AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za igr

poruka: 10
|
čitano: 12.392
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za igr".
2 godine
neaktivan
offline
AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za igr

Pod minus bi trebala ići i svjetina od 250 cd/m2. Ne treba svo vrijeme za računalom provoditi u mračnoj špilji, vani je lijepo, valja podići rolete ponekad. A efektivni kontrast ovoga bi pao opako u normalnoj dnevno osvjetljenoj sobi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za
Složio bi se s Davorom da je OSD frustracija sama za sebe al, što se tiće G-Menua tu bi još nadodao jedan minus (po meni).
Da bi ga uopće mogao koristiti moraš prvo pokrenuti G-Menu, ugasiti monitor,ponovno ga upaliti kako bi sami software registrao monitor i dozvolio njegovo korištenje (i tako svaki puta).
Gledo sam dosta recenzija po netu i većina ljudi se žalilo na taj problem.
Sam software dozvoljava neke od "osnovnih" funkcija OSDa ali, ne sve.

Ovo trabunjam sam zato što sam prije mj. dana ubo AOC C24G2U monitor.
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za igr

Zašto sad svi ekrani moraju biti zakrivljeni? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za
pqweasdyxc kaže...

Zašto sad svi ekrani moraju biti zakrivljeni? 

ne moraju, ali je pozeljno da na vecim panelima budu "curved"

 

za 32" i navise curved je bolja opcija zbog puno manjeg "eye strain" i boljeg "field of view" u odnosu na flat

7 godina
offline
AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za igr

AOC CQ32G1 koji imam je identičan u gotovo svakom pogledu kao i ovaj monitor i više sam nego zadovoljan.

 

Jedina mana mi je taj OSD što su tu forumaši već naveli i nedostatak HDR-a, ali isti je ionako u skupljim panelima.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za
Ribnjak2048 kaže...

Pod minus bi trebala ići i svjetina od 250 cd/m2. Ne treba svo vrijeme za računalom provoditi u mračnoj špilji, vani je lijepo, valja podići rolete ponekad. A efektivni kontrast ovoga bi pao opako u normalnoj dnevno osvjetljenoj sobi.

Upravo radim na AOC Q3279WG5B, ako se ne varam isto ima 250 cd/m2, rolete dignute, prozor je ogroman tako da je osvjetljenje maksimalno u prostoriji i najnormalnije radim na monitoru. Ok ovaj ima IPS matricu, ali ne vidim da se i na ovom iz recenzije ne bi moglo normalno raditi.

Imam pored sebe i kalibrator, ali sam lijen pogledati trenutno osvjetljenje u prostoriji. 

U svakom slučaju toliko je svjetlo da kad bi bilo još svjetlije morao bi staviti sunčane naočale.

 

Frk kaže...
Složio bi se s Davorom da je OSD frustracija sama za sebe al, što se tiće G-Menua tu bi još nadodao jedan minus (po meni).

Je malo zbrčkan, ali nije to sad toliki problem, pa to jednom poštelaš i ne diraš više mjesecima, tako da nije to toliki problem.

 

Realno s obzirom na cijenu dobije se dobar monitor.

Mene je iznenadio ovaj u koji sad gledam, 32" za oko 1000 i par stotina kuna dobije se super monitor.

16 godina
moderator
offline
Re: AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za
Frk kaže...
Složio bi se s Davorom da je OSD frustracija sama za sebe al, što se tiće G-Menua tu bi još nadodao jedan minus (po meni).
Da bi ga uopće mogao koristiti moraš prvo pokrenuti G-Menu, ugasiti monitor,ponovno ga upaliti kako bi sami software registrao monitor i dozvolio njegovo korištenje (i tako svaki puta).
Gledo sam dosta recenzija po netu i većina ljudi se žalilo na taj problem.
Sam software dozvoljava neke od "osnovnih" funkcija OSDa ali, ne sve.

Ovo trabunjam sam zato što sam prije mj. dana ubo AOC C24G2U monitor.

 

Vrlo čudno, nisam imao takvih problema s CQ32G2SE. G-Menu je radio bez paljenja/gašenja monitora, doslovce je samo trebalo pokrenuti app i to je bilo to.

 

Upravo imam na stolu još dva AOC-ova monitora (Q27G2U i C27G2ZU) pa ću provjeriti kako se oni ponašaju s G-Menuom.

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
moderator
offline
Re: AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za
Frk kaže...
Složio bi se s Davorom da je OSD frustracija sama za sebe al, što se tiće G-Menua tu bi još nadodao jedan minus (po meni).
Da bi ga uopće mogao koristiti moraš prvo pokrenuti G-Menu, ugasiti monitor,ponovno ga upaliti kako bi sami software registrao monitor i dozvolio njegovo korištenje (i tako svaki puta).
Gledo sam dosta recenzija po netu i većina ljudi se žalilo na taj problem.
Sam software dozvoljava neke od "osnovnih" funkcija OSDa ali, ne sve.

Ovo trabunjam sam zato što sam prije mj. dana ubo AOC C24G2U monitor.

 

Isprobao sam G-Menu na AOC-ovom monitoru Q27G2U, kojeg upravo testiram. Snimio sam quick & dirty video s mobitelom, u kojem se vidi se da G-Menu radi bez uključivanja i isključivanja monitora te da sadrži sve funkcije monitora, a ne samo neki manji njihov broj. Isto mi se tako ponašao na CQ32G2SE. Nažalost C24G2U nemam pri ruci pa ne mogu probati na njemu. Možda da probaš s drugim USB upstream kabelom?

 

Video: 

Never put Dolby on snake detectors.
13 godina
offline
Re: AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za
pqweasdyxc kaže...

Zašto sad svi ekrani moraju biti zakrivljeni? 

 Nisu svi, prije nekih 2 mjeseca sam kupio Acer Nitro XV340CKP 34'' Ultrawide, znači još i veći od tog AOC-a i nije zakrivljen i ne vidim uopće nikakav nedostatak u vezi toga a isprobao sam i zakrivljene.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
12 godina
offline
Re: AOC CQ32G2SE - Povoljan, prostran i nadaren za
mzopg kaže...
Ribnjak2048 kaže...

Pod minus bi trebala ići i svjetina od 250 cd/m2. Ne treba svo vrijeme za računalom provoditi u mračnoj špilji, vani je lijepo, valja podići rolete ponekad. A efektivni kontrast ovoga bi pao opako u normalnoj dnevno osvjetljenoj sobi.

Upravo radim na AOC Q3279WG5B, ako se ne varam isto ima 250 cd/m2, rolete dignute, prozor je ogroman tako da je osvjetljenje maksimalno u prostoriji i najnormalnije radim na monitoru. Ok ovaj ima IPS matricu, ali ne vidim da se i na ovom iz recenzije ne bi moglo normalno raditi.

Imam pored sebe i kalibrator, ali sam lijen pogledati trenutno osvjetljenje u prostoriji. 

U svakom slučaju toliko je svjetlo da kad bi bilo još svjetlije morao bi staviti sunčane naočale.

 

Frk kaže...
Složio bi se s Davorom da je OSD frustracija sama za sebe al, što se tiće G-Menua tu bi još nadodao jedan minus (po meni).

Je malo zbrčkan, ali nije to sad toliki problem, pa to jednom poštelaš i ne diraš više mjesecima, tako da nije to toliki problem.

 

Realno s obzirom na cijenu dobije se dobar monitor.

Mene je iznenadio ovaj u koji sad gledam, 32" za oko 1000 i par stotina kuna dobije se super monitor.

Jp,slažem se.

Za taj novac dobiješ pristojan monitor.

 

 

Davor kaže...
Frk kaže...
Složio bi se s Davorom da je OSD frustracija sama za sebe al, što se tiće G-Menua tu bi još nadodao jedan minus (po meni).
Da bi ga uopće mogao koristiti moraš prvo pokrenuti G-Menu, ugasiti monitor,ponovno ga upaliti kako bi sami software registrao monitor i dozvolio njegovo korištenje (i tako svaki puta).
Gledo sam dosta recenzija po netu i većina ljudi se žalilo na taj problem.
Sam software dozvoljava neke od "osnovnih" funkcija OSDa ali, ne sve.

Ovo trabunjam sam zato što sam prije mj. dana ubo AOC C24G2U monitor.

 

Isprobao sam G-Menu na AOC-ovom monitoru Q27G2U, kojeg upravo testiram. Snimio sam quick & dirty video s mobitelom, u kojem se vidi se da G-Menu radi bez uključivanja i isključivanja monitora te da sadrži sve funkcije monitora, a ne samo neki manji njihov broj. Isto mi se tako ponašao na CQ32G2SE. Nažalost C24G2U nemam pri ruci pa ne mogu probati na njemu. Možda da probaš s drugim USB upstream kabelom?

 

Video: 

 jbga, trenutno nisam doma do sljedećeg tjedna (namačem onu mušku stvar u slanoj vodi 😂🏊).
Ako se ne varam spojio sam monitor preko display porta (koji sam dobio uz njega).Sd, jedino ako nije možda stvarno do kabla (probat ću ga prebaciti na HDMI).Pa kada se vratim s morena poslat ću ti video u pp il' cu ga tu priljepit da vidiš točno što se meni dešava.

*# @Frk #*/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice