Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

poruka: 38
|
čitano: 7.365
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li".
10 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

#359..Tu je bubrezni kamenac crka od smiha.

Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li
- Boli me zub da sve zvijezde vidim.
- Molim, budite precizni, koliko zvijezda zapravo vidite?
- Tri, zapravo četiri.
- To vam je stupanj bola četiri.
 
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

"Sanjamo samo ono što smo već vidjeli, čuli ili doživjeli; u snovima ne "izmišljamo" pojmove ni slike koje nismo nikada ranije iskusili, nego samo drukčije kombiniramo već doživljene situacije i osjećaje."

 

Mislim da imam Alzheimera jer se ne sjećam intimnog druženja s Lanom, Frankom i Žaramari.

 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

#359 Negdje sam bio čitao da je WHO (World Health Organization) proglasio Cluster glavobolje kao najtežu ljudsku bol, kažu da je to najjača bol prije nego se onesvijestiš. Odnosno kažu iz WHO-a oni koji boluju od Clustera imaju najviše misli o samoubojstvu da okončaju takvu bol.

Najgore kod Clustera je što nekima takva bol traje više sati u komadu, 4-5 sati takve boli dnevno je grozno, bolje ne gledajte na youtubeu ljude koji su se snimali uživo kad imaju takvu glavobolju. Užas. To je jedini pravi horor film koji ćete zauvijek pamtiti zato oprez s gledanjem.

 

Tako da nisam baš siguran za ove druge boli.

 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
Pih, vaginalni porod i to bez epiduralne je skoro jednak prehladi kod muškaraca.
 
7 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
Jedno off topic pitanje za Doca, ne mogu poslat privatnu poruku pa moram ovdje.

Već duže vrijeme imam problema s leđima. Bol je na desnoj strani, otprilike na sredini leđa, 5-10mm od sredine leđa, i isto toliko ispod loptice(ne direktno ispod nje).
Bol nije jaka, na skali od 1 do 10 bi rekao da je pi(niska, ali nikad kraja 😂). Bol nije na velikom području, već kao da su se dva rebra spojila, jako mala površina boli je. Prije par dana sam doživio da se to mjesto upalilo do jaja, kako bi se reklo. Na trekutke nisam mogao disati koliko je bolilo, krenem da udahnem, a kako se sve krene širit, tako automatski stanem s udahom zbog boli. Kao da me je netko kalašom popucao. Osjećaj je više bio da peče, kao da mi je netko ulio kipuću vodu u tu točku na leđima.

Mene sad zanima jel moguće da se kod takvih bolova/uklještenja stvori ugrušak koji će kasnije izazvati probleme(srčani, moždani)?
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 9:15 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
Ako se upalilo od sredine leđa do jaja, onda je prilično zahvatilo.

Šalu na stranu, ne znam zašto bi se stvorio bilo kakav ugrušak ako te leđa bole.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
Dexa bole leda,a mene boli kita.

Salim se naravno,al umjesto da pitas doktora preko interneta zar nemislis da bi bilo bolje da odes kod svog doktora i da te on pregleda i kaze ti u cemu je problem i koje su moguce posljedice (?) toga. Ovako ni baba vanga nemoze reci tocno sto ti je. Ali mozda nas Doc moze :)
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

Ne sumnjaj u Docovu pomoć. Meni je već pomogao da shvatim da imam Alzheimera (vidi gore post).

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 10:15 (BarbaVeli).
 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
makopos kaže...

#359 Negdje sam bio čitao da je WHO (World Health Organization) proglasio Cluster glavobolje kao najtežu ljudsku bol, kažu da je to najjača bol prije nego se onesvijestiš. Odnosno kažu iz WHO-a oni koji boluju od Clustera imaju najviše misli o samoubojstvu da okončaju takvu bol.

Najgore kod Clustera je što nekima takva bol traje više sati u komadu, 4-5 sati takve boli dnevno je grozno, bolje ne gledajte na youtubeu ljude koji su se snimali uživo kad imaju takvu glavobolju. Užas. To je jedini pravi horor film koji ćete zauvijek pamtiti zato oprez s gledanjem.

 

Tako da nisam baš siguran za ove druge boli.

 

Prvi puta sam cuo za to prije par tjedana. Kolegica u firmi nije bila par dana na poslu pa sam joj mozak popio (kroz zajebanciju) sto je nema jer sam cekao da nesto odradi. Pa mi je onda rekla da ima te cluster glavobolje. Nisam pojma imao

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

- krunski dokaz besmisla života, jer ono što sanjam ne bi ni pas s maslom ...  povezano s položajem pri spavanju, ovisi zaspim li na svojem ili trbuhu neke djeve bajne. snovi su mi uvijek tehnikolor, 3D, imax, d vrks. 

 

- eto zašto me voli samo moj pas, usprkos iskrenoći. nalazim više kao problem činjencu da je prema meni malo (ili ni jedan?) ljudi iskreno (pa to zovu pločicama na putu za pakao ili dobrom namjerom). a nije mi jasno zašto se kaže "laže k'o pas". psi ne lažu (404). 

 

- ovo pojašnjava zašto su mahom žene spaljivali u srednjem vijeku: one to bolje podnose. 

 

- moj pas (kao i onaj prije, nažalost rahmetli) potvrđuju doživotnost simbioze/prijateljstva/ljubavi. ljudi su nepouzdani. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
Ajar kaže...

- ovo pojašnjava zašto su mahom žene spaljivali u srednjem vijeku: one to bolje podnose. 

 

 Ponekad se uplašim što dolazim na iste ideje kao i Ajar.

 

Rat je isto neugodno i bolno iskustvo, a kada bi isključivo žene morale ratovati ratovi bi ubrzo prestali.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

Prva slika: ova dva lika izgledaju ko ovi tu pred dućanom kaj cijeli dan dežuraju i rokaju vopi 

#356

Točno to, zato se meni i čude kak imam glupe snove, mašta == 0 (premda često sanjam krvoproliće, obično otkoštavanje ljudi na živo, kaj to znači ???), a kad umrem u snu i dalje sanjam i fakat zanimljive konstrukcije imam nakon toga.

Očito nedostatak mašte kompenziram promišljenim snovima, jer si bez problema usmjeravam snove - očito kompenziram.

#357

U sridu...

Tak mene uvijek procjene, i onda kad skuže da sam samo iskren, ja to iskoristim pa ih prcam u mozak, sami su se zajebali...

#358

Objašnjava #356 savršeno, spavam bočno pa imam pitome snove, i objašnjava udarce šakom s druge polovice kreveta - one koja spava potrbuške 

#359

U prosjeku da, ali opet, među muškima vjerovatno ima više autosadistički nastrojenih, pa se to kompenzira.

Dokaz?

Pa pitajte Ajara - tko se oženi taj je autosadistički nastrojen 

#360

Pih....

Pametni ljudi znaju da se pravo prijateljstvo mjeri u eurima 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 10:44 (fer-de-lance).
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

#360 Imao sam prijatelja s kojim sam išao u osnovnu i srednju školu. Nakon škole smo se družili puno. Radili zajedno neko vrijeme. Umro je prošle godine od raka mozga. Sada imam samo poznanike i radne kolege. Ne bih smatrao nikoga od njih prijateljima.

Twitch-AngryCaucasianDUX
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
Nisam prebacio doktora u Zagreb, a kuća mi je cca 250km prema istoku.
Znam da se trebam aktivirati jel na poslu dosta sjedim. Samo me zanima da li zbog takvih priklještenja može doći do ugruška koji kasnije može stvoriti probleme
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 11:56 (Dex.pwn).
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
Dex.pwn kaže...

Mene sad zanima jel moguće (...)

Nije.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
makopos kaže...

#359 Negdje sam bio čitao da je WHO (World Health Organization) proglasio Cluster glavobolje kao najtežu ljudsku bol, kažu da je to najjača bol prije nego se onesvijestiš. Odnosno kažu iz WHO-a oni koji boluju od Clustera imaju najviše misli o samoubojstvu da okončaju takvu bol.

Najgore kod Clustera je što nekima takva bol traje više sati u komadu, 4-5 sati takve boli dnevno je grozno, bolje ne gledajte na youtubeu ljude koji su se snimali uživo kad imaju takvu glavobolju. Užas. To je jedini pravi horor film koji ćete zauvijek pamtiti zato oprez s gledanjem.

 

Tako da nisam baš siguran za ove druge boli.

  Vidio sam to na yt. Ljudi ostaju sami jer im se obitelj više ne može nositi sa napadajima, stravično nešto. Ali su napadaje uspili potpuno eliminirat sa modificiranim medicinskim lsd-jem. Čovjek sretan, smije se jadan. To su tek sad opet počeli  raditi eksperimente sa lsd-jem. Kad su ga otkrili znanstvena zajednica je bila prilično uzbuđena oko otkrića, ali se desilo koje serijsko ubojstvo, masovno samoubojstvo, jel, pa su ga stavili u droge i kriminalizirati. Sad opet oprezno počinju istraživati.

8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
Dex.pwn kaže... 

Laički, što može biti:

obična miogeloza (nakupina mlj. kiseline), posljedica stresa + nerazgibanosti. No, netretiranjem, vremenom se širi (upala), uzrokuje daljnje nerazgibavanje (zbog boli) pa u kombinaciji sa npr uklještenim kralježnjakom, upalom mišića dolazi i do upale živca (išijas npr). Nije zahebancija, postaje kronično ako se ne liječi/tretira. Uzrokuje stres/napetost čitavog organizma, što povratno opet pogoršava uzrok itd. 

Kalcifikati su također nezgodni, mogu biti trnoviti (rame, kuk npr) a ovakvi dijelovi tijela (mišići ispod lopatice) su teški za razgibavanje, a konstantno su pod opterećenjem (gravitacija...).

Indikativno je ovo "direktno ispod lopatice"; provjeri je li tamo kvrga ili kvržice (često bolno i na dodir).

Privremeno riješenje (kad je frka, upala) je nešto specijalno protiv bolova + nešto za opuštanje (to mora doktor ordinirati)...

ali trajno je samo kombinacija:

- vježba (npr plivanje) > jačanje muskulature + apsorpcija nakupina u ostalo tkivo (razgradnja)
- sportska masaža (dok se ne prestane stvarati "čvorište")

- "zdravija" prehrana (što god to bilo)

- riješavanje uzroka napetosti > mjesto & položaj dugog sjedenja, ležanja + "psihosomatski" uzrok stresa ...promijeni ženu i pobjegni u Irsku ;)

 

edit: odgledao sam S4 "Better Call Saul" pa sam sad stručnjak za sve ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 13:22 (Zechina).
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

 #356 "samo drukčije kombiniramo već doživljene situacije i osjećaje" - pa to možemo prenijeti na čitavo životno iskustvo, zar ne?
"Zato se redovito probudimo nakon što umremo u snu: naš mozak ne zna što se događa nakon smrti, pa vjerojatno ne zna kako nastaviti sanjati."

Osim ako se ne overdoziramo binđanjem Living Dead i sl zombielanda; onda uredno nastaviš sanjati da si zombi?

#357 "najčešća pogreška u procjeni ljudskog karaktera je to što iskrene osobe smatramo zlonamjernima."

...najčešće kao posljedica što zlonamjerne osobe smatramo iskrenima. Tko se opeče...

 

#358 "Spavači na trbuhu sanjaju živopisnije, ..."

Pokušao sam, ali ženi je dopisdilo da joj spavam na trbuhu.

 

 #359 "Srećom, rađaju žene.

Ajde to reci na glas okružen pripadnicama nježnijeg spola, dare you.

#360 Prijateljstvo koje potraje duže od 6-7 godina najvjerojatnije je doživotno.

Fejsbuk se ne bi složio.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
Kaže, mozak ne zna šta se događa poslije smrti - gamerski zna, respawn :)

Tako je kod mene - ne probudim se, samo respawnam i sanjam dalje (uz lagano olakšanje). Barem, koliko se sjećam...
K
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

"Kada bi muškarci odjednom bili odabrani da moraju rađati, čovječanstvo bi vjerojatno izumrlo za dvije-tri generacije."

 

biser jednog dotura, papučara klasičnog  

 

Tracy LaGondino, rođen kao Thomas Beatie rodio je svoje prvo dijete 2007. godine nakon što mu je 2002. godine uspješno odrađena promjena spola. Njegova supruga bila je neplodna pa je tijekom promjene spola odlučio zadržati svoje reproduktivne organe te se podvrgnuo umjetnoj oplodnji. Do danas je rodio već troje djece i tako postao jedini legalno registriran muškarac koji je rodio.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 17:30 (Anđeo bez falinge).
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
makopos kaže...

#359 Negdje sam bio čitao da je WHO (World Health Organization) proglasio Cluster glavobolje kao najtežu ljudsku bol...

 Pričaš o ekstremnim slučajevima. Imam cluster već godinama i da, boli jako, puno jače od "normalne" (tenzijske ili pms) glavobolje, ali nije baš toooliko strašno. Iskreno jače me bolilo kad sam vruću peglu primila dlanom i skurila si kompletnu kožu sa dlana. To je bolilo danima.

Cluster dolazi u napadajima, ne boli stalno i nije cijelo vrijeme. Kod mene je uvijek ljeti kad krenu jake vrućine. Inače sam jako osjetljiva na sunce i vrućinu, izgorim za pet minuta na suncu čak i kroz odjeću, imam osipe od vrućine, ne vidim dobro kad je sunčano i tam od 23. godine cluster. Kad krene val vrućine onda krenu i glavobolje. Svaki dan točno između 13:15 i 13:45 , bol iza lijevog oka ko da ti neko užarenu šipku gura u oko, koje usput suzi, peće, kapak natekne, usput ti se faca užari i izgledaš ko da ti se pol glave nasnifalo papra  Ono što mene najviše zayebava je što boli još jače kad ležim ili mirujem pa moram hodat okolo(a nemreš van jer je vani +350 pa je još gore) pa onda hodam po kući i živčanim  Prestane za nekih sat, sat i pol odprilike. I onda idući dan oko pol 2 iovo nanovo. Prestanu kad prestane toplinski van a kad opet krene onda opet krenu i napadaji i tak već godinama. Prošle godine ljeto nije bilo pre grozno pa sam imala ukupno 3 epizode po 4-5 dana,  dok su npr 2016 i 2015 bile očajne. Kad zaredaju 2 tjedna sa temperaturama iznad 35°C dođe mi da uzmem nož i iskopam si oko...doslovno. 

fer-de-lance kaže...

#358

Objašnjava #356 savršeno, spavam bočno pa imam pitome snove, i objašnjava udarce šakom s druge polovice kreveta - one koja spava potrbuške 

 Seeeeereeeš, ja sam tebe samo jednom opalila rukom jer sam uvijek budna kad se okrećem, a ti mene malo malo pa flisneš gospon "spavam ko top i krilim rukama ko da muhe ganjam" 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

Možda žene znaju kako je to rodit, ali i dalje ne znaju kako boli kad vas netko udari nogom u jaja

http://www.soundstream.com/
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

ovo zadnje - iskreno nema mi mrže dok mi netko kog ja smatram poznanikom ne veli: prijatelju... (Rambo Amadeus: prijateljuuu, prijateljuuuuuu... mrš u pizdu materinu)..

 

mislim, imam desetak prijatelja, ostali su mi kolege, poznanici - i u dobrim sam odnosima s  njima, ali baš prijatelji su ljudi kojima uopće nemam potrebu govoriti "prijatelju", oni to jednostavno jesu...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
Doc Berecki kaže...
Dex.pwn kaže...

Mene sad zanima jel moguće (...)

Nije.

 

izvoli'te platiti 300 kn za medicinsku uslugu.

 

 

 

;-)

6 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

#359

Nakon 3-4 napadaja od žučnih kamenaca sam se odlučio na operaciju...s druge strane ženama nije teško niti nakon 3-4 porođaja ići i dalje:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog

Malo off topic, ali pošto ne mogu PP poslati... Doc Berecki može li jedan članak o 5G da se napokon malo razjasni i ovim našim ljudima što se tu događa.

Twitter: @GoldCookiez
6 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li
fer-de-lance kaže...

#356

Točno to, zato se meni i čude kak imam glupe snove, mašta == 0 (premda često sanjam krvoproliće, obično otkoštavanje ljudi na živo, kaj to znači ???), a kad umrem u snu i dalje sanjam i fakat zanimljive konstrukcije imam nakon toga.

 

 Znači da imaš vrlo specijalan set onih bolesti koje ne bole.

 

Friday kaže...

Prvi puta sam cuo za to prije par tjedana. Kolegica u firmi nije bila par dana na poslu pa sam joj mozak popio (kroz zajebanciju) sto je nema jer sam cekao da nesto odradi. Pa mi je onda rekla da ima te cluster glavobolje. Nisam pojma imao

 Jeli rodila? Ako je, pitaj je koja joj je bol teže pala.

 

soundstream kaže...

Možda žene znaju kako je to rodit, ali i dalje ne znaju kako boli kad vas netko udari nogom u jaja

 Iskusio san i ponešto žešćega od jakog udarca u dragulje.

 

ddarknessfairyy kaže...

Inače sam jako osjetljiva na sunce i vrućinu, izgorim za pet minuta na suncu čak i kroz odjeću, imam osipe od vrućine, ne vidim dobro kad je sunčano i tam od 23. godine cluster. Kad krene val vrućine onda krenu i glavobolje. Svaki dan točno između 13:15 i 13:45 , bol iza lijevog oka ko da ti neko užarenu šipku gura u oko, koje usput suzi, peće, kapak natekne, usput ti se faca užari i izgledaš ko da ti se pol glave nasnifalo papra  Ono što mene najviše zayebava je što boli još jače kad ležim ili mirujem pa moram hodat okolo(a nemreš van jer je vani +350 pa je još gore) pa onda hodam po kući i živčanim  Prestane za nekih sat, sat i pol odprilike. I onda idući dan oko pol 2 iovo nanovo. Prestanu kad prestane toplinski van a kad opet krene onda opet krenu i napadaji i tak već godinama. Prošle godine ljeto nije bilo pre grozno pa sam imala ukupno 3 epizode po 4-5 dana,  dok su npr 2016 i 2015 bile očajne. Kad zaredaju 2 tjedna sa temperaturama iznad 35°C dođe mi da uzmem nož i iskopam si oko...doslovno.

 

To uopće ne zvuči zabrinjavajuće. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 17:15 (Festus).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mogu li

sve dok samo žene rađaju, muškarci će to odlično podnositi i biti zadovoljni izbacivanjem bubrežnog kamenca i nalikujućim veseljima, kao pariranjem. drugi par kobasa je ono poslije: što i kako s mladunčetom. no to je tema za se i za svoje prase. 

 

pitanja za doca (gravitiraju zajedničkim a ne razlikujućim pojavama - mislim, jasno je da smo toliko različite biloške vrste da je pravo čudo što se uopće uspijevamo razmnožavati): zašto štucamo i zašto hrčemo? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#72) - Mog
ddarknessfairyy kaže...

 Seeeeereeeš, ja sam tebe samo jednom opalila rukom jer sam uvijek budna kad se okrećem, a ti mene malo malo pa flisnešgospon"spavam ko top i krilim rukama ko da muhe ganjam" 

Boksati se s klokanom i istovremeno izbjegavati tane iz trebucheta nije nimalo lako - tko nije probao ne zna kak je to.

Tak da, bez prigovora molim 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 19:37 (fer-de-lance).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice