AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

poruka: 43
|
čitano: 11.590
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik".
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
Čitatelj kaže...

Onda nisi nikad pokusao instalirati drivere od Embedded nVidija grafickih kartica na desktopima i laptopima - ako imas srece,

naguras drivere od Win 7, jer zadnji sluzbeni ne rade kako spada.

 

A i za nove kartice isto - svi laptopi sa nvidija karticama imaju problem da driver nestane, sve se uspori i 3D naslovi ne rade.

Tako mi je i samom, svakih tjedan dana jedan install drivera, da bi mogao igrati igre.

 

Sto se tice adrenalina, instalirao mi se automatski na desktopu, radi sve i dalje kao prije. Ne koristim napredne stvari,

osim ustedu energije.

 Nije da branim nVidiju jer imao sam ogromnih problema u par navrata s njihovim driverima, npr.nedavno oni freezovi u 2D modu (desktop) koji su se dogadali kod 400/500 kartica i unistavali graficke (pun je forum bio zalbi/prijava) ali ovo da SVI laptope koji koriste nVidia GPU-e "gube" drivere, da je sve usporeno itd nije istina. Evo ja vec par mjeseci imam laptop s GTX 1050 Ti karticom i nikada nikakvih problema.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 15:28 (lovac82).
9 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
MasterOfDisaster kaže...
0x4c756b61 kaže...
...

Također imam R9 290 od 2014. godine i možda mi jedan ili 2 drivera nisu radila kako treba i samo sam vratio na prethodnu verziju i sve 5. 

Ne kužim i zašto lljudi moraju, ali baš svaki driver koji izađe instalirati, pa naravno da će povremeno biti zaheba. Shvaćam kada kupiš novu grafu koja je upravo izašla da ćeš instalirati svaki driver jer ti driveri se baš rade za nju, ali čim izađe iduća generacija polako ona nova preuzima primat u kreiranju drivera i to je normalno, ali kada izađe još jedna generacija tj. kaskate dvije generacije kartica onda je normalno za očekivat da novi driveri neće bit za vaše grafe nego samo podrška za određene nove igre, ali neka značajnija poboljšanja nećete dobiti jer imate nažalost već zastarijelu karticu, ako to do sada niste shvatili žao mi Vas je.

 

Sve stoji, ali ni najnoviji driveri nakon kupnje kartice koja je tada bila flagship nisu radili stabilno, pa instaliras update u nadi da su ih poboljsali, i tako u krug.

Nije to problem u smislu da te zajebava svakodnevno, nego tu i tamo pocne slika trzat i onda jedino pomaze restart drivera (disable/enable gpu adaptera).

 

"... možda mi jedan ili 2 drivera nisu radila kako treba ..." - nema sta ne radit, onda neka ne puste update za modele kartica kojima update nije namijenjen

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
0x4c756b61 kaže...
Prva ajmo reći high-end grafička mi je R9 290, kupljena 2014. Žao mi je što sam bio škrt pa nisam izdvojio malo više za nVidiu GTX 970. Ne mogu vjerovat da je toliki problem s AMD driverima, kao da je GPU tehnologija u začetku. Pljuneš par soma kn, pa očekuješ da nakon što instaliraš drivere, tu i tamo ih updateaš, trebalo bi sve raditi, aliii to nije sve.. uz GPU dobivate i priliku rješavati probleme nasumičnog crashanja drivera, popravljanja istog problema svakih mjesec dana iznova, update drivera koji popravlja 2 stvari i kvari 3! Nikad više AMD.

Nije mi jasno, nakrcavaju taj suite svime i svačime, a osnovna funkcionalnost nije ispolirana do kraja.

Nije problem nama na forumu kad nas zanima tematika i relativno je lako pronaći rješenje, ali šta je s ostalima

 imao sam doticnu grafu.nikad problema nikakvih sa driverima.ja neznam sto i vi radite sa tim windowsima i grafama

xfact
15 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Što se tiče AMD Link-a ne mogu se uopće spojiti, tablet nije podržan, a Iphone se ne može spojiti niti preko skeniranja koda niti ručno, stalno izbacuje "timed out"...

Znači ne radi mi feature, ali nije mi toliko niti bitan.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
lovac82 kaže...

 Nije da branim nVidiju jer imao sam ogromnih problema u par navrata s njihovim driverima, npr.nedavno oni freezovi u 2D modu (desktop) koji su se dogadali kod 400/500 kartica i unistavali graficke (pun je forum bio zalbi/prijava) ali ovo da SVI laptope koji koriste nVidia GPU-e "gube" drivere, da je sve usporeno itd nije istina. Evo ja vec par mjeseci imam laptop s GTX 1050 Ti karticom i nikada nikakvih problema.

 

Svi koji ne koriste nVidia Optimus i Max-Q grafike.

 

Dakle laptopi koji nemaju ukljucenu Intel grafiku ne pate od tog problema.

Takodjer svaki laptop sa Max-Q grafikom pati od toga.

 

Jos jedno od navedenog rijesenja je, pazi sad ovo - podizati radni napon Max-Q grafici.

Cemu onda smisao Max-Q grafici? Mogu komotno svi kupiti onda normalne grafike, dodje na isto.

9 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Featurei su im po meni dobri sta se Enhanced Synca tice i Radeon Chill-a. Sta se tice overlaya za to me nije briga bas jer ne koristim to. Sto se drivera opcenito tice ja neznam kako drugima, al ja nisam uspio update napraviti od verzije 17.7.2 na svojoj RX 470, ne zato jer neznam nesto, nego zato jer od te navedene July verzije ne radi pol igara koje igram i koje nazalost nemozes fixat nikako. U RB6S cim koristis osnovne "tool-ove" crash na desktop, Overwatch isto tako i sad na kraju je kao popravljeno to vise manje, al zato BF2 ne radi sad.... za poludit... Nisam zato kupovao grafu prije 9 mjeseci al ajd.... sta mozes. Sta se BF2 doticne tice navodno imaju i vlasnici Nvidie problema pa mozda i nije samo do drivera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
deckard kaže...

* * * Prešao mentalno i praktično na NVidiu i mislim da AMD neće tako skoro gledati moje novce * * *

Ovo je ubjedljivo najbolje rješenje. Stvoriš si sliku da AMD više ne postoji (kao ja) i sve 5.

 

A o problemima serije HD4xxx mogu knjigu napisati od Develeper Windowsa 8 pa do zadnjeg Builda Windowsa 10.

I ponavljam, grafička koja HW vrti h.264 i njena starost NISU OPRAVDANJE AMD-a da ovu, rekao bih jednu od najprodavanijih grafulja (pored Nvidije MX200) maknu sa podrške za koliko se sjećam 30 MB većih drivera.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
Envy kaže...
deckard kaže...

* * * Prešao mentalno i praktično na NVidiu i mislim da AMD neće tako skoro gledati moje novce * * *

Ovo je ubjedljivo najbolje rješenje. Stvoriš si sliku da AMD više ne postoji (kao ja) i sve 5.

 

A o problemima serije HD4xxx mogu knjigu napisati od Develeper Windowsa 8 pa do zadnjeg Builda Windowsa 10.

I ponavljam, grafička koja HW vrti h.264 i njena starost NISU OPRAVDANJE AMD-a da ovu, rekao bih jednu od najprodavanijih grafulja (pored Nvidije MX200) maknu sa podrške za koliko se sjećam 30 MB većih drivera.

 I dalje drljaš o tom HD4XXX prehistorijskom biću. Vrati se na XP. Zaboravi i Windows 8 i Nevidiju. Nemaš ti novaca za to, nije to sramota.

15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
Drljat ću dokle god imam tipaka na tastaturi i govoriti da su AMD proizvodi go**a kada želim puno TD-a (iako TU i TD nisu nikakve valute pa sam time ionako ravnodušan), a posebno mi je drago da korisnici (npr: kao ti) pamte moje postove. Oni koje još bolje pamte znaju da sam u detalje objašnjavao kako povratiti MS potpisane drivere AMD-a tamo u temi o Windowsu 10 koju već dugo nisam posjetio.

Imam Windows XP, zapravo njegovu serversku inačicu Windows Server 2003, u garaži. Radi internet, radi Winamp, webbrowser, MPC-HC, pušta H.264, zapravo služi svrsi, pogotovo kada se kamin raspali u ovim zimskim danima.

A da nemam novaca za ovo pod Moj Pc, i nemam (mašina je skupa kao prosječna kuća u Slavoniji), ali zato ima firma ;))

l.p.
Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
Envy kaže...
deckard kaže...

* * * Prešao mentalno i praktično na NVidiu i mislim da AMD neće tako skoro gledati moje novce * * *

Ovo je ubjedljivo najbolje rješenje. Stvoriš si sliku da AMD više ne postoji (kao ja) i sve 5.

 

A o problemima serije HD4xxx mogu knjigu napisati od Develeper Windowsa 8 pa do zadnjeg Builda Windowsa 10.

I ponavljam, grafička koja HW vrti h.264 i njena starost NISU OPRAVDANJE AMD-a da ovu, rekao bih jednu od najprodavanijih grafulja (pored Nvidije MX200) maknu sa podrške za koliko se sjećam 30 MB većih drivera.

A da malo budeš realan...

 

1) AMD HD4000 GPU serija  je ekvivalent nvidijinoj 200 GPU seriji za koje nema podrške u nvidijinim driverima.

Serije 200 nema - http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/128421/en-us

 

2) Zar si zaboravio da je nvidija  700 seriju instant proglasila legacy i ostavila bez daljnjih optimizacija čim je izbacila novu 900 seriju?

Seriju stare grafičke kartice ostale su bez optimizacija i performance boosta, a samo kako bi se kupci vabili da uzimaju novu seriju jer je optimiziranija.

 

2) I šlag na kraju Nvidija ukida podršku za 32 bitne drivere

https://www.bug.hr/dogadjaji/nvidia-ukida-podrsku-za-32-bitne-drivere-2030

 

Ovakve stvari koliko se sjećam AMD nije radio, tako da kenjanje po AMD-u ne drži vodu, kada je nvidija gora po tom pitanju.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
boxer kaže...

A da malo budeš realan...

 

1) AMD HD4000 GPU serija  je ekvivalent nvidijinoj 200 GPU seriji za koje nema podrške u nvidijinim driverima.

Serije 200 nema - http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/128421/en-us

 Ti si odradio malo istraživanja. Nakon ovog argumenta ovaj Envy se nema više što pojavljivati u ovoj temi. Dobio je svoje.

12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova velik

Svi koji misle kako NVIDIA radi savršene drivere trebali bi baciti pogled na ovo. Ni AMD, ni NVIDIA nisu sjajni kada su u pitanju driveri.

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition - Nova v
boxer kaže...
Envy kaže...
* * *

A da malo budeš realan...

 

1) AMD HD4000 GPU serija  je ekvivalent nvidijinoj 200 GPU seriji za koje nema podrške u nvidijinim driverima.

Serije 200 nema - http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/128421/en-us

 

2) Zar si zaboravio da je nvidija  700 seriju instant proglasila legacy i ostavila bez daljnjih optimizacija čim je izbacila novu 900 seriju?

Seriju stare grafičke kartice ostale su bez optimizacija i performance boosta, a samo kako bi se kupci vabili da uzimaju novu seriju jer je optimiziranija.

 

2) I šlag na kraju Nvidija ukida podršku za 32 bitne drivere

https://www.bug.hr/dogadjaji/nvidia-ukida-podrsku-za-32-bitne-drivere-2030

 

Ovakve stvari koliko se sjećam AMD nije radio, tako da kenjanje po AMD-u ne drži vodu, kada je nvidija gora po tom pitanju.

Govorim o osnovnim driverima koji će mi omogućiti dva ekrana, HW podršku u MPC-HC-u a ne o nekakvim optimizacijama i performance boosta. Windowsi povuku te drivere bez problema.

Driver ne mora biti najnoviji, bitno je da postoji ti da ga se može instalirati. Ukida podršku za 32-bitne drivere! U čemu je problem? Sve konfiguracije danas su 64-bitne (od Telefona, tableta do radne stanice i servera). Imate staru konfu sa manje RAM-a, driveri su tu.

 

Paolo Maldini kaže...
boxer kaže...

A da malo budeš realan...

 

1) AMD HD4000 GPU serija  je ekvivalent nvidijinoj 200 GPU seriji za koje nema podrške u nvidijinim driverima.

Serije 200 nema - http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/128421/en-us

 Ti si odradio malo istraživanja. Nakon ovog argumenta ovaj Envy se nema više što pojavljivati u ovoj temi. Dobio je svoje.

Jesam. Dobio sam čitav procesorski park od Intel/Nvidie, a nije da sam i ja plaćao + i nije da sam ja mogao birati i Shytzen procesore.

Ali svakome svoje, ja govorim iz serviserskog iskustva.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice