BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

poruka: 35
|
čitano: 11.081
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti".
7 godina
protjeran
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

da dobijem 200m bez natjecaja i ja bi bia optimist 

 
23 1 hvala 6
13 godina
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

I ja bih bio da sam dobio BiH drzavljavnstvo, pa imam kamo biti optimistican kad zakuha. 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 8:48 (ivanoile).
Moj PC  
17 0 hvala 5
16 godina
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

Ja mu vjerujem da će za 6 mjeseci prvi robotaksiji voziti ulicama Zagreba. Pa ne bi mu tek

tako dali 200 milijuna eura

Moj PC  
6 1 hvala 2
10 godina
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

 

Sve ti praštaju, sem uspjeha.

 

Svjetska kvaliteta se spojila u tom intervju. Koliko god to neki osporavali. 

Činjenice su činjenice.

 

Ostavite filinga, pređite na fakte.

 

dzg
Moj PC  
2 20 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

fakt je 200m bez natječaja
i jos puno slicnih faktova vezanih uz njega

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
Tvpronlem kaže...

da dobijem 200m bez natjecaja i ja bi bia optimist 

 Gotovo svaka proizvodna firma u HR je dobila poticaje u određenom iznosu ovisno za što su se prijavili, poljoprivreda nam  guta miljarde kn na godišnjoj razini. ( a ostale grane dobivaju mizeriju naspram poljoprivrede )

 

Samo što su rijetke firme u medijima završile,  a da su ''dobile'' novce.

 

 

Ono što je dobio Rimac je u principu kap u moru što se ''podijelilo'' u zadnjih 20+ god....

 

Tako da ne znam čemu čuđenje.....

 

 

Edit: Ima u državi firmi  koje su dobile puno više para , ali su nestale preko noći zajedno s parama....tu nikome ništa očito...

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 9:58 (kostolomac).
10 godina
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

 

 

Hm, kada dobivaš državne novce, postoji natječaj. Zna se kamo odlazi novac, zašto i pod kojim uvjetima.

Ne velim sada da tu nema svega i svačega, te da se proračunski novci ne troše pogrešno, al ipak postoji kakav, takav red.

 

Kome da se daju novci, poticaji? Komentatorima sa foruma?

 

RA previše u medijima izazivaju reakcije koje nemaju nikakvoga smisla.

 

Pa, koliko ljudi zapošljava, koliko para uplaćuje u proračun kroz porez, kolike režije plaća, itd.

 

Živite u kapitalizmu, slobodnom tržištu i stvarima vam jednostavno tako funkcioniraju.

Samo eto, kapitalizam ne usrećuje široke mase.

 

 

dzg
Moj PC  
1 12 hvala 0
16 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
PzKpfw kaže...

 

 

Hm, kada dobivaš državne novce, postoji natječaj. Zna se kamo odlazi novac, zašto i pod kojim uvjetima.

Ne velim sada da tu nema svega i svačega, te da se proračunski novci ne troše pogrešno, al ipak postoji kakav, takav red.

 

Kome da se daju novci, poticaji? Komentatorima sa foruma?

 

RA previše u medijima izazivaju reakcije koje nemaju nikakvoga smisla.

 

Pa, koliko ljudi zapošljava, koliko para uplaćuje u proračun kroz porez, kolike režije plaća, itd.

 

Živite u kapitalizmu, slobodnom tržištu i stvarima vam jednostavno tako funkcioniraju.

Samo eto, kapitalizam ne usrećuje široke mase.

 

 

 

kad ti neko daje državne novce, to je socijalizam, a ne kapitalizam

 

"Pa, koliko ljudi zapošljava, koliko para uplaćuje u proračun kroz porez, kolike režije plaća, itd."

 

Sve to, u daleko većem obimu, je radio i Todorić, a eto ipak na kraju ispao problem

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 10:12 (segregator).
7 godina
protjeran
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
PzKpfw u pokusaju obrane Rimca zapravo napise da ga i on u sustini osuduje

Ne, nije bilo nikakvog natjecaja za tih 200m

Rimac zaposljava relativno sitan br ljudi u usporedbi sa drugin lopovima (todoric itd)
I pitaj ljude koji tamo rade ili su radili kakve su place i opcenito o firmi
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
Tvpronlem kaže...
PzKpfw u pokusaju obrane Rimca zapravo napise da ga i on u sustini osuduje

Ne, nije bilo nikakvog natjecaja za tih 200m

Rimac zaposljava relativno sitan br ljudi u usporedbi sa drugin lopovima (todoric itd)
I pitaj ljude koji tamo rade ili su radili kakve su place i opcenito o firmi

navodno stranci imaju dobre plaće i oni dižu prosjek. Tragično je što ti stranci navodno nemaju pojma i domaći odrađuju posao, a ovi su tu za slikanje, renome i valjda modifikaciju korporativne kulture (iz task culture u role/people culture  ), pored toga što taj novac u konačnici odlazi iz zemlje, i generirana potrošnja i fiskalni dio su negdje drugdje.

10 godina
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

 

Hm, pa ne znam. Ako ne želiš raditi u RA, ne moraš. Tko te tjera.

Svatko može izabrati kaj mu paše. Stručnjaci i majstori vole RA.

 

Kod Ra, možeš pokupiti dosta znanja, tehnologiju. Nije sve u parama.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
segregator kaže...

Ja mu vjerujem da će za 6 mjeseci prvi robotaksiji voziti ulicama Zagreba. Pa ne bi mu tek

tako dali 200 milijuna eura

 Pravit ću se da ne kužim tvoj cinizam i reći da nisam optimist kao ti - jer ima previše prepreka (puno više onih koje ni nisu tehničkog tipa) pa tako ja ne vjerujem da je takav projekt ostvariv u tako kratkom vremenu.

 

 Ali - za 6 mj je kolovoz 2023., pa ispada da ti samo tu kuriš... Uostalom realizacija je - najavljena za 2024. godinu, a ne za 1.1.2024.

...
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
I pri tome krši Zakon o radu.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
31.12.2024. će bit - tresla se brda, rodio se miš.
14 godina
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

Ne znam čemu takav pesimizam. Ja vjerujem da Rimac već pregovara sa Waymom, Baiduom i ostalima koji imaju robotaksije u testnoj fazi. Naime, u matičnim zemaljama nije lako dobiti dozvolu za tako nešto pa će Rimac ovdje pružati uslugu testiranja njihove platforme, što je briljantan potez, jer:

a) ne mora imati vlastiti proizvod kojeg u RA i nisu planirali napraviti jer koliko mi je poznato oni i nisu uložili baš puno resursa u taj projekt.
b) ne samo da ne mora platiti gradu već će grad platiti njemu i dati mu sve dozvole čim trepne.
c) prima novac za testiranje od onih koji su robotaksije zaista napravili
d) prima novac od grada za uspostavu mreže robotaksija

e) prima novac od korisnika usluge da budu pokusni kunići.

f) može kao i do sad lagati da se radi o in-house proizvodu i bit genijalni izum'telj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 11:35 (jozef).
Moj PC  
4 2 hvala 0
4 godine
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

Sinoć na RTL direktu, jedan dio teme...

 

Tip ga pita o poslovanju u HR. Naravno, Rimac misli da je to najgora destinacija za baviti se tim čime se on bavi. Pa i ja mislim da je Švabija bolja opcija, ali jebiga kad su odande morali pobjeć jer mu ćaća nije bio kriv. Vjerojatno i Elizabeth Holmes danas misli da ni USA nije bila dobra opcija za ono čime se ona bavila.

 

Tip ga pita o njegovom bogu aka Tesli Musk-u. Rimac odgovara da nije nikada razmišljao o poslu koji radi Tesla. Jer to bi bilo kao da ide proizvoditi CD-Player-e kada su se pojavili mp3 playeri. Ono... jer itko od tih u dvorani što su platili kartu skužio taj tok misli? Pa upravo danas CD-Playeri postoje u high-end niši, ako je mislio da Tesla štanca proizvod za mase, a on Neveru. Niđe veze.

 

Tip ga pita o robo taksijima. Rimac iz rukava vadi usporedbu bogataša koji vozi rolls-royce sa studentom koji se robo-taksira, jer se radi o istom užitku vožnje. Vjerojatno sam ja glup, pa ne kužim.

 

Ono, koliko god da si ograničen, barem si možeš zabilježiti na šalabahter neki smisleni odgovor na pitanje koje će ti biti postavljeno. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 12:15 (josip12).
 
20 0 hvala 4
10 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
josip12 kaže...

.....itko od tih u dvorani što su platili kartu.....

 

 

@josip12

 

Bug Future Show je besplatan kao takav, al' se ulazi samo uz pozivnicu.

dzg
8 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
Za one koji napadaju Rimca.

Da je sve novce koji su mu prošli kroz ruke ukrao sirotinji, napravio je više za imidž Hrvatske u svijetu nego svi političari od Tuđmana naovamo. Jedina je hrvatska firma u koju dolaze raditi ljudi sa svih strana svijeta. Viđam ih svaki dan i sanjam da će i ostatak Hrvatske postati nešto drugo osim perača švapskih guzica. Uvreda se ne odnosi na Nijemce već na strategiju sunce i more te posluživanje stranih turista za minimalac što je najveće dostignuće kolektivne hrvatske pameti u zadnjih 30 godina.

Odjebite i primite se posla. Kina je out, proizvodnja se vraća u Evropu a to smo i mi. Prilika koja se javlja jednom u stoljeću
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2023 11:40 (Feudalac).
Moj PC  
1 18 hvala 0
10 godina
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

 

Kod Osijeka se otvara proizvodnja.

Sada i to treba napasti i svih mogućih oružja.

 

Ljudi vole biti pasivni, ozlajođeni, iskompleksirani, pa ajd, navali narode....

 

 

Niko se od plaće obogatio nije.

Pa, ni Niko.

 

dzg
Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
Miro kaže...

 Pravit ću se da ne kužim tvoj cinizam i reći da nisam optimist kao ti - jer ima previše prepreka (puno više onih koje ni nisu tehničkog tipa) pa tako ja ne vjerujem da je takav projekt ostvariv u tako kratkom vremenu.

 

 Ali - za 6 mj je kolovoz 2023., pa ispada da ti samo tu kuriš... Uostalom realizacija je - najavljena za 2024. godinu, a ne za 1.1.2024.

 31.12.2024 Remind me of this!

Pa da se skupa nasmijemo.

Di2 & EPS FTW!
2 godine
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti

PzKpfw 

 

Ovaj put se potpuno slažem s tobom, da ne pomisliš da te inače ne podnosim.

Ne podnosim samo idiotske postove.

 

Pa neka država da 200 milijuna € svakome tko će to učetverostručiti, zaposliti gomilu ljudi, meni je OK.

Pa i EU nama daje novce za namjenske projekte, zašto i naša država ne bi dala sposobnom pojedincu početni kapital.

 

I zavidnima bih poručio da to nije nikakav novi socijalizam.

 

EU će pomoći i pojedincima koji su sposobni, samo je malo takvih u HR, samo znate balaviti na forumu, i s debelim guzicama... jedući treću kesu čipsa, masnim prstima pisati gluposti.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
 
0 13 hvala 0
14 godina
offline
BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućnosti
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn

Nije.

Za Rimac group je zadnje izvješće od 2020. godine, a Rimac technology je uopće bez ičega.

Čudno, nisam znao da to zakon uopće dopušta.

Potraži na sudskom registru.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
14 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
Zaporožac kaže...

...

 

EU će pomoći i pojedincima koji su sposobni, samo je malo takvih u HR, samo znate balaviti na forumu, i s debelim guzicama... jedući treću kesu čipsa, masnim prstima pisati gluposti.

 Imas ikakvu ideju zasto je malo takvih u HR?

Odakle znas da je malo takvih u HR?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2023 11:23 (konjRR).
14 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
fer-de-lance kaže...

Nije.

Za Rimac group je zadnje izvješće od 2020. godine, a Rimac technology je uopće bez ičega.

Čudno, nisam znao da to zakon uopće dopušta.

Potraži na sudskom registru.

 

 Moguće da će platiti kaznu i za ovu godinu i ne predati izvješče. Ak ga se nešto pita bude rekao da smo nezahvalni.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
I pretpostavljam da se i dalje može dobiti državna lova iako nisi X godina predao izvješće, koje moraš 🤦
 
10 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
Pa da
Ako preda izvjesce onda ce morat priznat da je 0 prodanih auta
I da je zapravo Rosbergova njemu samo dana na koristenje u zamjenu za reklamu
14 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
Tvpronlem kaže...
Pa da
Ako preda izvjesce onda ce morat priznat da je 0 prodanih auta
I da je zapravo Rosbergova njemu samo dana na koristenje u zamjenu za reklamu

 Mislim da zasad samo tvrde da su auti naruceni ne i prodani?

Iako tesko je popratit posto se "narativ" stalno mijenja i prilagodava trenutnim potrebama...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2023 16:44 (konjRR).
2 godine
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
konjRR kaže...

 Imas ikakvu ideju zasto je malo takvih u HR?

Odakle znas da je malo takvih u HR?

Hej, Konju...

 

Povijest čitaj.

Zašto smo kao narod uvijek bili nečije sluge ?

Zato jer smo većinom nesposobni. 

 

Sposobne među nama pljujemo, nikome se uspjeh ne oprašta.

 

Genetika je to.

Da smo kao narod sposobniji, inteligentniji,.... odavno bi bili ekonomski razvijeni kao Austijanci, Nijemci, Norvežani, Francuzi, Belgijanci itd...

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
14 godina
offline
Re: BFS 2023: Mate Rimac je optimist u vezi budućn
Zaporožac kaže...
konjRR kaže...

 Imas ikakvu ideju zasto je malo takvih u HR?

Odakle znas da je malo takvih u HR?

Hej, Konju...

 

Povijest čitaj.

Zašto smo kao narod uvijek bili nečije sluge ?

Zato jer smo većinom nesposobni. 

 

Sposobne među nama pljujemo, nikome se uspjeh ne oprašta.

 

Genetika je to.

Da smo kao narod sposobniji, inteligentniji,.... odavno bi bili ekonomski razvijeni kao Austijanci, Nijemci, Norvežani, Francuzi, Belgijanci itd...

 Nikako se ne mogu složiti s napisanim. Nismo ništa manje sposobni od navedenih. Onaj tko misli da su zapadni Europljani osobito sposobni vjerojatno nije nikad radio s njima. Bogatstvo naroda nije određeno sposobnošću već okolnostima. Za razliku od svih navedenih naroda imamo prirodni okoliš koji omogućuje lagodan život i imamo povijesno daleko manji udio žena u radno aktivnom stanovništvu. Također smo uglavnom bili razjedinjeni. To nas je definiralo. Bogatstvo nastaje generacijama. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2023 22:11 (jozef).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice