Apple predstavio iPhone 13

poruka: 94
|
čitano: 17.956
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavio iPhone 13".
13 godina
offline
Apple predstavio iPhone 13
Evo ode i folija sa kutije. RIP njuškalo "u vakumu" oglasi.
Sljedeće godine konačno valjda u rinfuzi

https://www.gsmarena.com/here_is_the_plastic_wrapfree_iphone_13_series_box-news-51003.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
Već sam napisao da sam članak linkao samo kako bi shvatio da ako nešto piše na nekom portalu to ne znači da je istina. Znači što veću glupost da sam linkao, više bi ukazala na ono što mi je bilo namjera.
Mogu shvatiti da netko iPhone smatra dobrim proizvodom jer on to i je. Je li najbolji to može biti predmet rasprave. Nekome je, meni ne, prvenstveno zbog hardverskih i softverskih ograničenja.
Mogu shvatiti i da je nekome Macbook najbolji laptop, tu bi se čak i složio ako gledamo potrebe prosječnog korisnika.
Je li iPad najbolji tablet? Ne zanimaju me tableti pa ću vjerovati većini koja kaže da je.
No nazivati Magic mouse, Apple Music/TV, Airpods, Mac Pro I sl. dobrim ili čak revolucionarnim proizvodima je totalno promašeno i jasan pokazatelj idolopoklonstva.
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
Umjesto plastike kutija je omotana papirom. Ako je ljepilo kojim je papir zalijepljen prirodno i razgradivo onda je ovo hvalevrijedan potez.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio iPhone 13
BlueMax kaže...
mzopg kaže...

 

Osobno imam dosta zamjeraka na njihove proizvode, posebno na after Jobs eru, ali reći da su GENERIČKI i ispod prosječni je totalno promašena teza.

 Ti jednostavno ne znaš čitati s razumijevanjem.

Napisao sam: kolekcija dobrih i loših generičkih proizvoda.

 

Tako je npr Macbook dobar proizvod, Airpods su govno. iPad je dobar uređaj, Mighty mouse je govno. Appstore je dobra usluga, AppleTV je govno. Facetime je dobar software, iTunes je govno...

Ja ne moram koristiti npr. Apple TV kako bi rekao da je govno. Dovoljno je vidjeti što nude oni a što konkurencija za to zaključiti. Apple Music sam deinstalirao nakon dva dana unatoč šest mjeseci probnog perioda. Zato jer je govno i radije ću plaćati Spotify nego besplatno koristiti Apple Music. Ne moram koristiti Airpods jer ni jedan Appleov uređaj za reprodukciju zvuka nikad nije ni bio ni približno blizu mojih mjerila dobrog zvuka. Ne moram pojesti govno kako bi imao legitimitet napisati da je odvratno. Da airpods nisu slušalice koje je netko gurao u uho ja bi ih isprobao, ovako mi se gadi. A opet nisam tolika budala da bih dao 100 ili čak 200€ kako bis se još jedan put uvjerio u nekvalitetu Appleovih slušalica.

Pa uz to da su GENERIČKI, dobri ili loši, ali GENERIČKI. Pa znaš li ti što to znači? Apple proizvodi mogu biti ovakvi ili onakvi, ali sigurno nisu generički.

 

Isto tako si napisao: "Appleov utjecaj na razvoj smartphonea i tableta, ranije glazbenog playera, nitko ne pokušava osporiti no sve ostalo je teški prosjek ili ispod toga."

Znači jedan Macbook Pro ili Air je teški prosjek ili ispod toga?

 

Kažeš: "Šta su to Macbook, Macbook pro, airpods, Mighty mouse, Mac mini, Apple TV, Apple pencil, Mac Pro... preusmjerili ili bili game changer? Sve od reda proizvodi od kojih je u trenutku izlaska postojala puno bolja alternativa.".

Pa daj navedi par primjera, baš me zanima koje su to bile puno bolje alternative.

 

Ok, sad vidim po tvom postu gdje je problem. Ti na njihove proizvode gledaš sa današnje pozicije, a mi pričamo o tome kako prema tebi zadnjih 25 godina nisu donijeli ništa revolucionarno. Postavimo sve to u vrijeme izlaska određenog uređaja na tržište.

 

1. iPod, trebam li opet spominjati koju je revoluciju napravio

 

2. iPhone, staviti ću samo sliku, mobiteli te 2007. i iPhone, mislim da je svaki komentar suvišan i ako ovo nije revolucija onda ne znam što je.

Sony Ericsson W960i Sony Ericsson W960i
  
Nokia N95 Nokia N95
  
iPhone 1st gen iPhone 1st gen
 

 

3. iPad, iPad + iOS + App store i ostatak ekosistema je donio nešto neviđeno do tada. Bilo je tu raznih pokušaja i slično, ali ovo je prvi uređaj koji je odredio pravac i postavio smjernice za komercijalnu masovnu proizvodnju. Dan danas je jedan od njihovih najboljih uređaja. U tom kontekstu se može spomenuti i Apple Pencil, te 2015. smo imali grafičke tablete, razne Wacom modele, ali Apple Pencil je donio nešto novo u kombinaciji sa iPadom. 

 

4. iMac, samo pogledaj što se nudilo tih godina u obliku all-in-one računala.

 

 

5. Macbook Air 2008 vs rest of the world laptops

2008 laptop - Samsung 2008 laptop - Samsung
  
Macbook Air 2008 Macbook Air 2008
 

 

5. Apple TV (2007 najava, 2008 prvi proizvod) u to vrijeme nije bilo Firesticka, Google Chromea, Rokua i svega što danas imamo, jedan netflix je i dalje slao DVD-ove poštom, isto tako i Amazon Prime i većina ostalih. Google TV 2010, Android TV 2014... Youtube je tada tek izašao iz garaže. Te 2008. je to sve izgledalo daleko drugačije i nije isto gledati sa te pozicije i sada kad smo u 2021. Sada imaš Android box za par sto kuna i on je većini sasvim dovoljan, ali tada toga nije bilo.

 

6, 7, 8, 9... mogao bi još nabrajati, ali nemam toliko slobodnog vremena i ovo je već previše.

 

 

BlueMax kaže...
Već sam napisao da sam članak linkao samo kako bi shvatio da ako nešto piše na nekom portalu to ne znači da je istina. Znači što veću glupost da sam linkao, više bi ukazala na ono što mi je bilo namjera.
Mogu shvatiti da netko iPhone smatra dobrim proizvodom jer on to i je. Je li najbolji to može biti predmet rasprave. Nekome je, meni ne, prvenstveno zbog hardverskih i softverskih ograničenja.
Mogu shvatiti i da je nekome Macbook najbolji laptop, tu bi se čak i složio ako gledamo potrebe prosječnog korisnika.
Je li iPad najbolji tablet? Ne zanimaju me tableti pa ću vjerovati većini koja kaže da je.
No nazivati Magic mouse, Apple Music/TV, Airpods, Mac Pro I sl. dobrim ili čak revolucionarnim proizvodima je totalno promašeno i jasan pokazatelj idolopoklonstva.

Danas ni meni nije najbolji uređaj, ali mi ne pričamo o tome, mi pričamo o vremenu kad je stigao prvi iPhone, je li onda on bio nešto potpuno novo? Je li on postavio mainstream za kompletnu konkurenciju? Je li se ta konkurencija tada sprdala sa Appleom i govorila da nitko živ neće tipkati po touchscreenu?

 

Isto vrijedi i za iMac, iPod, iPad, Macbook Pro, Macbook Air... Magic mouse je u vrijeme kad je izašao bio SF prema konkurentnim miševima, Airpods isto tako, Apple TV je prema današnjem gledanju situacije po tebi govno, ali kad je izašao 2008. koju je konkurenciju imao? Slanje DVD-ova poštom?

 

Ukratko, ti znaš da nešto ne valja jer si tako sam zaključio bez da si to isprobao. Ok, svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice