AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

poruka: 19
|
čitano: 7.571
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s".
5 godina
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

svak ćas:)...ako ništa drugo igranje na 1080 sve max nikad nije bilo povoljnije...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
3090 24gb nije 20gb ali ok dogodi se greška. Vidim da su i grafovi redizajn laganini. Grafovi su sad zmaj sve se vidi jasno kao dan.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 13:04 (mislioc).
 
4 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
mislioc kaže...
3090 24gb nije 20gb ali ok dogodi se greška. Vidim da su i grafovi redizajn laganini. Grafovi su sad zmaj sve se vidi jasno kao dan.

 Hvala na ispravci. U prošloj recenziji sam se isto zeznuo. Nemam pojma zašto mi je u glavi 20 GB, a ne 24...

10 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers

Sve Super i vrhunski promišljeno, napravljeno i radi osim podrške za raytracing koja je upravo - sramotna.
Performanse padaju doslovno 70% sa tom "podrškom", hoće li pomoći novi driveri? - teško, da ne kažem - nemoguće jer taj posao hardverski očito su manjkavo odradili ..

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 18:11 (W2000).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

Sve ok za amd sto se tice recenzije,ali mene brine cijena za rtx 3090 i 3080u HR ako preracunamo u USD je ravno 2500-3300 USD rtx 3090 recimo u ovom slucaju,sto je vise nego duplo, pa jesu ovi nasi prodavaci normalni, wtf,znaci cijene u ADM-u i LiNKSU i Protisu su od 15000 do 21000 kn,  jel tu netko normalan ili nije, nekuzim ajde stavis  cijenu 12000 kn sto je 2000 $ ili vise ali majke ti da stave 3200 $ pa to je vise nego duplo, i to sve samo da bih mogao igrati recimo Cyberpunk 2077 u  bijednih 40-55 fps max u 4K,ma nemojte me j..t, kupim oled 55'' ili 65'' i pricekam PS5 do sljedece godine i picim igre na max, ovo vise nema mozga,veze s vezom, jebalo ih njihovo kur--nje, nove tehnologije i dide mide, stock nikakav,katastrofa nvidia si pucala u nogu a bome i amd, neki dan nvidia objavila da su ukrali gpue u vrijendosti preko 340,000 $.......no comment...

....

Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
W2000 kaže...

Sve Super i vrhunski promišljeno, napravljeno i radi osim podrške za raytracing koja je upravo - sramotna.
Performanse padaju doslovno 70% sa tom "podrškom", hoće li pomoći novi driveri? - teško, da ne kažem - nemoguće jer taj posao hardverski očito su manjkavo odradili ..

 Treba imati na umu da su svi dosadašnji naslovi rađeni tako da rade na Nvidiji, a s obzirom da je brdo igra starije, nitko to neće krpati i optimizirati za rad na RDNA2 arhitekturi. Vidjet ćemo što će biti s novim igrama. Ali za pretpostaviti je da će ray tracing performanse teško ikada biti u paritetu s obzirom da je kod Nvidije ovo druga generacija hardvera, a kod AMD-a prva

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
@Barracuda

Malo su pretjerali da. Brzim pregledom su 100-200€ Cijene vise nego ovdje u DE.
alternate.de

Ali generalno je stanje koma svugdje.
Mislim 2 soma ojra za graficku?
Skoro soma za entry level?
Ma daj odj***e.

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
16 godina
moderator
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

Usprkos cijenama, sve se kartice čak i kod nas prodaju kao vruće kifle. 

 

I dok god bude tako cijene će ostati visoke...

 
6 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
Cijene grafičkih kartica su zbilja postale bolesne. Pa cijena cijele moje konfiguracije koja je u vrijeme kupnje (2016) bila vrh vrhova i kad ubrojimo upgrade koji sam u međuvremenu napravio (zamjena grafe i nvm ssd) je 12000. I sve i danas vrtim na max bez problema. I uopće nema potrebe za zamjenom.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers

To ti više ni malo nije normalno....ako je to novo ˝normalno˝ ja selim na Mars!

Biti ili ne biti pitanje je sada.
12 godina
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

Vjerujem da ne bi bile takve cijene da nije bilo Corone.

Mozda se varam.

Evo za rabljeni 3600 svi opet traze ne realne novce 180-220e toliko je bio novi prije pola godine.U trgovinama za 3600 traze 1700kn...Koju opciju imas? novi 5600x preko 400e...Najbolje nista ne kupovat dok se cijene ne dovedu u red.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
rtx360Ti 399$...to bi bilo oko 2500kn...kod nas 4500kn:(...sve će to doći na svoje 2022...sad je situacija takva zna se zašto:(





mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

otkad ovih novih kartica i čipovlja, kad prolazite kraj HEP-a ponekad se može čuti kako zadovoljno trljaju ruke. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers

U clanku pise da je cijena za RX 6900 XT 9500kn!?

Moje pitanje je: Koji to ducan u HR ima 6900XT? A ako stvarno netko ima na lageru za tu cijenu, kupujem odmah i dajem 500kn onom koji me uputi u kupnju za te pare!!

Koliko sam vidio za sada ima jedino Links 2 modela RX6800 po cijenama od 6500-6600kn, a kakve su cijene kod nas pretpostavljam da ce 10.000kn kostat 6800XT, a ne 6900XT!? Opet ponavljam, ako ima za te pare, kupujem odma!

I`m not Jesus, but He`s my son..
6 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s
Ajar kaže...

otkad ovih novih kartica i čipovlja, kad prolazite kraj HEP-a ponekad se može čuti kako zadovoljno trljaju ruke. 

 Nebi me to ni najmanje iznenadilo.

 

Skidy kaže...

U clanku pise da je cijena za RX 6900 XT 9500kn!?

 Šališ li se ili se stvarno veseliš toj cijeni? 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
Denis kaže...
mislioc kaže...
3090 24gb nije 20gb ali ok dogodi se greška. Vidim da su i grafovi redizajn laganini. Grafovi su sad zmaj sve se vidi jasno kao dan.

 Hvala na ispravci. U prošloj recenziji sam se isto zeznuo. Nemam pojma zašto mi je u glavi 20 GB, a ne 24...

 i vi novinari i recezenti bilo you tube ili ostali recezenti ste dio zubčanika koji se zove prodaja,mora da se prodaju kao vruće kifle

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
13 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
Festus kaže...

 

Skidy kaže...

U clanku pise da je cijena za RX 6900 XT 9500kn!?

 Šališ li se ili se stvarno veseliš toj cijeni? 

 

 

Da se razumijemo, cijene su kod nas katastrofa i tocka! Jednostavno sramota. Tako da moj odgovor je da se ne veselim niti malo buducnosti ukoliko ce se ovako nastaviti kretati cijene. Prije bi mogao kupiti za 3500-4000kn najjaci gpu koji postoji, a sad su cijene i do 20.000kn samo za gpu, a di je jos ostatak? WTF!?

Nitko nije glup, ako je preporucena cijena 1000$ konkretno za ovaj model, a $ je slabiji od €, a 1000€ je oko 7500kn, pa nek bude i 8500kn max sto je svakako previse, dakle, di ovi nasi dolaze do ovakvih cijena kakve su trenutno i to za slabije modele!?

Zato sam i reagirao na ovaj clanak di pise da RX6900XT kosta 9500kn, ako toliko stvarno kosta kod nas molim reziju da me uputi jer s obzirom na ovu sramotu s cijenama koja je, definitivno bi za te novce kupio, al opet ponavljam to ne znaci da to podrzavam, a jos manje se veselim.

I`m not Jesus, but He`s my son..
14 godina
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

uvijek ti je sa grafama bilo 1$=10 kn, a sad je i gore jer ih nema i trgovci mogu staviti cijenu kakvu žele jer sve prodaju. da im stoje i cijene bi padale.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
forumaš kaže...

uvijek ti je sa grafama bilo 1$=10 kn, a sad je i gore jer ih nema i trgovci mogu staviti cijenu kakvu žele jer sve prodaju. da im stoje i cijene bi padale.

 Upravo iz tog razloga i s obzirom na situaciju kakva je, ja osobno ciljam na:
RX6800 - cijene se krecu od 6500, pa vjerovatno i do 7500kn kad dodu modeli od asusa i gigabytea
ili
RX6800XT s tim da jos nisam nigdje kod nas nasao cijenu za XT model, al pretpostavljam da ce biti oko ili do 10.000kn
a RX6900XT nije nikom ni potrebna, a ko zna kolka ce i cijena biti.. osim ako autor clanka zna gdje se skriva jedna za 9500kn, e tu bi odma kupio

I`m not Jesus, but He`s my son..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice