Bacanje medicinskog biserja by Doc (#119) - Pravi

poruka: 122
|
čitano: 17.897
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#119) - Pravi ".
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#119) - Pr
BlueMax kaže...
Da me sutra sin pita (a pitao je) o rasama prvo što bi mu rekao je da su svi ti ljudi po svim mjerilima jednako vrijedni kao i mi ako ih gleda kao nekakvu grupu, no da nauči ljude ocjenjivati pojedinačno. Da me pitao o razlikama sigurno mu ne bi prešutio tu bedrenu kost ili bilo koje drugo saznanje o rasi koja ga zanima. Da mu kažem kako je razlika samo u vanjštini (ili da čak i to negiram?) a da on sutra negdje pročita Docove bisere ili bilo što gdje su navedene neke fizionomske razlike, ne da bi posumnjao u moju tvrdnju kako smo fizički isti nego i u onu da smo jednako vrijedni.

Dijete te nikad ne bi pitalo za razliku u tom kontekstu da za istu nije cuo, vec bi to bilo u domeni zasto netko ima dug nos, a netko tamniju kozu.

A i ti ne bi morao odgovarati o "vrijednosti" da ti ista nije nametnuta.

BlueMax kaže...
Drugo pitanje vezano uz bitnost spominjanja bedrene kosti je da je to danen spomenuo u jednoj crtici i da se niste toga uhvatili to bi bilo to. Nebitna spomenuta sporedna stvar. Po reakcijama bi se dalo zaključiti da je vama bitnije da se o topme šuti nego njemu da se o tome govori.

Isto kao sto sutim i o dugim nosevima - nije me briga.

 

Ne znam zasto se ne vidi razlika izmedju:

1. Istrazujemo ljude da bi im pomogli.

2. Istrazujemo ljude da bi ih jace razlikovali.

 

U prvome se svaka pronadjena razlika izgubi u mnostvu - jer da ti je i najvise stalo do gena ne bi ih mogao sve pohvatati. I takva pronadjena razlika bita bi bila samo doktoru i onome tko ju nosi ili ako ju nosi bliznji.

U drugome je takva razlika srz, meritum i poanta, a ne opci cilj pomaganja, zanimljivosti ili razvoja medicine.

 

I krivo tumacis danenov post - on je bas rekao da mu je to zabranjeno, a to je sasvim negativna izjava.

Znaci da je njemu ne samo bitno to reci, nego i ispraviti tu nepravdu zabranjivanja.

 

A sto ako je zabranjivanje fiktivno? To znaci da je izmislio problem kako bi osudio nekoga. A sto je to?

Ja stajem na izjavljivanju cinjenice o bedernoj kosti i to je 1 cin.

On ne staje tu, vec jace govori o nekoj zabrani, a to su 2 cina.

 

 

 

 

 

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#119) - Pr
BlueMax:

Uopće ne vidim čemu ovaj odgovor. Ako postoji težnja za nadmoći kod svakog živog bića, onda postoji i kod ljudi bijele kože. I žute. I crne. Pa je fair play sasvim korektan workarround.
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice