Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

poruka: 38
|
čitano: 8.060
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi".
16 godina
offline
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

Prejeftini su. Treba dići cijene.

Moj PC  
8 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
Masala.
6 godina
protjeran
offline
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

čestitke svima koji slave

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

Mogu oni još bolje.

 
0 0 hvala 0
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

"glupi kupci ovce debili nemaju oni pojma šta valja apple je govno" - Prosječni Bug Forumaš.

Moj PC  
6 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

"glupi kupci ovce debili nemaju oni pojma šta valja apple je govno" - Prosječni Bug Forumaš.

Nije prosječni, to su ovi "natprosječni"

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

"glupi kupci ovce debili nemaju oni pojma šta valja apple je govno" - Prosječni Bug Forumaš.

 Nevjerovatno je koliko su ljudi opterećeni guranjem Androida i pljuvanjem iOS-a odnosno iPhonea. Čemu to i zašto se ljudi toliko bave time.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 11:20 (PlayMaker10).
10 godina
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
PlayMaker10 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

"glupi kupci ovce debili nemaju oni pojma šta valja apple je govno" - Prosječni Bug Forumaš.

 Nevjerovatno je koliko su ljudi opterećeni guranjem Androida i pljuvanjem iOS-a odnosno iPhonea. Čemu to i zašto se ljudi toliko bave time.

 Do iphone 11 serije se i moglo ovako govorit, nakon iphone 11 serije nema smisla. Jednostavno su iphonei, za duzi period koristenja, postali best buy sa dobrim baterijama i odlicnim procesorima.

Kao zagriženi androidaš, razmišljam o prelasku na 13 seriju krajem godine. Jedino me koci tih 12 mjeseci garancije, dok drugi daju 24, a promotivno i 36. 

15 godina
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
thebatman kaže...
PlayMaker10 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

"glupi kupci ovce debili nemaju oni pojma šta valja apple je govno" - Prosječni Bug Forumaš.

 Nevjerovatno je koliko su ljudi opterećeni guranjem Androida i pljuvanjem iOS-a odnosno iPhonea. Čemu to i zašto se ljudi toliko bave time.

 Do iphone 11 serije se i moglo ovako govorit, nakon iphone 11 serije nema smisla. Jednostavno su iphonei, za duzi period koristenja, postali best buy sa dobrim baterijama i odlicnim procesorima.

Kao zagriženi androidaš, razmišljam o prelasku na 13 seriju krajem godine. Jedino me koci tih 12 mjeseci garancije, dok drugi daju 24, a promotivno i 36. 

 U EU osim jamstva postoji i materijlni nedostatak koji vrijedi 24 mjeseca.

2 godine
neaktivan
offline
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

IPhone traje i traje samo bateriju mjenjas koliko još iPhone 6 i 7 normalno radi s druge strane strane koliko je još funkcionalno Samsunga LGija i slicnih... 

Nikad nisam bio fan jabuke ali bolje u 7 8 godina dat 5k kn nego svake 2 3 3k kn... 

 
1 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubi
thebatman kaže...
PlayMaker10 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

"glupi kupci ovce debili nemaju oni pojma šta valja apple je govno" - Prosječni Bug Forumaš.

 Nevjerovatno je koliko su ljudi opterećeni guranjem Androida i pljuvanjem iOS-a odnosno iPhonea. Čemu to i zašto se ljudi toliko bave time.

 Do iphone 11 serije se i moglo ovako govorit, nakon iphone 11 serije nema smisla. Jednostavno su iphonei, za duzi period koristenja, postali best buy sa dobrim baterijama i odlicnim procesorima.

Kao zagriženi androidaš, razmišljam o prelasku na 13 seriju krajem godine. Jedino me koci tih 12 mjeseci garancije, dok drugi daju 24, a promotivno i 36. 

U UK imaju zahvaljujući sposobnim pregovaračima, čitaj jak lobi i ekonomiju između ostalog, jedan specijalni status, gdje se kvar pokriva punih 6 godina. 
Ako nekom treba potvrda, budem prvom prilikom stavio link YT-bera koji je imao problem sa svojim MBP, pa je otkrio da ga može reklamirati, i tražiti Gana glanc novi MBP natrag!  

Uglavnom, nije svugdje SAMO godina dana garancije kod  branda! 

ATJ Lučko
2 godine
neaktivan
offline
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

Ti nas smatraš nekom ozbiljnom državom 😂 

Premali smo mi za išta isto ko pola Balkana uvjeti se postavljaju nama a ne mi njima... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
ZaliazniMacan kaže...

IPhone traje i traje samo bateriju mjenjas koliko još iPhone 6 i 7 normalno radi s druge strane strane koliko je još funkcionalno Samsunga LGija i slicnih... 

Nikad nisam bio fan jabuke ali bolje u 7 8 godina dat 5k kn nego svake 2 3 3k kn... 

Ne baš, iPhone star 7-8 god. je uglavnom za ništa kao i Android toliko star. Po iOSu to još i može do 6S, ali ne vidim gušta u korištenju tog uređaja za nešto ozbiljnije, a ako ćeš ga koristiti za osnovne radnje onda to možeš i s bilo kojim Androidom.

Imam tu iPhone X koji se zadnjih godinu dana raspada po šavovima, od baterije do pregrijavanja, sad ga ljeti ne mogu gotovo niti koristiti jer je stalno pregrijan i onda krenu problemi sa touchom i ostalim stvarima.

 

S druge strane kako ti kažeš imam tu pored sebe Redmi 4 star 5 godina koji savršeno radi, čak mu je baterija original i još uvijek je u odličnom stanju. Tako da nema smisla tu raditi nekakva generaliziranja jer svi oni imaju vrhunske uređaje, posebno ako gledamo flagship segment i svi imaju bugove i probleme, svi se kvare i crkavaju, to je tako. Netko će pogoditi uređaj koji će mu raditi godinama, a nekome će nešto riknuti nakon mjesec dana. Nema tu izuzetaka i vara se netko ako misli da je tu Apple sveta krava. Njihova prednost je definitivno support, raspoloživost i servis.

 

Danas se jedan vrhunski uređaj poput Samsung S21 Ultra može nabaviti za oko 6500kn, dok je top iPhone i dalje gotovo 30% skuplji. U trgovinama je razlika nešto manja oko 20% ako gledamo uređaje istog kapaciteta.

 

I za kraj pričamo o tehnici, 7-8 godina imati isti uređaj je suludo osim ako ga ne koristi deda od 80+ god. ili ti je to tajni mob za ljubavnicu. 

Definitivno je bolje mijenjati svake 2-3 godine i imati novu tehnologiju nego kupiti nešto preskupo i onda to musti 7-8 godina i dok drugi imaju brzo punjenje, napredne kamere, bolji display ti ćeš gledati u uređaj sa IPS displayom, baterijom od 1700mAh, koja se puni preko 2h punjačem od 5W, jednom za današnje uvjete mizernom kamerom... koji je smisao toga? Pa danas je jedan low-budget Redmi ili Realme od 1500kn za klasu iznad ovoga.

12 godina
neaktivan
offline
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

Dionica Applea je na ATH, u zadnja dva mjeseca je napravila +20%, ne znam što ljudi očekuju, da će se poduplati svaki kvartal? Normalno da je sad došlo do manje korekcije, 1-2%, rasla je ranije jer se već na tržištu znala okvirna prodaja i rezultati.

 

Kad se već spominje Apple bilo bi lijepo spomenuti i da druge tech kompanije bilježe vrhunske rezultate, AMD je rasturio, Microsoft isto, Google veliko povećanje... i svi su oni na ATH.

 
3 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

Ok tehnološkim freakovima je to nepojmljivo ali znam ljude što normalno koriste 6 6s 7 i služe im bez greške promjene bateriju i doviđenja...  

Većina ljudi briga ih za ips oled  amoled poled  brzo punjenje jer pune mob po noći i slične gluposti...  

95% korisnika na kraju koristi 5 aplikacija u prosjeku...  Taj podatak sam negdi pročitao i zapamtio.  Od tih pet jedna je WhatsApp ili Viber ili obe banka uređivanje slika i ne sjećam se što je još bilo...  Kužim ja što želiš reč sa xiaomijem ali eto

Da bas će jedan s21 izdržat više od par godina zapravo čudo je da izdrži i garanciju... 

Samo kažem da je neusporedivo brzi i fluidniji rad starijih Apple uređaja od istih Android uređaja  i dosta im je veća dugotrajnost lakša mogućnost popravka te brutalna cijena ko rabljenim uređajima.... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 16:28 (ZaliazniMacan).
 
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
mzopg kaže...

Imam tu iPhone X koji se zadnjih godinu dana raspada po šavovima, od baterije do pregrijavanja, sad ga ljeti ne mogu gotovo niti koristiti jer je stalno pregrijan i onda krenu problemi sa touchom i ostalim stvarima...

 Slažem se s većinom iz tvojeg posta, ali gornja rečenica mi baš nije sjela. Nije mi jasno što radiš s tim mobitelom da imaš ovakvih problema? Ja sam imao 5S, pa 6S, sad sam na 8 plus i nikad nisam imao takvih ili sličnih problema. Jesi li ti neki super power user u usporedbi sa mnom pa moja "amaterska" upotreba mobitela ne izaziva takvo silno opterećenje? Ili ja imam sreću pa naletim da dobre primjerke, za razliku od tvojeg primjerka, što mi se ne čini baš vjerojatnim? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
WHO2fckru kaže...
mzopg kaže...

Imam tu iPhone X koji se zadnjih godinu dana raspada po šavovima, od baterije do pregrijavanja, sad ga ljeti ne mogu gotovo niti koristiti jer je stalno pregrijan i onda krenu problemi sa touchom i ostalim stvarima...

 Slažem se s većinom iz tvojeg posta, ali gornja rečenica mi baš nije sjela. Nije mi jasno što radiš s tim mobitelom da imaš ovakvih problema? Ja sam imao 5S, pa 6S, sad sam na 8 plus i nikad nisam imao takvih ili sličnih problema. Jesi li ti neki super power user u usporedbi sa mnom pa moja "amaterska" upotreba mobitela ne izaziva takvo silno opterećenje? Ili ja imam sreću pa naletim da dobre primjerke, za razliku od tvojeg primjerka, što mi se ne čini baš vjerojatnim? 

Ne mislim da su sve desetke takve, nego eto primjer kako i kod Applea ima "trulih" jabuka. To sam više napisao jer ljudi kupe Samsung pa imaju problema i onda krene nikad više Samsung idem na Apple, drugi kupe Apple pa imaju problema pa pišu nikad više Apple idem na Samsung... uglavnom to su pojedinačni slučajevi kojih ima kod svih proizvođača. Meni je ovo valjda jedanaesti iPhone i samo sa dva sam imao problema, ostali su jako dobro radili izuzev baterije koja mi je uvijek bila ok prvih godinu dana, a onda dva puta dnevno na punjaču. To se drastično popravilo od jedanaestice.

 

Ova desetka mi je bila baš fora i u globalu sam bio dosta zadovoljan s njom izuzev opet baterije. Istina, prošla je dosta svijeta i nisam je previše pazio, možda je i to utjecalo na sve skupa. Sada je držim više kao testni model, isto kao i ovaj Redmi 4 čisto da vidim koliko će izgurati. Mislio sam je pokloniti nekome u obitelji ili od frendova, ali u ovakvom stanju im ne bi napravio uslugu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 16:49 (mzopg).
2 godine
protjeran
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

"glupi kupci ovce debili nemaju oni pojma šta valja apple je govno" - Prosječni Bug Forumaš.

 

Osobno smatram da je glupo kupovati flagship(nebitno s koje strane) jer brzo gube na vrijednosti.

75% korisnika može proći s mobitelom do 2500kn max.

2 godine
neaktivan
offline
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

Pa iPhone ne gubi baš na vrijednosti koliko sammy huawei i drugi... 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
ZaliazniMacan kaže...

Ok tehnološkim freakovima je to nepojmljivo ali znam ljude što normalno koriste 6 6s 7 i služe im bez greške promjene bateriju i doviđenja...  

Većina ljudi briga ih za ips oled  amoled poled  brzo punjenje jer pune mob po noći i slične gluposti...  

95% korisnika na kraju koristi 5 aplikacija u prosjeku...  Taj podatak sam negdi pročitao i zapamtio.  Od tih pet jedna je WhatsApp ili Viber ili obe banka uređivanje slika i ne sjećam se što je još bilo...  Kužim ja što želiš reč sa xiaomijem ali eto

Da bas će jedan s21 izdržat više od par godina zapravo čudo je da izdrži i garanciju... 

Samo kažem da je neusporedivo brzi i fluidniji rad starijih Apple uređaja od istih Android uređaja  i dosta im je veća dugotrajnost lakša mogućnost popravka te brutalna cijena ko rabljenim uređajima.... 

 I za to ti treba mobitel od 1000+ EUR?

2 godine
protjeran
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
ZaliazniMacan kaže...

Pa iPhone ne gubi baš na vrijednosti koliko sammy huawei i drugi... 

 

Njega smatram precjenjenim.

Imam neku svoju "listu" brendova koje smatram precjenjenima(Apple, Razer, Beats...).

Koliko znam, Apple nema mobitel koji spada u low-to-mid range(do 2000kn).

2 godine
protjeran
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
ZaliazniMacan kaže...

 lakša mogućnost popravka

 

Ne bih se složio da je iPhone lakši za popraviti. A nije ni jeftin.

12 godina
offline
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

Oo, neka, neka! Dionice idu gore! :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
Jednostavno ima ljudi koje boli kada vide da su nesto preplatiti, kao stonima ljudi koji ne bi otisli u drugi ducan i ustedili 50eura nego kupe na prvom mjestu gdje nalete. U to grmu mislim da leze ove rasprave. I moja nena zna da je iphone dobar i nece rasmiljati ako ima novce kupit ce ga i to je to.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
Posmatrač kaže...
ZaliazniMacan kaže...

Ok tehnološkim freakovima je to nepojmljivo ali znam ljude što normalno koriste 6 6s 7 i služe im bez greške promjene bateriju i doviđenja...  

Većina ljudi briga ih za ips oled  amoled poled  brzo punjenje jer pune mob po noći i slične gluposti...  

95% korisnika na kraju koristi 5 aplikacija u prosjeku...  Taj podatak sam negdi pročitao i zapamtio.  Od tih pet jedna je WhatsApp ili Viber ili obe banka uređivanje slika i ne sjećam se što je još bilo...  Kužim ja što želiš reč sa xiaomijem ali eto

Da bas će jedan s21 izdržat više od par godina zapravo čudo je da izdrži i garanciju... 

Samo kažem da je neusporedivo brzi i fluidniji rad starijih Apple uređaja od istih Android uređaja  i dosta im je veća dugotrajnost lakša mogućnost popravka te brutalna cijena ko rabljenim uređajima.... 

 I za to ti treba mobitel od 1000+ EUR?

 A ko veli da treba toliko platit? Evo ja sam prošli tjedan kupio novi iPhone 11 Pro za 4100 kn. Samo treba naletit na dobru pomudu.

13 godina
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
ZaliazniMacan kaže...

IPhone traje i traje samo bateriju mjenjas koliko još iPhone 6 i 7 normalno radi s druge strane strane koliko je još funkcionalno Samsunga LGija i slicnih... 

Nikad nisam bio fan jabuke ali bolje u 7 8 godina dat 5k kn nego svake 2 3 3k kn... 

 Ja sam trenutno na LG V30 od godine kada je izašao, prije toga sam imao LG G2 od kada je izašao, znači po 5 godina svaki.

 

Tako da te nebuloze ostavi za sebe.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
foofajter kaže...

 A ko veli da treba toliko platit? Evo ja sam prošli tjedan kupio novi iPhone 11 Pro za 4100 kn. Samo treba naletit na dobru pomudu.

iPhone 11 novi je u iStyleu 4999, a ima i jefinije. Ako je na firmu to ti je ispod 4 tisuće, a miran si sljedećih 5 godina

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
Mad Ant kaže...
ZaliazniMacan kaže...

IPhone traje i traje samo bateriju mjenjas koliko još iPhone 6 i 7 normalno radi s druge strane strane koliko je još funkcionalno Samsunga LGija i slicnih... 

Nikad nisam bio fan jabuke ali bolje u 7 8 godina dat 5k kn nego svake 2 3 3k kn... 

 Ja sam trenutno na LG V30 od godine kada je izašao, prije toga sam imao LG G2 od kada je izašao, znači po 5 godina svaki.

 

Tako da te nebuloze ostavi za sebe.

Moj otac je na Siemens C55 još od mislim 2002. Zamijenio je par puta bateriju i njemu je to super mobitel. Ako već hoćeš o tome...

 

Ovo što je kolega gore spominjao je nešto drugo, u 2022. godinu možeš ući sa 7-8 godina starim iPhoneom (6s) na kojem imaš zadnji update, instalirati sve nove aplikacije i koristiti aktualne servise. Da li imaš sve najjače i najnovije - nemaš, ali nisi zakinut što se tiče aplikacija. Sa par telefona mi se desilo na Androidu da je aplikacija podržana samo za novije verzije, telefon se prestao updateati i ne mogu koristiti tu aplikaciju.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
2 godine
neaktivan
offline
Re: Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubil
Mad Ant kaže...
ZaliazniMacan kaže...

IPhone traje i traje samo bateriju mjenjas koliko još iPhone 6 i 7 normalno radi s druge strane strane koliko je još funkcionalno Samsunga LGija i slicnih... 

Nikad nisam bio fan jabuke ali bolje u 7 8 godina dat 5k kn nego svake 2 3 3k kn... 

 Ja sam trenutno na LG V30 od godine kada je izašao, prije toga sam imao LG G2 od kada je izašao, znači po 5 godina svaki.

 

Tako da te nebuloze ostavi za sebe.

 A što ćemo sa LG g3 g4 i ovim ostalima koje zapravo više ne postoje? Ili onaj sa izmjenjivom baterijom i tolerancijom izrade od 2 centimetra... 

U prosjeku iPhone traje duže od Android uređaja ja isto imam iskustvo sa meizu mx4 pro 4 i po godine pa što sad? A tvrdim da applovi uređaji traju dulje od Androida i fluidniji su... Pogotovo starije generacije... 

Da staviš iPhone od 5000 kn vs LG od 5000 kn svi bi prije kupili valjda LG jeli tako? 

2 godine
neaktivan
offline
Apple prodao 50% više iPhonea nego lani i ubilježi

Nama nitko nije kriv što nam je standard ko u indiji i Pakistanu pa su nam mobiteli od 3 4 5k kn nedostupni pa se zadovoljimo xiaomijem...  Ja sam imao par xiaomijevih mobitela i nije to tolika sreća...  Jeftini su super ali uvik su neke mušice sa njime... 

S druge strane strane imao sam iPhone 7 poslovni pa mi je trajalo i trajao i trajao bi i danas da ga nisam smrskao...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice