Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

poruka: 138
|
čitano: 24.094
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio".
6 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
To nije običan nosač...nego onaj od 1000€...taj stalak je ulaganje u budućnost...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2019 20:56 (HCMAA).
Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Friday kaže...
 

Ne, ja govorim o jebenom stalku za monitor po 1000 jebenih eura. A to je izgleda napredak za tebe, barem tako shvacam iz tvog komentara

 

Ne, napredak je uređaj iz naslova, XDR Pro Display, s brutalnom 6K rezolucijom, podrškom za DCI-P3 spektar, preko milijun boja i ostalo. Koji je takav sa stalkom od $1000, $10000 ili $100000, ili bez stalka. Stalak je, dakle, nebitan. Ali eto, pre(pre)skup je (valjda se kuži da i ja to isto mislim, samo šta nemam potrebu se samo na to fokusirati), i ljudi imaju stalnu potrebu za nekom negativnošću i sranju po svemu i svačemu, pa je onda taj stalak u centru pažnje, kao da je Apple najavio stalak, a ne i sam monitor. 

 

Kužim da je Appleova politika precjenjivanja proizvoda smiješna i nama kao potrošačima glupa, ali nije valjda da se uvijek iste stvari moraju ponavljat, kao da nismo imali milijun i jednu temu i milijun i jedan post o tome kako je Apple precijenjen. 

15 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
dankodr kaže...

ČESTITAM genijalcu koji se sjetio stalak prodavati odvojeno :)

 

SAMO ŠIŠAJ OVCE :D

 

 

Zamisli da ideš kupiti auto... bez kotača  - oni su dodatna oprema .....  BUUUUUHAHAHAHAHAHAAA

I ova dvojica koji su ti dali 2 palca dolje su da li moroni, kreteni ili idioti svoje vrste (izvinite na riječima ali ovo su stručni medicinski izrazi koji opisuju IQ osobe), zato...

 

Friday kaže...

Koja sprdnja od argumenata, sprica mi krv iz ociju jbt... Znaci samo zato sto postoji ekipa koja ce "ladno" iskesirati 1000 dolara za stalak o njegovoj cijeni ne bismo trebali raspravljati? Pa zasto raspravljamo o icemu? O svim procesorima, plocama, monitorima i kucistima je sve vec napisano, ne? Ajmo lijepo se svi odjaviti sa foruma jer nemamo sta vise pisati...

 

U danasnje vrijeme ako kazes da uzimas intel procesor masu ti privatnim tuzbama pred ocima i prijete se da ce ti socijalna sluzba uzeti dijete jer nisi normalan. A sve zato jer ryzen ima bolji skor u cinebenchu i bolji omjer ulozeno/dobiveno

A ovdje se skupila ekipa koja trkelja o apple dionicama, ljudima koji zaradjuju novce i sta ja znam cemu i to je OK. Jer netko ce ga kupiti i to je onda OK. Vidi, netko bi kupio i koristeni tampon od kim kardashian da ga ona hoce prodati za 10.000 dolara. Svejedno onda ne bismo mogli i nju i kupca nazvati moronima?

 

Parafrazirat cu ono sto apple korisnici cesto kazu - "gle, to kad uzmes - to drzi monitor".

.... raspravu sa ovakvim tipovima izbjegavati u što širem luku.

 

Eiii ja sam mislio da je stalak 199 dolara i bio sa već bijesan.. ali kada sam vidio da je 1000 USD, onda čovjek ne zna da li da se smije ili plače.

 

I te priče oko "jedan studio zaradi bla bla bla dolara" ne piju vode. Imao je i Panasonic baš za filmaše plazmu od 100.000 USD ali to je sasvim druga priča.

 

Eizo je Eizo, i NEC je NEC, i završite ovu priču gubi se svaki smisao.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
footballer kaže...
 i ljudi imaju stalnu potrebu za nekom negativnošću i sranju po svemu i svačemu, pa je onda taj stalak u centru pažnje, kao da je Apple najavio stalak, a ne i sam monitor. 

 

 

 

Cek, trebamo se sada sazaliti nad appleom jer je posve NEZASLUZENO stalak dobio paznju a monitor pao u drugi plan?? Pa ajd zamisli situaciju da je tim cook u pola prezentacije imao nezgodu i da mu je provirio glavic iz hlaca. I lik tako sat vremena hoda po bini sa pola kite na "izvol'te". I onda dodje netko kao ti i kaze kako smo glupi sto pricamo o tome a monitor je bas dobar. Pa pricamo o necemu sto nas je sokiralo - bez obzira sta to bilo. Da, bilo je do sada skupih appleovih bedastoca ali ovo je posve nova sfera bulsita. Sokirani smo cinjenicom da stalak koji njih vjerojatno kosta 20 dolara oni prodaju po 1000 jer oni su apple i ima netko tko ce to zaraditi u sta ja znam koliko sati ili dana. Pa i ja to zaradim u tren oka ali nije poanta u tome. Poanta je da kao informaticari (pa cak i kao entuzijasti ili obicni likovi na forumu) imamo pravo a mozda cak i obvezu uzbuniti se protiv ovakvih sranja. I neka je napisano milijun postova, moj je milijun i prvi. A vjerojatno cu ih u ovoj temi napisati bar jos nekoliko. Sokiran sam tim sranjem i uopce me ne zanima sto tamo negdje postoje likovi koji ce to platiti. Apple je napravio poslovno dobar potez s time ali zasto bih se ja morao s time sloziti? Sranje je i evo opet pisem - SRANJE SMRDLJIVO

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Friday kaže...

 Poanta je da kao informaticari (pa cak i kao entuzijasti ili obicni likovi na forumu) imamo pravo a mozda cak i obvezu uzbuniti se protiv ovakvih sranja. I neka je napisano milijun postova, moj je milijun i prvi. A vjerojatno cu ih u ovoj temi napisati bar jos nekoliko. Sokiran sam tim sranjem i uopce me ne zanima sto tamo negdje postoje likovi koji ce to platiti. Apple je napravio poslovno dobar potez s time ali zasto bih se ja morao s time sloziti? Sranje je i evo opet pisem - SRANJE SMRDLJIVO

Nadodao bih i:

 

Poanta je i u tome da obrazovanog informaticara ne zanima bokeh efekt i OLED ekran na mobitelu u 2018. godini, ali bi na njega sigurno utjece da je takav beskoristan gimmick povisio cijene svih smartphona za 300%.

Napisao sam u prijasnoj temi listu beskorisnih Apple gimmicka koji nisu donjeli apsolutno nista korisnog, cak nasuprot iskljucivo su povisili cijenu mobitela.

 

Sve sa ove liste Apple noviteta sa liste se ili ne koristi, ili je Apple najavio odbacivanje, ili nije doprinjela razvoju tehnologije:

- Siri
- Retina
- TouchID
- 3D touch
- Face ID
- Notch
- Bokeh
- Apple Maps
- 6mm debljina
- Boje

 

No u datom trenutku to je bilo razlog poskupljenja za 100-200$.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Friday kaže...
footballer kaže...
 i ljudi imaju stalnu potrebu za nekom negativnošću i sranju po svemu i svačemu, pa je onda taj stalak u centru pažnje, kao da je Apple najavio stalak, a ne i sam monitor. 

 

 

 

Cek, trebamo se sada sazaliti nad appleom jer je posve NEZASLUZENO stalak dobio paznju a monitor pao u drugi plan?? Pa ajd zamisli situaciju da je tim cook u pola prezentacije imao nezgodu i da mu je provirio glavic iz hlaca. I lik tako sat vremena hoda po bini sa pola kite na "izvol'te". I onda dodje netko kao ti i kaze kako smo glupi sto pricamo o tome a monitor je bas dobar. Pa pricamo o necemu sto nas je sokiralo - bez obzira sta to bilo. Da, bilo je do sada skupih appleovih bedastoca ali ovo je posve nova sfera bulsita. Sokirani smo cinjenicom da stalak koji njih vjerojatno kosta 20 dolara oni prodaju po 1000 jer oni su apple i ima netko tko ce to zaraditi u sta ja znam koliko sati ili dana. Pa i ja to zaradim u tren oka ali nije poanta u tome. Poanta je da kao informaticari (pa cak i kao entuzijasti ili obicni likovi na forumu) imamo pravo a mozda cak i obvezu uzbuniti se protiv ovakvih sranja. I neka je napisano milijun postova, moj je milijun i prvi. A vjerojatno cu ih u ovoj temi napisati bar jos nekoliko. Sokiran sam tim sranjem i uopce me ne zanima sto tamo negdje postoje likovi koji ce to platiti. Apple je napravio poslovno dobar potez s time ali zasto bih se ja morao s time sloziti? Sranje je i evo opet pisem - SRANJE SMRDLJIVO

 

 Sve 5, ali ajde daj dokaz da njih stalak košta "vjerojatno" 20$ u suprotnom sve što si napisao pada ti u vodi, jer izmišljaš, vjerojatno.

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Friday kaže...
footballer kaže...
 i ljudi imaju stalnu potrebu za nekom negativnošću i sranju po svemu i svačemu, pa je onda taj stalak u centru pažnje, kao da je Apple najavio stalak, a ne i sam monitor. 

 

 

 

Cek, trebamo se sada sazaliti nad appleom jer je posve NEZASLUZENO stalak dobio paznju a monitor pao u drugi plan?? Pa ajd zamisli situaciju da je tim cook u pola prezentacije imao nezgodu i da mu je provirio glavic iz hlaca. I lik tako sat vremena hoda po bini sa pola kite na "izvol'te". I onda dodje netko kao ti i kaze kako smo glupi sto pricamo o tome a monitor je bas dobar. Pa pricamo o necemu sto nas je sokiralo - bez obzira sta to bilo. Da, bilo je do sada skupih appleovih bedastoca ali ovo je posve nova sfera bulsita. Sokirani smo cinjenicom da stalak koji njih vjerojatno kosta 20 dolara oni prodaju po 1000 jer oni su apple i ima netko tko ce to zaraditi u sta ja znam koliko sati ili dana. Pa i ja to zaradim u tren oka ali nije poanta u tome. Poanta je da kao informaticari (pa cak i kao entuzijasti ili obicni likovi na forumu) imamo pravo a mozda cak i obvezu uzbuniti se protiv ovakvih sranja. I neka je napisano milijun postova, moj je milijun i prvi. A vjerojatno cu ih u ovoj temi napisati bar jos nekoliko. Sokiran sam tim sranjem i uopce me ne zanima sto tamo negdje postoje likovi koji ce to platiti. Apple je napravio poslovno dobar potez s time ali zasto bih se ja morao s time sloziti? Sranje je i evo opet pisem - SRANJE SMRDLJIVO

 

Iskreno, s ovim postom gore sam te ciljano išao naživcirat, samo zato da vidiš poantu: čemu živciranje oko toga općenito? Ne samo Apple nego bilo što drugo, tech ili ne-tech. Jedini način da se ta tvoja obveza uzbune protiv ovakvih sranja pokaže kao nešto konkretno je bojkotiranje, da hrpa ljudi prestane financirati Apple kupovinom i pretplatama na njihove servise. Svako drugo razglabanje oko toga je isto kao što ljudi po forumima raspravljaju politiku i slične stvari - samo gube vrijeme jer nikoga nije briga za njihovo mišljenje. Kao što, pogotovo sad, mene nije briga za tvoje mišljenje oko bilo čega, kamoli oko Applea i tog stalka, iako se slažemo da je taj stalak preskup, ali ne slažem se da je sranje jer ipak stalak drži monitor od 7 kila, tako da se ne može doslovno uspoređivati s plastičnim jeftinjacima. Ionako se zna da je Apple veliki potrošač sredstava u marketingu, pa su ovakve marže takve kakve jesu, a i njihova pohlepa se povećala otprilike koliko im je pala inovativnost, pogotovo nakon Jobsa.

 

Mene je otpočetka samo interesirala činjenica da se ljudi stvarno toliko zamaraju i živciraju oko ovakvih stvari, i još mi nije jasno. Ne samo tech, nego i non tech stvari, kao što sam rekao. Šta ja znam, možda ima smisla to šta pričaš, da se treba buniti protiv ovoga. Meni nema, ali valjda svatko još može misliti što želi. 

 

Al dosta off topičarenja, barem s moje strane. :)

15 godina
offline
Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

al se većina nesložno uzjebala a ovakve bandićeve fore ovdje imaju svakodnevno (v. pod javni zahodi). pa ne košta 1000 USD (to bi zbilja bilo previše), već samo 999. treba to promatrati optimistično: ako vam je za monitor dovoljno 5 bubrega, za stalak niti jedan čitav dodatni. osim ovoga, iz prezentacije je vidljivo da su proizveli taj jedan stalak. znate li vi koliko košta istraživanje i razvoj za unikat? strpite se. kad ih proizvedu 5, cijena će pasti na barem 998,95. i još ak je na firmu, apcigate pdv. 

 

Friday: na tvojem mjestu ja bih kćerima kupio samo jedan stalak pa neka se međusobno dogovore kad će, koja i koliko ovaj monitor držati na njemu. divide et impera, uz značajne odgojne aspekte 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 5:16 (Ajar).
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
devotion kaže...

 

 Sve 5, ali ajde daj dokaz da njih stalak košta "vjerojatno" 20$ u suprotnom sve što si napisao pada ti u vodi, jer izmišljaš, vjerojatno.

 

 

 

Ne smijem dati dokaz jer ce pokusti da me likvidiraju

 

footballer kaže...

 

Mene je otpočetka samo interesirala činjenica da se ljudi stvarno toliko zamaraju i živciraju oko ovakvih stvari, i još mi nije jasno. Ne samo tech, nego i non tech stvari, kao što sam rekao. Šta ja znam, možda ima smisla to šta pričaš, da se treba buniti protiv ovoga. Meni nema, ali valjda svatko još može misliti što želi. 

 

Al dosta off topičarenja, barem s moje strane. :)

 

Vjeruj mi, otkako sam u Irskoj ne zivciram se zbog nicega (OK, zivciram se zbog nacina kako irci voze). Meni je ovo zapravo zabavno. Jos uvijek nisam probavio cinjenicu da stalak kosta 1000 dolara. Nedavno sam kupio novi TV i platio sam stalak za njega 250 eura. A to je bio jedan od najjefitnijih koje sam nasao. Mislim, OK - stvarno jebena mrcina od stalka (49 kg stakla i metala).

 

Ajar kaže...

 

Friday: na tvojem mjestu ja bih kćerima kupio samo jedan stalak pa neka se međusobno dogovore kad će, koja i koliko ovaj monitor držati na njemu. divide et impera, uz značajne odgojne aspekte 

 

Od apple stvari kod mene kod kuce ima samo ipad za najstariju kcer. To je obavezan gadget za srednju skolu jer ga koriste umjesto knjiga.

Freak Show Inc.
5 godina
protjeran
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Ček samo malo, monitor za profesionalce s omjerom 16:9? I sa samo 6K rezolucijom?! Znači, morat ću, dobro, ne ja, editirati 8K video na 6K ekranu?!? I to na LCD govanjcu? Mislim, halo!
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 8:15 (Antiseptik).
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Antiseptik kaže...
Ček samo malo, monitor za profesionalce s omjerom 16:9? I sa samo 6K rezolucijom?! Znači, morat ću, dobro, ne ja, editirati 8K video na 6K ekranu?!? I to na LCD govanjcu? Mislim, halo!

 

Promasio si poantu (kao i mi svi, ocito)

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

U tekstu se spominje sledeći dio teksta: "Ovisno o izabranom finišu, ovisit će i cijena monitora –4,999 USD, odnosno 5,999 USD."

 

Sve što su novinari trebali napisati je sledeće: "Ovisno o izabranom finišu, ovisit će i cijena monitora –5,999 USD, odnosno 6,999 USD." i time jednostavno anulirati priču oko stalka. Ali onda vijest ne bi bila senzacija.

 

Gore je netko napisao da je ovo slično kao kada bi kupili auto bez točkova, i na neki način definitivno je u pravu. Ili još bolje, Pegla bez ručke.

 

Pa za 1000 USD kakav stalak hoćete da napravite: Stolar bi ga mogao napraviti od tikovine. Limar od lima, ako je VESA standard univerzalan (ne neki Appleov sa reinventovanom toplom vodom) pa možete za taj novac napraviti pozlaćeni stalak sa CNC gravurom od srebra.

 

Priča oko toga "tko zarađuje milione njemu je ništa dati i za stalak" ne pije vode nikako. Apple je uvijek imao vrhunske monitore ali pažljivim odabirom konkurentnih modela uvijek se moglo naći bolji.

 

Dalje da ne ulazim u raspravu šta radi režiser za jedan film, šta direktor fotografije a šta CGI-jaši, jer ovi zadnji će i na 2K monitoru napraviti 8K sadržaj...

 

... sve u svemu trebaš baš biti debil da izdvojiš 1000 USD za stalak. I ako se ovaj monitor izloži na nekom prodajnom salonu zajedno sa stalkom naravno (neće lebditi u zraku) sa cijenom od 6,999 USD koliko ljudi će znati da isti taj monitor mogu kupiti za 1000 USD jeftinije.

 

Apple se nakon 20 godina vratio na WWDC i sada im kućište (nakon fijaska sa onim crnim pretis loncem za kojeg treba 100-tine kablova) vraća starom dizajnu, ali ovaj put prednja strana izgleda isto rende za za jabuku za pitu od jabuke.

Sra*je u bojama.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Dead kaže...

 Okay tvoje razmišljanje. Ali ni taj stalak nije običan stalak.

 

Oni se ocito trude impresionirati siru publiku ovom slikom:

 

 

 

Sorry, ali u danasnje vrijeme vidjeti oprugu i nesto malo zupcanika je ravno sprdacini. Ja na poslu imam nosace za monitore koji su nevjerojatno dobri. Pricvrsceni su za rub stola i ostavljaju cijelu plohu cistom. Sama ruka koja drzi monitor je fleksibilna kao transformer covjece. Vrti, pivotiraj, dizi, spustaj... Nigdje nema nikakva oznaka pa nemam pojma tko je proizvodjac ali cisto sumnjam da kosta vise od 10-20% cijene ovog appleovog stalka. A po onome sto vidim sa slika i onome sto znam iz koristenja ovog "svog" drzaca - po funkcionalnosti su neusporedivi.

Sorry ali price da je ovo nesto revolucionarno su bajka...

(I dolazi, btw, od firme koja je uspjesno patentirala ponovni pokusaj otkljucavanja mobitela prepoznavanjem korisnika. Nesto kao da su patentirali ponovno pritiskanje gumba za pozivanje lifta ako isti nije stigao. Toliko o njihovoj revolucionarnosti u zadnje vrijeme)

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 21:51 (Friday).
 
10 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Dead kaže...

Okay tvoje razmišljanje. Ali ni taj stalak nije običan stalak.

 Ali ni na koji nacin ne olaksva posao kupcu, kao sto ne donosi makar jednu funkcionalnost povrh pivot funkcije. Samim time to je obican stalak. Neki nude i wireless punjac za mobitel - Dell jos od 2016, u cijeni monitora, a ima i pivot.

 

Dead kaže...

 Ne kažem da je jeftin, ali ako recimo oštetiš "nišan" amblem na Mercedec Benzu i odlučiš montirati novi, samo pogledaj koliko košta, a reka bi neš ti, komad savijene kromirane žice.

Merceds, osim u nekim Elegance trimovima na S i E klasi vise ne nudi emblem. Emblemi su 30$ na Amazonu.

 

Dead kaže...

Taj stalak nije napravljen za svakoga, dizajniran je na do sad nezabilježen način. Ja nisam vidio složeniji i sofisticiraniji od ovoga.

Postoji termin Overengineering.

 

I sad za ozbiljno - ti se salis ili!? Sto je to toliko posebno u pivot stalku? Jel pivotira? Da, i sto jos? Nista?

Za koga je onda dizajniran? ET? Ili da bi ovladali tom nezabiljezenom moci moramo uzviknuti Sive Lubanje Silom!

Dead kaže...

 S obzirom na cijenu istoga nekako mi je logično da ti ponude zaslon bez njega jer uvijek postoji mogućnost da imaš VESA nosač i da ti stalak uopće ne treba. U tom slučaju bi 1000$ bilo bačeno u vitar. Pretpostavljam da sam i ja bacio, ne znam 200, 300, 400... kn u vitar kupovinom Samsungovog televizora koji mi je uvalio staklenometalni stalak koji mi ne treba. Zato mislim da s obzirom na cijenu zaslona, stalka i VESA nosača, odluka Applea o odvojenoj ponudi istih ima logike.

Ovo su pazarske fore.

 

Kupi olovku za 1000$ i dobijes iPhone djabe.

Otisao sam u kupovinu krumpira u Plodine i nisam ih kuci donio u Luis Vuitton torbi od 999$. Hvala bogu da nisam, inace bi bacio 999$ u vjetar...

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
3 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

Revolucija, nešto neviđeno, fantastično, amazing. Beeeee beeeeee I'll take 2. Apple please take my money 

 
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Dead kaže...

Hej hej hej... uopće ne razumiš što govorim. Govorim o tome da je taj stalak dizajnirao Apple i može on bit običan skup opruga i zupčanika, ali... dizajnira ga je Apple. To se plaća i zato je skup. I baš zato što je skup fer je da ga ne moraš pod obavezno kupit zajedno s monitorom s obzirom da ti možda i neće trebat ako ga imaš namjeru obisit na zid. Uh umorilo me ovo, dosta je. Na kraju krajeva čemu sve ovo kad ga nemam namjeru kupit.

 design by apple manufacturing by china

Sve sto ti pricas stoji ali je i dalje sprdacina od cijene...Ako je mercedes znak skup moze biti i ovo? Sprdacina je i jedno i drugo.....Dva minusa ne daje plus....

 
4 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Dead kaže...
Posmatrač kaže...
Dead kaže...

Hej hej hej... uopće ne razumiš što govorim. Govorim o tome da je taj stalak dizajnirao Apple i može on bit običan skup opruga i zupčanika, ali... dizajnira ga je Apple. To se plaća i zato je skup. I baš zato što je skup fer je da ga ne moraš pod obavezno kupit zajedno s monitorom s obzirom da ti možda i neće trebat ako ga imaš namjeru obisit na zid. Uh umorilo me ovo, dosta je. Na kraju krajeva čemu sve ovo kad ga nemam namjeru kupit.

 design by apple manufacturing by china

Sve sto ti pricas stoji ali je i dalje sprdacina od cijene...Ako je mercedes znak skup moze biti i ovo? Sprdacina je i jedno i drugo.....Dva minusa ne daje plus....

 Označena rečenica je totalno promašena. Da nije dizajnirano od Applea ne bi ni bilo napravljeno u Kini. A cijena je takva kakva jest. Nisu krivi ni Apple ni Samsung ni Mercedes već kupci. Da su ih na vrijeme bojkotirali onda ni cijene ne bi bile ovakve.

 To je bio  cinizam... Sad bas gledam LTT i Linus brani pro stand kao opremu koja donosi pare i u tom svjetlu cijena je opravdana. Pri tom poredi sa ruckom za kameru. Ne slazem se sa time. Rucka za kameru je ergonoski bolja ili losija od druge rucke. Ovdje pricamo o stalku. Nista specijalno funkcionalniji od drugih puno jeftinijih stalaka....

A sto se tice kupaca ja nisam niti cu ikad biti barem ne u dogledno vrijeme Appleovih proizvoda upravi radi odnosa cijene i funkcionalnsti., Jednostavno sve dobijem na drugom mjestu jeftiniji i cesto funkcionalnije... NE palim s ena jabuku niti generalno bilo koji brend pa mi design by apple znaci bukvalno nista....

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

baš pogledah video u evanđelju po mateji shop o destiny 2 i vidim da je bungie ("bogati profesionalci") prepun dellova svih veličina. i nisu jedini takvi. s osme strane, skladatelji glazbe za igru koriste epl. i isto tako nisu jedini takvi. dakle, sve ove godine nije se, falaboguihrvatima, niš bitno promijenilo u industrijskim standardima. no otkad je kuhar tamo, promašuju ceo fudbal što se tiče namjene uređaja. ne i što se tiče taštine kupaca. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Sve je to ok. Svako kupi ono sto zeli i moze. I ja mogu biti u apple okruzenju ali ne zelim 😳
Previse je okruzeno 😳
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Isusove vam didaskalije. 1000 eura za stalak - komad aluminija za kojeg je neko potratio 60 min dizajnirajuci ga. Cak ne spada ni po luksuz (optocen zlatom i nakeljenim svarovski dijamantima).
Za 1000 eura kupis Miele caffe aparat koji kuha 24 vrsti kava/kapucina/frapacina/drekacina, ima wifi i salje notifikacije kad je gotova.
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
ukay1000 kaže...

Za 1000 eura kupis Miele caffe aparat koji kuha 24 vrsti kava/kapucina/frapacina/drekacina, ima wifi i salje notifikacije kad je gotova.

 

Ali da li taj aparat ima ovo:

 

 

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Vjerojatno ima nesto 1000 puta kompliciranije :-D
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 15:31 (Jakovp).
6 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
Mi u središnjici HDZ-a...naručili deset komada...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

 

 
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
ukay1000 kaže...
Isusove vam didaskalije. 1000 eura za stalak - komad aluminija za kojeg je neko potratio 60 min dizajnirajuci ga. Cak ne spada ni po luksuz (optocen zlatom i nakeljenim svarovski dijamantima).
Za 1000 eura kupis Miele caffe aparat koji kuha 24 vrsti kava/kapucina/frapacina/drekacina, ima wifi i salje notifikacije kad je gotova.

 Taj stalak ima svoj potpis, kupuje ga ekipa koja ima para i boli ih kita jel košta $75 ili $1000, kad ćete to više shvatiti prije kretenskih usporedbi kao što je tvoja o kafe aparatu?

Imaš 100% pamuk t-shirt majicu u Lidlu za 20 kn, i imaš istu takvu majicu na kojoj je netko nalijepio etiketu "Supreme" i košta 650 kn.

Šta ti nije jasno? Osoba koja si može priuštiti t-shirt za $100 neće se gurati sa sirotinjom po jeftinim trgovinama.

 

Ako imaš para kupuješ s potpisom zato što možeš, ne zato što moraš ili zato što je to funkcionalno.

Apple je došao do te faze da može itekako dobro naplaćivati svoje ime, dakle, ne prodaje Apple usrani stalak nego svoje ime na stalku.

Prozivati ljude ovcama i naivcima je također tragikomično.

Netko tko kupuje monitor za 40.000 kn je daleko od ovce, taj mlati veće pare od 99% stanovnika ove jadne zemlje gdje veći dio države države radi za 3000 kn. Treba razmisliti tko je tu ovca.

 

Ali uvijek je zanimljivo čitati komentare kad je Apple u pitanju, pogotovo debilne usporedbe koliko se može kupiti kila kruha i mlijeka za tu cifru koju traži Apple.

Pare su tu da se troše i vrte i ne postoji "pametan način" da se potroše, to su subjektivne stvari.

5 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof

U tom tvom svijetu gdje se kupuje jer se moze kako nazivas ljude koji mogu a nece da kupe precijenjeni komad aluminiju koji drzi fucking monitor? Apple to toliko naplacuje jer ima budala koji ce to kupiti da pokazu da imaju a ne zato sto im to treba, tako da si donekle u pravu....

12 godina
protjeran
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof

Daj pročitaj zadnju rečenicu.

Šta znači to "mogu, a neće"?? Pa normalno da neće 7 milijardi kupiti stalak, netko će kupiti stalak, a netko umjetničku sliku za 10.000 eura koju bi ovaj drugi bacio u smeće.

Šta se stalno petljate u tuđe trošenje para?

I odakle ti ideja nekoga tko ima para i troši svoje novce nazivati budalom? Klasično seosko razmišljanje.

Ako je kupio stalak za monitor neće ga sigurno nositi po gradu da drugi vide da on ima para, kupio je sebi jer može, šta tu imaš više filozofirat i trkeljat.

9 godina
neaktivan
offline
Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

Isto tako usporedba sa sirotinjom hahahahahahahahah

 Hoces reci da ne postoje normalni ljudi kojima inace skuplje znaci kvalitetnije i nista drugo. 

Isto tako kupujem tresu za 10euro i Adidas tresu za 100euro kaj Sam i sirotinja i ne sirotinja U isto vrijeme.?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 23:12 (Kolacic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple Pro Display XDR - monitor za bogate prof
@Friday.
Ima.
16 godina
offline
Apple Pro Display XDR - monitor za bogate profesio

Neda mi se čitat sve ali brate koje blaćenje i koja isključivosti koji pogledi na život iz svoje perspektive.
Dakle nisu svi siromašni ko mi. Pa čistačica u Beču udaljenom koji sat ima plaću ko naš premijer ili lječnik bez dežurstva i prekovremenog.

Pa nije ovo za naselje poput naše državice. Proizvod je namjenjen studijima i profesionalcima koji rade uče i zarađuju hrpu novca i normalno da je cijena totalno nebitan faktor. Šta mislite da su na nekom stastanku ujutro rekli evo cijena će nam biti ono selling point. Pa jbt ...

vatrom
 
2 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice