Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći klim

poruka: 52
|
čitano: 9.816
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći klim".
8 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
Meni je baš super kad ekipica sa privatnim avionima, jahticama i potelušicama od par tisuća kvadrata, u prijevodu ekipa s ugljičnim otiskom većim od 99% čovječanstva govori nama ostalima kako da zaštitimo okoliš.
 
9 0 hvala 1
9 godina
offline
Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći klim

meni nije jasno zašto dosta ekipe ovdje ima toliko problema s gatesom. Prvo čovjek je iznimno inteligentan i uspio je u vrlo zajebanom društvu koje ne prašta. A uspio je tako što je radio ko konj po 14-15-16 sati dnevno i tako tjednima, mjesecima, godinama, desetljećima. 

 

Drugo, čovjek je pobijedio vrijeme. Ima toliko novaca da sam može birati šta će biti danas a šta sutra, šta nagodinu. Može uzeti sutra najboljeg učitelja francuskog jezika ili klavira ili bilo čega drugoga i postati majstor toga. Isto tako je mogao ući u komunikaciju sa najkvalitetnijim znanstvenicima za klimatske promjene i pokušati nešto napraviti po tom pitanju. Ne znam njegove razloge, ali prilično sam siguran da mu profit u ovoj situaciji nije primaran cilj.

 

Ali ne, eto Hrvat, balkanac, neupotrebljivi poluproizvod je skužio da gejts čipira ljude i hoće sjebat klimu, a ne može tako, neće on nas jebat. 

Moj PC  
6 7 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
Cansee kaže...

meni nije jasno zašto dosta ekipe ovdje ima toliko problema s gatesom. Prvo čovjek je iznimno inteligentan i uspio je u vrlo zajebanom društvu koje ne prašta. A uspio je tako što je radio ko konj po 14-15-16 sati dnevno i tako tjednima, mjesecima, godinama, desetljećima. 

 

Drugo, čovjek je pobijedio vrijeme. Ima toliko novaca da sam može birati šta će biti danas a šta sutra, šta nagodinu. Može uzeti sutra najboljeg učitelja francuskog jezika ili klavira ili bilo čega drugoga i postati majstor toga. Isto tako je mogao ući u komunikaciju sa najkvalitetnijim znanstvenicima za klimatske promjene i pokušati nešto napraviti po tom pitanju. Ne znam njegove razloge, ali prilično sam siguran da mu profit u ovoj situaciji nije primaran cilj.

 

Ali ne, eto Hrvat, balkanac, neupotrebljivi poluproizvod je skužio da gejts čipira ljude i hoće sjebat klimu, a ne može tako, neće on nas jebat. 

 

scientia est potentia
6 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći

Normalno da se tako razmišlja ovde, kad je vrhunac uspjeha prosječnog Rvata (i ostalih balkanjerosa da se ne lažemo) ugurat se u politiku zajebat i pokrast čim više i bit baja u selu. Filantopija na balkanu je jedan ogorman vic, dok eto u usranoj i potkupljenoj debilnoj americi su samo u 2019 ukupno dali 427 milijardi dolara u razne filantropske projekte, ali kako to objasnit prosječnom balkancu da razumi? Istina večina tih imaju korist na drugoj strani što plačaju manji porez, ali gle čuda imaju to isto i u rvackoj pa su te pare malo reć smješne.

https://givingusa.org/giving-usa-2019-americans-gave-427-71-billion-to-charity-in-2018-amid-complex-year-for-charitable-giving/

 

A najluđe mi je kad se redaju teorije zavjera protiv njega, pa ako ikoga boli čuna za pare je to on, ima ih za 200 života, i uz to nikad nije tvrdio da je stručnjak za sve nego samo da, naravno zbog brda love koje ima, ima pristup napametnijim glavama na cjelom planetu koje ga mogu podosta naučit. I gle čuda nije Youtube jedino mjesto gdje se nešto da naučit.

 

Sigurno mu neću napravit spomenik ali je napravio puno više nego 99.9% balkanjerosa koji su uvjereni da znaju sve o svemu i neće njizin jedan Getjz čipirat 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 23:33 (nikonja).
5 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
nikonja kaže...

Normalno da se tako razmišlja ovde, kad je vrhunac uspjeha prosječnog Rvata (i ostalih balkanjerosa da se ne lažemo) ugurat se u politiku zajebat i pokrast čim više i bit baja u selu. Filantopija na balkanu je jedan ogorman vic, dok eto u usranoj i potkupljenoj debilnoj americi su samo u 2019 ukupno dali 427 milijardi dolara u razne filantropske projekte, ali kako to objasnit prosječnom balkancu da razumi? Istina večina tih imaju korist na drugoj strani što plačaju manji porez, ali gle čuda imaju to isto i u rvackoj pa su te pare malo reć smješne.

https://givingusa.org/giving-usa-2019-americans-gave-427-71-billion-to-charity-in-2018-amid-complex-year-for-charitable-giving/

 

A najluđe mi je kad se redaju teorije zavjera protiv njega, pa ako ikoga boli čuna za pare je to on, ima ih za 200 života, i uz to nikad nije tvrdio da je stručnjak za sve nego samo da, naravno zbog brda love koje ima, ima pristup napametnijim glavama na cjelom planetu koje ga mogu podosta naučit. I gle čuda nije Youtube jedino mjesto gdje se nešto da naučit.

 

Sigurno mu neću napravit spomenik ali je napravio puno više nego 99.9% balkanjerosa koji su uvjereni da znaju sve o svemu i neće njizin jedan Getjz čipirat 

 Tako je, ima pristup i može ih okupiti u neki projekt koji on sam može financirati. Pa to i radi, ali industrije kojima tako stane na žulj (poput industrije fosilnih goriva koja se baš ne bi rado odrekla masnog odojka kojeg svi drugi tove za njih), onda lansiraju teorije zavjera s ruba pameti.

Na sličnoj bazi oni malo prikraćeniji kokodaču i protiv Sorosa, a čovjek je mala beba prema jednom Rupertu Murdochu.

 https://www.dw.com/bs/kako-je-george-soro%C5%A1-postao-glavni-neprijatelj-desni%C4%8Dara/a-53582498

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 3:09 (Al Crane).
5 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
Judg3 Dr3dd kaže...
sdtech kaže...

da pogodim, kada smanjimo CO2 emisije onda ce se klima popraviti i biti bas onakva kakvu zelimo

 

CO2 cini 0.03% atomosfere i odgovoran je za 100% problema... kako to moze biti?

 

Naravno da neće, a udio CO2 nije 100%. "Znanstvenici" se naravno ne slažu, ali doprinos CO2 "efektu staklenika" i "globalnom zagrijavanju" je otprilike 15% - 30%, ovisno koga pitate, dok preostatak 70 - 85% otpada na običnu vodenu paru (water vapor). Kako kontrolirati vodenu paru, pa još na planetu kojemu je preko 70% površine prekriveno vodom, to pitajte Billa Gatesa.

Kad već širiš "informacije", probaj prenijeti sve, da izbjegneš onaj prefiks "dez-".
Molekula vodene pare u atmosferi može potrajati dan-dva, dok CO2 desetljećima. Pa su tako ""znanstvenici"" preko jedan puta ustvrdili da je para samo pojačivač efekta zagrijavanja zbog prisutnog CO2.

Water vapor feedback can also amplify the warming effect of other greenhouse gases, such that the warming brought about by increased carbon dioxide allows more water vapor to enter the atmosphere.
https://www.nasa.gov/topics/earth/features/vapor_warming.html

Water vapor and clouds are the major contributors to Earth's greenhouse effect, but a new atmosphere-ocean climate modeling study shows that the planet's temperature ultimately depends on the atmospheric level of carbon dioxide.
https://www.giss.nasa.gov/research/news/20101014/

Using the set of climate model experiments, the researchers showed that rising water vapor in the upper troposphere cannot be explained by natural forces, such as volcanoes and changes in solar activity, but can be explained by increased greenhouse gases, such as CO2.

Greenhouse gases raise temperatures by trapping the Earth's radiant heat inside the atmosphere. This warming also increases the accumulation of atmospheric water vapor, the most abundant greenhouse gas. The atmospheric moistening traps additional radiant heat and further increases temperatures.
https://phys.org/news/2014-07-vapor-global-amplifier.htm

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći klim
Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 3:15 (Al Crane).
 
1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
Bill Gates radio ko konj desetljećima pa stekao milijarde? Samo valja napomenuti da nije svejedno što radiš. Recimo ako radiš na baušteli ko konj, nećeš postati Gejc

Bill Gates je napravio dio kompajlera za basic programski jezik. To je cijeli njegov opus, a ostatak vremena su lobiranja, spletke, trgovina, nagovaranje, uvjeravanje, pregovaranje,kopiranje, posuđivanje,...
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 11:24 (ccc2002).
 
7 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
ccc2002 kaže...
Bill Gates radio ko konj desetljećima pa stekao milijarde? Samo valja napomenuti da nije svejedno što radiš. Recimo ako radiš na baušteli ko konj, nećeš postati Gejc

Bill Gates je napravio dio kompajlera za basic programski jezik. To je cijeli njegov opus, a ostatak vremena su lobiranja, spletke, trgovina, nagovaranje, uvjeravanje, pregovaranje,kopiranje, posuđivanje,...

 

majko Isusova 

 

pa de ti smisli taku neku šemu da napraviš sitnicu i postaneš najbogatiji čovjek na svijetu, ja ću ti biti vodonoša, samo mi bacaj mrvice sa stola. Ali nećeš, jer si ti moralan i pošten za razliku od gejca, iako se kužiš u kompjutere bolje nego on

3 godine
neaktivan
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
Nije potrebno, sve ide po planu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 12:19 (ccc2002).
16 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
Cansee kaže...

meni nije jasno zašto dosta ekipe ovdje ima toliko problema s gatesom.

Ja nikad nisam imao problema s njim, dapače uvijek sam ga smatrao inteligentnim i vrednovao njegova postignuća ali to ne znači da je zato u svemu u pravu i da ću uvijek biti na njegovoj strani, pogotovo kad je u pitanju politika.

Uopće mi nije jasno to reduciranje kritike na fanatizam - ako se jednom složim ili ne složim s nekim ne znači da sam jebeni fanatik jednog ili drugog!

Svemir.
9 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
PaleRider kaže...
Cansee kaže...

meni nije jasno zašto dosta ekipe ovdje ima toliko problema s gatesom.

Ja nikad nisam imao problema s njim, dapače uvijek sam ga smatrao inteligentnim i vrednovao njegova postignuća ali to ne znači da je zato u svemu u pravu i da ću uvijek biti na njegovoj strani, pogotovo kad je u pitanju politika.

Uopće mi nije jasno to reduciranje kritike na fanatizam - ako se jednom složim ili ne složim s nekim ne znači da sam jebeni fanatik jednog ili drugog!

ma ok, nisam sad mislio nešto pojedinačno ili konkretno govorio o tebi, nego je trenutno opća paljba na njega od strane Hrvata, barem koliko ja vidim po društvenim mrežama, a bome i ovdje. I onda ljudi stave neki lijevi link sa youtubea i to je onda ultimativni argument, ne moramo više ništa razgovarati, to je konačan dokaz da je gates zlo. Više su mi dopizdile te teorije zavjere bez ikakve osnove i dokaza, a argument da se gates nema šta petljati u cjepiva jer je on "računalni programer" se mogu objesiti mačku o rep. Pitaj Boga koliko on ima udjela po svjetskim firmama i u čemu on sve sudjeluje, nije on samo programer, tko god to misli grdno se vara. Niti on gleda svijet iz naše perspektive koja je puno jednostavnija, i zato je glupo i primitivno svoditi njegovu agendu na ono što mi mislimo jer smo pogledali video na youtubeu ili pročitali članak na novisvjetskiporedak. 

15 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
Al Crane kaže...
Disclaimer: This material is being kept online for historical purposes. Though accurate at the time of publication, it is no longer being updated. The page may contain broken links or outdated information... 2010 climate models bla, bla, truć... Ooops... 404 Error

Ništa od onoga na što si dao poveznice zapravo ne opovrgava "moje" podatke. Samo pokušavaju uvjeriti ljude da je 15 - 30% više od 70 - 85%, jer nečim moraju opravdati svoje postojanje, titule i plaće.

5 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
Judg3 Dr3dd kaže...
Al Crane kaže...
Disclaimer: This material is being kept online for historical purposes. Though accurate at the time of publication, it is no longer being updated. The page may contain broken links or outdated information... 2010 climate models bla, bla, truć... Ooops... 404 Error

Ništa od onoga na što si dao poveznice zapravo ne opovrgava "moje" podatke. Samo pokušavaju uvjeriti ljude da je 15 - 30% više od 70 - 85%, jer nečim moraju opravdati svoje postojanje, titule i plaće.

 LoL!! Pokušavaš ti hitat krafne u oči nevinim promatračima 

Zašto si mi izmijenio post? Ne pašu ti činjenice?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
Cansee kaže...

ma ok, nisam sad mislio nešto pojedinačno ili konkretno govorio o tebi, nego je trenutno opća paljba na njega od strane Hrvata, barem koliko ja vidim po društvenim mrežama, a bome i ovdje. I onda ljudi stave neki lijevi link sa youtubea i to je onda ultimativni argument, ne moramo više ništa razgovarati, to je konačan dokaz da je gates zlo. Više su mi dopizdile te teorije zavjere bez ikakve osnove i dokaza...

 

Eh, kad bi ljudi marili za dokaze ne bi bilo ni crkve ni političara. Ljudi generalno i efektivno cijene više obećanja i laži od istine a sprdaju se s onima koji su drugačiji. Tako je i s Gatesom - kriv je jer ima puno novaca pa se pljuje po njem a kad bi došao ovdje među narod svi bi skakali oko njega ne bi li se nekako od tog njegovog bogatstva okoristile i njihove guzice. Nema tu pomoći dok se prosječni IQ ne počne dizati.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 15:23 (PaleRider).
4 godine
protjeran
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
Cansee kaže...

meni nije jasno zašto dosta ekipe ovdje ima toliko problema s gatesom. Prvo čovjek je iznimno inteligentan i uspio je u vrlo zajebanom društvu koje ne prašta. A uspio je tako što je radio ko konj po 14-15-16 sati dnevno i tako tjednima, mjesecima, godinama, desetljećima. 

 

Drugo, čovjek je pobijedio vrijeme. Ima toliko novaca da sam može birati šta će biti danas a šta sutra, šta nagodinu. Može uzeti sutra najboljeg učitelja francuskog jezika ili klavira ili bilo čega drugoga i postati majstor toga. Isto tako je mogao ući u komunikaciju sa najkvalitetnijim znanstvenicima za klimatske promjene i pokušati nešto napraviti po tom pitanju. Ne znam njegove razloge, ali prilično sam siguran da mu profit u ovoj situaciji nije primaran cilj.

 

Ali ne, eto Hrvat, balkanac, neupotrebljivi poluproizvod je skužio da gejts čipira ljude i hoće sjebat klimu, a ne može tako, neće on nas jebat. 

 cuj meni se iskreno gadi svaka cast svemu po pitanju njegovog microsofta iako je linux bolji,
 i windows phonea, iako je android bolji pa i xboxa iako je playstation bolji.
 ali van ta tri njegova uspjeha ili barem dva ako ne racunamo windows phone
 gadi mi se, obicna ljiga od covjeka.

 

 najednom je doktor, meteorolog, infektolog, znastvenik sve samo ne informaticar.

 bas mi se gadi unatoc njegovom uspjehu, kao covjek je obicna 0.

9 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
PaleRider kaže...
Cansee kaže...

ma ok, nisam sad mislio nešto pojedinačno ili konkretno govorio o tebi, nego je trenutno opća paljba na njega od strane Hrvata, barem koliko ja vidim po društvenim mrežama, a bome i ovdje. I onda ljudi stave neki lijevi link sa youtubea i to je onda ultimativni argument, ne moramo više ništa razgovarati, to je konačan dokaz da je gates zlo. Više su mi dopizdile te teorije zavjere bez ikakve osnove i dokaza...

 

Eh, kad bi ljudi marili za dokaze ne bi bilo ni crkve ni političara. Ljudi generalno i efektivno cijene više obećanja i laži od istine a sprdaju se s onima koji su drugačiji. Tako je i s Gatesom - kriv je jer ima puno novaca pa se pljuje po njem a kad bi došao ovdje među narod svi bi skakali oko njega ne bi li se nekako od tog njegovog bogatstva okoristile i njihove guzice. Nema tu pomoći dok se prosječni IQ ne počne dizati.

 

što se neće dogoditi, pogotovo u RH

 

nikad nitko nigdje nije stekao što ima znanjem i sposobnošću, ako ima više od 500.000 eura imovine onda je ukrao, ili su mu pomogli ljudi reptili, nema drugog objašnjenja, jer da ima - kako onda ja nemam toliko?

16 godina
offline
Re: Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći
bruno1026 kaže...
Meni je baš super kad ekipica sa privatnim avionima, jahticama i potelušicama od par tisuća kvadrata, u prijevodu ekipa s ugljičnim otiskom većim od 99% čovječanstva govori nama ostalima kako da zaštitimo okoliš.

Gates je baš prije koji dan odgovorio na ovo pitanje Andersonu Cooperu - kaže kako godišnje osobno plaća 7 milijuna dolara carbon offseta za svoj ugljični otisak. U videu od 11:30 min:

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
16 godina
offline
Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći klim

carbon offset.. puno je kontroverzi oko toga i to s pravom. 

Samo u idealnom slučaju se carbon offset-om postaje carbon neutral, no obično je to daleko od idealnog pa u konačnici emisije i dalje rastu, možda malo manje nego bez carbon offset-a.

U svakom slučaju to je izmišljeno ne bi li se održao business-as-usual.

 

Uvijek tu najebu oni najmanje odgovorni, slično kao kad država digne porez zbog svoje neodgovornosti i bahatosti, tako će plaćanje carbon offset-a od strane industrije sigurno najviše osjetiti narod.

A pošto se klima ne popravlja nego i dalje pogoršava, posljedice će za narod samo rasti.

Svemir.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći klim

Ne osuđujem Gatesa ni najmanje. Da dobijem Eurojackpot i ja bih pisao knjige o klimatskim katastrofama tipa "kako se nositi s globalnim zatopljenjem". To bi većinom bile recenzije pacifičkih resorta s pet zvjezdica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 23:30 (ante_etna).
 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći klim

Gates je The King!

Jedini lik kada su sfušerili Milenium vratio se na mjesto programera.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bill Gates napisao knjigu o tome kako izbjeći klim

Oni koji žude za novcem, i kad god je prikladno koriste ga kao glavni argument prema ostalima, koje nazivaju pokvarenim i bezvrijednim balkancima? Zar osoba vrijedi onoliko koliko ima?

 

Come now, you who say, “Today or tomorrow we will go into such and such a town and spend a year there and trade and make a profit”— yet you do not know what tomorrow will bring. What is your life? For you are a mist that appears for a little time and then vanishes. Instead you ought to say, “If the Lord wills, we will live and do this or that.” As it is, you boast in your arrogance. All such boasting is evil. So whoever knows the right thing to do and fails to do it, for him it is sin.

 

The years of our life are seventy, or even by reason of strength eighty; yet their span is but toil and trouble; they are soon gone, and we fly away. Who considers the power of your anger, and your wrath according to the fear of you? So teach us to number our days that we may get a heart of wisdom.

 

And do not be conformed to this world, but be transformed by the renewing of your mind, that you may prove what is that good and acceptable and perfect will of God.

 

So when you give to the needy, do not sound a trumpet before you, as the hypocrites do in the synagogues and on the streets, to be honored by men. Truly I tell you, they already have their full reward. But when you give to the needy, do not let your left hand know what your right hand is doing, so that your giving may be in secret. And your Father, who sees what is done in secret, will reward you.

 

Beware of false prophets, who come to you in sheep's clothing, but inwardly they are ravenous wolves. You will know them by their fruits. Do men gather grapes from thornbushes or figs from thistles? Even so, every good tree bears good fruit, but a bad tree bears bad fruit. A good tree cannot bear bad fruit, nor can a bad tree bear good fruit.

 

Woe to those who call evil good, and good evil;

Who put darkness for light, and light for darkness;
Who put bitter for sweet, and sweet for bitter!
Woe to those who are wise in their own eyes,
And prudent in their own sight!

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice