Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

poruka: 150
|
čitano: 31.754
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš".
11 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

  

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Veyron22 kaže...

Nadam se da vise nitko nece moci doci do graficke kartice kad se vrati bull.

 

hauhauhauahaaa

 HAHAHAHHAAHAHAHAHHAH, ja sam miran godinama sada pajdo, HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHHAHAHAHAHŠta je segregator  crveni se, narast će, ne treba odmah normabele... Ili treba? 
 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 23:29 (cvaja997).
12 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Uvijek će mi biti žao ljudi čiji rad ne donese profit. Od seljaka kojem tuča uništi usjeve, radnika kojem propadne tvornica, ugostitelja kojem nitko ne dolazi u birtiju...
Neću reći da mi je drago, ali nimalo mi nije žao onih koji bi kruha bez motike.
Poznajem par ljudi koji su se "obogatili" na kripto valutama. Njihova budućnost je vrlo slična onoj ljudi koji nisu zaradili svoj novac nego su ga naslijedili, dobili na kocki, ukrali... rijetki od njih neće dotaknuti dno.
 
9 0 hvala 1
6 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

BlueMax u to ne ulazim, međutim lakše je sa novcem mlatit novce. Poduzetnička ideja, nešto što većina ljudi može, kupit kućicu na obali i iznajmljivat u sezoni. Da ne govorim o svojoj struci, strojna obrada metala, konkretno projektiranje i programiranje strojeva. Tu novac dolazi, doslovno ne možeš projektirat i napravit, nemaš dovoljno sati. Obične distance za auto, 35 mm, čelik, 4 komada, cca 100 eura. Materijal i alat te koštaju 40-tak. Ovisi koliko si snalažljiv. A to je toliko jednostavno da te srce zaboli kad kažeš cifru. Nikako ne gledam na te ljude sa lošim očima u bilo kojem smislu, smetaju mi samo pojedinci koji propagiraju vjeru. Bilo je par normalnih koji su rekli, uloži koliko misliš izgubit i zaboravi u startu na te novce. Sve isto kao i kockarnica, kladionica. Samo da oni koji si daju za pravo savjetovat druge imaju takav pristup, nikad nebih A rekao loše o kriptu. To je tip zabave za odrasle i ima svoju svrhu.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Susjed ne proizvodi već krade mlijeko. Susjed je lopov 😁
12 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Nažalost to nije samo zabava za odrasle. To je nešto što remeti sustav vrijednosti. Kapitalizam kao (nažalost) najodržljivije društveno uređenje bazirao se na vrednovanju rada. Sad se bazira na nečijim hirovima. Kad bi to bila zabava za odrasle po principu sam skočio, sam pao, to bi bilo ok, no kad su se u cijelu priču uključile firme, pa čak i države, onda je to puno kompleksnije i opasnije od kocke.
Mali čovjek želi raditi i svojim radom sebi osigurati ugodan život. Kad tom malom čovjeku neki poduzetnik ili političar sjebe budućnost odlukom da se poslovanje svodi na "danas jesam, sutra nisam" valtu onda mali čovjek više ne ovisi o svom radu nego o nečijoj kocki tj. želji za brzim bogaćenjem. Radnik se dovodi u situaciju da možda dobije novac koliko vrijedi njegov rad a možda ga ne dobije. Ako se odluka o poslovanju u kripto valutama pokaže ispravnom, vrhnje će pobrati gazda. Nije li to kockanje s tuđim životima?
Osim zabrane kripto valuta ja sam i za zabranu mešetarenja dionicama.
Iako smo kao vrsta još uvijek dokazano nezreli za socijalizam, "tvornice radnicima" moglo bi funkcionirati i u kapitalizmu.
 
7 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
BlueMax kaže...
Nažalost to nije samo zabava za odrasle. To je nešto što remeti sustav vrijednosti. 

Meni je najveći problem da je ovo došlo u ono trenutku kad "šuma gori, a mi otkrili da je zabavno paliti benzin. " Nije ni toliko zbog grafičkih, nego to silno majnanje strujom... usred rekordnih ispuštanja stakleničkih plinova, uletjeli još sa time. Izgorjelo  je neznam koliko ugljena u atmosferu da bi ono što je izmajnano sad trenutno nestalo stanjem na tržištu. 

5 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
BlueMax kaže...

Iako smo kao vrsta još uvijek dokazano nezreli za socijalizam, "tvornice radnicima" moglo bi funkcionirati i u kapitalizmu.

 Zapravo tu si u pravu. Socijalizam je za ljude najbolji poredak. Ali ne onaj jugoslovneski gdje si direktori dijele svinjske polovice, ljubavnice i bembare, a radnicima inflacija pojede zaradu. Takav socijalizam je kada bolje razmislim danasnje stanje drzave . Svi cekaju pomoc od drzave i glume kapitalisticke lujke. Mada tada su postojala odmaralista i najveca sirotinja je isla na more.... Mi smo nekako iz oba sistema izvukli ono najgore sto smo mogli. Jedino nam nekako jos zdravstvo funkcionira. Ako te ne sahrane prije negoli otegnes papke. S ovom inflacijom, mirovine za 20ak godina zaradjene kod nas ce biti taman za kupiti metak.

2 godine
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

kad smo se već malo odmaknuli od minera, po meni je najbolji kineski sockapitalizam..

 

jedna stranka, nema preseravanja kao u liberalnom kapitalizmu...višestranačje, a opet bude sve isto, kao i kad je jedna stranka..

 

*jedino mi nije jasno zašto nakon već višegodišnjeg visokog BDP-a, kineski poslodavci ne daju bar 50% veće plaće djelatnicima.

 

dosta su se navukli novaca, a i partiji nije loše.

 

sockomunistički kapitalisti bi se trebali bolje brinuti za svoje radnike, a opet, ne čitam nigdje da vlast troši nemilice novce na skupe jahte, kućerine, hotele itd.

 

--kad smo već kod minera, kockarnica, "državne lutrije", eurojackpot-a, kladionica, Binga, (nekadašnje tzv"Toske" po klubovima) znate li vi da su ljudi prodavali kuće, gubili obitelji,  posao zbog ovisnosti o navedenim "zabavama"...

 

ima vjerojatno 20% pametnih koji igraju lutriju dva puta mjesečno po 20 kn, kao ja  

 

ili što bi jedan kolega miner rekao; "nije sve u novcima, nešto je i u kriptovalutama" 

 

mislim, tko će ga znati... lukavi, sretni, možda i sposobno pametni su rudarili, prodali pred kraj prošle godine 80% bitcoina, jer su skontali da će balun pući, prenapuhan je, a neiskusni su još i kupovali pa nastradali..

ne želim nikome nesreću, propast (i u kriptovalutama) jer to nije humano, to je atavizam, primitivizam, kojega još imamo u genima od naših plemenitih predaka.. 

to je kao da nekome želiš kancer...

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Zdravstvo? To misliš da funkcionirati? Kako?
10 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Zaporožac kaže...

kad smo se već malo odmaknuli od minera, po meni je najbolji kineski sockapitalizam..

 

jedna stranka, nema preseravanja kao u liberalnom kapitalizmu...višestranačje, a opet bude sve isto, kao i kad je jedna stranka..

 

*jedino mi nije jasno zašto nakon već višegodišnjeg visokog BDP-a, kineski poslodavci ne daju bar 50% veće plaće djelatnicima.

 

dosta su se navukli novaca, a i partiji nije loše.

 

sockomunistički kapitalisti bi se trebali bolje brinuti za svoje radnike, a opet, ne čitam nigdje da vlast troši nemilice novce na skupe jahte, kućerine, hotele itd.

 

--kad smo već kod minera, kockarnica, "državne lutrije", eurojackpot-a, kladionica, Binga, (nekadašnje tzv"Toske" po klubovima) znate li vi da su ljudi prodavali kuće, gubili obitelji,  posao zbog ovisnosti o navedenim "zabavama"...

 

ima vjerojatno 20% pametnih koji igraju lutriju dva puta mjesečno po 20 kn, kao ja  

 

ili što bi jedan kolega miner rekao; "nije sve u novcima, nešto je i u kriptovalutama" 

 

mislim, tko će ga znati... lukavi, sretni, možda i sposobno pametni su rudarili, prodali pred kraj prošle godine 80% bitcoina, jer su skontali da će balun pući, prenapuhan je, a neiskusni su još i kupovali pa nastradali..

ne želim nikome nesreću, propast (i u kriptovalutama) jer to nije humano, to je atavizam, primitivizam, kojega još imamo u genima od naših plemenitih predaka.. 

to je kao da nekome želiš kancer...

 

 Tako je. Pa kad 3 ljudi pokupi koronu u gradu od 20 milijuna ljudi pa ti zavare ulazna vrata i stave te u prisilnu karantenu... nema boljeg. Ili te izbace iz stana jer su odlučili da je tvoja zgrada idealna da bude karantena za oboljele.

 

The best 

Nadglednik dina
7 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
overhaul kaže...

Meni je najveći problem da je ovo došlo u ono trenutku kad "šuma gori, a mi otkrili da je zabavno paliti benzin. " Nije ni toliko zbog grafičkih, nego to silno majnanje strujom... usred rekordnih ispuštanja stakleničkih plinova, uletjeli još sa time. Izgorjelo  je neznam koliko ugljena u atmosferu da bi ono što je izmajnano sad trenutno nestalo stanjem na tržištu. 

Zapravo je došlo u idealnom trenutku.

I sad je još i bolji (kriza sa Ukrajinom).

EU birokracija koči apsolutno sve projekte koji bi donijeli energetsku neovisnost uniji, i sad kad im je voda došla do grla, sad budu konačno napravili ono kaj su trebali kroz sve ove godine.

Kad voda dođe do grla, onda se svim snagama trudiš držati glavu iznad vode, a do tad si se veselo i bezbrižno brčkao...

A kad realno pogledaš, EU je najbolje mjesto za biznis, em imaš veliko otvoreno tržište, uređeni sustav, priliku za pobrati potpore i pokrenuti biznis (kaj nikad ne bi inače mogao, jer 99% onih kojo zbilja imaju i ideje nikad ih ne realizira zbog nedostatka sredstava), i samo nam fali energetska neovisnost ((koju sad budemo prisiljeni osigurati).

Ako se čovječanstvo ikad oporavi od ove krize (u što sumnjam), Europi slijede lijepi dani, a u suprotnom slučaju je ionak apokalipsa pa je svejedno.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 9:30 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
fer-de-lance kaže...

EU birokracija koči apsolutno sve projekte koji bi donijeli energetsku neovisnost uniji, i sad kad im je voda došla do grla, sad budu konačno napravili ono kaj su trebali kroz sve ove godine.

Kad voda dođe do grla, onda se svim snagama trudiš držati glavu iznad vode, a do tad si se veselo i bezbrižno brčkao...

A kad realno pogledaš, EU je najbolje mjesto za biznis, em imaš veliko otvoreno tržište, uređeni sustav, priliku za pobrati potpore i pokrenuti biznis (kaj nikad ne bi inače mogao, jer 99% onih kojo zbilja imaju i ideje nikad ih ne realizira zbog nedostatka sredstava), i samo nam fali energetska neovisnost ((koju sad budemo prisiljeni osigurati).

Ako se čovječanstvo ikad oporavi od ove krize (u što sumnjam), Europi slijede lijepi dani, a u suprotnom slučaju je ionak apokalipsa pa je svejedno.

 

EU baš i ne koči,problem je što EU nema svoje energije. Na stranu "bježanje" u zelene vode, to je tranzicija koja traje desetljećima, traži enormna ulaganja i energetska neovisnost je smao misaona imenica.

 

Čovječanstvo se oporavilo od puno većih kriza.

16 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
cvaja997 kaže...
Veyron22 kaže...

Nadam se da vise nitko nece moci doci do graficke kartice kad se vrati bull.

 

hauhauhauahaaa

 HAHAHAHHAAHAHAHAHHAH, ja sam miran godinama sada pajdo, HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHHAHAHAHAHŠta je segregator  crveni se, narast će, ne treba odmah normabele... Ili treba? 
 

 

Pošto vidim da si neznalica, evo jedan besplatan tip: prodavalo se kad je BTC bio iznad 60k, sad se kupuje

2 godine
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Entry Point kaže...

 Tako je. Pa kad 3 ljudi pokupi koronu u gradu od 20 milijuna ljudi pa ti zavare ulazna vrata i stave te u prisilnu karantenu... nema boljeg. Ili te izbace iz stana jer su odlučili da je tvoja zgrada idealna da bude karantena za oboljele.

 

The best 

 *možda je bolja liberalna demokracija, kada ti u hrvatskoj umire 50 ljudi dnevno od covida-19, jer se netko baš usprčio ići u disko, fale mi mama izlasci, u depresiji sam, ne radi mi omiljeni kafić, ne mogu dalje tako.. budem se ubil.

cijepiti se ne želim, to drugi umiru...

 

u kini ti lijepo dovedu kombi pred zgradu gdje radiš, stani u red i čekaj pikicu... nema neću, nema kod pandemije; "ja imam slobodu odlučiti"

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
10 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Zaporožac kaže...

 *možda je bolja liberalna demokracija, kada ti u hrvatskoj umire 50 ljudi dnevno od covida-19, jer se netko baš usprčio ići u disko, fale mi mama izlasci, u depresiji sam, ne radi mi omiljeni kafić, ne mogu dalje tako.. budem se ubil.

cijepiti se ne želim, to drugi umiru...

 

u kini ti lijepo dovedu kombi pred zgradu gdje radiš, stani u red i čekaj pikicu... nema neću, nema kod pandemije; "ja imam slobodu odlučiti"

Bolje od covid 19 slobodan, nego od gladi zaključan u zgradi. 

 

A dobro, gledaj, svi koji žele kineski sustav su slabe osobe. Ljudi kojima partija treba reći kad da idu kakiti, piškiti, kako, gdje i s kime da žive. I to je okej. Slabih, nesigurnih podanika će uvijek biti. Predlažem da se preseliš tamo i uživaš u divotama komunističkog sustava.

Nadglednik dina
16 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Entry Point kaže...
Zaporožac kaže...

 *možda je bolja liberalna demokracija, kada ti u hrvatskoj umire 50 ljudi dnevno od covida-19, jer se netko baš usprčio ići u disko, fale mi mama izlasci, u depresiji sam, ne radi mi omiljeni kafić, ne mogu dalje tako.. budem se ubil.

cijepiti se ne želim, to drugi umiru...

 

u kini ti lijepo dovedu kombi pred zgradu gdje radiš, stani u red i čekaj pikicu... nema neću, nema kod pandemije; "ja imam slobodu odlučiti"

Bolje od covid 19 slobodan, nego od gladi zaključan u zgradi. 

 

A dobro, gledaj, svi koji žele kineski sustav su slabe osobe. Ljudi kojima partija treba reći kad da idu kakiti, piškiti, kako, gdje i s kime da žive. I to je okej. Slabih, nesigurnih podanika će uvijek biti. Predlažem da se preseliš tamo i uživaš u divotama komunističkog sustava.

 

Bilo je par tih jakih koji su na samrti žalili što se nisu cijepili...ali to što si jak ne znači da nisi budala

7 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Old Iggy kaže...

EU baš i ne koči,problem je što EU nema svoje energije. Na stranu "bježanje" u zelene vode, to je tranzicija koja traje desetljećima, traži enormna ulaganja i energetska neovisnost je smao misaona imenica.

 

Čovječanstvo se oporavilo od puno većih kriza.

Dobro, na stranu energetika, ta rasprava se ponavlja svakih par dana, i besmislena je (ali rješenja definitivno postoje, problem je u vlasti i ljudima).

Zašto smatram da nam nema spasa u ovoj krizi?

Zato kaj je ovo zapravo kriza koja traje već dugo - kriza radne snage.

Najveći je problem kaj propada proizvodnja apsolutno svega (i najosnovnijih potreba - hrane npr.), a propada zato kaj nije visokoprofitabilna i nije interesantna mladima.

Cijeli sustav počiva na starim radnicima, a mladež ide ili u IT (zbog ogromnih plaća), ili (kak ja iz sprdnje volim reći) čekaju uvođenje UBI-a (neće tak skoro), pa kafenišu 0-24.

Privremeno se to krpa uvozom strane radne snage, ali neće ni to zadugo.

Bit će fascinantno kad krenu nestašice hrane i svega ostaloga, samo zato kaj ti sektori jednostavno nemaju uvjete za funkcioniranje - ne generiraju veliki profit i nema radnika.

Na kraju krajeva dođe do onoga da bi današnji čovjek stajao ispred jabuke pune plodova, umirući od gladi, i ne bi ju ubrao da pojede jer mu je prevelika tlaka.

Eto, do toga smo došli, letargične generacije su došle, a sustav ih još i potiče.

I nema nam spasa, to je sigurno.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 10:18 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
fer-de-lance kaže...

Eto, do toga smo došli, letargične generacije su došle, a sustav ih još i potiče.

I nema nam spasa, to je sigurno.

 

Znaš ono, dobra vremena - slabi ljudi i to...

Poravnat će se, bez brige. Situacija u prošlosti je bilo svakakvih, samo je pitanje koja je cijena izlaska iz problema.

 

10 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

"Ma može i totalitarizam SAMO DA NETKO NE DOBIJE NA BTC!!!! Inace samo oni koji proizvodne neko dobro za štabom-odobrenu-omladinsku-vrednost trebaju bit placeni! Zašto pitaš? Da radim ko QA, kakve to ima veze? Pa o meni društveno-državni-komitet ovisi! O mom "app design" poslu! To je društveno korisno! Ili QA! Ne tamo neki BITKONJ!!!

Pametnom dosta."

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
D3lBoy kaže...

"Ma može i totalitarizam SAMO DA NETKO NE DOBIJE NA BTC!!!! Inace samo oni koji proizvodne neko dobro za štabom-odobrenu-omladinsku-vrednost trebaju bit placeni! Zašto pitaš? Da radim ko QA, kakve to ima veze? Pa o meni društveno-državni-komitet ovisi! O mom "app design" poslu! To je društveno korisno! Ili QA! Ne tamo neki BITKONJ!!!

Pametnom dosta."

 Nije li upravo indikativno da se u ovolikoj mjeri kritički piše o kriptu, a ne o soft-devu ili uzgajanju tulipana?

 

S time da i jedno i drugo ima opravdanih kritika (soft-dev koji zbog trendova školuje ljude za fah-idiote, tulipani zbog kojih se dugoročno uništava top-soil, a imaju samo dekorativnu svrhu) ali veći problem nastane kada se ti sustavni problemi prelijevaju na ostale segmente društva.

 

Dakako, nitko nikada nije tvrdio da SVI moramo biti soft-devsi, niti je itko ikada tvrdio da SVI moramo početi uzgajati tulipane, dok je kod kripta masovna i globalna upotreba ne samo agresivno reklamirana, dapače reklamira se kao rješenje koje će u potpunosti zamjeniti postojeći sustav.

 

Kada je ljudima nešto nametnuto - otpor je veći, pa makar je to nametanje i puko verbalno spamanje.

Odi u Slavoniju pa idi od kuće do kuće vičući ljudima da umjesto pšenice zasade tulipane - koji će postati svjetski usjev br.1 , pa nam javi reakcije.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
segregator kaže...

 

Bilo je par tih jakih koji su na samrti žalili što se nisu cijepili...ali to što si jak ne znači da nisi budala

 Govorim o psihološki slabim osobama, i ne o covidu u tom dijelu posta.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

Problem je sa kriptom u terminu zarada. U svim tekstovima stalno se spominje kako netko zaradjuje od kripta. Korjen riječi zarada je rad, i smisao riječi je naknada za rad. 

 

Kad netko pokupi lovu trejdanjem kripta, nije RADIO, to nije nikakva zarada. To je lova dobivena u igri, u kojoj je netko pobijedio, a netko ispušio. Igra nije ilegalna, svatko sudjeluje svojevoljno.

Ali se trejdanje i investiranje prezentira kao neka djelatnost i rad, sta nije ni blizu.

 

Da se u svim tekstovima o kriptu koristi riječ dobitak, mislim da bi bilo puno manje nejasnoća i ovakvih threadova. 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Entry Point kaže...

 A dobro, gledaj, svi koji žele kineski sustav su slabe osobe. Ljudi kojima partija treba reći kad da idu kakiti, piškiti, kako, gdje i s kime da žive. I to je okej. Slabih, nesigurnih podanika će uvijek biti. Predlažem da se preseliš tamo i uživaš u divotama komunističkog sustava.

trebamo uvijek kopirati nešto što je dobro, a odbaciti loše..

nije sve tamo krasno.

pisao sam samo o dobrim stvarima i dijelu strogoće koja je stokanima ponekad potrebna..

*sigurno se neću zalagati da s 18 godina možeš kupiti jurišni automat...

 

a pojam komunizam pronađi na wikipediji, ili pitaj nekoga pametnijeg što on znači.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
15 godina
online
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
CalvinRi kaže...

Problem je sa kriptom u terminu zarada. U svim tekstovima stalno se spominje kako netko zaradjuje od kripta. Korjen riječi zarada je rad, i smisao riječi je naknada za rad. 

 

Kad netko pokupi lovu trejdanjem kripta, nije RADIO, to nije nikakva zarada. To je lova dobivena u igri, u kojoj je netko pobijedio, a netko ispušio. Igra nije ilegalna, svatko sudjeluje svojevoljno.

Ali se trejdanje i investiranje prezentira kao neka djelatnost i rad, sta nije ni blizu.

 

Da se u svim tekstovima o kriptu koristi riječ dobitak, mislim da bi bilo puno manje nejasnoća i ovakvih threadova. 

 Da, u tome svoje prste imaju i mediji koji godinama nisu ni kritički pisali o ovome. Razočaran sam da su i finance/tech-publikacije masovno pisale o trendu i fenomenu kao da su 24 sata, a ne publiakcija koja može i mora objasniti o čemu se točno radi.

 

Iako, ja ne bi to klasificirao ni kao igru. Igra može imati ili element sreće, ili vještine, ili oboje, ali mora imati jedan od ta dva elementa.

Kripto nema ni jedan.

 

1. Zamislimo kantu.

Ako svatko od nas troje u kantu ubaci 100kn, u kanti je 300 kn i svatko može uzeti nazad 100kn.

No ako jedan uzme više od 100kn, druga dvojica jedino mogu uzeti <100kn.

 

To je trivijalno i u ovakav sistem se nitko neće upuštati i to je igra kao "glazbene stolice" gdje 10 ljudi pleše oko 9 stolica. Zabavno na vjenčanju ili na dječijem rođendanu.

 

Problem nastaje kada je kanta veća i kada je više ljudi uključeno.

 

2. Zamislimo bazen

Sad nas je 1000 i ubacujemo po 1000kn. Znači u bazenu u jednom trenutku može biti milijun kuna.

No što ako jedan uzme 100 000, koliko ostali teoretski mogu uzeti?

Nadalje, ovaj koji je uzeo 100 000, može vratit 50 000, pa se količina u bazenu povećala - iako NIJE ubačena nova količina novca.

 

U oba slučaja je slijed jasan - ako netko uzme više od ubačnog, netko MORA uzeti manje.

U oba slučaja je i jasno i time i lako shvatiti glupost sistema jer smo postavili konačan broj ljudi koji sudjeluju.

 

No čim se taj konačan broj sakrije - tj. kada nije moguće odrediti tko će biti zadnji - jer čak i da se poveća broj uključenih - količina u bazenu ne ovisi samo u novima, već i o tome koliko je netko prije uzeo.

Da u igri glazbnih stolica netko sjedne na 3 stolice - MORA BITI TOČNO 3 gubitnika.

 

Ono što nadalje čini problem gorim, a kripto manje igrom ili kockanjem je činjenica da se igrom vrlo lako može manipulirati, i da su skriveni ortački poslovi pravilo, a ne izuzetak.

 

Kasino može mjenjati postotak šansi na nekim igrama, ali ne može usred partije pokera sakriti ili dodati još jednog asa. Kripto mjenjačnice em kreditiraju sa kriptom kao kolateralom - gdje je trivijalno jasno da se radi o kuli od karata, em lažno tjeraju prodaju trgujući sa stablecoinovima bez pokrića.

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 11:33 (wyks).
2 godine
offline
Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom tržiš

lijepo si to pokušao objasniti, no postoji rješenje za ove koji grabe manje.

rješenje je da kupe više npr. ASIC uređaja za rudarenje, pa će oni koji su grabili manje, grabiti više od onoga koji je ranije grabio više, zato jer oni sad imaju 5 ASIC-a (prije su rudarili s četiri grafičke, a sad s npr..kao što rekoh 5 ASIC uređaja, a taj koji je grabio više, ima samo dva Asica.

 

je li laičko objašnjenje s količinom vode u bazenu, jezeru, bunaru, korektno ?

 

da, količina "vode" se je smanjila zbog financijskog globalnog štekanja, straha od gubitka (smanjeno rudarenje), no vrlo lako se jezero opet počne puniti ako se vrati stari broj rudara.

 

je li problem u jezeru ili broju onih koji grabe iz jezera ?

 

u kripto svijetu to tako ne funkcionira...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 12:38 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Čemu to služi što se "majna"?
Ima li ikakve koristi od toga.. što se s tim može?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t

malo kasnis

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Zaporožac kaže...

lijepo si to pokušao objasniti, 

Fokus je na "pokušao", jer je taj pokušaj tragikomičan. Ovdje je toliko toga pogrešno da čovjek jednostavno ne zna odakle krenuti. Tržište čiju vrijednost regulira ponuda i potražnja pokušavamo definirati stolicama i bazenima. 

 

Ma što ja pričam, treba izbjegavati kripto i kupovati dionice jer tamo svi možemo dobiti koliko trenutno tvrtka "vrijedi". 

 

Evo Apple ima MC 2.11T$, idemo sad svi unovčiti svoje dionice, ups, ne možemo, kako to? Zašto u "bazenu" nema 2.11T$, zašto nema dovoljno stolica? Pa nije to prevarantski kripto.

 

 

Zver kaže...
Čemu to služi što se "majna"?
Ima li ikakve koristi od toga.. što se s tim može?

Majneri su ekvivalent bankama ili bilo kojem posredniku. Kad Pero pošalje Šimi 100 novčića onda netko tu transakciju mora provjeriti i verificirati, taj tko odradi taj posao (majnanje) će za to biti i nagrađen u određenom postotku od iznosa transakcije. Isto kao kad preko banke uplatiš nekome 100kn i banka odradi tu transakciju i naplati ti za tu uslugu. Razlika je što kod decentraliziranih sistema (većina kriptovaluta) verifikaciju može teoretski odraditi bilo tko.

 

Majnanje funkcionira samo kod kriptovaluta koje se temelje na Proof of Worku (PoW). Kod Proof of Stake imamo drugi način verifikacija transakcija i on se zove staking (teoretski kao da oročiš svoje novčiće i na račun toga dobijaš određenu pozitivnu pasivnu kamatu, a dobijaš jer su ti novčići u stanju samostalno verificirati druge transakcije).

 

Ovo je najosnovnije ima tu još jako puno toga.

 

Naravno da onaj tko je dobio "nagradu" za obradu transakcije ima od toga koristi jer svaki novčić koji dobije ima nekakvu tržišnu vrijednost.

12 godina
offline
Re: Bitcoin nastavlja tonuti, zajedno s ostatkom t
Jednu prevaru pravdaš drugom?
Pa ako ljudi na primjeru Applea nisu shvatili da se radi o imaginarnoj vrijednosti mogli su barem iz primjera Tesle izvući zaključke.
Dok jedni rade i nadaju se drugi smišljaju kako uzeti vrijednost njihovog rada.
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice