Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

poruka: 41
|
čitano: 9.277
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara".
11 godina
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

kupuj dok ima

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

To je bila zadnja psihološka barijera koja je kočila daljnji rast, s obzirom da je vrijednost od $20k ostala zapamćena kao nekakav magični rekord iz 2018. Sada dolaze novi rekordi.

 
1 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Je li skocio BTC ili pao USD?

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Na koliko je resistance? 

Dolar je pao, a još i Snowden radi reklamu za bitkojn. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
Odmah kupujem stotinjak, nek se nađe.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Şuper vijest, ali ja velikom vecinom kupujem eth, vise zarade :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
Jel imao ko problema sa restrikcijom racuna na coinbaseu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
Kako više zarade kad eth nije ni blizu koliko je bio prije dvije godine, a btc je narastao i više nego tada?
Mislim, ja isto hodlam eth i sve se mislim da bi sad mogao puno, puno više dobiti da sam umjesto eth hodlao btc
5 godina
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Mi stariji se sjećamo topčiderske štamparije novca u Beogradu koja je krajem 80-ih sumanto štampala tadašnje jugoslavenske dinare. Nešto slično se sada događa u svijetu, upumpavaju se bilijarde dolara i eura u sustave.  Enormne količine novca se ulažu u dionice, kriptovalute... To je tajna uspjeha bitcoina. I pohlepa i strah ljudi da će propustiti dobitak.
Na kraju priče, kao i uvijek do sada, jedan relativno mali krug spekulanata će se obogatiti, većina će biti na gubitku.

 
9 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Bit ce interesantno kad sve to krahira. Jer gledam neki govore do kraja 2021 ide bit coin na 100 000.

 Da bi on dosao do te razine trebaju se nenormalne kolicine ulupat u sustav. 

Inace koliko god kriptovalute bila super stvar nikad od njih nista osim propagande i sredstva spekulacije. 

Jednostavno oscilacije ne dopustaju da se trgovina izmedu kripta i nečeg drugog razvije jer proizvodi a i usluge nemogu se platit necim sto u 5 min promjeni iznos od ko zna koliko posto gore ili dole. 

Moj PC  
0 3 hvala 0
3 godine
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Op op... $22500

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
Samo pogledaj koliko kupuju velike kompanije BTC-a, više nego se uspije izrudariti. Grayscale, Microstrategy i itd.

A gdje su tek ostale koje još moraju ući (ako žele da im njihov cash $ rezerva ne smanjuje kupovnu moć a ionako im samo stoji banki), dolar je ionako u dreku, samo štancaju, sve se bude to odrazilo u ekonomiji, a veći dio se već odrazio...

Ja ionako holdam od 2013. godine, dok je još bio u $100 rangu. :D

Moje mišljenje je da Bitcoin bude postao kao trezor za očuvanje vrijednosti, za payment treba još počekati razvoj lighting network-a. Za ostalo tu su ETH, monero.

BTC je tu da ostane, cijena je vrlo promjenjiva zbog male tržišne vrijednosti, a to ce se polako početi mjenjati nakon što dosegne barem $1 trillion marketcap.
14 godina
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Sad je 22700, 17% rast u zadnja 24h. Mene više zanima zašto, tko su kupci? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Cekam da cijena padne za 1% da odma dežurni mrzitelji kripta krenu "BUBBLE!"

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
jozef kaže...

Sad je 22700, 17% rast u zadnja 24h. Mene više zanima zašto, tko su kupci? 

 Veliki kupuju cijelo vrijeme bez obzira na cijenu, a mali tek sada jer im je na 5k btc bio preskup. Eno prije mjesec-dva sam tu govorio da samo treba pomalo kupovati btc bez obzira na cijenu pa je ekipa govorila da je 13k previse i da nije pametno ulaziti.

 

Poanta je da je dobro vrijeme za uzet btc uvijek, pod uvjetom da se ne uleti sa cijelom ustedjevinom i da se ima vremena cekati. Zadnjih par godina tu propagiram dollar cost average metodu koja funkcionira savrseno i ne treba se biti genije ni blejati u chartove da se izvuce profit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 9:37 (geronimo4661).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol

Zbog halvanja, pada ponuda, a potražnja raste i samo će sve više rasti. Kupci su JP Morgan i slični. Šira raja će početi kupovati kad cijena bude 200k i viša.

12 godina
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

@geronimo4661

Ma kupio bih ja ali meni je to sve zamršeno, wallet, ovo, ono... Imam neki wallet, napravio ga prije koju godinu ali ne kužim to sve baš...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Za one koji misle da su zakasnili na Bitcoin vlak... altcoinovi su još uvijek prilično jeftini u odnosu na rekorde iz 2017/2018. Naravno, nema nikakve garancije kada će i koliko i oni skočiti, ali tijekom 2017. su u uglavnom pratili rast Bitcoina.

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
gogogogic kaže...

Zbog halvanja, pada ponuda, a potražnja raste i samo će sve više rasti. Kupci su JP Morgan i slični. Šira raja će početi kupovati kad cijena bude 200k i viša.

 Upravo tako. Svake 4 godine nagrada za majnere se prepolovljuje. U kombinaciji sa pojacanom potraznjom ne treba  biti genije za skuziti sta ce se dogoditi sa cijenom. Ovo danas je kopija dogadjaja iz 2016.

 

 

Spiridon kaže...

@geronimo4661

Ma kupio bih ja ali meni je to sve zamršeno, wallet, ovo, ono... Imam neki wallet, napravio ga prije koju godinu ali ne kužim to sve baš...

 Ako nemas nikog oko sebe da ti malo pomogne, evo jedan tekst sa domace stranice https://crobitcoin.com/bitcoin/kako-kupiti-bitcoin/

 

 

BroccDaRock kaže...

Za one koji misle da su zakasnili na Bitcoin vlak... altcoinovi su još uvijek prilično jeftini u odnosu na rekorde iz 2017/2018. Naravno, nema nikakve garancije kada će i koliko i oni skočiti, ali tijekom 2017. su u uglavnom pratili rast Bitcoina.

 Ovo je grozan savjet za pocetnike i najvjerojatnije ce izgubiti lovu ako te poslusaju. Pocetnicima je najbolje da se drze bitcoina. Za biti uspjesan u trejdanju altcoina treba dosta iskustva i pritom izgubljene love. 99% njih zavrsi kao obicni bagholderi shitcoina.

 

One koji love x10 u kratkom roku bolje da se drze kladionice ili kasina.

 

eto nas i preko 23k

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 10:37 (geronimo4661).
3 godine
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
geronimo4661 kaže...
Ovo je grozan savjet za pocetnike i najvjerojatnije ce izgubiti lovu ako te poslusaju. Pocetnicima je najbolje da se drze bitcoina. Za biti uspjesan u trejdanju altcoina treba dosta iskustva i pritom izgubljene love. 99% njih zavrsi kao obicni bagholderi shitcoina.

 Mogao bih se složiti s tobom, ali činjenica jest da su altcoini još prilično jeftini u odnosu na 2017. (a tada su uglavnom pratili rast Bitcoina). Pod time ne mislim na nekakve opskurne coinove nego na ETH, EOS, Monero, Litecoin i sve ostale etablirane altcoine koji postoje već godinama.

4 godine
protjeran
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
picajzla0707 kaže...
Kako više zarade kad eth nije ni blizu koliko je bio prije dvije godine, a btc je narastao i više nego tada?
Mislim, ja isto hodlam eth i sve se mislim da bi sad mogao puno, puno više dobiti da sam umjesto eth hodlao btc

 

Pa btc prvi raste onda altcoini. Pogledaj ath btc i eth, kad je btc bio ath gdje je eth bio...iza doslo je do toga da su pocele price da ce eth preuzeti market cap tj da ce biti prvi, ali se nije dogodilo tada je tek eth bio ath. 2017 je bio ico, sada je nesto mnogo vise u pitanju, defi, ulaganja institucija,staking blabla.

14 godina
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

koliko ja vidim najbolji kupci su u Aziji, US institucionalni kupci mi malo smrde jer je između 9AM-3PM EST vrijednost Bitcoina čak pala, kao da se nisu uključili koliko su mali ulagači očekivali. Naravno da dobar dio njih radi do kasno, a i da imaju urede u Hong Kongu, također i da čekaju jedni druge jer su međuovisni... no po onome što vidim rekao bih da su glavni kupci u US ipak mali ulagači. 
Za Bitcoin sam prvi put čuo dok se mogao majnat na starom Pentium laptopu bez grafičke, tad pogledao što je to i pomislio "kakva besmislica", bilo je to mislim početkom 2010 pa nije pomoglo niti to što je BTC bio doslovno beskoristan - bez ikakvog smislenog use casea (a i bezvrijedan). Zato mi ego brani da trgujem njime danas. Ako nisam ušao kad je trebalo, zašto bih ulazio kad je bio $400, ili $5000, ili $22k... Nije da je to jedina investicijska mogućnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
Kako god okreneš eth je na cca 600usd, btc je na preko 20.000, dok je to prije dvije godine bilo 1.400 za eth i 14.000 za btc.
Da sam hodlao u btc sad bi mi hodl vrijedio triput više
15 godina
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

samo pjesmica za vrijedne rudare, koji još nisu našli svoju snjeguzicu: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

 Ovo je grozan savjet za pocetnike i najvjerojatnije ce izgubiti lovu ako te poslusaju. Pocetnicima je najbolje da se drze bitcoina. Za biti uspjesan u trejdanju altcoina treba dosta iskustva i pritom izgubljene love. 99% njih zavrsi kao obicni bagholderi shitcoina.

 

Ovo vrijedi za početnike i bear market.

 

Za bull, koji po svemu sudeći počinje, nisam siguran. Npr eth je puno više narastao u prošlom bullu, gledano u postocima u odnosu na bitcoin, u vrijeme kad su oboje bili na ath tada. Tako da netko ko sada misli uložiti na rok godina dvije, nisam siguran da je bitcoin bolji izbor od etabliranih altova. Naravno, ako netko misli kupiti pa držati dvadeset godina, bolje da kupi bitcoin. I treba biti oprezan kod altova, jer i u top 10-15 ima svakakvog smeća. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol

Slažem se. I ja sam tako izgubio neke novce. Mislio sam da je, prema svom pokazateljima, eth kvalitetnija opcija od btc. Vjerojatno i jest ali tržište je mislilo (i još uvijek misli) drugačije.

3 godine
neaktivan
offline
Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dolara

Jel HODLate i do kad imate u planu? 

Waiting for world to open again.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol
gogogogic kaže...

 Ovo je grozan savjet za pocetnike i najvjerojatnije ce izgubiti lovu ako te poslusaju. Pocetnicima je najbolje da se drze bitcoina. Za biti uspjesan u trejdanju altcoina treba dosta iskustva i pritom izgubljene love. 99% njih zavrsi kao obicni bagholderi shitcoina.

 

Ovo vrijedi za početnike i bear market.

 

Za bull, koji po svemu sudeći počinje, nisam siguran. Npr eth je puno više narastao u prošlom bullu, gledano u postocima u odnosu na bitcoin, u vrijeme kad su oboje bili na ath tada. Tako da netko ko sada misli uložiti na rok godina dvije, nisam siguran da je bitcoin bolji izbor od etabliranih altova. Naravno, ako netko misli kupiti pa držati dvadeset godina, bolje da kupi bitcoin. I treba biti oprezan kod altova, jer i u top 10-15 ima svakakvog smeća. 

 Problem sa početnicima je da su velike šanse da neće izaći iz altcoina na vrijeme. Poraditi će pohlepa.

 

A kod bitcoina je dobro to što i ako se dogodi neki veći dump, prije ili kasnije btc će opet doći na veće razine. A to je za altcoine jako upitno, pa čak i za ove najveće. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Bitcoin prvi puta službeno premašio 20.000 dol

geronimo koja je usporeba to sto si rekao ako se dogodi neki veci dump da ce se vratiti na vece razine btc u usporedbi sa eth? Trazim pravi odgovor!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice