Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu

poruka: 11
|
čitano: 4.895
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu".
12 godina
offline
Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu

Prema nekim komentarima/zaključcima sa foruma iz slučaja "Uber carmagedon" pješak bi trebao platiti kaznu... 😉

vicious
Moj PC  
8 2 hvala 0
16 godina
offline
Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu

Kako je krenulo, za Uskrs očekujem vijest "autonomni automobil uhvaćen sa 3,5 promila alkohola u žicama".

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
23 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu
overhaul kaže...

Kako je krenulo, za Uskrs očekujem vijest "autonomni automobil uhvaćen sa 3,5 promila alkohola u žicama".

 A ja očekujem da to bude najjeftinija "brlja"  (s obzirom koliko je pametna ta umjetna inteligencija)

16 godina
offline
Re: Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu
Neuk kaže...
overhaul kaže...

Kako je krenulo, za Uskrs očekujem vijest "autonomni automobil uhvaćen sa 3,5 promila alkohola u žicama".

 A ja očekujem da to bude najjeftinija "brlja"  (s obzirom koliko je pametna ta umjetna inteligencija)

 Je pa ona će si destilirati alkohol. kakva brlja, fino etilni bez primjesa.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu

Evo ga, pocelo je. Sada lagano ulazimo u pravno zakonodavnu sferu. Smatram da kazne ne bi niti bilo da se nije dogodio Uber slucaj, ali dobro je da je ovako blagi pocetak koji ce postaviti temelje za buducnost. Dakle, policajac je napisao kaznu "vozacu" jer je jednostavno ne moze napisati automobili. Sad bi bilo dobro da se vozac zali na kaznu uz tvrdnju da nije on vozio pa neka suci zarade svoju placu...

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu

A u najnovijem neovisnom istrazivanju, saznajemo da su u cak 32% prometnih nesreca ukljucena autonomna vozila. John, 32 je izjavio da ga je autonomno vozilo vozilo doma mrtvog pijanog iz birtije, pocinilo proemtnu nesrecu iz koje je jedva izvukao zivu glavu. Doticni veli da bi bolje prosao da je sam vozio doma i da nikad nije razbio auto pijan, nego uvijek kad je bio taman. In other news, autononymous hakerska grupa koristi uredjaje za prisluskivanje u mini letecim robotima i u prilogu cemo pustiti njihovu snimku snosaja trumpa i melanie u kojem je doticna izvikivala putinovo prezime...

Sky is blue, water is wet, women have secrets. Nobody likes you, everybody hates you, youre gonna lose, smile you fuck.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 13:16 (Gorstak79).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu

u nas ti za ovakvo što ne treba nikakav autonomni. pješake se se jednostavno mahom ignorira (do poda naklon iznimkama + ) jer ne možeš istodobno biti krkan(uša), juriti, tipkati na telefon i poštivati nekakve tamo prometne propise, o vozačkoj kulturi da se i ne govori. murije, normalno, niotkuda. nota bene, kad bi na raskršćima/zebrama na selskoj postavili kamere, samo od kazni bi isplatili svu tehnologiju, podigli plaće drotovima duplo i napunili državni proračun za mjesec-dva. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 4:59 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu

Koji Hrvat bi uopće kupio auto kojE propušta pješake na zebri i čini njega manje važnim u prometu?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu
kerum kaže...

..Sad bi bilo dobro da se vozac zali na kaznu uz tvrdnju da nije on vozio pa neka suci zarade svoju placu...

 -može se žaliti ali je plaćen kao portir, za svoj dio suodgovornosti.. kriv/odgovoran je samo pravna finesa, odgovoran je a tad može biti i kažnjen. -no ne mora samo on.. to je važnije.

-važnije je povući odgovornost vlasnika (vozila-softa-AIja..) i odgovornost po toj osnovi. Pandan je da osoba-vozač plati ovakvu kaznu.. dok bi u slučaju AIja moglo biti i oduzimanje vozačke dozvole (koju AI nema).. .. ali ima licencu, koju je npr uber izgubio.

-jer u slučaju AIja, ako je takav algoritam (i objašnjenje vlasnika je upravo takvo, 3,3m..) dok je takav algoritam, tad mu se dok ga ne izmjeni može zabraniti vožnja, nema potrebe čekati nesreću kao što se ni sad nije desila.

Tek tad će vlasnici i devovi AIja početi ozbiljno razmišljati, ne samo o mogućoj zaradi nego i o odgovornosti .. kao i suvozač. Mora svatko razmišljati o posljedicama i 'stavljanju potpisa' na nešto, kod preuzimanja odgovornosti. Vrijeme je da se to primjeni na soft-ind.. Auton.V. ukoliko žele dalje.

 

edit: možda jednostavnija usporedba, ako vozilo nema odgovarajuća svjetla ili kočnice, ne udovoljava osnovnim kriterijima za promet, tad mu se promet zabranjuje.. ovo je ista kategorija, ali ne za ipsravnost vozila nego AIja-vozača. =neispravan automobil kako god ga nazvali... dok ne dokažu drugačije. Svaka vožnja je tad kažnjiva-krivica/odgovornost i kad nema nekih posljedica. Kad posljedica ima, tad ih se može optužiti npr za ubojstvo s predumišljajem.. vs iz nemara.. jer su znali za 'nedostatak-neispravnost'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 13:46 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Re: Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu
Visak kaže...

Koji Hrvat bi uopće kupio auto kojE propušta pješake na zebri i čini njega manje važnim u prometu?

 

svaki...ne mijesaj hrvate sa pridoslicama iz okolice bivse juge...

Sky is blue, water is wet, women have secrets. Nobody likes you, everybody hates you, youre gonna lose, smile you fuck.
12 godina
offline
Re: Autonomni automobil zaradio prometnu kaznu
ihush kaže...

-jer u slučaju AIja, ako je takav algoritam (i objašnjenje vlasnika je upravo takvo, 3,3m..) dok je takav algoritam, tad mu se dok ga ne izmjeni može zabraniti vožnja, nema potrebe čekati nesreću kao što se ni sad nije desila.

Tek tad će vlasnici i devovi AIja početi ozbiljno razmišljati, ne samo o mogućoj zaradi nego i o odgovornosti .. kao i suvozač. Mora svatko razmišljati o posljedicama i 'stavljanju potpisa' na nešto, kod preuzimanja odgovornosti. Vrijeme je da se to primjeni na soft-ind.. Auton.V. ukoliko žele dalje.

Ja ovdje vidim problem nedefiniranosti zakona - koja udaljenost je propisana umjesto 3,3m? Niti jedna vec se sve prepusta subjektivnoj procijeni sluzbene osobe. Dok se stvari ne definiraju precizno u zakonu, nece biti mira i reda. S druge strane, da je sve u zakonu definirano, ne bi trebali odvjetnike.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice