Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko

poruka: 36
|
čitano: 9.015
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko".
3 godine
offline
Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko

Jeeej, sad će i EU preć na permanentno ljetno. Bljuv da se trebalo druge čekati, ali svejedno jej :)

 
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko

samo zimsko...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
14 13 hvala 0
3 godine
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
Stric_Jura kaže...

samo zimsko...

 

Nema šanse, em smo turistička zemlja, em se ravnamo po USA.

12 godina
offline
Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko

Pametni neki ljudi. Od početka govorim da se treba držati ljetnog.

 
7 3 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko

Konačno. Meni je ovo pametan potez. Jupii je!

Moj PC  
2 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
1966 - skontali da mogu dobit 1 sat extra tokom ljeta uvodjenjem ljetnog racunanja vremena

2022 - skontali da jedan sat extra dobro dodje i zimi.

Zakljucak - think outside the box, podne i ne mora da bude u 12:00
 
5 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko

"Autori zakona predložili su da njihova zemlja ostane trajno na ljetnom računanju vremena, jer će to smanjiti broj prometnih nesreća u koje su noću uključeni pješaci, imati pozitivan utjecaj na smanjenje broja kriminalnih djela, ali i smanjiti pojavu sezonske depresije, pa čak i pretilosti kod djece."

 

Da, pogotovo u zimsko doba, kada će zalazak sunca biti oko 15:30 umjesto oko 16:30.

 
1 5 hvala 0
3 godine
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
K6-2 kaže...

"Autori zakona predložili su da njihova zemlja ostane trajno na ljetnom računanju vremena, jer će to smanjiti broj prometnih nesreća u koje su noću uključeni pješaci, imati pozitivan utjecaj na smanjenje broja kriminalnih djela, ali i smanjiti pojavu sezonske depresije, pa čak i pretilosti kod djece."

 

Da, pogotovo u zimsko doba, kada će zalazak sunca biti oko 15:30 umjesto oko 16:30.

 

Neš vjerovat, al ljetno računanje vremena produljuje zimski dan, ne skraćuje ga :)

2 godine
neaktivan
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi

Istina, prsti su brži od mozga.

15 godina
offline
Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko

s obzirom na to da se protežu kroz šest vremenskih zona, najpametnije je potpuno ukinuti računanje vremena. industrija satova, pomicanja kazaljaka i kalendaričari nakratko bi se zblesirali no privikne se čovjek s vremenom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 19:06 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko

Taman fino, kaj ce mi dan dok sam na poslu. Najgore je izac s posla u noc. Bolje da nakon imamo svjetla.

 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
K6-2 kaže...

Istina, prsti su brži od mozga.

 Neuobičajen primjer samokritičnosti! Bravo!

15 godina
offline
Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko

-kretenizam na kvadrat..

jer će to smanjiti broj prometnih nesreća u koje su noću uključeni pješaci, imati pozitivan utjecaj na smanjenje broja kriminalnih djela, ali i smanjiti pojavu sezonske depresije, pa čak i pretilosti kod djece ...

 

-ili možda, ako to sve čini pomak sata pomaknimo ga 'jače', svaki dan... pretilost? Što sve birokracija neće smisliti kad nešto želi 'argumentirati'.

-hoćemo li usporediti statistiku za recimo godinu i vijedti 'benefite'? pretilost? kriminal? .. što sindikat ima radno vrijeme i prekovremeno?.. čak i depresija!

-prometne nesreće u koje su noću uključeni plješaci? .. sad neće biti (ista) noć? neovisno što je na cageru? Sunce, dan-noć će apsolutno jednako imati cikluse.

-postoji jedan umjereni razlog zašto bi usa željela +1 sat, približavanje uk tj centru comonweltha, sat manje razlike. Da je obrnuto prema japanu-kini tad bi im taj pomak bio zanimljiviji u minus i opet bi isti 'argumenti' o depresiji bili navedeni.. smiješno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
7 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
Kako moze ljetno racunjanje produziti dan zimi? Dan je prirodna pojava kao i noc, bilo bi navecer sat duze ali bi ujutro isto tako noc bila sat duza..npr sada zimi svanjiva poslije 7, ljetnim racunjanjem to bi bilo 8, znaci djeca u skolu i svi na posao bi putovali po mrklom mraku
15 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
crnix kaže...
Kako moze ljetno racunjanje produziti dan zimi? Dan je prirodna pojava kao i noc, bilo bi navecer sat duze ali bi ujutro isto tako noc bila sat duza..npr sada zimi svanjiva poslije 7, ljetnim racunjanjem to bi bilo 8, znaci djeca u skolu i svi na posao bi putovali po mrklom mraku

 točno, dan-noć će trajati apsolutno jednako neovisno kako pomaknemo cagere ili notaciju, po ljeti duže, po zimi kraće (na sjevernoj umjerenoj zoni..). Trik je u 'radnom vremenu' tj navikama, kao posao od 9-5 (17h).. no zaboravlja se da su se radna vremena pomaknula u odnosu na ona od prije 50tak godina kad su šljakerski poslovi u 90% bili 6-14-22.. smjene, linije buseva itd sve povezano, tj ako pomaknemo jednu stvar moramo i ostalo i tad dobijemo običnu 'inflaciju' tj ako sve jednako pomaknemo tad relativno nismo pomaknuli ništa, radno vrijeme radnika, škole, vrtića, trgovine, zetovog busa itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
crnix kaže...
Kako moze ljetno racunjanje produziti dan zimi? Dan je prirodna pojava kao i noc, bilo bi navecer sat duze ali bi ujutro isto tako noc bila sat duza..npr sada zimi svanjiva poslije 7, ljetnim racunjanjem to bi bilo 8, znaci djeca u skolu i svi na posao bi putovali po mrklom mraku

 

Pa produži dan do sat kasnije. Mislim da nitko ne spominje apsolutnu duljinu trajanja dana. Ne vjerujem da je neko lud da misli da okretanje kazaljke sata mijenja brzinu rotacije zemlje.

11 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi

Normalno i prirodno vrijeme je zimsko vrijeme, a svatko može odrediti radno vrijeme kako želi. Zašto komplicirati s pomicanjem sata ili uvođenjem trajnog ljetnog vremena?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 15:22 (Pancho2012).
11 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
Pancho2012 kaže...

Normalno i prirodno vrijeme je zimsko vrijeme, a svatko može odrediti radno vrijeme kako želi. Zašto komplicirati s pomicanjem sata ili uvođenjem trajnog ljetnog vremena?

Zašto je normalno i prirodno da je 12:00 kad je suce u zenitu. Zašto ne bi bilo 0:00 ili 3:00 ili x:00? Znaju li biljke i životinje da je 12:00 kad je sunce u zenitu? Ili to vrijedi samo za nas ljude i stvar je dogovora kao i milijun drugih stvari i nema nikakve veze s prirodom i normalnim. Jer normalno je ono što mi proglasimo normalnim.  

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 15:58 (markoBT).
14 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi

pa zato jer postoji cirkadijalni ritam, koji je ovisan o svjetlosti , među ostalim, a pola dana je kad je Sunce u zenitu...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 20:24 (Stric_Jura).
3 godine
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
Zato jer ne može svatko odrediti radno vrijeme kako želi i jednostavnije je postaviti kazaljke na satu nego sve prisiliti na rade od x do y. Eto zašto.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 18:14 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
markoBT kaže...
Zašto je normalno i prirodno da je 12:00 kad je suce u zenitu.  

 Kolko ljudi tolko čudi. Ja sam uvijek podne povezivao sa polovicom dana i na dan sam mislio na onaj dio kad sunce sija, kao što na noć mislim na dio kad nema sunca a ne na dio kad spavam i normalno mi je da je ponoć na polovici noći. Ali kak vidim, danas je normalno da se dogovara kada je pola dana ili pola noći, kao da se dogovara kad je najbolje ručati.

 

 

11 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
Zdravek2008 kaže...
markoBT kaže...
Zašto je normalno i prirodno da je 12:00 kad je suce u zenitu.  

 Kolko ljudi tolko čudi. Ja sam uvijek podne povezivao sa polovicom dana i na dan sam mislio na onaj dio kad sunce sija, kao što na noć mislim na dio kad nema sunca a ne na dio kad spavam i normalno mi je da je ponoć na polovici noći. Ali kak vidim, danas je normalno da se dogovara kada je pola dana ili pola noći, kao da se dogovara kad je najbolje ručati.

 

 

 Pa podne je samo pojam, nista drugo, tako da se oko znacenja pojma lako dogovoriti.

 

Ja bih radje da se uguramo u zonu +3 umjesto +2, tako bi skratili jutro i produljili dan...

 

 

Jutro je od svitanja do podne, dan je od podne do 1h pred zalazak, tada krece vecer a noc je po meni period od 11 navecer pa do svitanja!

Svatko dozivljava "dan" na svoj nacin.... Ja nikada nisam dozivljavao podne kao sredinu dana... vec kao pocetak dana...

 

8 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
Ihush

Pa sljakerske smjene su i dalje od 6, 14 i 22 (prva,druga,treca).....

Trgovine svih vrsta i profila rade od 7 ujutro, do minimalno 20.... Neke i duze.

Nebitno za sat, objasniti "gazdama" da u 7 ujutro po zimi nema kera u trgovini, i da ga nema dok "ne svane" je nemoguce, jer konkurencija isto radi od 7, pa da slucajno nebi oni stogod prodali..... Idiotizam na kvadrat....

Tako da, to famozno radno vrijeme od 9-17 je daleko i nepoznato vecini hrvata, osim onima po uredima, drzavnoj sluzbi i slicno..... A cak i oni rade od 8.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 22:30 (Damir22).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
Damir22 kaže...
Ihush

Pa sljakerske smjene su i dalje od 6, 14 i 22 (prva,druga,treca).....

Trgovine svih vrsta i profila rade od 7 ujutro, do minimalno 20.... Neke i duze.

Nebitno za sat, objasniti "gazdama" da u 7 ujutro po zimi nema kera u trgovini, i da ga nema dok "ne svane" je nemoguce, jer konkurencija isto radi od 7, pa da slucajno nebi oni stogod prodali..... Idiotizam na kvadrat....

Tako da, to famozno radno vrijeme od 9-17 je daleko i nepoznato vecini hrvata, osim onima po uredima, drzavnoj sluzbi i slicno..... A cak i oni rade od 8.....

 Sljakere nitko nista ne pita, visa srednja klasa upravlja.... a nasa je zelja, upravljati i vremenom, klimom, svijetom!

Danas sat naprijed, sutra sat, ali zasto ne i dan ili tjedan, nazad i uplatiti kladionicu u neku nemogucu seriju i eto nas u VIP vodama!

8 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
Meni je u osnovi svejedno, nemam zelja po tom pitanju, samo sam se osvrnio na to famozno europsko radno vrijeme, ili od 9-17, da je bilo kakva stimanja polozaja sunca i sata prema tome kriteriju beznacajno za vecinu hrvatskih radnika jer ionako svoj radni dan zapocimaju od 6 ili 7, i ovisno o smjeni, zavrsavaju daleko iza 17.....

Isto tako, da velika vecina hrvatskih izrabljivaca...pardon, poduzetnika, nikad nece odustati od toga da se radi od 7, za veliku vecinu djelatnosti pa makar bio mrkli mrak u to doba....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2022 0:11 (Damir22).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
Damir22 kaže...
Ihush

Pa sljakerske smjene su i dalje od 6, 14 i 22 (prva,druga,treca).....

Trgovine svih vrsta i profila rade od 7 ujutro, do minimalno 20.... Neke i duze.

Nebitno za sat, objasniti "gazdama" da u 7 ujutro po zimi nema kera u trgovini, i da ga nema dok "ne svane" je nemoguce, jer konkurencija isto radi od 7, pa da slucajno nebi oni stogod prodali..... Idiotizam na kvadrat....

Tako da, to famozno radno vrijeme od 9-17 je daleko i nepoznato vecini hrvata, osim onima po uredima, drzavnoj sluzbi i slicno..... A cak i oni rade od 8.....

 Bolje od 8. Mi se ljeti prebacimo od 7 i ostaje dobar dio dana.

9 godina
neaktivan
offline
Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zimsko

Radno vrijeme od 09:00 do 15:00 i riješili 'rpu problema. :)

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
Stric_Jura kaže...

pa zato jer postoji cirkadijalni ritam, koji je ovisan o svjetlosti , među ostalim, a pola dana je kad je Sunce u zenitu...

Danas je sunce imalo zenit:

 

Tokijo  - 11:49

Peking  - 12:22

Doha   - 11:41

Moskva - 12:37

Kijev   - 12:06

Beograd - 11:46

Zagreb  - 12:04

Pariz   - 12:58

London - 12:08

Madrid - 13:23

Lisabon - 12:44

New York - 13:04*

Los Angeles - 13:01*

Honolulu - 12:39

 

 * ljetno vrijeme

 

Zanimljivo ni u jedanom gradu zenit nije bio točno u pola dana. A Madrid je promašio cijeli sat i po (Vigo čak 1:43). 

 

Sad ti reci koji je zenit prirodan i normalan, a koji je neprirodan i nenormalan i čiji cirkadijalni ritam je u kurcu?

 

 

 

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2022 22:51 (markoBT).
15 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi
markoBT kaže...
Stric_Jura kaže...

pa zato jer postoji cirkadijalni ritam, koji je ovisan o svjetlosti , među ostalim, a pola dana je kad je Sunce u zenitu...

Danas je sunce imalo zenit:

 

Tokijo  - 11:49

Peking  - 12:22

Doha   - 11:41

Moskva - 12:37

Kijev   - 12:06

Beograd - 11:46

Zagreb  - 12:04

Pariz   - 12:58

London - 12:08

Madrid - 13:23

Lisabon - 12:44

New York - 13:04*

Los Angeles - 13:01*

Honolulu - 12:39

 

 * ljetno vrijeme

 

Zanimljivo ni u jedanom gradu zenit nije bio točno u pola dana. A Madrid je promašio cijeli sat i po (Vigo čak 1:43). 

 

Sad ti reci koji je zenit prirodan i normalan, a koji je neprirodan i nenormalan i čiji cirkadijalni ritam je u kurcu?

 

 

 

 -španjolska se nalazi ispod londona, gmt=0 ali zbog interesa, biz, koriste gmt+1 kao CE (da ne nabrajam države)..

-podne-zenit ovisi o lokaciji istok-zapad, jednostavno, država izabere gmt zonu koja joj više odgovara + važno je i susjedne države tj zato i postoji zajedničko vrijeme. No s pozicijom istok-zapad je ok ili jednostavno.

-drugi problem, veći, pozicija od ekvatroa prema polu, to je ono što radi problem tj ono zbog čega uopće postoje godišnja doba pa i ljetno-zimsko računanje (pomak).. jer što je lokacija bliže polu to je veća promjena dan-noć dok u polarnom krugu dan-noć traju 6mj. Španjolska nema taj problem, tj trajanje sunčanog dana, dok recimo finska ima. Pogodite tko u eu lobira za koje računanje? Finci, sjever + istok, normalno da žele +1+2 ali iz svojeg interesa tj fizičke lokacije to guraju CE kao izbor jer na kraju nije važno koja će država izabrati koji gmt+ nego zajednički .. ako se usporedi s usa, istok-države su ''jače'' i odredili su ukidanje zimskog, ostavljanje ljetnog.. što je nonsens no jasno da oni to žele jer je recimo država maine istočno-sjeverno + bliže eu-londonu itd.. dok srednji zapad usa nije važan kao središte eu tj u usa je važan istok-obala i californija. Pošto im je na sjeveru canada + povezanost comonweltha tad je logično da će interesi za zajedničkom gmt naginjati prema recimo istoku-londonu kao london-newyork, ne newyork-LA..

-nonsens, jer odbacuju zimsko, točno, kako bi 'diplomatski' (politički-neprimjetno) dobili +1, kao hebrangov postulat o govorenju istine (nije laž...)

 

-ako želiš osim kad je podne-zenit nad nekim gradom-državom, važnije (zbog ljetno-zimskog pomaka) pogledaj trajanje dana (sunčani dan vs noć-mrak, dan traje 24 sata ali i 12h ..) oko ekvatora nema bitnih promjena, prema sjeveru izraženije. Pošto je eu slične veličine kao usa, usa 50 država, eu 27.. zašto bi eu recimo izabrala ono što bi odgovaralo fincima? zašto ne gmt+1 kao što je standard desetljećima za CE i prema kojem se i španjolska pomaknula u +1, kao što isto rade recimo mađarska-rumunjska u minus... (jer oni su +2..) da bi imali zajedničko vrijeme, interesi.

 

-koji smisao je da eu po kriteriju finske izabere recimo gmt+2? naravno, hebrangov postulat pa neće izabrati +2 nego usa-solomonsko riješenje odbaciti zimsko... jer je ljetno +1 na zimsko, stvar računanja, isto, no pogrešno-besmisleno. CE, Francuska se kao i španjolska ugurala u +1 (inače od nula do +30min) ostale države su prirodno u toj gmt+1 zoni i mi.. dok se finska nalazi daleko-sjeverno. Ali.. postoji lobiranje, postoji mito-korupcija, dovoljno da finci koji to žele i imaju konkretan interes malo podmažu recimo članove predstavnika naših država (kao hr, slovenija, slovačka, ...) i da iz bilo kojeg razloga dobiju dovoljno navijača za +2 izbor zone.

-podsjetnik, izreka vrijeme je novac.. ako finci to guraju-podmazuju, imaju interes, konkretan, jer sve se tad poravnava po tom satu a to je u poslu važno, pa će tako vrlo pametno uložiti par milijuna eura u mitove i mitologiju predstavnika u eu da stvore kritičnu masu dovoljnu za izbor ljetnog vremena kao u usa, tj hebrangov, odbavicanje zimskog..

 

-pri tome, činjenica.. dan u madridu, ljeto-zima traje blizu 12h neovisno što piše na cageru sata, zanemariva promjena duljine svjetla-sunčanog dana, dok nordijske države imaju tu promjenu do extrema od 6mj dan-noć.

-sjevernije države žele ljetno vrijeme, žele produžiti dan.. no to je samo želja, činjenica da sve ostane isto, ali ne sve, ostane i računanje vremena, tj sve je tad po tom pomaku sata, radno vrijeme, biz-interes i sjever logično to želi za sebe a pošto je to stvar fizike-matematike-prirode i logike, tad što god dodaš na jednoj strani oduzeo si na drugoj, kao aritmetička sredina ili dijagonala koja ima suprotne vrijendosti.

 

-zajedničko vrijeme je važno, koje god se izabere bit će za sve, jer je to važno-praktično, biz.. to je cet+1 ili gmt+1 za ce-eu-a i pošto je to centralna masa, sredina, optimum, broj ljudi, gradova, država.. po svim prirodnim zakonima (matematike) bi to tad bilo zajedničko-uzbor-dogovor.. ne finsko vrijeme-interes kao suprotni extrem.

-odnosno, kad se želi prikazati besmislenost extrema ode se u totalni extrem.. npr što da eu izabrere vrijeme +6h ili +20h? Teorestski je nevažno što piše na cagerima sata, teoretski može pisati bilo što, zašto bi tad izabrali nešto besmisleno vs postojeće-prirodno? .. usa je izabrala u interesu istočne obale + sjevera, možemo to abevirati kao interesom nato-a.. to je za usa čak ok, interes, no za eu ne može biti, jer centar eu nije centar usa ruralno-parkovi itd.

 

-trajanje sunčanog dana-noći, ovisi o poziciji sjever-jug, tad što bliže polu to je promjena dužine dana extremnija, zimi kraći, ljeti duži, do 6mj. To je naprosto činjenica koju ne može promijeniti gmt+ tj i dalje će postojati duži kraći dan-noć za sjevernije države, dok južnije to ni ne osjete.

-tko u eu treba izabrati vrijeme, što je recimo prosjek-sredina? što je logika, matematika i prirodne znanosti? ... usa odbacila zimsko? drugim riječima dodali su +1, no oni imaju svoj razlog, kao što ga ima finska, ostali? Mađarska-rumunjska-bugarska.. države koje spadaju u +2 dok su trenutno u +1 zbog ce-eu interesa jednako kao finci to mogu željeti, njih ne moraju mitologijom nagovarati.. no to je istok, ima svoj interes postati 'sredina', no pri tome zaborave elementarnu logiku, sredina je nešto između dva kraja, ne lijevo-desno od krajeva nego između. USA nije izabrala sredinu usa-država nego ''natoa''.. što će eu?

 

.. tak da nije madrid promašio cijeli sat, nego su oni odavno u gmt+1 zoni, njihov interes-izbor zbog ostatka eu, tj smisao zajedničkog vremena.. a na to bi se dodalo još +1 kako bi istok-sjever bili sretniji?

-što dobija većina eu? umjesto oko 12h zenit-podne bi bilo oko 13h.. to je to, znamenka sata, oznaka.

-promjena trajanja ne ovisi o gmt zoni istok-zapad nego o poziciji po visini sjever-jug, dok je oboje zadano-činjenica naprosto lokacija države.. i jasno da finci recimo žele preseliti finsku dalje od istočnog susjeda-rata no pomakom sata to neće napraviti, no ako se pomakne +2 tad će barem oni imati 'točno' vrijeme tj postati centralna eu, umjesto današnje.. a to je besmislica osim za fince (i istočne države koje su zemljopisno u plusu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2022 10:10 (ihush).
14 godina
offline
Re: Američki Senat prihvatio odredbu o ukidanju zi

pa ko im kriv kaj su mutavi????

 

ako želiš tio možeš proglasiti vrijeme na pola satne odsječke ( 360 / 24 = 15, ali možeš ti uzeti i ako ti je centar države bliže na višekratnik 7.5 i tih pola sata kao osnovu)...

 

Hrvatska je gledano istok zapad niti 6° zemljopisne širine tj. 40% meridijanskog sata (6/15)  - 24 minute... od 13:30 do 19:29 istočne geografske širine...

 

znači nama bi zapravo najtočniji bio odmak od 30 minuta, ne 1 sat od GMT...

 

ne moraš ići putem Indije ili Kine koje su svele sve na jednu zonu...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice