AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kralj j

poruka: 83
|
čitano: 20.711
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kralj j".
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Envy kaže...
pravi_covijek kaže...
* * *

 Predji na AMD, Envy ce ti prodat neku staru Xeon kalameriju sa lagera.

Da nisam Intel fanboj pokazat će ti sledeća slika:

 

Dakle jedna jedina kutija koju čuvam na polici je ova od AMD Athlona X2 64 5000+ i to ni manje ni više skinuo sam je sada i postavio na Lenovo Laptop T430 iz 2012 godine. [stiglo 8 komada]. Dakle, 8 godina star Laptop sa Core i5 3320M koji će sutra otići za 2000 kuna. (Ako koga zanima, nabavna je bila 1000 kuna po komadu). Ali još zanimljivije je da je ova AMD-ova kutija mjesto u kojem se čuva sjeme za špinat. Agronom mi nije rako koja je sorta ali imam osjećaj da kada bi ga u beton posadio mogao bih ga sa srpom žeti.

Sada nazad u boj.

Šta je AMD obećao:

 

Dakle nekih od +2% do 21%
A šta je ispunio?

 

Dakle mudo labudovo.

I u najboljoj igri 2020-te (ne, to nije Cyberpunk) situaciaj je ovakva:

 

A kako je glasila prezentacija: 
AMD - Where Gaming Begins | AMD.
Da, malo sutra. BTW: ovaj lik prezentira 500€ vrijedan CPU za FHD igranje 

Dakle nemam ništa protiv AMD-a. Imao sam i Athlona (onog prvog koji je po prvi puta prestigao Intela), pa do Opterona i sl.
Ali imam protiv laži. Mrzim lažove jer svjesno rade stvari koje znaju da nisu dobre.

Ljudi nije da ne želim učestvovati u raspravi ali posao je u pitanju i stvarno nemam vremena nego tek možda prekosutra jer svi su mi laptopi došli bez diskova. Sleapstreaming nekim čudom ne radi.

Dakle ja sam kategoričan. Jednom prešao sa Desktop platforme na Workstation platforme i više nema povrka na staro. Za 2 godine od firme mogu dobiti novu WS pa ako u njoj bude AMD kao najbolja opcija - neka bude.

PS: Slobodno me prozivajte ali fino sa ovim @ znakom jer da nisam vidio notifikacije ne bi ni znao da je i bio test a i da je ova tema započeta. Uostalom ima kolega koji ima isti potpis poput ramboxov samo za konkurentnu kompaniju on vam je bitan za daljni fajt.

 2000 kn netko će dati za to čudo? de javi ako imaš još takvih mušterija da napravimo neki biznis dok ne dođe internet u bosnu 

16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Envy kaže...
Denis kaže...
* * * Nisam do sad čuo ni na jednoj ploči taj ventilator baš nikada. 


* * *

 

Kako nisi? To je tkzv. sjeverni most ili memorijski kontroler. Skoro svaka ploča prije koliko već 15+ godina je imala taj malio ventilator. Zujali su kao ludi. Pogotovo na onim pločama sa Nvidijinim čipsetovima. Ploče su crkavale kao lude.

Zahvaljujući AMD-u imamo da smo se riješili tog Nort Birdgea i memorijski kontroler ugradili u sam CPU.
Sada desktop računari imaju podršku za ECC memoriju, opet zahvaljujući AMD-u. A AMD ne konta da tako sam sebi puca u nogu. 5950x je 499USD a 10900K +15 USD više pa sada kontaj kome više ide para. Intelu koji ima vlastite tvornice ili AMD-u koji dio kolača mora dati AMD-u.

 Čitaj s razumijevanjem. Nisam čuo ni na jednoj X570 ploči taj ventilator jer je tih. 

5950X je 799 USD, osjetno više od cijene 10900K. 5950X nije ni zamišljen da ide head to head s 10900K već to radi 5900X odnosno čak i 5800X jer je tehnološki nadmoćniji. 

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Denis kaže...
Envy kaže...
pravi_covijek kaže...
* * *

 Predji na AMD, Envy ce ti prodat neku staru Xeon kalameriju sa lagera.

Da nisam Intel fanboj pokazat će ti sledeća slika:

 

Dakle jedna jedina kutija koju čuvam na polici je ova od AMD Athlona X2 64 5000+ i to ni manje ni više skinuo sam je sada i postavio na Lenovo Laptop T430 iz 2012 godine. [stiglo 8 komada]. Dakle, 8 godina star Laptop sa Core i5 3320M koji će sutra otići za 2000 kuna. (Ako koga zanima, nabavna je bila 1000 kuna po komadu). Ali još zanimljivije je da je ova AMD-ova kutija mjesto u kojem se čuva sjeme za špinat. Agronom mi nije rako koja je sorta ali imam osjećaj da kada bi ga u beton posadio mogao bih ga sa srpom žeti.

Sada nazad u boj.

Šta je AMD obećao:

 

Dakle nekih od +2% do 21%
A šta je ispunio?

 

Dakle mudo labudovo.

I u najboljoj igri 2020-te (ne, to nije Cyberpunk) situaciaj je ovakva:

 

A kako je glasila prezentacija: 
AMD - Where Gaming Begins | AMD.
Da, malo sutra. BTW: ovaj lik prezentira 500€ vrijedan CPU za FHD igranje 

Dakle nemam ništa protiv AMD-a. Imao sam i Athlona (onog prvog koji je po prvi puta prestigao Intela), pa do Opterona i sl.
Ali imam protiv laži. Mrzim lažove jer svjesno rade stvari koje znaju da nisu dobre.

Ljudi nije da ne želim učestvovati u raspravi ali posao je u pitanju i stvarno nemam vremena nego tek možda prekosutra jer svi su mi laptopi došli bez diskova. Sleapstreaming nekim čudom ne radi.

Dakle ja sam kategoričan. Jednom prešao sa Desktop platforme na Workstation platforme i više nema povrka na staro. Za 2 godine od firme mogu dobiti novu WS pa ako u njoj bude AMD kao najbolja opcija - neka bude.

PS: Slobodno me prozivajte ali fino sa ovim @ znakom jer da nisam vidio notifikacije ne bi ni znao da je i bio test a i da je ova tema započeta. Uostalom ima kolega koji ima isti potpis poput ramboxov samo za konkurentnu kompaniju on vam je bitan za daljni fajt.

Drobiš po običaju. 

Svakoj firmi je u interesu da demonstrira svoje proizvode u najboljem svijetlu. Zato je hrpa igara koja AMD koristi za demonstraciju temeljena na starim 3D engineovima koji vole veliki cache i visok IPC te jašu manji broj jezgara.

Koliki su dobici ovisi o odabiru igara, tako da linkati Tomshardware kao nekakav definitivni dokaz da si ti baš u pravu, a da su AMD-ovci lažovi, nema nikavog smisla. I to što si pokazao s Tomshardwarea samo potvrđuje AMD-ovu tvrdnju da su novi procesori mrak za gaming. Intelove moraš OC-ati do *aja da bi osigurali par fps više performanse dok AMD-ovi svoje isporučuju na tvorničkim postavkama. 


 ma nema smisla išta ozbiljno komentirat njemu, on ti živi u svom svijetu i tvrdoglav je kao dedo od 65+ godina, samo mi nije jasno kako može imati 3 zvijezdice na forumu, možda je nekad prije pisao nešta suvislo? 

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Envy kaže...
Denis kaže...
* * * Nisam do sad čuo ni na jednoj ploči taj ventilator baš nikada. 


* * *

 

Kako nisi? To je tkzv. sjeverni most ili memorijski kontroler. Skoro svaka ploča prije koliko već 15+ godina je imala taj malio ventilator. Zujali su kao ludi. Pogotovo na onim pločama sa Nvidijinim čipsetovima. Ploče su crkavale kao lude.

Zahvaljujući AMD-u imamo da smo se riješili tog Nort Birdgea i memorijski kontroler ugradili u sam CPU.
Sada desktop računari imaju podršku za ECC memoriju, opet zahvaljujući AMD-u. A AMD ne konta da tako sam sebi puca u nogu. 5950x je 499USD a 10900K +15 USD više pa sada kontaj kome više ide para. Intelu koji ima vlastite tvornice ili AMD-u koji dio kolača mora dati AMD-u.

Piši što hoćeš, AMD je počeo zarađivati gadnu lovu. Dionice mu rastu, dividenda nikad bolja, dok se Intelu baš i ne piše najbolje... Intel je ogromna tvrtka, AMD je za njega mala beba, ali se starac opustio i AMD ga je naguzio. Nadam se da će se Intel trgnuti i da će nešto smisliti. Zdrava konkurencija donosi pad cijena procesora. U slučaju da Intel izgubi korak s AMD-om cijene dobrih procesora će rasti, što nitko od nas ne želi...

Emilio Estavez
15 godina
online
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Emilio Estavez kaže...
* * * Da imam brdo love, uzeo bi dvije Quadro RTX 8000 i stavio ih u SLI, tj. NVLink. Neki od proračuna mi se vrte i po par sati ... Probajte vrtiti bilo koji atmosferski model i shvatit će te ...  Uglavnom, ima i ljudi kojima i to treba ... 

Upravo te 2 x RTX8000 sam htio da spomenem. Doći će i one (a vrlo vjerojatno one iz serije 30 Quadrovke) jer kod mene je riječ o simulaciji fluida kroz krvne sudove.
Džaba ti 3950X ili ne znam koliko Epyca kada 2 x RTX 8000 košta preko 32.000,00 USD. A 2 TB-RAM oko 91.000, USD.

Kad već firma neće da napravi vizu i ne da para, neka mi kupuje poklone.
 

picajzla0707 kaže...
Jako si kategoričan, kažeš da mrziš lažove, a kad je jensen najavljivao 100% dobitka u perfomansama za hamper ništa nisi rekao što je to zapravo ispalo 60-70%

De samo malo jasnije piši da skontam u čemu je riječ. Hamper = Ampere?

Ako je tako kako ti kaćeš onda i jeste lažov, ali nitko nije očekivao da će sa 2080Ti od 1200 USD dobiti gračku u svemu bolju za 700 USD, zato i imaš situaciju sada kakva jeste a to je totalna nestašica.
Ne nestašica trenutnih CPU/GPU rješenja... prosto se ne može naći 5-7 godina star kvalitetan laptop na OLX-u ili Njuškalu. Svatko hoće svom djetetu da omogući online nastavu u slučaju mogućeg lockdowna.
I ruku na srce, nije ni Nvidia svetinja, ima tu crnu mrlju sa pločama koje sam malo prije spomenuo.

Denis kaže...
Envy kaže...
pravi_covijek kaže...
* * *

 Predji na AMD, Envy ce ti prodat neku staru Xeon kalameriju sa lagera.

Da nisam Intel fanboj pokazat će ti sledeća slika:

 

Dakle jedna jedina kutija koju čuvam na polici je ova od AMD Athlona X2 64 5000+ i to ni manje ni više skinuo sam je sada i postavio na Lenovo Laptop T430 iz 2012 godine. [stiglo 8 komada]. Dakle, 8 godina star Laptop sa Core i5 3320M koji će sutra otići za 2000 kuna. (Ako koga zanima, nabavna je bila 1000 kuna po komadu). Ali još zanimljivije je da je ova AMD-ova kutija mjesto u kojem se čuva sjeme za špinat. Agronom mi nije rako koja je sorta ali imam osjećaj da kada bi ga u beton posadio mogao bih ga sa srpom žeti.

Sada nazad u boj.

Šta je AMD obećao:

 

Dakle nekih od +2% do 21%
A šta je ispunio?

 

Dakle mudo labudovo.

I u najboljoj igri 2020-te (ne, to nije Cyberpunk) situaciaj je ovakva:

 

A kako je glasila prezentacija: 
AMD - Where Gaming Begins | AMD.
Da, malo sutra. BTW: ovaj lik prezentira 500€ vrijedan CPU za FHD igranje 

Dakle nemam ništa protiv AMD-a. Imao sam i Athlona (onog prvog koji je po prvi puta prestigao Intela), pa do Opterona i sl.
Ali imam protiv laži. Mrzim lažove jer svjesno rade stvari koje znaju da nisu dobre.

Ljudi nije da ne želim učestvovati u raspravi ali posao je u pitanju i stvarno nemam vremena nego tek možda prekosutra jer svi su mi laptopi došli bez diskova. Sleapstreaming nekim čudom ne radi.

Dakle ja sam kategoričan. Jednom prešao sa Desktop platforme na Workstation platforme i više nema povrka na staro. Za 2 godine od firme mogu dobiti novu WS pa ako u njoj bude AMD kao najbolja opcija - neka bude.

PS: Slobodno me prozivajte ali fino sa ovim @ znakom jer da nisam vidio notifikacije ne bi ni znao da je i bio test a i da je ova tema započeta. Uostalom ima kolega koji ima isti potpis poput ramboxov samo za konkurentnu kompaniju on vam je bitan za daljni fajt.

(1) Drobiš po običaju. 

(2) Svakoj firmi je u interesu da demonstrira svoje proizvode u najboljem svijetlu. Zato je hrpa igara koja AMD koristi za demonstraciju temeljena na starim 3D engineovima koji vole veliki cache i visok IPC te jašu manji broj jezgara.

Koliki su dobici ovisi o odabiru igara, tako da linkati Tomshardware kao nekakav definitivni dokaz da si ti baš u pravu, a da su AMD-ovci lažovi, nema nikavog smisla. I to što si pokazao s Tomshardwarea samo potvrđuje AMD-ovu tvrdnju da su novi procesori mrak za gaming. Intelove moraš OC-ati do *aja da bi osigurali par fps više performanse dok AMD-ovi svoje isporučuju na tvorničkim postavkama. 


(1) Oprosti, ali ne drobim. konstruktivno iz svog ugla učestvujem u raspravi. Ako nisam dobro došao slobodno reci.

(2) Kažeš svakoj firmi je u interesu da demonstrira svoje proizvode u najboljem svjetlu. 100% Tačno. To nam nitko ne može osporiti.

Omeni: I meni je u interesu da prodam T430 iz 2012-godine. Zbog čega taj model. Pa zbog 100% marže a i dobavljivosti. A kako radi? Za jednog osnovnoškolca ili srednjškolca dakle redom: programiranje, surfanje, taj i5 nisam ni znao da može 4K da reproducira, crtanje u CAD/Sketchup, dizajniranje u Adobe.. bilo šta sve leti doslovno leti. Cijena: 2000 kuna.
O AMD-u: Vidio sam njegovo AMD-ov 4800U demosntraciju i tamo ukazivao koliko ja to laž bila u Ryzen temi vezano za Ryzen 4800U i prozivao ljude kroz 5 stranica, svi šutili k'o zaliveni i okretali se u nebo slušali kako ptice cvrkuću.

(3) Iz mog kuta: da sam ja gamer.. pa nafrljavio bi ga do 5.2 GHz. što je opet iz mog kuta gledanaj "poraz" za AMD. Ali ja nisam gamer i igram na DELL-ovim sporim 60Hz IPS QHD monitoru preko grafičke koja nije namjena za igranje nego za teške workload poslove.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
online
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Emilio Estavez kaže...
* * *

Piši što hoćeš, AMD je počeo zarađivati gadnu lovu. Dionice mu rastu, dividenda nikad bolja, dok se Intelu baš i ne piše najbolje... Intel je ogromna tvrtka, AMD je za njega mala beba, ali se starac opustio i AMD ga je naguzio. Nadam se da će se Intel trgnuti i da će nešto smisliti. Zdrava konkurencija donosi pad cijena procesora. U slučaju da Intel izgubi korak s AMD-om cijene dobrih procesora će rasti, što nitko od nas ne želi...

Da i? U svemu se slažem sa tobom. Samo trebaš taj post svoj arhivirati i pokazati ga za 2 godine. Pa Intel je već nekako kao izgubio u trenutno stanje a cijena procesora: Nikada nisu bili skuplji.

Bukvalno imaš situaciju da Intel mora natezati kao gumu inžinjere da pokaže na 14nm++ staroj tehnologiji rezultate jednake koje AMD ima na 7nm+ tehnologiji.
A sa druge strane imaš situaciju gdje AMD mora kako zna i umije do poda se sageti TSMC-u da mu radi procesore i onda kakav rezultat dobiješ:

5950X $499
10900K $514

Dakle treba ti par tisuća € da sklopiš 4K stroj za igranje. Eto ti surove stvarnosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 22:53 (Envy).
15 godina
online
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Denis kaže...
* * *

 Čitaj s razumijevanjem. Nisam čuo ni na jednoj X570 ploči taj ventilator jer je tih. 

5950X je 799 USD, osjetno više od cijene 10900K. 5950X nije ni zamišljen da ide head to head s 10900K već to radi 5900X odnosno čak i 5800X jer je tehnološki nadmoćniji. 

Pročitao sam sa razumjevanjem samo sam htio naglasiti da drugi kolega pročita da su postojale takve ploče.

Možda ti iz tvog ugla posmatraš usporedbu procesora ali ja ih ne bi tako uspoređivao i  evo provjerio sam cijene:
5950X = $799
10980XE = $815.

Dakle ludilo po pitanju cijena i ima preko 3 godine kada sam rekao da CPU od 700€ neće ići. I nije išao. Zen1 ili Zen2.

Nastavimo sutra.

Because anything Korea does, Japan does it better.
8 godina
offline
AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kralj j

Zanimljivo. Na techpowerupu intel gazi ZEN 3 u apsolutno svim igrama koje su testirali. Kod vas obratno. Zagrijavanje je visoko jer AMD iz nekog razloga katastrofalno visoku voltažu daje procesorima po defaultu. Potrebna je znatno niža za stabilni rad. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 23:30 (DuxCro).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Envy kaže...

 Dakle, 8 godina star Laptop sa Core i5 3320M koji će sutra otići za 2000 kuna.(Ako koga zanima, nabavna je bila 1000 kuna po komadu).

Ali imam protiv laži. Mrzim lažove jer svjesno rade stvari koje znaju da nisu dobre.


Svijet dugo nije vidio ovakvog poštenjačine koji uvaljuje 8 godina stare laptope za 500KM uz 100% profita. Kukala nam majka kako se od roditeljske sirotinje po TK uzimaju pare zbog online nastave.

 

Al' nema veze, bitno je da je AMD slagao za 2%, velika svjetska zavjera i nepravda.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
DuxCro kaže...

Zanimljivo. Na techpowerupu intel gazi ZEN 3 u apsolutno svim igrama koje su testirali. Kod vas obratno. Zagrijavanje je visoko jer AMD iz nekog razloga katastrofalno visoku voltažu daje procesorima po defaultu. Potrebna je znatno niža za stabilni rad. 

 Pa ne vidim baš nekakvo gaženje u našim testovima. Više vidim paritet, dakle ono što je AMD-u svo ovo vrijeme nedostajalo u tom gaming smislu. Iako, opet se može diskutirati koliko su 1080p rezultati bitni kod procesora ovako visoke klase... Da, za nekakve kompetitivne online igre, no u svemu ostalom manje-više nije bitno. 

Grije se jedino 5800X. Ne vidim gdje su tu katastrofalne voltaže. 

16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Envy kaže...
Denis kaže...
* * *

 Čitaj s razumijevanjem. Nisam čuo ni na jednoj X570 ploči taj ventilator jer je tih. 

5950X je 799 USD, osjetno više od cijene 10900K. 5950X nije ni zamišljen da ide head to head s 10900K već to radi 5900X odnosno čak i 5800X jer je tehnološki nadmoćniji. 

Pročitao sam sa razumjevanjem samo sam htio naglasiti da drugi kolega pročita da su postojale takve ploče.

Možda ti iz tvog ugla posmatraš usporedbu procesora ali ja ih ne bi tako uspoređivao i  evo provjerio sam cijene:
5950X = $799
10980XE = $815.

Dakle ludilo po pitanju cijena i ima preko 3 godine kada sam rekao da CPU od 700€ neće ići. I nije išao. Zen1 ili Zen2.

Nastavimo sutra.

 Problem je jedino što taj 5950X sa svojih 16 jezgri podere taj 10980XE i to bez korištenja skuplje LGA-2066 ploče i bez potrebe za četiri modula memorije. :)

Jedina prednost 10980XE je vjerojatno u nekakvim AVX-512 opterećenjima jer ima hardversku podršku za to. 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Denis kaže...

 Pa ne vidim baš nekakvo gaženje u našim testovima. Više vidim paritet, dakle ono što je AMD-u svo ovo vrijeme nedostajalo u tom gaming smislu. Iako, opet se može diskutirati koliko su 1080p rezultati bitni kod procesora ovako visoke klase... Da, za nekakve kompetitivne online igre, no u svemu ostalom manje-više nije bitno. 

Grije se jedino 5800X. Ne vidim gdje su tu katastrofalne voltaže. 

 Znam da su na mojem ZEN 2 3600 stavili default voltažu od čak 1.46V. Bilo mi je čudno što se toliko grije. I to sa aftermarket coolerom sa 2 x 120mm ventilatora. Kad ono ispalo da za 100% stabilan rad treba oko 1.25V. I to ne samo na mojem primjerku. Siguran sam da su i sa ZEN 3 pretjerali.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kralj j

Postoje igre gdje Intel gazi AMD, a postoje igre i gdje AMD debelo gazi Intel, na kraju kad to sve izračunaš i stavis average fps dobiješ skoro pa identičan rezultat, no u aplikacijama tj svemu ostalom AMD s ovom serijom debelo gazi Intel, i to čak s modelima s manje jezgri gdje je jedan 5800x s 8 jezgri pokazao zube Intelovom 10900k s 10 jezgri u multithread workloadu, dakle prilično je jasno tko je tu pobjednik, a kao šlag na tortu i pcie 4.0 podrška i znatno imunija arhitektura na sigurnosne propuste što je i Denis napisao. Treba imati na umu i da Intelove performanse jako ovise o masivnom taktu zbog manjka IPC-a, dakle treba investirati u dobar cooler i natjerati ga na 5 ghz kako bi bio konkurentan, dok kod AMD-a uzmeš prosječan cooler i bit će mu dosta jer se manje griju od prethodne seriju koliko sam pročitao, a s 5600x dobijete cooler pa ne treba uopće investirati u hlađenje.

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kralj j

Meni je bzvz sto Asus nece supportat Z3 na x470 chipset...

 

pogotovo Crosshair VII Hero koja je jos uvijek brutalna

 

 

https://www.techpowerup.com/273289/asus-seemingly-drops-support-for-amd-ryzen-5000-series-cpus-on-x470-motherboards-the-company-responds#comments

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 0:13 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
4mal kaže...

Meni je bzvz sto Asus nece supportat Z3 na x470 chipset...

 

pogotovo Crosshair VII Hero koja je jos uvijek brutalna

 

 

https://www.techpowerup.com/273289/asus-seemingly-drops-support-for-amd-ryzen-5000-series-cpus-on-x470-motherboards-the-company-responds#comments

 Hoće ali iduće godine u 1 mj kad i ostali proizvodjaci.

3 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Envy kaže...
Denis kaže...
* * *

 Čitaj s razumijevanjem. Nisam čuo ni na jednoj X570 ploči taj ventilator jer je tih. 

5950X je 799 USD, osjetno više od cijene 10900K. 5950X nije ni zamišljen da ide head to head s 10900K već to radi 5900X odnosno čak i 5800X jer je tehnološki nadmoćniji. 

Pročitao sam sa razumjevanjem samo sam htio naglasiti da drugi kolega pročita da su postojale takve ploče.

Možda ti iz tvog ugla posmatraš usporedbu procesora ali ja ih ne bi tako uspoređivao i  evo provjerio sam cijene:
5950X = $799
10980XE = $815.

Dakle ludilo po pitanju cijena i ima preko 3 godine kada sam rekao da CPU od 700€ neće ići. I nije išao. Zen1 ili Zen2.

Nastavimo sutra.

 Ako ti treba jos starog enterprise hardwera  za preprodaju javi se.  100x 4590 dell sff kutija. Mix 8 i 16 gb rama i 256gb ssd ili 500 gb hard.

 

Plascas dostavu i £10 po kutiji.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Riot kaže...
4mal kaže...

Meni je bzvz sto Asus nece supportat Z3 na x470 chipset...

 

pogotovo Crosshair VII Hero koja je jos uvijek brutalna

 

 

https://www.techpowerup.com/273289/asus-seemingly-drops-support-for-amd-ryzen-5000-series-cpus-on-x470-motherboards-the-company-responds#comments

 Hoće ali iduće godine u 1 mj kad i ostali proizvodjaci.

 Odlicna vijest...strpljen spašen do tada...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
4mal kaže...
Riot kaže...
4mal kaže...

Meni je bzvz sto Asus nece supportat Z3 na x470 chipset...

 

pogotovo Crosshair VII Hero koja je jos uvijek brutalna

 

 

https://www.techpowerup.com/273289/asus-seemingly-drops-support-for-amd-ryzen-5000-series-cpus-on-x470-motherboards-the-company-responds#comments

 Hoće ali iduće godine u 1 mj kad i ostali proizvodjaci.

 Odlicna vijest...strpljen spašen do tada...

 Update Oct 14th: ASUS has reached out to us and said that "ASUS will provide updated BIOS' for the X470 and B450 chipsets based on AMD's current release schedule of new AGESA code in January 2021.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Riot kaže...

Postoje igre gdje Intel gazi AMD, a postoje igre i gdje AMD debelo gazi Intel, na kraju kad to sve izračunaš i stavis average fps dobiješ skoro pa identičan rezultat, no u aplikacijama tj svemu ostalom AMD s ovom serijom debelo gazi Intel, i to čak s modelima s manje jezgri gdje je jedan 5800x s 8 jezgri pokazao zube Intelovom 10900k s 10 jezgri u multithread workloadu, dakle prilično je jasno tko je tu pobjednik, a kao šlag na tortu i pcie 4.0 podrška i znatno imunija arhitektura na sigurnosne propuste što je i Denis napisao. Treba imati na umu i da Intelove performanse jako ovise o masivnom taktu zbog manjka IPC-a, dakle treba investirati u dobar cooler i natjerati ga na 5 ghz kako bi bio konkurentan, dok kod AMD-a uzmeš prosječan cooler i bit će mu dosta jer se manje griju od prethodne seriju koliko sam pročitao, a s 5600x dobijete cooler pa ne treba uopće investirati u hlađenje.

Pogrešna interpretacija zasnovana na early reviewima.

 

Kako stvari stoje, više ne postoje igre gdje Intel gaziAMD. Borba je uglavnom neck to neck, ali pretežno u korist AMD, a nekada i nestvarno u korist AMD (CSGO i sl.).

 

 

 

 

 

itd. itd.

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 0:41 (boxer).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
veliki pero kaže...
Envy kaže...
Denis kaže...
* * *

 Čitaj s razumijevanjem. Nisam čuo ni na jednoj X570 ploči taj ventilator jer je tih. 

5950X je 799 USD, osjetno više od cijene 10900K. 5950X nije ni zamišljen da ide head to head s 10900K već to radi 5900X odnosno čak i 5800X jer je tehnološki nadmoćniji. 

Pročitao sam sa razumjevanjem samo sam htio naglasiti da drugi kolega pročita da su postojale takve ploče.

Možda ti iz tvog ugla posmatraš usporedbu procesora ali ja ih ne bi tako uspoređivao i  evo provjerio sam cijene:
5950X = $799
10980XE = $815.

Dakle ludilo po pitanju cijena i ima preko 3 godine kada sam rekao da CPU od 700€ neće ići. I nije išao. Zen1 ili Zen2.

Nastavimo sutra.

 Ako ti treba jos starog enterprise hardwera  za preprodaju javi se.  100x 4590 dell sff kutija. Mix 8 i 16 gb rama i 256gb ssd ili 500 gb hard.

 

Plascas dostavu i £10 po kutiji.

 trolaš ili ozbiljno? 

3 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kralj j

Da naravno, samo kod nas 300$ može biti 2500kn...

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
MakoJebako kaže...

Da naravno, samo kod nas 300$ može biti 2500kn...

 U Future IT su oko 2800 kn tih 299$.

15 godina
offline
AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kralj j

kad ne bi bilo ovakvih "rasprava" (čiji je tata jači i tko može pišati dalje), nikad ne bih spoznao strahotu debljanja od kokica, čipsa i orašastih plodova. lako se uprasiti, skoro nemoguće to poslije skinuti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kralj j

Neki od tih procesora koštaju više nego što sam ja platio HP Prodesk 

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
DuxCro kaže...
Denis kaže...

 Pa ne vidim baš nekakvo gaženje u našim testovima. Više vidim paritet, dakle ono što je AMD-u svo ovo vrijeme nedostajalo u tom gaming smislu. Iako, opet se može diskutirati koliko su 1080p rezultati bitni kod procesora ovako visoke klase... Da, za nekakve kompetitivne online igre, no u svemu ostalom manje-više nije bitno. 

Grije se jedino 5800X. Ne vidim gdje su tu katastrofalne voltaže. 

 Znam da su na mojem ZEN 2 3600 stavili default voltažu od čak 1.46V. Bilo mi je čudno što se toliko grije. I to sa aftermarket coolerom sa 2 x 120mm ventilatora. Kad ono ispalo da za 100% stabilan rad treba oko 1.25V. I to ne samo na mojem primjerku. Siguran sam da su i sa ZEN 3 pretjerali.

 Tebi ili ploča ne radi kako treba ili nešto krivo radiš. 1.46 V kroz CPU može ići samo na kratko i to kad je opterećeno jedna-dvije jezgre.  To je prema AMD-ovim specifikacijama. Oni sami kažu da u takvim uvjetima napon može ići do 1,5 V. 

Na punom opterećenju svih jezgri je maksimum 1,35 V, no to varira od procesora do procesora jer se prati krivulja napona i radnog takta. Ako je takt viši, treba više napona. Zato se 5800X grije više nego 5900X ili 5950X

11 godina
offline
AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kralj j

Kakvo je fantasticno vrijeme stiglo za PC gamere...AMD ne samo da je uspio sustic Intel nego i prestic i ono mracno doba monopola je tek davna proslost,takodjer je AMD napokon opet konkurentan u visokom GPU segmentu a dolazi nam i Intel sa svojom ponudom vec u iducoj godini.

Kada se ovaj korona pakao iznormalizira moje je misljenje da ce se za nekakav danasnji mid range gaming komp cijenovno moc slozit visoka klasa gaming masine.

Istina za sada djeluje kao da cijene samo idu UP ali korona je tu puno kumovala uzrokovavsi ovu nestasicu ili limitiranu ponudu ali logicno je za ocekivat da ce uz svu ovu konkurentnost to krenut prema dolje kada se sve vrati u normalu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Entry Point kaže...

Neki od tih procesora koštaju više nego što sam ja platio HP Prodesk 

A što je najgore hlađenje za te procesore košta više nego neki procesori. Taj Kraken X52 na NZXT košta $119.99 na njihovoj stranici a zuji 21-36dBA. I još tome pridodaj dva para Noctue koje nisu ni malo jeftino.. i to je to.

Apsolutno isto vrijedi i za Intela.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Envy kaže...

A što je najgore hlađenje za te procesore košta više nego neki procesori. Taj Kraken X52 na NZXT košta $119.99 na njihovoj stranici a zuji 21-36dBA. I još tome pridodaj dva para Noctue koje nisu ni malo jeftino.. i to je to.

Apsolutno isto vrijedi i za Intela.

 Gejming je jako skup sport. Srećom pa sam prestao prije dosta vremena sa time (fali mi doduše, ali tko ima vremena za to), pa su mi ovi inteli sa 6 jezgri sasvim dovoljno za virtualne mašine, docker, i slične stvari. Čak sam izbacio i server koji sam imao i zamjenio ga sa 4/8 NUC-em. Šteta da nema lako dostupnih AMD alternativa za NUC. Vidio sam nešto, ali to sve treba naručivati od tko zna kud i na kraju nije baš isplativo.

 

 

Nadglednik dina
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
Envy kaže...
Entry Point kaže...

Neki od tih procesora koštaju više nego što sam ja platio HP Prodesk 

A što je najgore hlađenje za te procesore košta više nego neki procesori. Taj Kraken X52 na NZXT košta $119.99 na njihovoj stranici a zuji 21-36dBA. I još tome pridodaj dva para Noctue koje nisu ni malo jeftino.. i to je to.

Apsolutno isto vrijedi i za Intela.

 A tko te tjera da kupiš Kraken X52? Na tvorničkim postavkama ovo https://www.arctic.ac/en/Liquid-Freezer-II-120/ACFRE00067A je i više nego dovoljno za bilo koji od Ryzena 9

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 5800X, Ryzen 9 5900X i 5950X - Kra
MakoJebako kaže...

Da naravno, samo kod nas 300$ može biti 2500kn...

 Cijene u US su izrazene bez poreza tako da je tih 300$ sa PDV-om od 25% 375$ sto je okvirno 2400 kuna. Tako da su cak cijene kolko tolko ok kod nas.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice