Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

poruka: 70
|
čitano: 14.689
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM".
13 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
ako je samo pitanje procesa onda M1 ostaje prilicno neiskoristen u iPadu. Nedavno je bio clanak gdje su objasnjavali kako M1 nije nabrijani A bionic proc te kako je dizajniran za OSX ... M i A linija ce se sve vise razdvajati i razlikovati u buducnosti (specijalizacije) pa mi ovo nema smisla ako pro liniji nece biti omogucen i OSX u nekom momentu.
13 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

U svakom slučaju, zanimljivo komentira ovi striček novi iPad! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
Koliko sam ja pratio M1 je nasljednik AZ (mislim da je zadnji bil A12Z) chipseta koji je nastao slijedom iz AX serije i vjerujem da neće biti novog nasljednika u AX seriji već će M procesori zamijeniti oba.
Nije proizvodni proces jedini razlog, priča se i optimizaciji aplikacija za M procesore tako da će profesionalni alati imati koristi od M1 chipseta
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

https://www.marketwatch.com/story/apples-mac-is-back-with-record-sales-but-how-long-can-that-last-11619655744

OT ali ove brojke su strašne... 54% year over year za No1 kompaniju na svijetu... 70% Mac sales up... očekivano ali i dalje zastrašujuće dobri rezultati.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
grzzi kaže...

https://www.marketwatch.com/story/apples-mac-is-back-with-record-sales-but-how-long-can-that-last-11619655744

OT ali ove brojke su strašne... 54% year over year za No1 kompaniju na svijetu... 70% Mac sales up... očekivano ali i dalje zastrašujuće dobri rezultati.

I sad kad još odrade otkup dionica vlastite firme, u planu je 90mlrd.$, mogla bi im cijena dionice kroz godinu dana skočiti i za 40%.

 

https://www.barrons.com/articles/apple-has-a-huge-quarter-boosts-its-buyback-plan-by-90b-and-lifts-its-dividend-51619644179

 

Ono što je posebno zanimljivo:

The company saw strong growth in all geographies, with China up 88%. Sales were up 35% in the Americas, 56% in Europe, 49% in Japan and 94% in the rest of Asia.

 

Apple je trenutno toliko dobro posložen i ima pokrivene sve bitne segmente da mu malo što može nanijeti štetu.

Samo revenue od digitalnih servisa (app store, music, tv...) je čudesan.

Sad kad još dodaju napredni VR i iCar. 

13 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
mzopg kaže...
grzzi kaže...

https://www.marketwatch.com/story/apples-mac-is-back-with-record-sales-but-how-long-can-that-last-11619655744

OT ali ove brojke su strašne... 54% year over year za No1 kompaniju na svijetu... 70% Mac sales up... očekivano ali i dalje zastrašujuće dobri rezultati.

I sad kad još odrade otkup dionica vlastite firme, u planu je 90mlrd.$, mogla bi im cijena dionice kroz godinu dana skočiti i za 40%.

 

https://www.barrons.com/articles/apple-has-a-huge-quarter-boosts-its-buyback-plan-by-90b-and-lifts-its-dividend-51619644179

 

Ono što je posebno zanimljivo:

The company saw strong growth in all geographies, with China up 88%. Sales were up 35% in the Americas, 56% in Europe, 49% in Japan and 94% in the rest of Asia.

 

Apple je trenutno toliko dobro posložen i ima pokrivene sve bitne segmente da mu malo što može nanijeti štetu.

Samo revenue od digitalnih servisa (app store, music, tv...) je čudesan.

Sad kad još dodaju napredni VR i iCar. 

 da, posloženi su savršeno odavno ... ne možeš biti ravnodušan na poslovnu inteligenciju te tvrtke... i dalje se ne zatrpavaju gomilom proizvoda i služenjem svim segmentima tržišta, psi laju, a karavane prolaze.

10 godina
offline
Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro i iM

Pozz ekipa da ne otvaram novu temu,zanima me da kupujete sada koji uredjaj bi vi kupili?

Ako cesto putujete,da koristite uredjaj za surfanje,filmove itd...

 

Ipad ili nesto drugo?

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
hrka11 kaže...

Pozz ekipa da ne otvaram novu temu,zanima me da kupujete sada koji uredjaj bi vi kupili?

Ako cesto putujete,da koristite uredjaj za surfanje,filmove itd...

 

Ipad ili nesto drugo?

 

Ja sam nedavno iPad Pro 11 (2018) prodao jer pikiram uskoro kupiti iPad Pro 12.9''.

Onda sam u međuvremenu nabavio Samsung Tab S7+ 12.4''. Iako je moćna zvijer i u nekim segmentima puno bolji od iPada, u nekim drugim segmentima mi opet fali iPad Pro.

Svaki dan sam lud jer ne znam što da odaberem, ili možda najbolje da koristim oba :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
Ja sam kupio ipad pro 11" m1 i macbook pro m1. Mogu ti reci da je M1 čip strasno jak i stedljiv. Na MacBook pro se vent prakticki ne pali, a iPad je dosta hladan. Meni je cak i 11” preveliko i nezgrapno. Dosta je težak. Iskreno nebih mogao koristiti veci model. Olovka je isto super. Puno mi pomaze kad radim biljeske jer mi ih odmah prebacuje u text i salje na macbook. Meni je to prvi ipad, tebi mozda ne bude nista novo jer već znaš sve.
15 godina
offline
Re: Appleova kolekcija za proljeće 2021: iPad Pro
Gogy7 kaže...
Ja sam kupio ipad pro 11" m1 i macbook pro m1. Mogu ti reci da je M1 čip strasno jak i stedljiv. Na MacBook pro se vent prakticki ne pali, a iPad je dosta hladan. Meni je cak i 11” preveliko i nezgrapno. Dosta je težak. Iskreno nebih mogao koristiti veci model. Olovka je isto super. Puno mi pomaze kad radim biljeske jer mi ih odmah prebacuje u text i salje na macbook. Meni je to prvi ipad, tebi mozda ne bude nista novo jer već znaš sve.

 

Ma 11'' mi je postao jako premali čim sam počeo koristiti neke naprednije aplikacije za crtanje i fotografije. Ovaj 12.4'' Tab S7+ mi je taman, ali opet 16:10 pa je malo čudan aspect u odnosu na ipad pro.

Android mi više odgovara kao OS, ali neke stvari su puno bolje na ipadu, pogotovo izbor kvalitetnijih aplikacija i prilagođenost tabletima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 17:37 (Bitanga).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice