Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

poruka: 127
|
čitano: 30.945
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra".
15 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bmg kaže...

Izgledam mlađe nego mnogi 10 godina mlađi od mene. Meni dosta, iako mi to nije primaran cilj.

 

 

 imam 58 ali znam da bi mi dali najmanje doživotno, kad me ugledaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
ivoleko kaže...
Zechina kaže...

...

danas se u pravilu vrši dopuna prehrani sa D12, ne zbog prevencije rahitisa već iz nužnosti.

...

 Vitamin D12 ne postoji...

 

Je, valjda - lapsus.

7 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bmg kaže...

koja gomila budalaština u studiji, a i očito nepoznavanje teme od autora.

 

O kojim vitaminima se radi? Jel su to bila smeća od vitamina kao šumeći? Jel to bila, po običaju kod tih studija, idiotska dnevna preporučena doza RDA koja nema nikakvog utjecaja?

Mogao bi ovako do sutra, ali s obzirom da se tim temama bavim preko 15 godina mogu reći da je ova naručena studija puna gluposti.

 

Tu se moglo raditi o ljudima, koji jedu smeće i koji su danas u većini, i nikakvi vitamini im neće pomoći. Zato i varijacije od 30-ak % za neke stvari. Da bi dobili dovoljno vitamina D morate biti preko 30-ak minuta u kupaćima na suncu. Dakle s majicom i hlačama neće vam koža to sve uspjeti apsorbirati. To je ok za Dalmatince od 6-9mj., a šta poslije?

Zašto postoji smiješni RDA ako ne djeluju? Zemlja danas nije kao prije puna mikroorganizama i minerala koji bi nam zadovoljili naše potrebe već je tretirana s 3 minerala NPK i zatrovana raznim pesticidima koji su ubili mikroorganizme koji su prerađivali mnoge korisne stvari.

 

Zemlja je loša, a s time i naša hrana. Loša prehrana kao današnja industrijski procesuirana hrana sadrži jako malo vitamina.

Uzimam mega doze vitamina jer su doktori bili preglupi da mi kažu da ne treba jesti industrijski procesuiranu hranu, npr. sve od brašna i šećera i da se treba zdravo hraniti.

Znači osnova svega su povrće, meso i voće + vitamini i minerali. Ako jedete bilo šta drugo radite krivo. Nakon 25 godina beskorisnih doktora sam promjenio prehranu i više nemam ni zdravstveno jer znam da su prevaranti.

Bez vitamina se ne bih izliječio od 20-ak bolesti i simptoma koje doktori nisu 25 godina znali riješiti. Morao sam se prestati trovati s lošom hranom.

Ako ste ikad vidjeli glumce/mankekenke koji s 50-60 godina izgledaju kao da imaju 30 sada znate zašto. Oni se zdravo hrane i svi su na mega vitaminima/mineralima.

 

Uzimanje samo magnezija ili samo vitamina D je glupost, naše stanice trebaju preko 60-ak različitih vitamina/minerala i ako ih nemate, jednog dana će doći na naplatu.

Jeftina pišalina, daleko skuplje i gluplje je umrijeti kao mnogi mladi sportaši ili stariji ljudi zbog 70-ak kn mjesečno. Koliko budala samo potroši više na svoj auto mjesečno, a zanemari vlastito tijelo?

 Koje vitamine uzimas zelim i ja da izgledam kao holivudski glumac.

11 godina
neaktivan
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Ja imam ulcerozni kolitis i b kompleks je prepisan pod must uz uzimanje imurana i salofalka...  Sto pak stvara ogroman apetit i uz b komples uvjek imam osjecaj gladi... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
O_O_O kaže...

 Koje vitamine uzimas zelim i ja da izgledam kao holivudski glumac.

 

Sve kojih se dočepam. A, B, C, D, E, K i preko 20-ak minerala. U iscrpljenoj zemlji stavljaju ionako samo NPK minerale, a još kad te proizvode siromašne zemlje industrijski prerade nemaš skoro ništa u hrani.

 

A opet možda ti je draže davati 16.5% mjesečno na prevarantsko zdravstveno? Oni što nemaju pojma plaćaju godinšnje 2 mjesečne plaće(16.5% doprinosa *12mj) za zdravstvo da ih truje neevolucijskim kemikalijama.

I usput vjeruju ovakvim i sličnim fake news člancima. DocB može prodavati maglu onima koji se ne razumiju, ali kad se netko time bavi 15 godina više nego on onda to ne prolazi.

 

Meni je draže ne plaćati prevarantima i potrošiti jednu mjesečnu plaću u 12-13 godina na vitamine i  minerale. Jeftinije je bar 24x, zdravije i učinkovitije. Nikad nisam bio boljeg zdravlja.

7 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bmg kaže...
O_O_O kaže...

 Koje vitamine uzimas zelim i ja da izgledam kao holivudski glumac.

 

Sve kojih se dočepam. A, B, C, D, E, K i preko 20-ak minerala. U iscrpljenoj zemlji stavljaju ionako samo NPK minerale, a još kad te proizvode siromašne zemlje industrijski prerade nemaš skoro ništa u hrani.

 

A opet možda ti je draže davati 16.5% mjesečno na prevarantsko zdravstveno? Oni što nemaju pojma plaćaju godinšnje 2 mjesečne plaće(16.5% doprinosa *12mj) za zdravstvo da ih truje neevolucijskim kemikalijama.

I usput vjeruju ovakvim i sličnim fake news člancima. DocB može prodavati maglu onima koji se ne razumiju, ali kad se netko time bavi 15 godina više nego on onda to ne prolazi.

 

Meni je draže ne plaćati prevarantima i potrošiti jednu mjesečnu plaću u 12-13 godina na vitamine i  minerale. Jeftinije je bar 24x, zdravije i učinkovitije. Nikad nisam bio boljeg zdravlja.

 Moze li neki onda multivitamin, koliko cega onda da uzimam. Full RDA doze ili sta. Plus imas enzime CoQ10, pa pro i pre-biotike itd. 

16 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Tijelo će absorbirati vinamina onoliko koliko mu treba, sve ostalo će se izlučiti putem mokraće ili kakice. Kako je studija obuhvatila veliki broj raznolikih ljudi bez distinkcije kome koji vitamini nedostaju, onda su i takvi rezultati.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
O_O_O kaže...

 Moze li neki onda multivitamin, koliko cega onda da uzimam. Full RDA doze ili sta. Plus imas enzime CoQ10, pa pro i pre-biotike itd. 

 

RDA je smiješna doza. To je samo da se ne prevrneš mrtav.

Prvo počni s najtežim zadatkom izbacivanjem peciva, kruha i šećera iz prehrane. Za zdravu prehranu odlična je knjiga Anite Šupe Istine i laži o hrani. Meni se sad gadi jest kruh, ali je bilo teško prva 2-3 mjeseca riješitit tu ovisnost. Zamijeni kilu kruha s kilom mrkve i/ili paprike, krastavaca, rajčice itd.

Ne vrijedi uzimati dodatke ako jedeš brašno/šećer jer će ti izvlačiti minerale iz tijela, kostiju i zubi(šećer, gazirana pića itd.).

Od masti samo maslac, maslinovo, svinjska mast ili kokosovo ulje. Od hrane jedem samo povrće, meso i voće. Jaja obavezno. Ništa ind. procesuirano. Samo iz prirode.

 

Svatko ima druge potrebe jer hrana koju svi jedemo ima drukčije sastojke ovisno o iscrpljenom tlu. Sam trebaš vidjeti koliko ti čega treba i pratiti simptome i smanjiti ili prestati ako ti nešto smeta. Prve nedostatke ćeš vidjeti na sekundarnim dijelovima: kosa, nokti i zubi, a tek onda na glavnim.

Većinu kupujem na iherbu jer su u trgovini preskupi. Izbjegavam soju, kukuruz i slične GMO sastojke. Ne kupujem sintetičke oblike dl- već prirodne d-. Ja uzimam mega doze jer znam kako djeluju na mene i treba mi više jer sam bio dugo bolestan.

 

Vitamine topive u mastima ne trebaš svaki dan uzimati jer se skladište u masnom tkivu. Sam procijeni koliko trebaš. Vitamin A(retinol bolji od beta karotena) u omjeru 10:1 s vitaminom D3(cholecalciferol iz lanolina), ja uzimam oko 10000 IU vitA, oko 1-2000 vit D3. Vit K2(100mcg), vit E-400 IU (d-alpha Tocopherol + mixed Tocotrienols).

Vitamine topive u vodi izlučuješ višak urinom: B-komplex koji ima B12(methylcobalamin) i neki C vitamin.

Omega3(fish oil) oko 1-2g dnevno. Kalcij(citrat) oko 500-1000mg, Mg(citrat) 400mg. Selenij(L-selenomethionine) oko 400mcg, jod(lugolova sam napravio) do 12.5mg. Cink 15:1 bakra. Ja uzimam oko 30mg cinka i 2mg bakra, itd. Neki multi po potrebi, obično stave neke lošije oblike ili manju dozu.

 

Od probiotika kefir, kiseli kupus, krastavci itd. Ovisi šta želiš postići ima još jako puno opcija, ali možeš se izliječiti i oporaviti od manje više svega što moderna medicina ne može. Pod uvjetom da na vrijeme reagiraš.

 

6 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Ovo istraživanje je za K...c.....od kada koristim te dodatke u obliku pršuta....pečene janjetine....prasetine.... pancete... ćevapi...i ostale četveronožne dodatke...osjećam se nikad bolje....porcija ćevapa,plus ajvar koji je obilato poliven maslinovim uljem....uz kruv ispod peke
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bmg kaže...
O_O_O kaže...

 Moze li neki onda multivitamin, koliko cega onda da uzimam. Full RDA doze ili sta. Plus imas enzime CoQ10, pa pro i pre-biotike itd. 

 

RDA je smiješna doza. To je samo da se ne prevrneš mrtav.

Prvo počni s najtežim zadatkom izbacivanjem peciva, kruha i šećera iz prehrane. Za zdravu prehranu odlična je knjiga Anite Šupe Istine i laži o hrani. Meni se sad gadi jest kruh, ali je bilo teško prva 2-3 mjeseca riješitit tu ovisnost. Zamijeni kilu kruha s kilom mrkve i/ili paprike, krastavaca, rajčice itd.

Ne vrijedi uzimati dodatke ako jedeš brašno/šećer jer će ti izvlačiti minerale iz tijela, kostiju i zubi(šećer, gazirana pića itd.).

Od masti samo maslac, maslinovo, svinjska mast ili kokosovo ulje. Od hrane jedem samo povrće, meso i voće. Jaja obavezno. Ništa ind. procesuirano. Samo iz prirode.

 

Svatko ima druge potrebe jer hrana koju svi jedemo ima drukčije sastojke ovisno o iscrpljenom tlu. Sam trebaš vidjeti koliko ti čega treba i pratiti simptome i smanjiti ili prestati ako ti nešto smeta. Prve nedostatke ćeš vidjeti na sekundarnim dijelovima: kosa, nokti i zubi, a tek onda na glavnim.

Većinu kupujem na iherbu jer su u trgovini preskupi. Izbjegavam soju, kukuruz i slične GMO sastojke. Ne kupujem sintetičke oblike dl- već prirodne d-. Ja uzimam mega doze jer znam kako djeluju na mene i treba mi više jer sam bio dugo bolestan.

 

Vitamine topive u mastima ne trebaš svaki dan uzimati jer se skladište u masnom tkivu. Sam procijeni koliko trebaš. Vitamin A(retinol bolji od beta karotena) u omjeru 10:1 s vitaminom D3(cholecalciferol iz lanolina), ja uzimam oko 10000 IU vitA, oko 1-2000 vit D3. Vit K2(100mcg), vit E-400 IU (d-alpha Tocopherol + mixed Tocotrienols).

Vitamine topive u vodi izlučuješ višak urinom: B-komplex koji ima B12(methylcobalamin) i neki C vitamin.

Omega3(fish oil) oko 1-2g dnevno. Kalcij(citrat) oko 500-1000mg, Mg(citrat) 400mg. Selenij(L-selenomethionine) oko 400mcg, jod(lugolova sam napravio) do 12.5mg. Cink 15:1 bakra. Ja uzimam oko 30mg cinka i 2mg bakra, itd. Neki multi po potrebi, obično stave neke lošije oblike ili manju dozu.

 

Od probiotika kefir, kiseli kupus, krastavci itd. Ovisi šta želiš postići ima još jako puno opcija, ali možeš se izliječiti i oporaviti od manje više svega što moderna medicina ne može. Pod uvjetom da na vrijeme reagiraš.

 

 Zanimljivo, a ugljikohidrati? Osobno sam lokao kefir, razlicite po litru dnevno, ali nisam nista primjetio. Kad sam uzeo jaku dozu u piluli nestao je IBS.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bmg kaže...
O_O_O kaže...

 Koje vitamine uzimas zelim i ja da izgledam kao holivudski glumac.

 

Sve kojih se dočepam. A, B, C, D, E, K i preko 20-ak minerala. U iscrpljenoj zemlji stavljaju ionako samo NPK minerale, a još kad te proizvode siromašne zemlje industrijski prerade nemaš skoro ništa u hrani.

 

A opet možda ti je draže davati 16.5% mjesečno na prevarantsko zdravstveno? Oni što nemaju pojma plaćaju godinšnje 2 mjesečne plaće(16.5% doprinosa *12mj) za zdravstvo da ih truje neevolucijskim kemikalijama.

I usput vjeruju ovakvim i sličnim fake news člancima. DocB može prodavati maglu onima koji se ne razumiju, ali kad se netko time bavi 15 godina više nego on onda to ne prolazi.

 

Meni je draže ne plaćati prevarantima i potrošiti jednu mjesečnu plaću u 12-13 godina na vitamine i  minerale. Jeftinije je bar 24x, zdravije i učinkovitije. Nikad nisam bio boljeg zdravlja.

 Svakakvih gluposti čovjek pročita po forumima.

9 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

al trljaju ruke proizvodaci tih gluposti.. samo rokaj dok ima ovaca bit ce i vune

jedi sve, jedi raznovrsno, ukljucujuci i "smece" ponekad, malo se kreci, malo vrucine, malo hladnoce i niceg ti nece nedostajati, pa nije ljudsko tijelo auto da nadosipas ceg fali.. malo je kompleksnije od tog

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
digitall kaže...

al trljaju ruke proizvodaci tih gluposti.. samo rokaj dok ima ovaca bit ce i vune

jedi sve, jedi raznovrsno, ukljucujuci i "smece" ponekad, malo se kreci, malo vrucine, malo hladnoce i niceg ti nece nedostajati, pa nije ljudsko tijelo auto da nadosipas ceg fali.. malo je kompleksnije od tog

 Tako je treba krafnu i cokoladno mlijeko i zivit ces 100 godina.

5 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
BlackDog22 kaže...

 Svakakvih gluposti čovjek pročita po forumima.

 

Ah, evo javio se lik koji sigurno izdvaja 200eura mjesečno za doprinose za zdravstveno i pritom mu nude lažne proizvode koji ne djeluju i stavljaju ga na listu čekanja od 2 godine ako mu treba neki pregled. Bisera svugdje čovjek nađe.

 

digitall kaže...

al trljaju ruke proizvodaci tih gluposti.. samo rokaj dok ima ovaca bit ce i vune

jedi sve, jedi raznovrsno, ukljucujuci i "smece" ponekad, malo se kreci, malo vrucine, malo hladnoce i niceg ti nece nedostajati, pa nije ljudsko tijelo auto da nadosipas ceg fali.. malo je kompleksnije od tog

 

Bavim se time preko 15 god., mogao bi te sad ismijati pred svima, ali neću. Zašto se trudnicama daju vitamini ako ne treba? To je sve znanstveno dokazano, samo neki ljudi žive u špilji i povremeno izađu na svjetlo da bi prosipali mudre "savjete".

 

pravi_covijek kaže...

  Zanimljivo, a ugljikohidrati? Osobno sam lokao kefir, razlicite po litru dnevno, ali nisam nista primjetio. Kad sam uzeo jaku dozu u piluli nestao je IBS.

 Ovisi šta želiš postići, prilagodiš se tome. Ugljikohidrata imaš u povrću, voću, a imaš i neke koji idu na keto dijetu, meni to nije potrebno. Pod određenim situacijama bi i ja išao na nizak udio UH. Ali nije neophodno ako nemaš specifične slučajeve. Koju pilulu si uzeo? Za IBS imaš protokola kako oporaviti cijeli taj sustav i malo je drukčiji nego ova generalna prehrana koju sam naveo.

 

9 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
pravi_covijek kaže...
digitall kaže...

al trljaju ruke proizvodaci tih gluposti.. samo rokaj dok ima ovaca bit ce i vune

jedi sve, jedi raznovrsno, ukljucujuci i "smece" ponekad, malo se kreci, malo vrucine, malo hladnoce i niceg ti nece nedostajati, pa nije ljudsko tijelo auto da nadosipas ceg fali.. malo je kompleksnije od tog

 Tako je treba krafnu i cokoladno mlijeko i zivit ces 100 godina.

moji djedovi i babe su svi dozivjeli preko 90g, i to potpuno ne pazeci sto i kada jedu i piju (uz cigarete, alkohol i sl.), od pretjerivanja do izgladnjivanja uzrokovanim visim silama (ratovima i sl), uz gotovo potpuni izostanak medicine (lijekova ili doktora ili bolnice)..

tako da ja planiram barem 150 :) uzivajuci u zivotu (bez cigareta, alkoholiziranja i droga), ne pazeci koliko mikrograma cega sam kada unio u tijelo i koliko cega sam israo i potrosio, i kome cu neku lovu za neke dodatke iskesirati.. get a life

 

na potpunom sistematskom od prije par mjeseci sam savrseno zdrav po svim mogucim parametrima :)

 

i nije mi jasno kako netko moze uzimati te stvari zdravo za gotovo kao da su strojevi a ne ljudi (koji gledaju previse reklama) u pitanju, pa ne postoje dva ista covjeka na svijetu, geni dosta toga odlucuju, nitko isto nece apsorbirati neki dodatak ili neku hranu ili dogadaj (stres) ili placebo ili lijek ili odredenu kolicinu necega, kao sto nece svako tijelo jednako proizvesti necega, niti je svakom tijelu potrebna jednaka kolicina necega.. i onda jos imas tablicu koliko cega moras progutati lol.. samo lova, a mozak bye bye

 

mogu staviti ruku u vatru da bi se vecina ovih sto redovito gutaju sve te umjetne gluposti tesko razbolila kada bi im to sve nejednom oduzeo, dijelom jer su navikli svoj organizam na to, i sam organizam je naviknuo da nema potrebu da to stvara ili preraduje iz necega drugog u odredenim kolicinama (malo zbune crijevnu mikrofloru), i dijelom placebo efektom da im nesto u tijelu jednostavno nedostaje..

 

bmg kakve veze imaju doprinosi, nase glupo zdravstvo i sl. gluposti? fulao si temu

trudnice i vitamini.. aha jel to ti hvalis zdravstvo i lazne proizvode koji ne djeluju jel? skaces si u stomak 

btw trudnicama se ne daju vitamini i to nije nesto obavezno (osim ako ne postoje neki problemi), mozes kupiti u ljekarni ako zelis na preporuku odredenih ginekologa, doktora... to je profit. zena mi je bila par puta trudnica nedavno :)

 

ne znam samo kako smo mi sada zivi kad nase majke prije 40 godina nisu imali sve te vitamine, preparate i gluposti koje sad industrija (ne potreba) roka. mi smo davno trebali crknut ili barem biti potpuno nezdravi.. nekad se organizam mora i prilagoditi svijetu oko sebe, hrani i ostalom.. to nije konstantni stroj kojem tocis cega fali u hrani!

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 23:42 (digitall).
9 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
digitall kaže...
pravi_covijek kaže...
digitall kaže...

al trljaju ruke proizvodaci tih gluposti.. samo rokaj dok ima ovaca bit ce i vune

jedi sve, jedi raznovrsno, ukljucujuci i "smece" ponekad, malo se kreci, malo vrucine, malo hladnoce i niceg ti nece nedostajati, pa nije ljudsko tijelo auto da nadosipas ceg fali.. malo je kompleksnije od tog

 Tako je treba krafnu i cokoladno mlijeko i zivit ces 100 godina.

moji djedovi i babe su svi dozivjeli preko 90g, i to potpuno ne pazeci sto i kada jedu i piju (uz cigarete, alkohol i sl.), od pretjerivanja do izgladnjivanja uzrokovanim visim silama (ratovima i sl), uz gotovo potpuni izostanak medicine (lijekova ili doktora ili bolnice)..

tako da ja planiram barem 150 :) uzivajuci u zivotu (bez cigareta, alkoholiziranja i droga), ne pazeci koliko mikrograma cega sam kada unio u tijelo i koliko cega sam israo i potrosio, i kome cu neku lovu za neke dodatke iskesirati.. get a life

 

na potpunom sistematskom od prije par mjeseci sam savrseno zdrav po svim mogucim parametrima :)

 

i nije mi jasno kako netko moze uzimati te stvari zdravo za gotovo kao da su strojevi a ne ljudi (koji gledaju previse reklama) u pitanju, pa ne postoje dva ista covjeka na svijetu, geni dosta toga odlucuju, nitko isto nece apsorbirati neki dodatak ili neku hranu ili dogadaj (stres) ili placebo ili lijek ili odredenu kolicinu necega, kao sto nece svako tijelo jednako proizvesti necega, niti je svakom tijelu potrebna jednaka kolicina necega.. i onda jos imas tablicu koliko cega moras progutati lol.. samo lova, a mozak bye bye

 

mogu staviti ruku u vatru da bi se vecina ovih sto redovito gutaju sve te umjetne gluposti tesko razbolila kada bi im to sve nejednom oduzeo, dijelom jer su navikli svoj organizam na to, i sam organizam je naviknuo da nema potrebu da to stvara ili preraduje iz necega drugog u odredenim kolicinama (malo zbune crijevnu mikrofloru), i dijelom placebo efektom da im nesto u tijelu jednostavno nedostaje..

 

bmg kakve veze imaju doprinosi, nase glupo zdravstvo i sl. gluposti? fulao si temu

trudnice i vitamini.. aha jel to ti hvalis zdravstvo i lazne proizvode koji ne djeluju jel? skaces si u stomak 

btw trudnicama se ne daju vitamini i to nije nesto obavezno (osim ako ne postoje neki problemi), mozes kupiti u ljekarni ako zelis na preporuku odredenih ginekologa, doktora... to je profit. zena mi je bila par puta trudnica nedavno :)

 

ne znam samo kako smo mi sada zivi kad nase majke prije 40 godina nisu imali sve te vitamine, preparate i gluposti koje sad industrija (ne potreba) roka. mi smo davno trebali crknut ili barem biti potpuno nezdravi.. nekad se organizam mora i prilagoditi svijetu oko sebe, hrani i ostalom.. to nije konstantni stroj kojem tocis cega fali u hrani!

 Tvoji djedovi i bake nisu ni mogli da jedu vecinom procesuiranu hranu. Sto se tice uzimanja suplementa, uzimam osobno jer sam imao problem sa probavom. Kefir, kiseli kupus i prirodne stvari nisu pomogli. Pilula sa probioticima mi je pomogla. Ne mislim da moze to bit placebo.

9 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bmg kaže...
BlackDog22 kaže...

 Svakakvih gluposti čovjek pročita po forumima.

 

Ah, evo javio se lik koji sigurno izdvaja 200eura mjesečno za doprinose za zdravstveno i pritom mu nude lažne proizvode koji ne djeluju i stavljaju ga na listu čekanja od 2 godine ako mu treba neki pregled. Bisera svugdje čovjek nađe.

 

digitall kaže...

al trljaju ruke proizvodaci tih gluposti.. samo rokaj dok ima ovaca bit ce i vune

jedi sve, jedi raznovrsno, ukljucujuci i "smece" ponekad, malo se kreci, malo vrucine, malo hladnoce i niceg ti nece nedostajati, pa nije ljudsko tijelo auto da nadosipas ceg fali.. malo je kompleksnije od tog

 

Bavim se time preko 15 god., mogao bi te sad ismijati pred svima, ali neću. Zašto se trudnicama daju vitamini ako ne treba? To je sve znanstveno dokazano, samo neki ljudi žive u špilji i povremeno izađu na svjetlo da bi prosipali mudre "savjete".

 

pravi_covijek kaže...

  Zanimljivo, a ugljikohidrati? Osobno sam lokao kefir, razlicite po litru dnevno, ali nisam nista primjetio. Kad sam uzeo jaku dozu u piluli nestao je IBS.

 Ovisi šta želiš postići, prilagodiš se tome. Ugljikohidrata imaš u povrću, voću, a imaš i neke koji idu na keto dijetu, meni to nije potrebno. Pod određenim situacijama bi i ja išao na nizak udio UH. Ali nije neophodno ako nemaš specifične slučajeve. Koju pilulu si uzeo? Za IBS imaš protokola kako oporaviti cijeli taj sustav i malo je drukčiji nego ova generalna prehrana koju sam naveo.

 

 

Probiotics 50 Billion

 

Bifidobacterium Bifidum: 1 Billion; Acidophilus 150 Billion cfu/g: 45 Billion; Lactobacillus Rhamnosus: 1 Billion; Lactobacillus Plantarum: 0.75 Billion; Bifidobacterium Breve: 0.5 Billion; Bifidobacterium Longum: 0.5 Billion; Lactobacillus Casei: 0.5 billion; Lactobacillus Lactis: 0.5 billion; Lactobacillus Bulgaricus: 125 million; Lactobacillus Salvarius: 125 million

5 godina
protjeran
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

@digitall 

plaćaš zdrastveno svaki mjesec 16.5%, godišnje 2 mjesečne plaće, a dobiješ prijevaru stoljeća. Ostalo pročitaj, u temi je, neću ponavljati.
Točno tvoji djedovi i bake su doživjeli jer su živjeli u doba kad zemlja nije bila iscrpljena prekomjernim iskorištavanjem i kemikalijama i imala je potrebne sastojke. Danas ima samo NPK. Prouči uzgoj prije 50 gdoina i danas masovnu proizvodnju.

Ne postoje 2 čovjeka, ali većina ljudi ima iste potrebe za hranom. Oduzmi im vitamin C iz hrane i svi će razviti skorbut, itd. Geni jako malo tu odlučuju, to je patka zadnjih 20godina. Svaki put kad pročitam članak o genima smijem se glupostima. Genetski smo različiti manje od 0.1%, a po bolestima smo različiti preko 95%.

Apsorpcija ovisi o stanju organizma, stariji i oni koji se truju brašnom/šećerom slabije apsorbiraju, a više troše. Ja sam bio teško bolestan prije nego sam znao za to sve. Doktori su mi rekli da mi nema pomoći. I onda sam se sam izliječio prehranom i vitaminima. Pobjedio bilijunsku industriju. Btw trudnicama se itekako daju vitamini, ako želiš spriječiti retardaciju, daješ im jod, folnu živčani sustav, vitamin A sljepoću u novorođenčadi, itd. Tvoja žena je imala sreće da je to dobila kroz hranu, ali ako nije imala dovoljno, dijete ti neće biti optimalno razvijeno. Jesi li se spreman kockati s djetetovim zdravljem?

Vidjet ćeš kad bude prekasno. Inače ako zbog ničega bar se isplati jer više ne moram kod zubara, nikad nisam imao jače zube. Na tradicionalnoj prehrani uvijek bili krhki, a zube više skoro i ne perem. Haha, a tebi prodali da moraš koristiti pastu za zube. Ja sam dokaz da ne moraš. Jel kupuješ pastu?

 
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
pravi_covijek kaže...

 Tvoji djedovi i bake nisu ni mogli da jedu vecinom procesuiranu hranu. Sto se tice uzimanja suplementa, uzimam osobno jer sam imao problem sa probavom. Kefir, kiseli kupus i prirodne stvari nisu pomogli. Pilula sa probioticima mi je pomogla. Ne mislim da moze to bit placebo.

ok, ako netko ima nekih problema onda se traze rjesenja naravno, ja se referiram na opcenito ljude koji nemaju nekih problema i koji bacaju novce na raznorazne pizdarije i misle da su zdraviji ili sto vec zbog toga, jer su tako vidjeli na reklami.. pa ce zivjet 200 godina..

 

btw obozavam kefir :) i imam vlastiti vrt u kojom uzgajamo svega po malo za osobne potrebe.. jos mi nedostaje krava :)

 

bmg 

https://klinfo.rtl.hr/djeca-2/trudnoca/novo-istrazivanje-uzimanje-vitaminskih-nadomjestaka-nema-ucinak-na-poboljsanje-zdravlja-trudnoci/

sve je to klimavo, danas ovo sutra ono.. tko je u pravu?.. profit ili ne? 

normalno da ti je dijete na prvom mjestu i da ces sve napraviti da bude sto zdravije.. ali te iste vitamine ti preporucuju oni protiv kojih govoris.. ne govore da moras.. ako kuzis..

a trudnica sama u odrednim fazama trudnoce dobija potrebu da jede odredenu hranu.. za nepovjerovat sto ljudski organizam moze jel :) da nisam vidio mozda ne bi ni vjerovao..

 

naravno da se pazi sta se jede, neces stalno jesti jedno te isto.. zdrav covjek nema sto izmisljati i nadomjestati.. ako si bolestan onda ok, trazis rjesenja, prestajes piti/jesti ono sto si do sad, pokusavas s necim drugim, pratis stanje krvi itd... ja sam prvi protiv ljekarni/doktora koji prepisuju odrednu "marku" lijeka i sl profitnih organizacija.. zubnu pastu jako slabo koristim, sampon uopce ne koristim.. samo voda.. kad malo bolje razmislim jako malo tih kemija koristim..

 

slazem se da su moji djedovi imali manje iskoristenu zemlju s nepostojecim otrovima i kemikalijama.. (sto takoder ne znaci da je danas sve svugdje potroseno i propalo i nist koristi..) ali kad se sve uzme u obzir, imam milijun puta bolje uvjete za zivot od njih.. ne jedem bas uvijek i samo ono sto se servira po pekarama, restoranima, konzumima.. iako nekad jedem i to bez problema.. zasto ne ako sam zdrav i ne smeta mi..

a tradicionalna prehrana za mene je nesto kuhano sto se jede zlicom, po mogucnosti da je naraslo u mom vrtu.. ili nesto sto ti trci po dvoristu.. ocigledno si imao jako losu tradicionalnu prehranu.. ili lose gene ili probavni sustav nekompatibilan s danasnjim stanjem hrane :)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 0:27 (digitall).
8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
Ovo kao su djedovi i bake dugo živjeli isto je mit. Poslije II. svjetskog rata očekivani životni vijek u Hrvatskoj bio je 55 godina, danas skoro pa 80. Mnogo se umiralo od svakakvih bolesti, pa i od neishranjenosti (zbog čega pada imunitet). Bilo je, istina, pojediinaca koji su dugo živjeli, no oni su bili iznimka, pa su se stoga još više isticali. Pa kad se već pozivate na pojedinačne slučajeve (metoda koja uvijek dovodi do krivih zaključaka), onda ću dati i ja svoj: moja je prabaka (umrla u dobi 80-90 godina) nadživjela svu svoju djecu, a bilo ih je šestero. Ili, moja je majka umrla sa 65 (od raka), a otac sa 66 godina (od moždanog udara). Nikad se nije živjelo duže, zdravije i ugodnije nego danas! To što neki ljudi ne brinu o svome zdravlju, pa im je onda kriva "neprirodna" hrana, druga je priča.
 
12 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
danen kaže...
Ovo kao su djedovi i bake dugo živjeli isto je mit. Poslije II. svjetskog rata očekivani životni vijek u Hrvatskoj bio je 55 godina, danas skoro pa 80. Mnogo se umiralo od svakakvih bolesti, pa i od neishranjenosti (zbog čega pada imunitet). Bilo je, istina, pojediinaca koji su dugo živjeli, no oni su bili iznimka, pa su se stoga još više isticali. Pa kad se već pozivate na pojedinačne slučajeve (metoda koja uvijek dovodi do krivih zaključaka), onda ću dati i ja svoj: moja je prabaka (umrla u dobi 80-90 godina) nadživjela svu svoju djecu, a bilo ih je šestero. Ili, moja je majka umrla sa 65 (od raka), a otac sa 66 godina (od moždanog udara). Nikad se nije živjelo duže, zdravije i ugodnije nego danas! To što neki ljudi ne brinu o svome zdravlju, pa im je onda kriva "neprirodna" hrana, druga je priča.

 nisi ni svjestan da to što zapravo govoriš potvrđuje šta ja pričam. Samo tvoje nerazumijevanje stvara krivu interpretaciju.

Životni vijek: ratovi? lošija higijena, uvjeti rada, zaštita na poslu nula bodova, mnogi nisu imali hranu, ali je zemlja bila bogatija mineralima i hrana zdravija itd. Tko je jeo jednako kao danas bio je duže živio nego danas.

Tvoj slučaj: prabaka nadživjela za 50% tvoje roditelje zbog zdravije hrane, djeca lošije živjeli i lošije se hranili. Rak, moždani udar, infarkt itd. ... sve posljedice prehrane i nedostatka iste.

 

@digitall znam za to da trudnica traži hranu, to ti je dokaz da nije imala optimalnu prehranu za pravilan razvoj djeteta. Tijelo je bilo u nedostatku i tražilo je nadoknadu, je li to ostavilo posljedice? Vjerojatno, sigurnije je kad tijelo ima sve na raspolaganju i ne mora čekati u ključnim trenucima razvoja na nešto.

 

Neka zemlja je kvalitetnija od druge, ovisi kako se održava i proizvodi. Geni su budalaština, iste gene kao moja obitelj. Kad budeš dijete vodio zubaru znat ćeš da je to samo zbog tvoje nesposobnosti da ga prehraniš. Ako bude imalo nerazvijenu čeljust ili visinu, vid, bolest bilo šta znat ćeš da je zbog tebe. Koliko je tvoja obitelj bila kod zubara u zadnjih 10 godina? Ja nijednom, niti ću ići u sljedećih 30-40. Imam jače zube nego ikad, nikad me ne bole zubi. A prije uvijek slabi i kvarili se. Cijena sitnica: jedna mjesečna plaća u 12 godina. Dok ti vjerojatno plaćaš zdravstvo 2 mjesečne plaće godišnje, znači u 12-ak god. ćeš 2-3 godine raditi samo za zdravstvo.

10 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Kolega, kako si se izvukao od plaćanja doprinosa za zdravstveno osiguranje? Rekao si im da piješ vitamine?
9 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bmg kaže...
danen kaže...
Ovo kao su djedovi i bake dugo živjeli isto je mit. Poslije II. svjetskog rata očekivani životni vijek u Hrvatskoj bio je 55 godina, danas skoro pa 80. Mnogo se umiralo od svakakvih bolesti, pa i od neishranjenosti (zbog čega pada imunitet). Bilo je, istina, pojediinaca koji su dugo živjeli, no oni su bili iznimka, pa su se stoga još više isticali. Pa kad se već pozivate na pojedinačne slučajeve (metoda koja uvijek dovodi do krivih zaključaka), onda ću dati i ja svoj: moja je prabaka (umrla u dobi 80-90 godina) nadživjela svu svoju djecu, a bilo ih je šestero. Ili, moja je majka umrla sa 65 (od raka), a otac sa 66 godina (od moždanog udara). Nikad se nije živjelo duže, zdravije i ugodnije nego danas! To što neki ljudi ne brinu o svome zdravlju, pa im je onda kriva "neprirodna" hrana, druga je priča.

 nisi ni svjestan da to što zapravo govoriš potvrđuje šta ja pričam. Samo tvoje nerazumijevanje stvara krivu interpretaciju.

Životni vijek: ratovi? lošija higijena, uvjeti rada, zaštita na poslu nula bodova, mnogi nisu imali hranu, ali je zemlja bila bogatija mineralima i hrana zdravija itd. Tko je jeo jednako kao danas bio je duže živio nego danas.

Tvoj slučaj: prabaka nadživjela za 50% tvoje roditelje zbog zdravije hrane, djeca lošije živjeli i lošije se hranili. Rak, moždani udar, infarkt itd. ... sve posljedice prehrane i nedostatka iste.

 

@digitall znam za to da trudnica traži hranu, to ti je dokaz da nije imala optimalnu prehranu za pravilan razvoj djeteta. Tijelo je bilo u nedostatku i tražilo je nadoknadu, je li to ostavilo posljedice? Vjerojatno, sigurnije je kad tijelo ima sve na raspolaganju i ne mora čekati u ključnim trenucima razvoja na nešto.

 

Neka zemlja je kvalitetnija od druge, ovisi kako se održava i proizvodi. Geni su budalaština, iste gene kao moja obitelj. Kad budeš dijete vodio zubaru znat ćeš da je to samo zbog tvoje nesposobnosti da ga prehraniš. Ako bude imalo nerazvijenu čeljust ili visinu, vid, bolest bilo šta znat ćeš da je zbog tebe. Koliko je tvoja obitelj bila kod zubara u zadnjih 10 godina? Ja nijednom, niti ću ići u sljedećih 30-40. Imam jače zube nego ikad, nikad me ne bole zubi. A prije uvijek slabi i kvarili se. Cijena sitnica: jedna mjesečna plaća u 12 godina. Dok ti vjerojatno plaćaš zdravstvo 2 mjesečne plaće godišnje, znači u 12-ak god. ćeš 2-3 godine raditi samo za zdravstvo.

sad stvarno nemas veze sa stvarnoscu.

da, djeca su mi potpuno zdrava i nadprosjecna u gotovo svemu, kod zubara idemo jednom godisnje na pregled.

genetika je jedna od najbitnijih stvari koliko god ti pojma nemao o zivotu.. prvo i osnovno imas genetske predispozicije za dobivanje ili ne dobivanje odredene bolesti od djetinstva pa dalje, bolju ili losiju toleranciju/otpornost na nesto, itd.. drugo; po tvome smo svi skupa zajedno na planeti zemlji nezdravi i idemo kod doktora i zubara svaki dan, i to samo zato sto ne financiramo te tvoje proizvodace tabletica (magle), jer je prehrana losa zbog potrosene zemlje..

 

e pa sori, fulao si poantu zivota, oko mene zive ljudi koje znam od djetinstva i znam sto i kako jedu, i znam da ne paze na apsolutno nista i jedu samo gotovu hranu (smece jel), zdraviji su od tebe i od mene 800 puta, zajedno isli na preglede, analizu krvi itd., nikad nisu bolesni, ni u sezoni gripe.. hrana? genetika? vanzemaljci? masoni?

isto tako znam ljude koji paze na sve moguce i nemoguce i non stop su bolesni ili imaju nekih problema.. kad vidis sto i kako jedu, piju, dodaju te pizdarije u hranu rekao bi zivjet ce vjecno..  a ono 0 bodova.. kako to? netko ih sabotira.. hzzo sigurno, genetika sigurno ne..

 

malo se spusti na zemlju i pogledaj oko sebe. po tebi smo svi mi jednaki roboti i konstanstno bolesni i uvijek nam nesto nedostaje jer smo prazne kante u koje treba nadosipati odredene sastojke

 

i ovo ne kuzim za zdravstvo.. ti nisi zdravstveno osiguran? poslodavac ti iz bruto place odvaja doprinose i tebi ih daje?? lol onda je i on u prekrsaju, i po tome se vidi da muljas.

slomis nogu, pregazi te auto, ti nemas osiguranje? genijalno..

pricas protiv financiranja jednog, a zagovaras financiranje drugog..

 

sad tek vidim da se prepirem s djecurlijom koji su pogledali i popusili dvije reklame i postali najpametniji ljudi na planeti.. blago meni

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 14:55 (digitall).
5 godina
online
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr

Jos jedan od onih koji sve zna bolje od doktora a kad se razboli uredno ide doktoru ;)

 

 

8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
To da se hranimo nezdravije od naših starih najbolje pokazuje istraživanje o kojem je riječ u ovom članku. Kad bi naša ishrana bila insuficijentna (vitaminima, mineralima, esencijalnim aminokiselinama itd.) onda bi se osjetio (pozitivni) utjecaj rečenih dodataka hrani. Druga je priča što nam je ishrana prekalorična i neuravnotežena, jedemo previše mesa, a premalo voća i povrća. Usto se puno manje krećemo, a takvom, sjedilačkom načinu života nismo prilagodili svoju ishranu. To je pravi uzrok naših zdravstvenih tegoba, a ne "neprirodno" uzgojena hrana. No uvijek je lakše piti tablete nego promijeniti stil života.
 
6 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Da je ljudska vrsta tako osjetljiva...od davno bi bili dio povijesti...jerbo od kada postojimo smo do skoro 200 godina bili više gladni nego siti...Najveći dio svoje povjesti smo se hranili jednolično...još najbolje da,sad netko kaže kako su se neandertalci hranili raznoliko...jeli su banane... naranče...jabuke...mrkve...kupus...krumpir....pomidore...
.ribu s gradela..školjke

Većina bolesti dolazi od nedostatka vitamina:Kn,$,€,£,¥


mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 15:38 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
O čemu vi to, o ishrani neandertalaca? Nego kako su jeli, nego raznoliko. Jeli su sve što su mogli naći u prirodi, a bilo je jestivo. Kad je čovjek gladan, nije izbirljiv. Čovjek je svežder poput svinje, pa jede sve
što i svinja. Usto, postoji prirodni nagon da čovjek jede ono što mu nedostaje, kao što npr. kokoši (pa i djeca) jedu žbuku sa zida. Nego, stvara se nekakav mit o tome kako čovjek treba jesti ne znam kakvo egzotično voće ako se hoće hraniti raznoliko. Ako redovito jedete grah, leću, kupus, kelj, brokulu, cvjetaču, rajčicu, mrkvu, papriku, patliđan, luk i poriluk, a od žitarica pšenicu, raž, ječam i kukuruz, veće vam raznolikosti u ishrani ne treba. Samo je problem što velik broj ljudi povrće uopće ne jede, a od žitarica samo pšenicu (u kruhu).
 
7 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bmg kaže...

koja gomila budalaština u studiji, a i očito nepoznavanje teme od autora.

 

O kojim vitaminima se radi? Jel su to bila smeća od vitamina kao šumeći? Jel to bila, po običaju kod tih studija, idiotska dnevna preporučena doza RDA koja nema nikakvog utjecaja?

Mogao bi ovako do sutra, ali s obzirom da se tim temama bavim preko 15 godina mogu reći da je ova naručena studija puna gluposti.

 

Tu se moglo raditi o ljudima, koji jedu smeće i koji su danas u većini, i nikakvi vitamini im neće pomoći. Zato i varijacije od 30-ak % za neke stvari. Da bi dobili dovoljno vitamina D morate biti preko 30-ak minuta u kupaćima na suncu. Dakle s majicom i hlačama neće vam koža to sve uspjeti apsorbirati. To je ok za Dalmatince od 6-9mj., a šta poslije?

Zašto postoji smiješni RDA ako ne djeluju? Zemlja danas nije kao prije puna mikroorganizama i minerala koji bi nam zadovoljili naše potrebe već je tretirana s 3 minerala NPK i zatrovana raznim pesticidima koji su ubili mikroorganizme koji su prerađivali mnoge korisne stvari.

 

Zemlja je loša, a s time i naša hrana. Loša prehrana kao današnja industrijski procesuirana hrana sadrži jako malo vitamina.

Uzimam mega doze vitamina jer su doktori bili preglupi da mi kažu da ne treba jesti industrijski procesuiranu hranu, npr. sve od brašna i šećera i da se treba zdravo hraniti.

Znači osnova svega su povrće, meso i voće + vitamini i minerali. Ako jedete bilo šta drugo radite krivo. Nakon 25 godina beskorisnih doktora sam promjenio prehranu i više nemam ni zdravstveno jer znam da su prevaranti.

Bez vitamina se ne bih izliječio od 20-ak bolesti i simptoma koje doktori nisu 25 godina znali riješiti. Morao sam se prestati trovati s lošom hranom.

Ako ste ikad vidjeli glumce/mankekenke koji s 50-60 godina izgledaju kao da imaju 30 sada znate zašto. Oni se zdravo hrane i svi su na mega vitaminima/mineralima.

 

Uzimanje samo magnezija ili samo vitamina D je glupost, naše stanice trebaju preko 60-ak različitih vitamina/minerala i ako ih nemate, jednog dana će doći na naplatu.

Jeftina pišalina, daleko skuplje i gluplje je umrijeti kao mnogi mladi sportaši ili stariji ljudi zbog 70-ak kn mjesečno. Koliko budala samo potroši više na svoj auto mjesečno, a zanemari vlastito tijelo?

 Bitno je da si ti proveo znanstvenu studiju na gugletu pa možeš lupetati gluposti ljudima koji su daleko obrazovaniji od tebe i znaju što je znanstvena metoda.

 

Bold 1: Čista neobrazovana glupost izvućena iz guzice. Po tvojem bi noridijci svi mrtvi trebali biti. Uostalom nije "sunce" to koje je zaslužno nego ultraljubičasto zračenje koje prolazi kroz tvoje odjeću.

 

Zemlja nije loša. Nije ti ovo pernarov Facebook profil pa da možeš takve gluposti valjati. Zna se u poljoprivredi kad je zemlja iscrpljena i što se radi kad je iscrpljena. U zemlji ne postoje vitamini, biljke ih proizvode.

 

Svježe voće i povrće nije industrijski procesuirana hrana.

 

Čini se da ti uzmimaš više od vitamina. Da barem uzimaš mega doze knjiga.

 

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
danen kaže...
 Samo je problem što velik broj ljudi povrće uopće ne jede, a od žitarica samo pšenicu (u kruhu).

 ja znam mnoge astronaute koji jedu samo tekući ječam (s natruhama hmelja) iz boca i limenki. nije lako bubamarcu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice