, istestirao sam po istoj metodologiji i taj punjač. Punjač je grozan! Šum i ripple su zapanjujući i takav punjač ne bih koristio s niti jednim uređajem. Takvom punjaču mjesto je u košu za smeće, a ne da napaja neki uređaj. I što se tu onda dobilo pakiranjem takvog punjača s kamerom? Ili će taj punjač potencijalno biti loš za dugovječnost te kamere ili ćeš ga, ako znaš kakve je kvalitete, odmah baciti u smeće, tj. odmah će postati elektronički otpad - znači, iz kutije u koš za smeće. Kako to ima smisla?

Kolega andi.cro je gore sve lijepo objasnio..

Iskreno se nadam da ce i mnoge druge zemlje isto uvesti kao i Brazil.

 

Ekologiju svakako treba podrzavati i to stoji, ali zasto ljude ne usmjere i nauce tome gdje se elektronicki otpad zbrinjava i na koji nacin?

Zato sto ovako ubiju dvije muhe jednim udarcem, i to po dzepu korisnika.

XY
10 godina
offline
Re: Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača
Pero Dinamit kaže...

 Kako si došao do 4 punjača i jednog mobitela?

 Nešto podijelio, nešto reciklirao (bez punjača) i ostalo. 

Nadglednik dina
16 godina
moderator
online
Re: Brazil zabranio prodaju iPhonea bez punjača
L10N3 kaže...
Kolega andi.cro je gore sve lijepo objasnio..

Iskreno se nadam da ce i mnoge druge zemlje isto uvesti kao i Brazil.

Nije dao legitimno objašnjenje. Nadam se da ga ti imaš.

 

L10N3 kaže...
Ekologiju svakako treba podrzavati i to stoji, ali zasto ljude ne usmjere i nauce tome gdje se elektronicki otpad zbrinjava i na koji nacin?

Kako misliš "zašto"? Kao da je to netko odlučio da ih ne uči gdje se elektronički otpad zbrinjava. A i da ih netko nauči, kao da je to garancija da će se toga i držati.

 

U mnogim slučajevima edukacije ne pali. Zato treba poduzeti mjere, da se ne ovisi prvo o edukaciji, a potom i o tome hoće li ljudi stvarno primijeniti naučeno (što ako neće? slat ćeš policiju na njih?)

 

Nadalje, zar ne bi bilo pametnije jednostavno ne proizvoditi toliko punjača pa ih onda ne bi trebalo ni zbrinjavati? Zar nije bolje ne proizvesti novo i nastaviti koristiti staro, ako je ispravno i adekvatno? Ako odemo malo dalje po toj logici, skoro da bi se moglo reći da onda ne treba ni popravljati stare uređaje, nego se može kupiti novi uređaj, a stari predati na zbrinjavanje.

 

L10N3 kaže...
Zato sto ovako ubiju dvije muhe jednim udarcem, i to po dzepu korisnika.

Kako?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice