Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali neć

poruka: 16
|
čitano: 5.516
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali neć".
11 godina
offline
Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali neć

Vozio sam se avionom 10tak puta.... mogu li zatraziti da me se proglasi pilotom? :D

 

jbte astronauti koji su na 1 min dotakli 108km visine ili ovi drugi jedva preko 80km.... astro astro :)

 
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali
Zemlja putuje kroz prostor od čega se sastoji Svemir...znači svi smo astronauti
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali
LudaRajcica kaže...

Vozio sam se avionom 10tak puta.... mogu li zatraziti da me se proglasi pilotom? :D

 

jbte astronauti koji su na 1 min dotakli 108km visine ili ovi drugi jedva preko 80km.... astro astro :)

 Ne možeš, nisi prešao Karmanovu granicu  - 100 km iznad površine Zemlje. I ja sam se desetak puta vozio avionom, mislim da sam bio najviše na oko 13,5 - 14 km visine. Definitivno dovoljno da Zemlja i dalje ostane ravna ploča. # HCMAA - da, svi smo mi na taj način astronauti, ali to nije dovoljno da dobijemo astronautsku značku  Malo pravde u svemu - nije dovoljno da si bogati seronja, moraš biti i od neke koristi na tom letu da dobiješ astronautsku značku.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 15:36 (učo).
11 godina
offline
Re: Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali
učo kaže...
LudaRajcica kaže...

Vozio sam se avionom 10tak puta.... mogu li zatraziti da me se proglasi pilotom? :D

 

jbte astronauti koji su na 1 min dotakli 108km visine ili ovi drugi jedva preko 80km.... astro astro :)

 Ne možeš, nisi prešao Karmanovu granicu  - 100 km iznad površine Zemlje. I ja sam se desetak puta vozio avionom, mislim da sam bio najviše na oko 13,5 - 14 km visine. Definitivno dovoljno da Zemlja i dalje ostane ravna ploča. # HCMAA - da, svi smo mi na taj način astronauti, ali to nije dovoljno da dobijemo astronautsku značku  Malo pravde u svemu - nije dovoljno da si bogati seronja, moraš biti i od neke koristi na tom letu da dobiješ astronautsku značku.

Pilot nije isto što i astronaut. Rajčica pita bi li on mogao zatržiti da ga proglase pilotom. Jasno da može, kao i ti, a i ja mogu, pa  i svi ostali koji su bili u zraku (bez da dodiruju Zemlju) duže od 42 mimuta. A ima nas poprilično. 

42
15 godina
offline
Re: Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali
Kog briga, sumnjam da je itko od njih išao gore da dobi status astronauta niti ih je briga za isti nego zbog doživljaja.
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali neć

Nije granica svemira nego Zemlje

 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali
Do koje visina je granica hrvatske...pitam za babu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali neć

Po meni je jedina razlika između tog leta i onih aviona koji simuliraju "bestežinsko" stanje -u visini...

scientia est potentia
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali
alien kaže...

Po meni je jedina razlika između tog leta i onih aviona koji simuliraju "bestežinsko" stanje -u visini...

Fizikalno gledano, točno. Ne postoji udaljenost na kojoj gravitacija prestaje djelovati. Zato su i ISS i mjesec tamo gdje jesu. Bestežinsko stanje se ne temelji samo na udaljenosti od centra mase nego o rezultanti djelovanja svih sila. Iz istog razloga se bestežinsko stanje može iskusiti i na nula metara (zemaljske) nadmorske visine.

A što se tiče visine i granice svemira/zemlje/atmosfere nisu ih odredili ni Bezos ni Branson.

Kármánova linija koju je odredila Međunarodna zrakoplovna organizacija je na 100km, Američko ratno zrakoplovstvo kaže da je na 80km. 

Turistički gledano, potpuno mi je ok da je granica pređena kad atmosfera više "ne svijetli" nego se zvijezde vide kao da je noć.

 

A to što za će za status astronauta trebati ići na nasin šalter i na kraju dobit njihov štambilj, ne treba uopće trošiti vrijeme. Nije od njih niti za očekivati ništa pametnije.

 

11 godina
offline
Re: Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali
HCMAA kaže...
Do koje visina je granica hrvatske...pitam za babu

 1991 metara

12 godina
offline
Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali neć

Trebali bi staviti kao jedan od uvijeta da naprave dir oko Zemlje.

vicious
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali neć

Kupiće si oni te značkice

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali
HCMAA kaže...
Do koje visina je granica hrvatske...pitam za babu

 reci babi da si pročita (ili joj ti) ovo: međunarodno se definira samo zračni prostor, odn, dok ima zraka (ne precizira se koliko i za što). svemir je, dočim, "divlje gore" (iznad "zraka") i smije tamo (ali ne može) svatko. ne daj babi postavljati dodatna pitanja jer si najebo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali neć

Bili su u svemiru, ali đe su bili '91.?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali
HCMAA kaže...
Do koje visina je granica hrvatske...pitam za babu

 reci babi; "tko visoko leti, nisko pada"..

 

tako je moja završila 2m ispod površine planeta.

4 godine
offline
Branson i Bezos možda su letjeli u svemir, ali neć

Dobit će plakete.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice