Apple reorganizira upravu, vjerojatno zbog razvoja

poruka: 35
|
čitano: 7.510
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple reorganizira upravu, vjerojatno zbog razvoja".
12 godina
offline
Apple reorganizira upravu, vjerojatno zbog razvoja

Ne kaki. Apple stvara trendove ali stvarati trend nije isto što i izmisliti nešto. Lijepo sam te pitao što je to Apple izmislio i ovakvi tvoji odgovori samo mi daju za pravo.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple reorganizira upravu, vjerojatno zbog raz
BlueMax:

Očito te nikakav odgovor neće zadovoljiti jer pitati takvo nešto o kompaniji koja desetljećima postavlja svjetske trendove znači da ništa od toga ne smatraš inovacijom. Nek ti bude, Apple nije ništa smislio po pitanju hardvera, ever. Sretan?
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Apple reorganizira upravu, vjerojatno zbog raz
Feudalac kaže...
BlueMax:

Očito te nikakav odgovor neće zadovoljiti jer pitati takvo nešto o kompaniji koja desetljećima postavlja svjetske trendove znači da ništa od toga ne smatraš inovacijom. Nek ti bude, Apple nije ništa smislio po pitanju hardvera, ever. Sretan?

 Zadovoljio bi me odgovor u kojem bi ukazao ne jednu stvar koju su oni izmislili, a da nije tipa izmislili su Mac, iPhone, iTunes... ili promašaji tipa izmilili su smartphone, tablet, miš, mp3 player...

Apple radi odlične proizvode, postavlja trendove, novi ARM Macbook-i (kako ovo napisati?) su čudo i po mom mišljenju jedan od najvećih koraka u kućnom računarstvu u zadnjih 30 godina (da 256GB dodatnog storagea ne naplaćuju 3000kn već bi mi bio doma).

Imaju najbolji app store, najbolje laptope, iPhone 12 je odličan smartphone....

Samo sve ovo napisano ne pobija moju tvrdnju da nikad ništa nisu izmislili. Ko da kažeš kako je Tesla izmislila električni auto. 

8 godina
offline
Re: Apple reorganizira upravu, vjerojatno zbog raz
BlueMax:

Naravno da Tesla nije izmislio električni automobil, oni postoje već 150 godina. Međutim, da bi napravili funkcionalan električni automobil trebalo je smisliti hrpu sitnih detalja koji čine razliku između golf karta i ozbiljne limuzine. Tako je i s ostalim stvarima.

Nije Apple došao na ideju pametnog telefona, nije nitko - to je prirodna posljedica unapređenja tehnologije. Funkcija po funkcija se dodaje i u jednom trenutku to više nije telefon s par predinstaliranih igrica već poprilično moćno računalo opće namjene. Uspjeh iPhonea i glavna inovacija je u tome što su kvalitetno riješili problem kompromisa između tastature, ekrana i ukupne veličine uređaja. Taj dio su mnogi pokušali riješiti, uključujući i sam Apple s Newtonom 10-15 godina ranije koji je bio prvi uređaj koji podržava prepoznavanje rukopisa. A onda su s kapacitativnim ekranom, tvrdim, kvalitetnim staklom i poprilično zahtjevnim softverom riješili osnovni problem. Na to je došla kombinacija s akcelerometrima i proximity senzorima da upotpuni funkcionalnost. Bez toga je touch screen sranje koje se napikava specijalnom olovkom a tako bi ostalo da nisu otišli i korak dalje te razvili OS s kojim se upravlja golim prstom. Na kraju dobiješ koncept koji je koštao stotine milijuna dolara a razvijao se skoro desetljeće da bi postao upotrebljiv.

To je isto kao da kažeš netko je izmislio lcd tv. Pa nije ga nitko izmislio iz vedra neba u prvom stoljeću prije Krista. Dijelovi puzzlea su postojali otprije a netko je od toga, kad se nastupili pravi uvjeti složio upotrebljiv uređaj. Umanjuje li to njihovo postignuće? Da je u pitanju samo jedan proizvod, moglo bi se raspravljati ali kad konzistentno “pogađaju” onda je nešto drugo u pitanju. Možemo li reći da Apple generalno kopira druge? Jednostavno ne. Oni su ti koji uvode nove stvari te se njih kopira. Od prvih računala naovamo
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple reorganizira upravu, vjerojatno zbog raz
Realno gledano Apple nije “izmislio” mnoge stvari za koje se smatra da jest, no uobličio ih je u formi u kojoj su postale upotrebljive za sve i zapravo je svejedno tko je izmislio koncept ako on ne bi zaživio. Kroz povijest su nepovratno utjecali na IT industriju i bez njih je vrlo upitno kako bi ona sad izgledala. Kao primjer, koncept tableta je postojao i prije iPada, čak sam imao želju kupiti neko čudo sa XP “tablet edition”, na ns svu sreću je stajalo cca 15k kuna. Da nisu izdali iPad pitanje je da li bi to tržište ikad postojalo i značajnoj mjeri. Tu se sad vraćam na ovu raspravu - što je bitno tko “izmisli” neki novitet ako ne zna sto bi s time? Apple prepoznaje potencijal u tim inovacijama, uobliči ih u stvarni proizvod koji ima svrhu i plasira na tržište. Da toga nema ni za sam izum nikad ne bi postao poznat, koliko samo ima registriranih patenata pa ne služe ničemu.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice