Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonomno s

poruka: 12
|
čitano: 4.796
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonomno s".
3 godine
offline
Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonomno s

Autonomna vožnja - OK, što kada se desi BSOD, a ti si baš odlučio malo zadrijemati pri 130km/h :)

Autonomna vožnja bi isključivo trebala biti pomoć vozaču da spriječi njegove eventualne propuste, ne obrnuto i automatizirano kretanje pri niskim brzinama - parkiranje i slično (žena bi mi bila oduševljena) :)

 
2 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonomno s

Vječita beta.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonom

Slažem se sa napisanim, inače automatsko parkiranje se može već sad uzeti u svim višim paketima opreme od C klase pa na više.

 

Razmišljajući onako "laički" pada mi na pamet što ne stave senzore (kamere, lidar) na jedno 1m iznad krova vozila.

Jeste do bi mu morali promijeniti strukturu, ali mislim da bi imali poziciju s koje bi imali "kvalitetnije" podatke (bolji pregled, kontrast za kamere, bolji pregled okolo vozila i sl.).

 

Re: Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonom

Frend ima automatsko parkiranje u svom Hyundai i30 iz 2018. To nije nova tehnologija.

Već godinama možeš tu opciju kupiti za Ford Fiestu, VW Golf, Opel Astru i mnoge druge aute.

 

EDIT: Mislim da auto mora biti automatik i imati praktički svu dodatnu opremu jer su za autonomni parking potrebni parkirni senzori, kamere, radar, itd...

Moraš biti u autu, no on sam ide napred-nazad te vrti volan.

Moj auto samo ima upute kako parkirati preko ekrana. Kao, ideš parkirati i na ekranu su ti nacrtane linije koje trebaš pratiti. To je valjda zato jer moj auto ima ručni prijenos.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 10:56 (imsonotgonnatellyoumyname).
3 godine
offline
Re: Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonom
A niš, kupujem novi auto onda. Žena će se preporoditi, a i ja se neću trebati spuštati iz stana zbog njenog (ne)parkiranja :)
16 godina
offline
Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonomno s

Dosta realno, baš kao nekada u B-Spec modu u Gran Turismo 4

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonom
da se ne sidi na ušima u auto školi...onda bi se znalo kako se parkira...inače ovo prometalo nije skrenulo samo od sebe... vjerojatno se radi o prvom pokušaju da AI izvrši samoubojstvu..jesu onu uopće poslali AI na zdravstveni pregled
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonom
Gallu kaže...

Autonomna vožnja - OK, što kada se desi BSOD, a ti si baš odlučio malo zadrijemati pri 130km/h :)

Autonomna vožnja bi isključivo trebala biti pomoć vozaču da spriječi njegove eventualne propuste, ne obrnuto i automatizirano kretanje pri niskim brzinama - parkiranje i slično (žena bi mi bila oduševljena) :)

 

To sto ti spominjes je Driver Assistance. Automna voznja znaci da vozilo samostalno vozi i donosi odluke.

 

Zauzet nadimak kaže...

Slažem se sa napisanim, inače automatsko parkiranje se može već sad uzeti u svim višim paketima opreme od C klase pa na više.

 

Razmišljajući onako "laički" pada mi na pamet što ne stave senzore (kamere, lidar) na jedno 1m iznad krova vozila.

Jeste do bi mu morali promijeniti strukturu, ali mislim da bi imali poziciju s koje bi imali "kvalitetnije" podatke (bolji pregled, kontrast za kamere, bolji pregled okolo vozila i sl.).

 

A sto kad se vozis iza kamiona?   Cak i kad bi sva vozila bile iste visine, inzenjerski ti ovo vise komplicira nego olaksava problem. 

 

imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Frend ima automatsko parkiranje u svom Hyundai i30 iz 2018. To nije nova tehnologija.

Već godinama možeš tu opciju kupiti za Ford Fiestu, VW Golf, Opel Astru i mnoge druge aute.

 

EDIT: Mislim da auto mora biti automatik i imati praktički svu dodatnu opremu jer su za autonomni parking potrebni parkirni senzori, kamere, radar, itd...

Moraš biti u autu, no on sam ide napred-nazad te vrti volan.

Moj auto samo ima upute kako parkirati preko ekrana. Kao, ideš parkirati i na ekranu su ti nacrtane linije koje trebaš pratiti. To je valjda zato jer moj auto ima ručni prijenos.

 

Golf iz 2013. ima samoparkiranje, neki skuplji automobili jos i ranije. Automobil ne mora biti automatik da bi mogao "sam" parkirati (vozac ubrzava i koci, auto pilotira) - a sve sto mu treba su parkirni (ultrazvucni) senzori, kut zakreta volana i infomacija o prijedjenom putu.

 

12 godina
offline
Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonomno s

Dal je ovo još nekog podsjetilo na prvu verziju botova iz CS-a koji su se zacvikali na ljestvama/uglovima i sl? :D Daleko smo napredovali. Bot je Bot

http://c2club.co.uk/showthread.php?306-My-baby...-**progress-update**/page3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonomno s

pih! meni za takvo što ne treba autonoman auto. dajte bilo koji i eto vraga, skok na skok ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonom
Na Redditu neko iz tima je objasnio da je auto imao dobru putanju "u glavi" ali upravljač nije radio.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autonomni trkaći bolid serije Roborace autonom
LunKraljPonoci kaže...
Na Redditu neko iz tima je objasnio da je auto imao dobru putanju "u glavi" ali upravljač nije radio.

 -cesta je otišla u krivom smjeru.. ai je nepogriješiv.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice