Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

poruka: 98
|
čitano: 26.833
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno".
4 godine
protjeran
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

imam oboje ( ios i android ) i ne smatram ios toliko superijornijim od androida.
oba imaju mane i prednosti i mislim da pri kupnji telefona mjerilo treba biti ( sto meni zapravo treba )
neki voli personalizaciju UI-a pa ce otici na android netko pak voli zatvorenost iOS-a.
iphone tek sad ima mobitel sa dobrom baterijom ( 11 pro max ) prijasnjih god to je sve bilo sramota.
mob nije mogao durat od jutra do mraka.

kazem svaki ima svoje mane i prednosti, iphone je dobar ali ne toliko dobar koliko
ga apple naplacuje u odnosu na konkurenciju koja doduse danas i nije daleko po pitanju
cijene, ali prijasnjih god kao i recimo HTC-ovi modeli tako su za mene i apple-ovi neopravdano
bili znatno skuplji ( preskupi od konkurencije )

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Uspoređujete  SD730 i A13 kao koji je bolji/brži a govorimo o mid range mobitelu na kojem će ljudi pokretati insta/wapp/viber/yt/fb i pozive.

 

Pa V6 motor je isto bolji od 3 cilindra redna, pa neću kupovat bjesni v6 ako ću auto koristit samo u gradu i nikad voziti brže od 100. (govorimo o ogromnoj vecini naravno).

 

A i eto ima par kolega koje su pametno napisali da bi taj procesor pojeo tu malu bateriju ionako odmah, koja je poanta? I ako je ovo istina da su ga još morali usporiti, nemam komentara.

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Hm.... ovo je najneobičnija "recenzija" koje se mogu sjetiti. Ovo što stoji u "recenziji" mogao je gospodin Petric napisati već i prvog dana nakon što se telefon pojavio na tržištu nije morao čekati niti trena. Želim reći da se sve navedeno može napisati čak i osoba koja iPhone SE 2020 nikada nije niti vidjela čak niti na fotografiji.

Od ovoga teksta će koristi imati samo (i to pod znakom pitanja) osobe koje ne znaju niti jedan drugi jezik osim hrvatskog. Efekat praznine dolazi još više do izražaja kako je telefon već "neko vrijeme" na tržištu tj. već dvije nedjelje.

A sada iskreno da li ima netko da je našao bilo što novo ili korisno u ovoj "recenziji"?

0 DA
33 NE
 
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
BlueMax kaže...
alien kaže...

Za manje novaca kupiš xiaomi note 10 pro koji je bolji u svakom pogledu.

 Pa i nije baš u svakom pogledu. Novi iPhone SE ima A13 procesor koji je puno jači od Snapdragona 730 koji čak nije ni najviša klasa Andrid ARM CPU-a.

Istina da će iPhone, ako pokreneš neku radnju kod koje će A13 doći do izražaja, bateriju pocuclati za sat vremana no bolji je i ugašeni iPhone od bilo kojeg Androida.

Ili nije? Ne znam više..

 koliko brže će ti se otvorit preglednik na A13 vs sd730? 

6 godina
protjeran
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
1student kaže...

Hm.... ovo je najneobičnija "recenzija" koje se mogu sjetiti. Ovo što stoji u "recenziji" mogao je gospodin Petric napisati već i prvog dana nakon što se telefon pojavio na tržištu nije morao čekati niti trena. Želim reći da se sve navedeno može napisati čak i osoba koja iPhone SE 2020 nikada nije niti vidjela čak niti na fotografiji.

Od ovoga teksta će koristi imati samo (i to pod znakom pitanja) osobe koje ne znaju niti jedan drugi jezik osim hrvatskog. Efekat praznine dolazi još više do izražaja kako je telefon već "neko vrijeme" na tržištu tj. već dvije nedjelje.

A sada iskreno da li ima netko da je našao bilo što novo ili korisno u ovoj "recenziji"?

recenziju je napisao na fejsu 9.5, možda je čekao da vidi reakcije tamo, pa kako nije bilo negativnih komentara samo prekopirao ovdje, koja je poanta toga treba pitat gospodina 

12 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
neampojma kaže...

 koliko brže će ti se otvorit preglednik na A13 vs sd730? 

 Ovisi jel na A13 imam baterije.

6 godina
protjeran
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
BlueMax kaže...
neampojma kaže...

 koliko brže će ti se otvorit preglednik na A13 vs sd730? 

 Ovisi jel na A13 imam baterije.

 a sd730 radi na sunce?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
"Najveći plus ovog mobitela jest to što će vam on trajati vrlo dugo – najmanje tri godine bit će jednako brz kao i prvi dan, a ne da na pola tog perioda počne “trokirati” kao većina Androida koji koštaju isto." ZAISTA NIJE FER OVO NAPISATI, JER JE JABUKA POZNATA PO SOFTVERSKOM USPORAVANJU MOBITELA. Osim toga dizajn zaslužuje 3/10, a kemere 4/10. Desetka jedino za performanse!
 
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
ovo pišem sa S7edge kupljen priko njuške za 3150kn u ožujku 2018 s garancijom od 22 mjeseca...sve radi kao i prvog dana...jedino mi smeta edge ekran a to je već subjektivno...da sam znao uzeo bi S7.Mislim ga koristiti još minimalno do kraja 2022

Prije njega imao S5 koji je sad kod brata...i on ga koristi bez ikakvih smetnji a njemu će u srpnju biti 4 godine od kupnje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
Kod mene P20P radi dvije godine, a brzina i baterija kao prvog dana. Nemam instaliran FB massanger i slične gluposti. Imam osjećaj da će mob raditi zauvijek. Velika je šteta što P40P nema Google servise ali kvalitete i jeste tome razlog.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Netko uzima androide netko Apple! Ja ne bih android više ni da je besplatan koristio! Uređaji su  ali software je užasan !! UŽASAAANNN. 

Android sucks ! Samo Iphone

be Cool
Moj PC  
1 13 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
Horned Reaer kaže...

Netko uzima androide netko Apple! Ja ne bih android više ni da je besplatan koristio! Uređaji su  ali software je užasan !! UŽASAAANNN. 

Android sucks ! Samo Iphone

 možeš biti desna ruka Petricu  

16 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
BlueMax kaže... 

Također imam S8 (meni je staklo puklo samo malo u kutu, ne primijeti se dok baš ne tražiš pukotinu) i ne pada mi na pamet uzimati drugi mobitel. Istekli su mi i poslovni i privatni ugovori i mogao bi uzeti što hoću ali nije vrijedno utrošenog vremena za postavljanje novog uređaja.

 

 E baš to. Postavljanje i prebacivanje je i mani prevelika tlaka da bih se bavio s time da jednu crnu pločicu zamijenim drugom, jer osim ovih kamera otraga, ja više qrcu nevidim razloga mijenjati. Stoji u ladici nonstop (iz profesionalnih razloga) neka runda najnovijih primjeraka, ali eto, isprobao sam znatiželje radi, samo huawei smartwatch pa se vratio na stari samsung gearfit2. U životu nisam više potvrda, prijava dokazivanja da nisam robot, američki špijun i hacker ispunio prilikom prijavljivanja na sadašnji huawei račun. Mislim da sam barem 5 lozinki ispunjavao koje su mi poslali. Naravno nakon toga, sat i dalje nije radio jer playstore tržnica više nema najnoviji softver bez kojeg ovaj neće radit... Tak da, mogu oni imat jači i bolji smarphone, Samsung s9+ mi radi kao prvog dana, unatoč Petrićevim tvrdnjama. Brzina na antutu mi je ono, bitna kao rezultat nogometne utakmice za opstanak regionalne lige istok. I da, slažem se, na samsungu je samo dizajnerski gimmick zakrivljenih rubova koji se redovito neželjeno aktivira dlanom, ali barem je i taj stari model sa iskoristivošću površine ekranom edaleko veći od ovog iphoneta.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 18:13 (overhaul).
6 godina
protjeran
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
overhaul kaže...
BlueMax kaže... 

Također imam S8 (meni je staklo puklo samo malo u kutu, ne primijeti se dok baš ne tražiš pukotinu) i ne pada mi na pamet uzimati drugi mobitel. Istekli su mi i poslovni i privatni ugovori i mogao bi uzeti što hoću ali nije vrijedno utrošenog vremena za postavljanje novog uređaja.

 

 E baš to. Postavljanje i prebacivanje je i mani prevelika tlaka da bih se bavio s time da jednu crnu pločicu zamijenim drugom. Stoji u ladici nonstop (iz profesionalnih razloga) neka runda najnovijih primjeraka, ali eto, isprobao sam znatiželje radi, samo huawei smartwatch pa se vratio na stari samsung gearfit2. U životu nisam više potvrda, prijava dokazivanja da nisam robot, američki špijun i hacker ispunio prilikom prijavljivanja na sadašnji huawei račun. Mislim da sam barem 5 lozinki ispunjavao koje su mi poslali. Naravno nakon toga, sat i dalje nije radio jer playstore tržnica više nema najnoviji softver bez kojeg ovaj neće radit... Tak da, mogu oni imat jači i bolji smarphone, Samsung s9+ mi radi kao prvog dana, unatoč Petrićevim tvrdnjama. Brzina na antutu mi je ono, bitna kao rezultat nogometne utakmice za opstanak regionalne lige istok.

 pogle usporedni test iphone 8 i SE 2020, SE ima duplo više bodova u antutu 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
BlueMax kaže...
alien kaže...

Za manje novaca kupiš xiaomi note 10 pro koji je bolji u svakom pogledu.

 Pa i nije baš u svakom pogledu. Novi iPhone SE ima A13 procesor koji je puno jači od Snapdragona 730 koji čak nije ni najviša klasa Andrid ARM CPU-a.

Istina da će iPhone, ako pokreneš neku radnju kod koje će A13 doći do izražaja, bateriju pocuclati za sat vremana no bolji je i ugašeni iPhone od bilo kojeg Androida.

Ili nije? Ne znam više..

 Ok, procesor je nešto jači, ali koliko je to uopče bitno prosječnom korisniku i koliko to uopče dolazi do izražaja?

 

Imam tri godine star Xiaomi mi mix 2 i nikad nisam osjetio da mi je igdje zaštekao.

 

To s procesorima je postalo kao i s megapixelima na kamerama...

scientia est potentia
5 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
alien kaže...
BlueMax kaže...
alien kaže...

Za manje novaca kupiš xiaomi note 10 pro koji je bolji u svakom pogledu.

 Pa i nije baš u svakom pogledu. Novi iPhone SE ima A13 procesor koji je puno jači od Snapdragona 730 koji čak nije ni najviša klasa Andrid ARM CPU-a.

Istina da će iPhone, ako pokreneš neku radnju kod koje će A13 doći do izražaja, bateriju pocuclati za sat vremana no bolji je i ugašeni iPhone od bilo kojeg Androida.

Ili nije? Ne znam više..

 Ok, procesor je nešto jači, ali koliko je to uopče bitno prosječnom korisniku i koliko to uopče dolazi do izražaja?

 

Imam tri godine star Xiaomi mi mix 2 i nikad nisam osjetio da mi je igdje zaštekao.

 

To s procesorima je postalo kao i s megapixelima na kamerama...

 Prije par godina je bilo iphone daje korisnicko iskustvo a android pumpa specke a pazi sad ;) Iphone pumpa specke a andorid daje velike baterije High refresh rate screen, brzo punjenje, bezicno punjenje, kamere svih mogucih kombinacija itd itd itd..... 

Staviti na trziste ovako jadan ekran i bateriju iz 2013 godine je ljuska u lice korisnicima.....

12 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Slažem se da je svakako presedan pročitati danas u Hr da je 4000+ kn smartphone midrange. Meni je prvome drago da konačno blagajnice u konzumu i mcdonaldsu imaju plaću od 10+ tisuća kuna i da se i mi možemo pohvaliti da nam je 4 kile, ono, midrange, solidnjak, tamanka. 

 

U Apple svijetu je ovo apsolutno nastavak ''filozofije'', a ne presedan. U stvari, stvarno je teško komentirati ovakvu recenziju, a da ne zvuči kao da se ide ''with extreme prejudice'' :D

 

Cijena preko 4000kn za 128GB model (4000 je za 64), isporučuje se sa punjačem kojemu treba dva i pol sata da napuni 1800mah (jer 4000kn nije dovoljno da dobiješ barem 18W).

Ima ekran koji je, u stvari, frizirani ekran još od Iphone6 (2014), ima kameru od iphone8(2017), ima zakon čip (ali koga briga).

To da će trajati 3 godine svakako stoji, trajat će mnogima i više od 3g, jedino je pitanje koliko će vremena od te 3+ godine provesti na punjaču :P.

 

 

A i to da su te tri godine nešto što treba posebno cijeniti je, meni barem, totalno smiješno. Stvarno nije za usporedbu, al moram malo: moj redmi 4x sad nekad puni 3 godine, totalni low budget android phone koji još uvijek radi najnormalnije (šaljem i primam na dnevnoj bazi neke mailove razne, gifove, govnaste smajliće i loše viceve, čitam bug članke o presedanima, slušam deezer, itd.), ima 4100mah bateriju u form factoru iphone-a SE (!!), ima puno lošiju kameru, solidan ekran, 32 GB (i karticu od 64), koštao je 1300kn novi prije 3 godine. Da, ok, kod iphone-a plaćaš ''ekosustav'' i štjaznam, ali ponovit ću - 1300kn, prije tri godine, još uvijek normalno radi i (pazi sad) prima apdejte MIUI-a (ok, vjerojatno više neće ubrzo). Razmišljam da svog matorog Redmija preimenujem pa da svaki put kad se spaja na bluetooth piše: PRESEDAN.

 

 

p.s. I da, Grunf stvarno ima opaku konkurenciju: 

Računajte na to da u mali mobitel stane mala baterija, a u veliki velika (D.P. 2020.)

 

 

 

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 20:23 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
21 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
Nije pljuska u lice ako imas izbor. Hoces jeftin iphone kupis taj za $399/4000kn. Ako hoces bolji iPhone uzmes 11, jos bolji onda imas 11 Pro.

Apple ima dugorocne planove - zele core business prebaciti sa iPhonea na svoje usluge. Zato sa kupnjom novog uredjaja daju besplatno 12 mjeseci TV+. Jednom dok se korisnici zakace za to dosta ce ih nastaviti placati takve pretplate.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
AA-d00d kaže...
Nije pljuska u lice ako imas izbor. Hoces jeftin iphone kupis taj za $399/4000kn. Ako hoces bolji iPhone uzmes 11, jos bolji onda imas 11 Pro.

Apple ima dugorocne planove - zele core business prebaciti sa iPhonea na svoje usluge. Zato sa kupnjom novog uredjaja daju besplatno 12 mjeseci TV+. Jednom dok se korisnici zakace za to dosta ce ih nastaviti placati takve pretplate.

jesi siguran za TV? Petric je već 2 teksta napisao i nigdje to ne spominje 

15 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
ElektričnaOvca kaže...

Slažem se da je svakako presedan pročitati danas u Hr da je 4000+ kn smartphone midrange.

 Kad sam napisao da je ovo totalno americka recenzija totalno sam htio napisati ovo sto si ti napisao. Bas totalno :D

 

(Americka jer je tamo pola kineza koje spominjemo zabranjeno, a pola se ni ne uvozi, dok je jedna Nokia popracena pitanjem "Nije li ovo propalo". Bio sam prije par mjeseci u Silicijskoj dolini, pa su se svi cudili mojoj Nokiji 7 Plus, i to dok smo doslovno bili ispred sjedista Nokije u Sunnyvaleu - spavali smo u Hiltonu koji je 800m niz ulicu od Nokijine zgrade :D)

 

ElektričnaOvca kaže...

Računajte na to da u mali mobitel stane mala baterija, a u veliki velika (D.P. 2020.)

Iako :D...

iPhone 11 pro i Samsung S20 Ultra se razlikuju u 0.8mm visine - pa S20 Ultra ima 1000mAh vecu bateriju, a i S20+ ima 500mAh vecu bateriju iako su identicne velicine.

 

 

AA-d00d kaže...
Nije pljuska u lice ako imas izbor. Hoces jeftin iphone kupis taj za $399/4000kn. Ako hoces bolji iPhone uzmes 11, jos bolji onda imas 11 Pro.

 Pa da.

 

Ako zelis MacOS Macbook Pro je najbolji izbor, a ako ti je 11 Pro Max preskup od svega ponudjenog najbolji i najjeftiniji izbor izmedju svega ponudjenog na iOS platformi je iPhone SE.

Ja bih javio Petricu jer to nije napisao u recenziji!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Ovo je odličan potez Applea i SE će se sigurno dobro prodavati. Apple ima rel. malu, ali nevjerojatno vjernu "armijicu" kupaca.
U kriznim vremenima, krizna cijena = pun pogodak.
Ono što će im vjerojatno proći lišo jest - nevjerojatna činjenica da su upravo napravili budaletine od većine ajfonaša, koji su donedavno plaćali 4-5 veće iznose za ajfon! 

Naravno da će zumbuli sad pričat da se to bilo isplatilo, "zbog premium iskustva" (jer... sve sami milijuneri).
Drugim riječima, riječ je o svojevrsnom autokanibalizmu: nakon ovog modela, malo će ih ponovno pristati na dvaput, kamo li četiri puta veće cijene (...osim ako opet sa "nadogradnjom" umjetno ne unište performanse SE).

S druge strane, uređaj niti je jeftin, niti će taj Bionic A13 IKAD raditi kao na iPhone 11, a gotovo je sramotno danas imati toliko lošu bateriju na mini-ekranu (4,7"), čak i uz downclock procesora. Trebali bi kupovati baterije od npr Xiaomija ili nešto revolucionarno ovdje napraviti, ali im je ostalo na lageru repro-materijala pa su to iskoristili.
Opet, pozdravljam potez, vraća ajfon u kategoriju alata a ne amajlija, a Apple je kupio dragocijeno vrijeme.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan pozorno

Pustite te priče s malim mobitelom = mala baterija. Imam XZ1 Compact (Snapdragon 835, 4GB RAM) s 2700 mAh baterijom. Prema GSM areni ima endurance rating 108h što je u rangu današnjih mobitela sa 4000 mAh. Traje mi bez problema 2 dana. Evo sad je na 70% a imam 2.5h SOT-a.

 

Čisto za usporedbu, ovaj iPhone SE ima endurance rating 59h, znači skoro duplo manje! XZ1 Compact je također manji i lakši mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 21:02 (It'sMe932).
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
Tu "akciju" su ponudili na predstavljanju iphone 11 linije. Iskreno nisam pogledao dal i HR trziste tu spada ali za ova veca sigurno vrijedi.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
neampojma kaže...
BlueMax kaže...
neampojma kaže...

 koliko brže će ti se otvorit preglednik na A13 vs sd730? 

 Ovisi jel na A13 imam baterije.

 a sd730 radi na sunce?

 Ne, radi i kad zađe sunce za razliku od iPhoneaSE.

8 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
ElektričnaOvca kaže...

moj redmi 4x (...)

 

Potpisujem, ista stvar, sve gotovo isto, moj je Xiaomi Mi A2 Lite odn. Redmi 6 Pro. "Samo" 2 godine, super radi, isto bio tek malo više od 1000kn.

Neka razlika: imam Android One ("stock"), konstantni update, apgrejdao se bio na Android 9 (originalno Android 8.1), upravo stiže i Android 10, zadnji sys update 1.3.2020.

 

PAZI SAD:
Evo dole usporedba A2 i SE; da ne znaš koji je ajfon i da ne znaš da je taj ajfon bar 2,5x skuplji (a kao jeftin), čak i da zanemariš da SE nema radio, infrared, 3,5 audio jack, micro sd slot; (btw: ovdje nije spomenuto da je firmverski downclockan proc na SE!)
... za koji bi se uređaj odlučio i zašto baš Xiaomi?  (hint: SE - manji ekran, bitno manja baterija, a teži)

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9247&idPhone2=10170

12 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
alien kaže...
BlueMax kaže...
alien kaže...

Za manje novaca kupiš xiaomi note 10 pro koji je bolji u svakom pogledu.

 Pa i nije baš u svakom pogledu. Novi iPhone SE ima A13 procesor koji je puno jači od Snapdragona 730 koji čak nije ni najviša klasa Andrid ARM CPU-a.

Istina da će iPhone, ako pokreneš neku radnju kod koje će A13 doći do izražaja, bateriju pocuclati za sat vremana no bolji je i ugašeni iPhone od bilo kojeg Androida.

Ili nije? Ne znam više..

 Ok, procesor je nešto jači, ali koliko je to uopče bitno prosječnom korisniku i koliko to uopče dolazi do izražaja?

 

Imam tri godine star Xiaomi mi mix 2 i nikad nisam osjetio da mi je igdje zaštekao.

 

To s procesorima je postalo kao i s megapixelima na kamerama...

 Pa vidiš da se zajebajem. Dobro je netko napisao, ovo je ko da staviš Ferrarijev motor u Fiata Punta samo bi ja dodao -  i ostaviš Puntov rezervoar.

Valjda 0,1% korisnika stvarno treba razliku u snazi između SD 730, SD 865 ili A13. Taj sigurno neće kupiti mob s 1860mAh baterijom.

12 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
It'sMe932 kaže...

Pustite te priče s malim mobitelom = mala baterija. Imam XZ1 Compact (Snapdragon 835, 4GB RAM) s 2700 mAh baterijom. Prema GSM areni ima endurance rating 108h što je u rangu današnjih mobitela sa 4000 mAh. Traje mi bez problema 2 dana. Evo sad je na 70% a imam 2.5h SOT-a.

 

Čisto za usporedbu, ovaj iPhone SE ima endurance rating 59h, znači skoro duplo manje! XZ1 Compact je također manji i lakši mobitel.

 2700mAh i 1860mAh je ogromna razlika. Imao sam i ja XZ1C i uz malo žešću upotrebu (koji clip, pokoja igrica, fotka, video, net...) izdržao bi dan. Naveće bi se taman upalio battery save. Ovaj iPhone također ima dovoljnu bateriju za izdržati dan, ako ga ne koristiš.

6 godina
protjeran
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
BlueMax kaže...
It'sMe932 kaže...

Pustite te priče s malim mobitelom = mala baterija. Imam XZ1 Compact (Snapdragon 835, 4GB RAM) s 2700 mAh baterijom. Prema GSM areni ima endurance rating 108h što je u rangu današnjih mobitela sa 4000 mAh. Traje mi bez problema 2 dana. Evo sad je na 70% a imam 2.5h SOT-a.

 

Čisto za usporedbu, ovaj iPhone SE ima endurance rating 59h, znači skoro duplo manje! XZ1 Compact je također manji i lakši mobitel.

 2700mAh i 1860mAh je ogromna razlika. Imao sam i ja XZ1C i uz malo žešću upotrebu (koji clip, pokoja igrica, fotka, video, net...) izdržao bi dan. Naveće bi se taman upalio battery save. Ovaj iPhone također ima dovoljnu bateriju za izdržati dan, ako ga ne koristiš.

 gle doktora, čudi se što baterija u SE 2020 traje duže od iphone 8 

15 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
BlueMax kaže...

 Ovaj iPhone također ima dovoljnu bateriju za izdržati dan, ako ga ne koristiš.

 Valjalo bi u recenzijama podjeliti savjet da se odmah ugasi "double tap to turn on screen" da se ekran ne bi slucajno palio.

 

Mozda bolje i kihat u drugom smjeru. Mislim, svakako ne kihati u mobitel, jer odvratno, ali sad duplo ne kihati jer odvratno + da ne cucla bateriju!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Apple iPhone SE (2020) - presedan vrijedan poz
Posmatrač kaže...
Zechina kaže...
ElektričnaOvca kaže...

moj redmi 4x (...)

 

Potpisujem, ista stvar, sve gotovo isto, moj je Xiaomi Mi A2 Lite odn. Redmi 6 Pro. "Samo" 2 godine, super radi, isto bio tek malo više od 1000kn.

Neka razlika: imam Android One ("stock"), konstantni update, apgrejdao se bio na Android 9 (originalno Android 8.1), upravo stiže i Android 10, zadnji sys update 1.3.2020.

 

PAZI SAD:
Evo dole usporedba A2 i SE; da ne znaš koji je ajfon i da ne znaš da je taj ajfon bar 2,5x skuplji (a kao jeftin), čak i da zanemariš da SE nema radio, infrared, 3,5 audio jack, micro sd slot; (btw: ovdje nije spomenuto da je firmverski downclockan proc na SE!)
... za koji bi se uređaj odlučio i zašto baš Xiaomi?  (hint: SE - manji ekran, bitno manja baterija, a teži)

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9247&idPhone2=10170

 Zaboravio si najvazniju stvar za dizajenrski osvijestene Appleovce a to je da ovaj tvoj izgleda kao je iz 2020 ili barem 2019 a iphone iz 2016 godine.....

 

A dio gdje se poredi display je tragikomican ;)

 A nemoj tako! Ovaj Desni je Retina a ovaj livi nije! Retina rules!

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice