Autonomni skladišni roboti Gideon Brothersa u pilo

poruka: 5
|
čitano: 2.408
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Autonomni skladišni roboti Gideon Brothersa u pilo".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Autonomni skladišni roboti Gideon Brothersa u
ludizao kaže...

Propuštam uočiti u čemu je točno prednost takvog skladišnog robota u odnosu na ljudske skladištare? Treba posebne nosače da bi podigao teret, koji je na njima već morao biti pripremljen, umjesto da je dovezen do lokacije na kojoj treba biti u prvom redu. K tome je i iritantno spor pa stvarno ne vidim neku efikasnost, zbog koje bi bio isplativ. Eventualno da preko noći prenosi jako teške i glomazne terete, kad nikog od ljudi nema, iako upitno je koliko glomazno i teško može nositi. Sve mi izgleda prije kao reklama i nečije lobiranje nego kao upotrebljivo radno sredstvo.

 Prednost je u troškovima, svoju sporost može nadoknaditi radnim vremenom 0/24, a početnu višu cijenu vrlo brzo otplati jer ne zahtjeva plaću, davanja, poreze, prireze i mirovisnko. Ne piše kolika je cijena jednog komada no vjerojatno se isplati u roku 2-3 godine. Prosječna plaća skladištara u RH je 4600kn, bruto oko 6000, 6*12*3= 216 tisuća kuna, a to je uzevši u obzir da ti uspije zamjeniti samo učinak jednog čovjek radnog vremena 8h u njegova 24h rada, odnsono recimo 16-20h zbog punjenja. 

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Autonomni skladišni roboti Gideon Brothersa u pilo

napokon će se skladišne mačke imati na čemu voziti dok miševi kolo vode. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Autonomni skladišni roboti Gideon Brothersa u
Zašto hrvatski robot nema...hrvatsko ime....recimo hrvatko...inače uskoro mi u HDZ-u...budemo dopuštali i robotima da budu članovi...mi smo stranka budućnosti...ovo je samo pilot projekt...uskoro roboti dolaze u bolnice...škole...pa nema više ŠTRAJKA...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2019 15:48 (HCMAA).
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Autonomni skladišni roboti Gideon Brothersa u
HCMAA kaže...
Zašto hrvatski robot nema...hrvatsko ime....recimo hrvatko...inače uskoro mi u HDZ-u...budemo dopuštali i robotima da budu članovi...mi smo stranka budućnosti...ovo je samo pilot projekt...uskoro roboti dolaze u bolnice...škole...pa nema više ŠTRAJKA...

 Nije kul marketing strucnjacima. Bolje bi bilo da su ga nazvali Veli Jože

 

15 godina
offline
Autonomni skladišni roboti Gideon Brothersa u pilo

"Handle" od Boston Dynamics-a ga može natovarivati i istovarivati bez problema:

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice