Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha

poruka: 46
|
čitano: 8.073
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha".
7 godina
protjeran
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
ansha kaže...
lav1000 kaže...
ansha kaže...
Denis kaže...

 Pogledaj Palit Gamerock. U ovom testu je ispala ajmo reći best buy. Ali da, uglavnom nema dobrih RTX-ica 2070 po 4.500 kn. 

Imas gresku kod potrosnje, stoji da GTX 1080 trosi 250W sta je apsolutno nemoguce...

 https://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/unigine-superposition-10/249524.aspx?page=11&jumpto=5557698&sort=asc&view=flat

 

u potpunosti je moguće, ali nije uobičajeno i nije prikladno uzimati za standard potrošnje 250W za gtx 1080 

U potpunosti je nemoguce bez da se ima najludje modele i uz to digne power limit tj. overclocka.

To sta si linkao je moja kartica sa promijenjenim bios-om, max power limitom i dok vrti furmark koji uvijek lupa u power limit.

 

Kad ne napises koja je 1080-ica onda se moze pretpostavit da je founders, a njima je sa max p. limitom 217W najvise sta mogu povuc.

 ma jasno da ne može FE to povući, jbg ja odmah pomislim na brutalne modele, evo i Palčićeva bivša može povući preko 250w samo njemu je draže kad ima GPU koji undervoltan povuće 500w

https://www.pcworld.com/article/3088145/evga-gtx-1080-ftw-review-the-most-powerful-graphics-card-in-the-world-made-better.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 11:02 (lav1000).
15 godina
offline
Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha

tehnološki napredujući nezadrživo nazadujemo prema ENIAC-u: 160 kW snage, 30 tona, zauzimanje čitavog kata (167m^2) itd. glavno je da se djeca imaju čime igrati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
Anđeo bez falinge kaže...
Denis kaže...

 To nije potrošnja samo kartice već kompletnog PC-ja. (280W)

 ljudi su prije par godina kupovali kilovatna/čak kilo i po... napajanja da se "osiguraju" za budućnost a potrošnja komponenti je sve manja. 

Naravno da nije sve manja, kad si prije imao 250W cpu-e? Ni blizu tome osim suludo clockanih fx 9590 ili kako vec koji je bio 220W ako se dobro sijecam.

Kad si prije imao single gpu grafu sa tdp-om Liquid Vege 64?

12 godina
offline
Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha

izgleda kao moja 1080 sa Accellero IV :D

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
Ja sam imao sc2 verziju sa fe pcb-om. A vega mi nije underklokana, nikada nije bila, niti ce ikada biti.

Kao i obicno svasta pises, ali nazalost nista ni priblizno istini.

Bila je fury prije vege sa pozamasnim tdp-om, a ni gtx480 nije bila za saliti se.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha

Razlika je undervolt kako je on rekao i underklok kako si ti rekao.

 

A to da Vega 64 sama povuce kao 3 normalna sistema isto nije sala. 

8 godina
odjavljen
offline
Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha

Samo je kod AMD-a moguće da se smanjenjem proizvodnog procesa povećava tdp

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
Jakovp kaže...
Ja sam imao sc2 verziju sa fe pcb-om. A vega mi nije underklokana, nikada nije bila, niti ce ikada biti.

Kao i obicno svasta pises, ali nazalost nista ni priblizno istini.

Bila je fury prije vege sa pozamasnim tdp-om, a ni gtx480 nije bila za saliti se.

Sorry Palčić ne pratim ko neki ovuda kakve je tko boje imao donji veš  bio sam uvjeren da si imao ovakvu FTW, ispričavam se 

 

Moja poanta je bila samo prikazati da postoje verzije gtx 1080 koje povuku 250w ili više, a to je istina, kao što se na linku lijepo vidi 

14 godina
protjeran
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
lav1000 kaže... 

 

Moja poanta je bila samo prikazati da postoje verzije gtx 1080 koje povuku 250w ili više, a to je istina, kao što se na linku lijepo vidi 

Ne postoji ni jedna verzija koja na stocku povuce toliko. Ni blizu.

7 godina
protjeran
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
ansha kaže...
lav1000 kaže... 

 

Moja poanta je bila samo prikazati da postoje verzije gtx 1080 koje povuku 250w ili više, a to je istina, kao što se na linku lijepo vidi 

Ne postoji ni jedna verzija koja na stocku povuce toliko. Ni blizu.

 Ali postoje one koje mogu uz nemoguce kompliciranu radnju pomicanja dva slidera u MSI AB 

14 godina
protjeran
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
lav1000 kaže...
ansha kaže...
lav1000 kaže... 

 

Moja poanta je bila samo prikazati da postoje verzije gtx 1080 koje povuku 250w ili više, a to je istina, kao što se na linku lijepo vidi 

Ne postoji ni jedna verzija koja na stocku povuce toliko. Ni blizu.

 Ali postoje one koje mogu uz nemoguce kompliciranu radnju pomicanja dva slidera u MSI AB 

Ajme tebe, pa naravno da mogu onda, al prica je krenula od ove recenzije gdje je kartica na stocku i potrosnja se testira u 3dmark-u gdje ni pomicanje slidera ne bi pomoglo da povuces 250W....

 

Denisu ispada da 1080-ka trosi 50% vise od 2070-ke a svima drugima da trose slicno...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 16:51 (ansha).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
Neznam za ovu ali asus dual 2080 ti mi je krepala prosli tjedan nakon 3 mjeseca,naravno otisla nazad sad sutra ili prekosutra dolazi strix verzija sa boljim hlađenjem mada mi se dual nije pregrijavao do 75 stupnjeva je isla..pa ako se spali ostavljam se asusa sto se grafickih tice
dk
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
Neznam za ovu ali asus dual 2080 ti mi je krepala prosli tjedan nakon 3 mjeseca,naravno otisla nazad sad sutra ili prekosutra dolazi strix verzija sa boljim hlađenjem mada mi se dual nije pregrijavao do 75 stupnjeva je isla..pa ako se spali ostavljam se asusa sto se grafickih tice
dk
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
dado1983 kaže...
Neznam za ovu ali asus dual 2080 ti mi je krepala prosli tjedan nakon 3 mjeseca,naravno otisla nazad sad sutra ili prekosutra dolazi strix verzija sa boljim hlađenjem mada mi se dual nije pregrijavao do 75 stupnjeva je isla..pa ako se spali ostavljam se asusa sto se grafickih tice

Nema veze s Asus-om to, do nvidije je...

7 godina
protjeran
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
ansha kaže...
lav1000 kaže...
ansha kaže...
lav1000 kaže... 

 

Moja poanta je bila samo prikazati da postoje verzije gtx 1080 koje povuku 250w ili više, a to je istina, kao što se na linku lijepo vidi 

Ne postoji ni jedna verzija koja na stocku povuce toliko. Ni blizu.

 Ali postoje one koje mogu uz nemoguce kompliciranu radnju pomicanja dva slidera u MSI AB 

Ajme tebe, pa naravno da mogu onda, al prica je krenula od ove recenzije gdje je kartica na stocku i potrosnja se testira u 3dmark-u gdje ni pomicanje slidera ne bi pomoglo da povuces 250W....

 

Denisu ispada da 1080-ka trosi 50% vise od 2070-ke a svima drugima da trose slicno...

 ma dobro nebitno vise, nismo ni ja ni ti ko ovdasnji virtualka gurui pa da pricamo o virtualnim brojkama koje nikad vidjeli nismo. znamo dobro koliko trosi stock fe kartica a koliko klokana nabrijana ...samo te nisam ubro da si striktno mislis na FE 1080

 

ma da ovo sa potrosnjom 2070 je greska, ova 2060 koju sam imao uredno 180+ w avg na stocku a klokana potezala i do 225w. FE verzija 2060 je deklarirana 160w stock ali ove vendorske neke su otkljucane do 190w na stocku

14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus DUAL-RTX2070-O8G - Debela i tiha
war3_tft kaže...

Razlika je undervolt kako je on rekao i underklok kako si ti rekao.

 

A to da Vega 64 sama povuce kao 3 normalna sistema isto nije sala. 

 Nije ni to, bez brige.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice