Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

poruka: 146
|
čitano: 35.048
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple nam je luksuzan jer smo siromašni".
11 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Ne pričam o samsungu jer tema ne govori o samsungu nego o appleu. Ne kužim zašto uvijek, kad se neka kritika uputi na račun applea, obavezno ide odgovor - ali, ali, samsung...
15 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
picajzla0707 kaže...
Ne pričam o samsungu jer tema ne govori o samsungu nego o appleu. Ne kužim zašto uvijek, kad se neka kritika uputi na račun applea, obavezno ide odgovor - ali, ali, samsung...

 Zato što onda to nije kritika, nego prevođenje generaliziranog u individualizirano. To je najgori mogući argument kojeg možeš napravit na sudu. Marko je pokrao čovjeka, jer ljudi kradu i sl. spike. Takvo raspravljanje nema smisla, već je to čisti rant na Apple i pomalo tužno.

 

 

P.S. najveća kontradikcija svemu što je izneseno ovdje vam dolazi od samih developera. Zašto je iOS uvijek primarna platforma za izbacit bilo kakvu aplikaciju ili dodatak hardveru? Zato što Apple korisnici zarađuju i troše više na usluge.

https://www.comscore.com/ita/Public-Relations/Infographics/iPhone-Users-Earn-Higher-Income-Engage-More-on-Apps-than-Android-Users

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 16:35 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Kakav sud jebate. U raspravi smo - kažeš da razmaženi klinci koji apple furaju kao simbol prestiža nisu appleova željena klijentela, ja to opovrgnem argumentom, a ti odgovarsš - ali, ali samsung...
Kakve veze ima samsung s tim, osim skretanja s teme u nedostatku argumenta, a još više sud.
Ali, ja se isto bezveze dam uvuć u raspravu. Neka, ti si u pravu
15 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
picajzla0707 kaže...
Kakav sud jebate. U raspravi smo - kažeš da razmaženi klinci koji apple furaju kao simbol prestiža nisu appleova željena klijentela, ja to opovrgnem argumentom, a ti odgovarsš - ali, ali samsung...
Kakve veze ima samsung s tim, osim skretanja s teme u nedostatku argumenta, a još više sud.
Ali, ja se isto bezveze dam uvuć u raspravu. Neka, ti si u pravu

 Hahah, znas nasmijat covjeka. Argument si dao koji je prazan jer ga mozemo konstruirat za svakog proizvodaca na trzistu.

 

Reci mi picajzla, koja to kompanija ne zeli imat covjeka koji bi dao 700 dolara na gumene kotace oko malo celika, koji se proizvode za $25? Shvacas kako je to glupo reci, nesto sto je potpuno jasno svima.

 

Ocito ne razumijes dubinu rasprave. Dao sam na 3 razlicita mjesta podatke na koje se nitko ne osvrce, ali eto, to je danasnji problem foruma i drustvenih mreza...rekla kazala, bez fakticke provjere.

6 godina
protjeran
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Mitch kaže...
neampojma kaže...
Mitch kaže...

 

Luksuz nije uopce u individualnim proizvodima kod Applea. Luksuz je to sto si komforan nakon sto ih kupis dovoljno, da imas takvo okruzenje gdje sve je povezano/funkcionira besprijekorno. Nemas potrebe da probas nesto drugo (makar bilo bolje na papiru). Airdrop, iMessage, iCloud, Airplay, Airpods, Apple Music etc.

Iznenadili bi se koji broj ljudi zapravo i placa iCloud mjesecno. Mozete reci sve za Appleove proizovode, ali da su losi, to jako tesko. I tocno su pogodili to. Dovoljno u premium pakiranju za premium cijenu. A najvise zaraduju bas na onome sto najvise kosta. Ne razumijem kako vam nije jasno da njih boli briga sto je iPhone 11 najprodavaniji telefon umjesto 11 Pro jer se marginalno skoro izjednacavaju po profitu. 

 pa ne znam tko je rekao da je Apple proizvod loš i kojeg je korisnika briga koliko neka firma ima profita. Samo je smješno da je SE2020 novi mobitel jer su stavili novi procesor koji će pomoći kad dođe novi iOS i uspore ga i to bi trebao biti best buy uređaj jer je jeftiniji od skupljeg iPhonea 

vjerojatno sve te usluge koje si na brojao neće raditi za 3 godine na iPhone8, pa je nužno sad kupiti SE2020 

Nadi mi Android za $399 koji je imao dulju podrsku od iPhone SE1. Kao i servisnu (dijelovi itd.). Takoder pogledaj malo podatke o dodatnoj opremi u Americi. POV 2018. je, udes na benzisku pumpu trebas USB-C punjac. Neces ga naci, naci ces lightning u 10 varijanata.

 

Ove price s usporavanjem...doslovno svaki Android pali battery saving na 20%. Ovdje se radilo o ciklusima jer je cinjenica da je baterija premala, a visi stalno i preko noci na punjacu. Sada je implementirano rjesenje (od 8ce nadalje) gdje imas mogucnost punjenja do 90% i onda prepoznava kad se budis da dovrsi punjenje na 100%. I zbog tog nece biti potrebe usporavat niti placat kazne itd.

 

Ali opet ne znam zasto pricamo o SE2020. Uzmi 10K, pogledaj od cega Apple zaraduje najveci profit. Apple je u 2019 zaradio $56 milijardi na iPhoneu, a kad ubacis tezinski prosjek shvatit ces da je bilo sto jeftino od Applea njima nebitno (a i dalje uziva fantasticnu podrsku) jer jednostavno ne donosi nista novaca danas, nego u buducnosti. $46 milijardi je doslo od Services (iCloud, Music) itd. uz profitni margin od 63% i taj segment debelo najvise raste.

 

Doslovno njima je samo bitno da kupis bilo sto da sposobno vrti services par godina. I to je to. Dok su drugi izmisljali pitaj kakvu ekonomiju, Apple je shvatio vrlo rano najlaksu mogucu tezu mikroekonomije - 90% je skuplje dovesti novog korisnika nego zadrzati onog starog. I tako nastade ekosustav.

 

iPhone SE2020 nije uopce namijenjen da netko prede s Xiaomi Notea pitaj boga kojeg. Namijenjen je da se prede s iPhonea 6S i SE te ugasi second hand trziste na neko vrijeme, i u tome ce neupitno uspjeti. 

 

 

P.S. Mac isto dobiva malo po malo onu iOS komponentu. Stizu ARMovi, full suportana translacija koda izmedu ta dva OSa itd. Zanima me sto ce ljudi tad pricat kad pak nitko u Americi nece htjet koristit nista osim Mac+iPhone.

Kupuješ apple proizvod jer će ti radit beskonačno godina kao prvi dan i onda su ti bitni servisni dijelovi za taj mobitel 
Pričamo o SE2020 jer je to tema članka, ne zanima me profit neke firme kao i bilo kojeg drugog korisnika osim tebe očito 

Zašto se iphone 8 sa novim procesorom prodaje kao novi mobitel, ako toliko misle na korisnike zašto nisu najavili produženje podrške za iphone 8?

10 godina
offline
Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

Kupus od članka od neobjektivne osobe.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
neampojma kaže...

Kupuješ apple proizvod jer će ti radit beskonačno godina kao prvi dan i onda su ti bitni servisni dijelovi za taj mobitel 
Pričamo o SE2020 jer je to tema članka, ne zanima me profit neke firme kao i bilo kojeg drugog korisnika osim tebe očito 

Zašto se iphone 8 sa novim procesorom prodaje kao novi mobitel, ako toliko misle na korisnike zašto nisu najavili produženje podrške za iphone 8?

Iznio sam ti vec da je ideja da se postojeci korisnici upgradaju izlaskom iz pretplate. Zasto se procesori mijenjaju svake godine u serverima? Zasto developeri updateaju SDK? Zasto, zasto, zasto...

 

Ne raspravljam s trollerima koji imaju nedostatak kritickog razmisljanja.

 

A do tada, novi sentiment na dionice Applea je PT od $365 plasirajuci firmu na $1.5T market cap...jer je navala na iP seriju 12 i nove Macove podcijenjen, a upgrade proces jednostavan (jednostavniji nego kod bilo kog drugog u Americi)....EOD

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 17:20 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Kakva faking dubina???
Iznosimo mišljenja, tema je tekst o appleu, ne samsung i što bi rekao na sudu.
Kažeš - ne slažem se s tvojim i mišljenjem autora teksta i gotovo.
Nema potrebe za 'dubinama' u obliku skretanja teme na zmazung i sudsku praksu
9 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Mitch kaže...

Iznenadili bi se koji broj ljudi zapravo i placa iCloud mjesecno.  

 ogromna većina zbog toga što je apple najškrtija firma koja postoji, koja je ikad postojala, i koja će ikad postojati.

s tih 5gb free ne možeš doslovno ništa u današnje vrijeme.

sve strogo smišljeno da bi se svaka sitnica dodatno naplatila, od adaptera pa na dalje.

da postoji način naplaćivali bi gledanje u ekran po minuti, što bi vjerni useri dočekali s oduševljenjem naravno.

6 godina
protjeran
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Mitch kaže...
neampojma kaže...

Kupuješ apple proizvod jer će ti radit beskonačno godina kao prvi dan i onda su ti bitni servisni dijelovi za taj mobitel 
Pričamo o SE2020 jer je to tema članka, ne zanima me profit neke firme kao i bilo kojeg drugog korisnika osim tebe očito 

Zašto se iphone 8 sa novim procesorom prodaje kao novi mobitel, ako toliko misle na korisnike zašto nisu najavili produženje podrške za iphone 8?

Iznio sam ti vec da je ideja da se postojeci korisnici upgradaju izlaskom iz pretplate. Zasto se procesori mijenjaju svake godine u serverima? Zasto developeri updateaju SDK? Zasto, zasto, zasto...

 

Ne raspravljam s trollerima koji imaju nedostatak kritickog razmisljanja.

 

A do tada, novi sentiment na dionice Applea je PT od $365 plasirajuci firmu na $1.5T market cap...jer je navala na iP seriju 12 i nove Macove podcijenjen, a upgrade proces jednostavan (jednostavniji nego kod bilo kog drugog u Americi)....EOD

lik uspoređuje procesore u serverima sa onim u mobitelima i ja sam troler 
poanta upgradea je da dobiješ nešta bolje u svim aspektima korištenja mobitela, a ne hardver od prije 3 godine i novi procesor koji ne služi ništa bolje prosjećnom korisniku.
ti si neki dioničar Applea pa ti je to tolko bitno?  

15 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
neampojma kaže...
Mitch kaže...
neampojma kaže...

Kupuješ apple proizvod jer će ti radit beskonačno godina kao prvi dan i onda su ti bitni servisni dijelovi za taj mobitel 
Pričamo o SE2020 jer je to tema članka, ne zanima me profit neke firme kao i bilo kojeg drugog korisnika osim tebe očito 

Zašto se iphone 8 sa novim procesorom prodaje kao novi mobitel, ako toliko misle na korisnike zašto nisu najavili produženje podrške za iphone 8?

Iznio sam ti vec da je ideja da se postojeci korisnici upgradaju izlaskom iz pretplate. Zasto se procesori mijenjaju svake godine u serverima? Zasto developeri updateaju SDK? Zasto, zasto, zasto...

 

Ne raspravljam s trollerima koji imaju nedostatak kritickog razmisljanja.

 

A do tada, novi sentiment na dionice Applea je PT od $365 plasirajuci firmu na $1.5T market cap...jer je navala na iP seriju 12 i nove Macove podcijenjen, a upgrade proces jednostavan (jednostavniji nego kod bilo kog drugog u Americi)....EOD

lik uspoređuje procesore u serverima sa onim u mobitelima i ja sam troler 
poanta upgradea je da dobiješ nešta bolje u svim aspektima korištenja mobitela, a ne hardver od prije 3 godine i novi procesor koji ne služi ništa bolje prosjećnom korisniku.
ti si neki dioničar Applea pa ti je to tolko bitno?  

Ja se isto raspravljam s nekim tko ne zna napisat riječ prosječan, a pričao bi o Mooreovom zakonu, razvoju developmenta i support chainu.

 

A ovo o dionicama neću komentirat...

 

15 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
digitall kaže...
Mitch kaže...

Iznenadili bi se koji broj ljudi zapravo i placa iCloud mjesecno.  

 ogromna većina zbog toga što je apple najškrtija firma koja postoji, koja je ikad postojala, i koja će ikad postojati.

s tih 5gb free ne možeš doslovno ništa u današnje vrijeme.

sve strogo smišljeno da bi se svaka sitnica dodatno naplatila, od adaptera pa na dalje.

da postoji način naplaćivali bi gledanje u ekran po minuti, što bi vjerni useri dočekali s oduševljenjem naravno.

 Po meni je to predivno i svaka im čast. A najbolje mi je što svi to rade (baš zato što Apple to radi), ali ti korisnici to ne vide vlastitim očima .

 

 

Kapitalizam nema morala, zapamtite to.

6 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Mitch kaže...
Nikad nece izbaciti laptop/telefon koji ima entry level procesor unutra. 

Jeap i3 je midrange procesor? Što je onda i5? 

6 godina
protjeran
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Mitch kaže...
neampojma kaže...
Mitch kaže...
neampojma kaže...

Kupuješ apple proizvod jer će ti radit beskonačno godina kao prvi dan i onda su ti bitni servisni dijelovi za taj mobitel 
Pričamo o SE2020 jer je to tema članka, ne zanima me profit neke firme kao i bilo kojeg drugog korisnika osim tebe očito 

Zašto se iphone 8 sa novim procesorom prodaje kao novi mobitel, ako toliko misle na korisnike zašto nisu najavili produženje podrške za iphone 8?

Iznio sam ti vec da je ideja da se postojeci korisnici upgradaju izlaskom iz pretplate. Zasto se procesori mijenjaju svake godine u serverima? Zasto developeri updateaju SDK? Zasto, zasto, zasto...

 

Ne raspravljam s trollerima koji imaju nedostatak kritickog razmisljanja.

 

A do tada, novi sentiment na dionice Applea je PT od $365 plasirajuci firmu na $1.5T market cap...jer je navala na iP seriju 12 i nove Macove podcijenjen, a upgrade proces jednostavan (jednostavniji nego kod bilo kog drugog u Americi)....EOD

lik uspoređuje procesore u serverima sa onim u mobitelima i ja sam troler 
poanta upgradea je da dobiješ nešta bolje u svim aspektima korištenja mobitela, a ne hardver od prije 3 godine i novi procesor koji ne služi ništa bolje prosjećnom korisniku.
ti si neki dioničar Applea pa ti je to tolko bitno?  

Ja se isto raspravljam s nekim tko ne zna napisat riječ prosječan, a pričao bi o Mooreovom zakonu, razvoju developmenta i support chainu.

 

A ovo o dionicama neću komentirat...

 

hajde prosvijetli me kakve veze Mooreov zakon i razvoj developmenta ima s tim što Apple stavi novi soc u stari mobitel i prodaje ga kao novi 
pa kome je bitno prodaja applovih proizoda i usluga, te vrijednost dionica osim ako nisi dioničar i hvališ se kakav ste uspjeh postigli

13 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Koja trakavica, a mobiteli najdosadniji komad tehnologije.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Mitch kaže...
digitall kaže...
Mitch kaže...

Iznenadili bi se koji broj ljudi zapravo i placa iCloud mjesecno.  

 ogromna većina zbog toga što je apple najškrtija firma koja postoji, koja je ikad postojala, i koja će ikad postojati.

s tih 5gb free ne možeš doslovno ništa u današnje vrijeme.

sve strogo smišljeno da bi se svaka sitnica dodatno naplatila, od adaptera pa na dalje.

da postoji način naplaćivali bi gledanje u ekran po minuti, što bi vjerni useri dočekali s oduševljenjem naravno.

 Po meni je to predivno i svaka im čast. A najbolje mi je što svi to rade (baš zato što Apple to radi), ali ti korisnici to ne vide vlastitim očima .

 

 

Kapitalizam nema morala, zapamtite to.

 e vidis to si dobro rekao, samo što ide ovako ; apple korisnici/ljubitelji ne vide dalje od applea i za njih ne postoji ništa drugo. što ovi kažu oni će pokorno napraviti, platiti, prilagođavati svoje potrebe i navike, o manama pričati da su to zapravo prednosti.. zapravo to je potpuno fascinantno, i za 50 godina će vjerojatno biti predmetom proučavanja.

ljudi se zaljube u marku nečega pa nemaju sposobnost racionalnog razmišljanja, to mi je jasno donekle.. ali toliku ljubav prema komadiću tehnologije gajiti.. fascinantno

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
zelenapaprika kaže...
Cesc kaže...

 

Da se vratim na temu:

ne vidim problem u uzimanju mobitela na 24/36 rata, nek je rata 500 kn, ako pušiš/piješ/izlaziš, toliko ćeš novaca već na nešto potrošiti. Rijetko tko ima tu količinu samokontrole da razliku štedi i odvoji za nešto stvarno korisno.

 

 Zbog takvog načina razmišljanja i dalje imamo 300 000 blokiranih računa. Nit pušim, nit pijem petkom i subotom do nesvijesti i ne zavrćem runde, nit visim po kafićima, niti ovih par mjeseci izlazim zbog zaraze... Pametan štedi kad ima, a glup troši 0-24h i kad ima i kad nema (pa se zadužuje). Ja imam samokontrolu i ništa u životu nisam kupio na kredit. Na rate da (ali sam imao pokriće za cijeli iznos), i to max. 12 rata jednom davno mobitel. Dok ne uštedim, ne kupujem.

Zašto tako? Zato jer ti se život preokrene u sekundi naglavačke. Meni se preokrenuo Zg potresom 22.3.2020. Iste sekunde su mi se svi prioriteti presložili. A dugova nemam.

 

Pamet u glavu.

 Tako isto možeš reći kako imamo puno normalnih vozača, i opet imaš budala koji voze 240 km/h po Dubrovniku, 120 po rivi u Zadru. Kako to objasniti?

 

Nekim ljudima jednostavno nema pomoći, rekli bi Nijemci da tko ne želi učiti milom (na tuđem primjeru), naučit će silom (na svojoj koži). Realno, tih 10 % stanovništva čak nije ni puno i velikoj većini njih mobitel nije razlog blokade računa, ali nema tu pomaka bez financijske pismenosti. Čak sam uvjeren da kad bi nekim čudom njihovi dugovi bili čudom otplaćeni, vrlo brzo bi im ponovno bili blokirani računi.

 

Svaka čast, vrlo pohvalno za tebe. 

Why so serious?
6 godina
offline
Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

Iphone (SE) za 3999kn...(S)irotinja (E)dition

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
HCMAA kaže...

Iphone (SE) za 3999kn...(S)irotinja (E)dition

 jedva čekam za 4 godine kad bude na popustu kao ovaj mališan 
https://www.links.hr/hr/smartphone-apple-iphone-7-4-7-32gb-matte-black-040800126

9 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Mitch kaže...
Isto kao sto ne mozes kupit Magsafe 2 punjac aftermarket koji je 100% ispravan, jer narusava standard kojeg Apple nalaze. I ja se potpuno slazem s time.

 

 Zanimljivo. Možeš li malo obrazložiti šta si pod ovim mislio?

14 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Mitch kaže...

 

U cemu je problem ako Apple to napravi? Doslovno nitko pametan to nece kupit, samo je tamo kao museum piece. Apple nema svoje custom moddere itd. jer cuvaju intelektualno vlasnistvo. Isto kao sto ne mozes kupit Magsafe 2 punjac aftermarket koji je 100% ispravan, jer narusava standard kojeg Apple nalaze. I ja se potpuno slazem s time.

 

 

-
12 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
ITelektronika kaže...
Mitch kaže...
Isto kao sto ne mozes kupit Magsafe 2 punjac aftermarket koji je 100% ispravan, jer narusava standard kojeg Apple nalaze. I ja se potpuno slazem s time.

 

 Zanimljivo. Možeš li malo obrazložiti šta si pod ovim mislio?

 Ništa pametno. Iste tvornice koje štancaju brandirani Magsafe štancaju i no name klonove koji se prodaju po 5 puta manjoj cijeni. To ti je ta psihologija kad Apple na nešto zalijepi naljepnicu onda se u nekim glavama stvaraju fame o standardima kvalitete.

 Koliki su u stvarnosti ti standardi najbolje se vidi po savitljivim (ali ne namjerno) mobitelima, požutjelim ekranima, pregrijavanjima, tipkovnicama gorim od 300$ Acerima... Samo onda se priča okreče pa to više nije do Applea, nego do Foxconna, LG-ja, Samsunga itd. Znači za sve dobro je zaslužan Apple a za sve loše nije kriv.

Ljudi su robovi navika a Amerikanci tu prednjače. Nije Coca Cola najprodavanije piće u Americi zato što je dobra, korisna ili zbog bilo kojeg pozitivnog aspekta nego zbog navika i marketinga.

Koliko su Amerikanci ti koji određuju trendove najbolje se vidi iz toga što sam osobno već treći mobitel promijenio dok su oni još bili na glupim pagerima.

Apple se dobro ukorijenio u USA i istina je ovo što govori kako je postao standard i da ćeš lakše naći lightning kad ti zatreba nego USB-C, ali u konačnici Amerika je premalo tržište da bi Apple sa svojim dosadašnjim rastom i očekivanjima opstao samo na račun njih. U svim kategorijama usluga, od cloud computinga, TV/audio streaminga, knjižnice, gaminga, ... toliko kvalitetom zaostaju za konkurencijom da se čovjek zapita "pa ko pobogu to koristi?".

Pošto su dali 6 mjeseci besplatno Apple Music odlučio sam i ja njima dati šansu. Deinstalirao nakon 3 dana. Smeće. Baš me zanima Bug-ova recenzija jer vidim da su u novom broju radili usporedbu sa Spotify, Deezer i sl. Šokiran sam bio brojem albuma i pjesama koje tobože imaju a kad ih pokreneš napiše "network error". Opet pranje rukui laganje. Kakav network error ako drugi albumi i pjesme rade a ovi ne rade da ih 100 puta probaš pokrenuti. Nikad mi se na Deezeru ili Spotify-u nije dogodilo da piše da nešto ima a da neće pokrene.

 

Evo i nešto za Mitcha da može odgovoriti na ovaj post: prosjećan, sumljam, ovo auto, kuča...

12 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Mitch kaže...

 

 

 

 Pa ima i Samsung hrpu limited edition gluposti. Zasto o njima ne pricamo? Bang & Olufsen i sl. firme isto izdaju hrpu sranja svake god za $$$$$. 

 

 Normalno da ima i Samsung svojih sranja i to ne samo u limited edition verzijama. Kompletna serija QLED TV-a s obzirom na cijenu je promašena, godinama su imali najgore Android sučelje, forsiranjem VA panela na monitorima su s razlogom izgubili dobar dio tržišta, u fotografiji su se totalno pogubili. Ako ćemo pošteno svi uređaji su im precijenjeni tj. konkurencija nudi bolje za manje novca. Igrom slučaja imam Samsung mobitel no da danas kupujem flagship ne vjerujem da bi to bio Samsung. Jedino gdje mislim da rade dobar posao je "A" linija smartphonea koji su fino izbalansirani uređaji, ok cijene iako se i tu nešto novca daje samo za ime.

O B&O imam užasno mišljenje jer je dizajn apsolutno pretpostavljen funkciji (iako mi je dizajn (ne tehnologije) struka)). Nitko ko želi dobar zvuk ne kupuje B&O. Prvo, zato što su preskupi a drugo, ako već odlučiš dati 20 00€ (nebitno koji iznos)  za audio setup onda ćeš kupiti nešto što zvuči bolje od 1000€ audio setupa, a to nije B&O.

Trenutno imam Samsung mobitel, Sony TV, Sony i Nikon fotoaparat, Acer Nitro laptop, Canon ploter, HP-ove printere, Dell monitore, VW auto, Honda motor, Sym skuter... i o svakoj od tih firmi kad govorim čak više ističem njihove mane nego vrline. Ali kad iOvci kažeš bilo što protiv Applea, što se najbolje vidi na primjeru ove rasprave o rijetko viđenom govnu od mobitela, ko da si mu mater uvrijedio. Gori ste od onih debila iz Torcide s Hajduk živi vječno i sličnim glupostima. Kod njih se ta vrsta mazohizma službeno zove navijanje. Kod iOvaca još nije utvrđen medicinski termin.

U poslu se svakodnevno susrećem razne profile ljudi pa tako i one što okolo nosaju Macbookove i najskuplje iPhoneove. Velikoj većini takvih krajnji domet upotrebe računala je odgovoriti na mail, ako i to. Bratova mlađa mala od svoje 10-te dobiva svaki top iPhone kad izađe. Naravno i Macbook je tu. Ne novi nego stari jer novi nema jednu od najbititnijih funkcija - svjetleću jabuku. I jedno i drugo su Facebook mašine. Starija završava PMF i koristi 8 godina star Lenovo.

U vrijeme kad sam ja bio zagovaratelj Applea, Apple je bio firma koja proizvodi rock solid računala za uži krug kupaca. Bili su tri klase bolji i produktivniji strojevi od x86 PC-ja. I tada su umalo propali. 

15 godina
offline
Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

Jednostavno nema smisla da odgovaram na svaki od ovih postova jer cemo se vrtit u krug. S druge strane, sto god da otkrijem osobno o svome zivotu ispast cu flekser, netko tko govori "s visoka" i bit cu pronaden nakon 3 pretrage poslovnih mreza. A to uopce nije moja poanta. Nema mi smisla pokusavati educirati nekoga jer mrzim tekstualni oblik i postove od 5000 rijeci koje nitko nece citati. Imam postovanja prema svima u ovoj temi jer zbilja ne znam s kime komuniciram.

 

Najbolje od svega mi je sto sam ispao jedan od najvecih fanova Applea u ovoj temi, a mozda sam bio zadnjih 10 od 11 godina na ovom forumu bio njihov najveci njihov kriticar. Dapace i danas se ne slazem s UXom u iOSu i macOSu.

 

Moje profesionalno i iskustvo s FANGom (konkretno FB, Google i MSFT, poslije financije) seze jako daleko. Danas u drugim nacinima i dok se prirodno slazem s dosta toga sto je BlueMax izrekao, to jednostavno, kad se pogledaju brojke u visoki detalj (kojima imam sebi nevjerojatan pristup posljednjih godina), ne drzi vodu.

 

Imao sam takvo misljenje i ono se promijenilo. Apple, Google, MSFT, zapravo bilo kakva takva kompanija je puno veca od onog sto vidite. Consumer strana i marketing je jedno, ali odluke se donose na takvom nivou gdje se najmanja pogreska se u 9 znamenaka, a planira oko 3-5 godina unaprijed. Supply chain je nevjerojatno tezak za organizirat i Apple je sigurno pionir u tome, sto god mislii o njima. Danas je Apple jednostavno too big to fail. O njima ovisi hrpa kompanija i trenutno se najvise trese pod u Intelu, Samsungu i Applied Materialsu (te LAM Researchu). Zasto, glupo mi je objasnjavat. No to je moje zadnje u ovoj temi.


Lp

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Mitch kaže...

Jednostavno nema smisla da odgovaram na svaki od ovih postova jer cemo se vrtit u krug. S druge strane, sto god da otkrijem osobno o svome zivotu ispast cu flekser, netko tko govori "s visoka" i bit cu pronaden nakon 3 pretrage poslovnih mreza. A to uopce nije moja poanta. Nema mi smisla pokusavati educirati nekoga jer mrzim tekstualni oblik i postove od 5000 rijeci koje nitko nece citati. Imam postovanja prema svima u ovoj temi jer zbilja ne znam s kime komuniciram.

 

Najbolje od svega mi je sto sam ispao jedan od najvecih fanova Applea u ovoj temi, a mozda sam bio zadnjih 10 od 11 godina na ovom forumu bio njihov najveci njihov kriticar. Dapace i danas se ne slazem s UXom u iOSu i macOSu.

 

Moje profesionalno i iskustvo s FANGom (konkretno FB, Google i MSFT, poslije financije) seze jako daleko. Danas u drugim nacinima i dok se prirodno slazem s dosta toga sto je BlueMax izrekao, to jednostavno, kad se pogledaju brojke u visoki detalj (kojima imam sebi nevjerojatan pristup posljednjih godina), ne drzi vodu.

 

Imao sam takvo misljenje i ono se promijenilo. Apple, Google, MSFT, zapravo bilo kakva takva kompanija je puno veca od onog sto vidite. Consumer strana i marketing je jedno, ali odluke se donose na takvom nivou gdje se najmanja pogreska se u 9 znamenaka, a planira oko 3-5 godina unaprijed. Supply chain je nevjerojatno tezak za organizirat i Apple je sigurno pionir u tome, sto god mislii o njima. Danas je Apple jednostavno too big to fail. O njima ovisi hrpa kompanija i trenutno se najvise trese pod u Intelu, Samsungu i Applied Materialsu (te LAM Researchu). Zasto, glupo mi je objasnjavat. No to je moje zadnje u ovoj temi.


Lp

 Nisam komentirao kompaniju, komentirao sam proizvode. U biti više famu oko nekakve "Apple kvalitete" koja jednostavno ne postoji tj. nije nimalo iznad kvalitete drugih proizvođača. Pri tom mislim i na hardware i na usluge.

Imao sam svaki iPhone do iPhone5 (do kad je imao smisla) a žena do X. Znam vrlo dobro koliko su (ne)kvalitetni.  iMac 24 imam još uvijek, žali bože para. To je najgori i kvarljiviji komad računalne opreme koji sam ikad imao. iPhone 4S je s druge strane, promatrajući ga u kontekstu vremena u kojeg sam ga koristio, drugi najkvalitetniji i najbolji smartphone koji sam imao (nakon HTC One m7).

No preko toga bi i prešao da nije tog njihovog, tipičnog američkog, bahatog stava koako oni bolje znaju od mene što meni treba. Zbog toga sam odustao od iPhonea. Neko takve stvari puši, ja ne. I sve je u redu dok mi ti koji puše ne počnu soliti pamet s nebulozama. Za svaku manu oni nađu opravdanje. Kad je Android bio na micro-USB punjačima/konektorima onda su mi govorili kako je nebitan standard, da je lightning brži i simetričan (što apsolutno prihvaćam) i onda kad su Androidi prešli na USB-C koji je po svim karakteristikama bolji od lightninga, onda je odjednom problem što ne možeš naći punjač u nekom striptiz baru u Arizoni. Nedostatak brzog punjača pravdaju (pazi sad ovo!) cijenom. Kao Ajfon bi bio skuplji da se isporučuje s brzim punjačem i oni nama tako čine uslugu. Dok su bili na ekranu 3,5-4" svi su se kleli u onu floskulu kako je više od toga neupotrebljivo i onda su im svima narasli prsti i danas im je najbolji mobitel na svijetu 11 Pro Max..... pa sve do mobitela iz ove teme koji je totalno besmislen. Ti ga nisi ni pokušao pravdati s tehničke strane nego s ekonomske i to iz perspektive proizvođača a mene to kao korisnika ne zanima. Vjerujem da će Apple s ovim modelom otvoriti novo poglavlje "jednokratnih" mobitela i da će u tome biti uspješan. Dobro si napisao da je ovo model za napad na tržište rabljenih. Zašto bi netko kupio iP8 ili čak X kad za isto novca može dobiti novi uređaj?

 

Da bi ti objasnio zašto govorim ovo o navikama dat ću ti primjer iz vlastite kuće. Žena je imala sve iPhoneove ali ih je uništavala takvim tempom da je postalo stvarno besmisleno svakih par mjeseci kupovati joj novi. Doveo sam je pred gotov čin i poklonio joj Huaweija. Takvu količinu bijesa nisam nikad doživio. Svaki put kad bi ga upalila i ne bi našla ono što traži tamo gdje je uvijek bilo, bilo bi psovanja. Trebalo joj je jako dugo da se navikne no danas bi se prije ja vratio na iPhone nego ona. A u biti iskorištava 5% mogućnosti uređaja i trebalo bi joj biti svejedno. 

 

Znači to što ti govoriš o kompaniji, nekakvim odnosima, kome se tresu gaće... možda je točno ali je u kontekstu ove teme potpuno nebitno. Opet ću na Coca Colu, tvrtku koja vrhunski posluje već 130 godina. To što oni vrhunski posluju ne mijenja činjenicu da prodaju smeće.

6 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
BlueMax kaže...

Znači to što ti govoriš o kompaniji, nekakvim odnosima, kome se tresu gaće... možda je točno ali je u kontekstu ove teme potpuno nebitno. Opet ću na Coca Colu, tvrtku koja vrhunski posluje već 130 godina. To što oni vrhunski posluju ne mijenja činjenicu da prodaju smeće.

 Nitko nikoga ne tjera da kupuje i konzumira to smeće. Ja colu obožavam jer mi je dobra, ne pijem je zato što drugi piju haha.

12 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
cvaja997 kaže...
BlueMax kaže...

Znači to što ti govoriš o kompaniji, nekakvim odnosima, kome se tresu gaće... možda je točno ali je u kontekstu ove teme potpuno nebitno. Opet ću na Coca Colu, tvrtku koja vrhunski posluje već 130 godina. To što oni vrhunski posluju ne mijenja činjenicu da prodaju smeće.

 Nitko nikoga ne tjera da kupuje i konzumira to smeće. Ja colu obožavam jer mi je dobra, ne pijem je zato što drugi piju haha.

 Nije ti dobra nego ti je ukusna. Koliko ti je dobra pitaj liječnika.

6 godina
offline
Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

Nešto mi puca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
pravi_covijek kaže...

 Cisto me zanimalo 

Inace moram priznati da je baterija na S9+ jako losa nakon godinu i pol dana.

 Eto, da pokucam u bukovinu, meni se čini super i nakon (ili unatoč) silnim updateima softvera. U stanju je dan završiti na preko 60% u najčešće situacija, osim ako stvarno ne zapnem cijeli dan na njemu zbog nečeg. 
Ali recimo mali samsung gear fit2pro, sa isključenim gpsom, wifijem, neprestanim mjerenjem pulsa, minimalno osvjetljenje i gašenje kad ne gledam, crkava u jednom danu. Za njega barem nema opravdanja da je nakrcan blatwareom ili da ga davim neprestanim pikanjem ili zurenjem. NO on barem nije "luksuzan", ali jedini razlog da ga još nosim je što je ipak luksuzno koštao za to što danas za 200tinjak kuna pruža kineska ponuda fitness narukvica - kod nas je čak i zamjenski remen za ovaj glupi sat cijene kao čitavi novi fitness tracker xiaomija i ostalih.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
overhaul kaže...
pravi_covijek kaže...

 Cisto me zanimalo 

Inace moram priznati da je baterija na S9+ jako losa nakon godinu i pol dana.

 Eto, da pokucam u bukovinu, meni se čini super i nakon (ili unatoč) silnim updateima softvera. U stanju je dan završiti na preko 60% u najčešće situacija, osim ako stvarno ne zapnem cijeli dan na njemu zbog nečeg. 
Ali recimo mali samsung gear fit2pro, sa isključenim gpsom, wifijem, neprestanim mjerenjem pulsa, minimalno osvjetljenje i gašenje kad ne gledam, crkava u jednom danu. Za njega barem nema opravdanja da je nakrcan blatwareom ili da ga davim neprestanim pikanjem ili zurenjem. NO on barem nije "luksuzan", ali jedini razlog da ga još nosim je što je ipak luksuzno koštao za to što danas za 200tinjak kuna pruža kineska ponuda fitness narukvica - kod nas je čak i zamjenski remen za ovaj glupi sat cijene kao čitavi novi fitness tracker xiaomija i ostalih.

Vjerojatno zbog Amoled ekrana. Garmin nema tih problema.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 7:04 (tenac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice