AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

poruka: 72
|
čitano: 15.250
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr".
11 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
zzib kaže... 

Software rješenje je redovito sporije od hardware rješenja. A i da je Nvida upjela ugurati jedno takvo rješenje u hardware, to ne bi sa sigurnošću znali jer je propritary rješenje.

Ovdje više o tome zašto to nije tako jednostavno:

https://depositonce.tu-berlin.de/bitstream/11303/9084.2/8/lal_etal_2019.pdf

 uh, taj link mi je malo preobiman, prestručan i nekako mi se ne čini da govori o igrama za što većina nas koristi grafičke kartice

jel softversko rješenje manje učinkovito je i bilo moje pitanje

 

međutim, činjenica je da su nevidijine grafe softverom riješile problem vrlo uspješno u odnosu na konkurenciju, jer si imao gtx 980 s duplo manjom sabirnicom od r9 390x (256 vs 512)

dakle ne malo manjom, nego duplo manjom, a bez većih posljedica po perfomanse

 

doduše, u novije vrijeme od najačih amd grafa s običnom memorijom imamo rx 5700 i konkurenta u obliku rtx 2070/s s istih 256 bita u prošlim serijama

sa novim serijama 6800xt ima 256bit, a rtx 3080 320bitnu sabirnicu, tako da je očito amd hardverski uspio smanjiti zahtjeve za širinom, dok nevidija nije, čak i s bržom memorijom - tako da zasad izgleda da si u pravu

jedino treba pričekati da vidimo kako će se to odraziti na same igre

 

 

8 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Wizo kaže...
Dočim. Dočim. Dočim.... Riječ totalno specifična za autora. I grozno iritantna.Zašto ne dok?
Btw, jako bolno će ove grafe oplesti po novčaniku... Gdje su nestala vremena kad si za 3k kuna mogao složit pristojan komp, istina ne baš gejmerski ali ipak. Danas jedva čovjek može kupit mid range grafu za to. I to se još smatra jeftinim. Ono wtf...

Realno jedino grafičke kartice su u qrcu po pitanju cijena, sve drugo možeš nabavit za pristojnu lovu i uz to neće toliko brzo zastariti kao što bi to bilo prije..

 

@picajzla0707 , samo listaj slike/slajdove, sve je objašnjeno po pitanju bottlenecka u obliku mem. bandwidtha i rješenja u obliku inf. cachea

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 22:48 (Kaby).
15 godina
online
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
picajzla0707 kaže...
Denis kaže...

...AMD-ovi inženjeri bili su pod izazovom da "nahrane" dvostruko moćniji GPU koji radi na 30% višem radnom taktu, a da istovremeno ne koriste egzotičnu memoriju niti ekstremno široko i samim time energetski gladno memorijsko sučelje. Modeliranjem utjecaja velikog internog GPU-a cachea na performanse pri najpopularnijim razlučivostima, shvatili su da s kapacitetom od preko 100 MB mogu dobiti odlični benefiti odnosno da je učestalost pogađanja podataka u cacheu (tzv. cache hit rate) oko 60 do 80 posto, zavisno o razlučivosti. Jedini je problem bio – kako nagurati toliki cache u GPU?...

 denise, ne postoji li i treće rješenje osim egzotične memorije i ekstremno širokog memorijskog sučelja, a to je daleko elegantnije softversko rješenje kakvo je nevidija predstavila generacijama unazad - tzv. lossless memory compression, kojim su davnih dana smanjili potrebu za ekstremno širokim memorijskim sučeljem, pa je godinama pitanje te širine bilo predmetom raspravi i sumnje kad bi imali grafe iste klase s dosta manjom širinom u odnosu na amd grafe tog doba (sa non hbm ramom amd grafe visoke klase uvijek su imale 512bitne sabirnice - sjetimo se r9 290/x i 390/x sa 512bitnom sabirnicom i konkurencije u obliku gtx 970 i 980 koje su se nosile s njima bez ikakvih problema sa duplo manjom sabirnicom od 256bita i istim tipom memorije

 

amd se s tim problemom nosio sve ovo vrijeme, pokušali su to riješiti sa hbm memorijom, pa znamo kako je to završilo u gejming svijetu

dakle, nekako mi se čini da je cijeli taj hajp oko toga malo pretjeran, tim više što se to predstavlja kao revolucionarno rješenje i nekakav plus u odnosu na konkurenciju, a zapravo su morali hardverski odraditi ono što je nevidija softverski eleganrno riješila davno, davno prije, a amd nikada nije uspio softverski to izvesti

 

ima li ovakav hardverski pristup ikakvih prednosti u odnosu na nevidijino rješenje, pogotovo ako uzmeš u obzir usporedive grafe koje koriste istu gddr6 memoriju

 

 

 Pa istu/slicnu stvar zeli implementirati i nVidia sada kada je vidjela to kod AMD-a, pogledaj newse...... isto kako AMD planira/radi na svojoj verziji DLSS-a. Isto kako je Xbox imao eSRAM kes i na kraju su igre izgledale i radile bolje na X360 nego na PS3, isto kako SSD-i imaju DRAM kes itd.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 22:51 (lovac82).
16 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Wizo kaže...
Dočim. Dočim. Dočim.... Riječ totalno specifična za autora. I grozno iritantna.Zašto ne dok?

Btw, jako bolno će ove grafe oplesti po novčaniku... Gdje su nestala vremena kad si za 3k kuna mogao složit pristojan komp, istina ne baš gejmerski ali ipak. Danas jedva čovjek može kupit mid range grafu za to. I to se još smatra jeftinim. Ono wtf...

Pa ne baš 3000kn  ali bez problema složiš komp za 1080p light gaming sa ryzenom 3 i gtx 1050 ti.

Ako tražiš rabljeno, ide to osjetno dole.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Promster kaže...
ansha kaže...

Recenzija bez direktne usporedbe sa novim RTX-icama je, realno, prilicno besmislena. A i cemu nestandardne rezolucije?

Ne znam, ali meni ove Bugove recenzije hardvera uopće nemaju smisla. Prije ove recenzije testirali su Ryzen 5 5600X sa 2070Super...Ne kužim.

 Pa ok nema smisla. Al cisto sumnjam da to rade namjerno. Mislim da je veći problem pronaći hardware za testiranje.

 

Lako Linusu, Jayu, Steveu recenzirat i uspoređivat kad imaju 10 vrsta jedne kartice iza sebe na polici.

 

U hrvatskim je uvjetima biti recenzent hardwarea vjerojatno jednako šugavo kao i ostatak pogodnosti koje nam država nudi. (baš je Davor imao kolumnu u trenutnom broju o tome, nije do njih...)

 

I kad ste već spomenuli, pun mi je k*rac konverzije dolara u kune po tečaju 1$ = 10 kuna. Tko normalan kupi 3080 TUF za 7700 u Protisu. Na casekingu je 6500 + dostava.

 

Jesmo mi država istočne europe sa šugavom ekonomijom, al zašto moramo patit s glupim cijenama računalnog hardwarea..?

It s just cornflakes...
8 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
nixass kaže...

Pa ne baš 3000kn  ali bez problema složiš komp za 1080p light gaming sa ryzenom 3 i gtx 1050 ti.

Ako tražiš rabljeno, ide to osjetno dole.

10100f 650kn

16gb 3000MHz 500kn

MSI H410 500kn

500GB NVMe 460kn

Sisa 500W 440kn

ostaje oko 500-600-700 kn za RX470/80, 570/80, i za 1080p mislim da nema neke bolje budget alternative

 

Znam off-t smo malo al etoo.. 

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Uz ovakve cijene video kartica..... zašto ih uopće kupovati?

PS5 mi se čini bolje rješenje
 
11 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
picajzla0707 kaže...

 uh, taj link mi je malo preobiman, prestručan i nekako mi se ne čini da govori o igrama za što većina nas koristi grafičke kartice

jel softversko rješenje manje učinkovito je i bilo moje pitanje

 

međutim, činjenica je da su nevidijine grafe softverom riješile problem vrlo uspješno u odnosu na konkurenciju, jer si imao gtx 980 s duplo manjom sabirnicom od r9 390x (256 vs 512)

dakle ne malo manjom, nego duplo manjom, a bez većih posljedica po perfomanse

Jedina takva tehnika koje se mogu sjetit je Delta Color Compression.
AMD to isto ima vec neko vrijeme, uvedeno nedugo nakon NV.

11 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Točno, samo što postoje razlike u efikasnosti, ne samo između nevidije i amd-a, nego i između različitih generacija nevidijinih gpu.

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-turing-geforce-rtx-architecture/4.html

Pri dnu teksta se piše o tome, no očito je da ta tehnologija ne može sustići potrebe modernih igara u sve većim rezolucijama, pa se ide na hardversko rješenje
13 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Jako loša recenzija. Nestandardne rezolucije i da si BUG ne može osigurati jednu RTX 3070 i 3080 za usporedbu je i više nego tužno. Dobro ljudi kažu, više se posvetite recenziranju borbenih zrakoplova upličući politiku u sve to, nego samom hardwareu.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
picajzla0707 kaže...
Točno, samo što postoje razlike u efikasnosti, ne samo između nevidije i amd-a, nego i između različitih generacija nevidijinih gpu.

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-turing-geforce-rtx-architecture/4.html

Pri dnu teksta se piše o tome, no očito je da ta tehnologija ne može sustići potrebe modernih igara u sve većim rezolucijama, pa se ide na hardversko rješenje

 na samsung 8nm nvidia je otišla u totalno krivom smijeru nakon poduže liderske pozicije po pitanju efikasnosti/potrošnje.  sada AMD na TSMC 7nm ima tu lidersku poziciju po pitanju potrošnje. karte su se okrenule.

ali na kraju dana duopl po pitanu cijena, bez ikave konkurencije osim u novim konzolama. žalosno.

15 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

beš karticu koja ne troši bar kilovat po gb ram-a (s 24-pinskim napajanjem; može i direkt na 220 V). barem tako dugo dok "korisnik" sam ne plaća račune za struju, već se uzda u starce meka srca (jer djetetu to "treba za školu"  - posebno na vjeronauku, za razgovor s a.i. gorućim grmom u stvarnom vremenu i dinamičko osvjetljenje/renderiranje, uz 7.1 surround). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 9:44 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Wizo kaže...
Dočim. Dočim. Dočim.... Riječ totalno specifična za autora. I grozno iritantna.Zašto ne dok?

Btw, jako bolno će ove grafe oplesti po novčaniku... Gdje su nestala vremena kad si za 3k kuna mogao složit pristojan komp, istina ne baš gejmerski ali ipak. Danas jedva čovjek može kupit mid range grafu za to. I to se još smatra jeftinim. Ono wtf...

 Danas slozis pristojan pc za gejmanje u fhd za 4k kuna. 

Dovoljno sam neiskusan ali znam.

14 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Kolacic kaže...
Wizo kaže...
Dočim. Dočim. Dočim.... Riječ totalno specifična za autora. I grozno iritantna.Zašto ne dok?

Btw, jako bolno će ove grafe oplesti po novčaniku... Gdje su nestala vremena kad si za 3k kuna mogao složit pristojan komp, istina ne baš gejmerski ali ipak. Danas jedva čovjek može kupit mid range grafu za to. I to se još smatra jeftinim. Ono wtf...

 Danas slozis pristojan pc za gejmanje u fhd za 4k kuna. 

Dovoljno sam neiskusan ali znam.

 da, ali istovremeno za 3100 kn imaš 4K strojčinu

 

11 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Govorim o efikasnosti memorijske kompresije, ne energetske efikasnosti :D
5 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
rtx 2070 lošija 50%...a opet kome dosta 60fps...to ne bude igralo...s tim da rtx3060 bude kao rtx2080
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
A netko sada kupuje gaming graficke za 7000+ kn?
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Mi ne, vani da :)
7 godina
protjeran
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

 

Fali "XT"

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
forumaš kaže...
Kolacic kaže...
Wizo kaže...
Dočim. Dočim. Dočim.... Riječ totalno specifična za autora. I grozno iritantna.Zašto ne dok?

Btw, jako bolno će ove grafe oplesti po novčaniku... Gdje su nestala vremena kad si za 3k kuna mogao složit pristojan komp, istina ne baš gejmerski ali ipak. Danas jedva čovjek može kupit mid range grafu za to. I to se još smatra jeftinim. Ono wtf...

 Danas slozis pristojan pc za gejmanje u fhd za 4k kuna. 

Dovoljno sam neiskusan ali znam.

 da, ali istovremeno za 3100 kn imaš 4K strojčinu

 

Je imaš strojčinu, al nemaš TPB .

Kad zbrojiš kolko daš za igre + konzola + dodaci, ipak je PC još "kralj".

 

 

 

12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
mGT kaže..

Je imaš strojčinu, al nemaš TPB .

Kad zbrojiš kolko daš za igre + konzola + dodaci, ipak je PC još "kralj".

 

 

 

 I ostat će, skineš koju god igru hoćeš od početka pc igara, i kad hoćeš, tona modova, tona igara, nemoze se uopce konzola usporedjivat.

12 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

mGT donekle si u pravu, ali ne smijes na to tako gledat.

Sve je stvar ukusa , ali da PC spojis na 4k TV tad konzolu ne bi vise ni pogledao.Konzola je super za osnovno skolce koji si ne znaju promjenit termalnu pastu niti crackat igru.A psp,ps1 i ps2 emulatori rade bez problema.A neke ps3 igre isto vec danas rade bez problema.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
MGloc kaže...

mGT donekle si u pravu, ali ne smijes na to tako gledat.

Sve je stvar ukusa , ali da PC spojis na 4k TV tad konzolu ne bi vise ni pogledao.Konzola je super za osnovno skolce koji si ne znaju promjenit termalnu pastu niti crackat igru.A psp,ps1 i ps2 emulatori rade bez problema.A neke ps3 igre isto vec danas rade bez problema.

 Lulz. 

Fora je benchati itd.,pa hoces gledati rezoluciju i fps ili ces igrati,natjecati se,uzivati u igri? Bez obzira na platformu koju koristis. 

Vise tvoj post "djetinjast" nego od onog djeteta koji ne zna krekati igru. 

12 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Svatko kupuje za sebe i treba znati sto hoce igrat.Ja sam se naigrao dosta ekskluziva kao Socom, God of War a bogami i sa braticem coop The warriors ,Obscure 1 i 2, Delta Force itd...Pes sam i sam patchirao za ps2 to su bila vremena.Ono sto je jasno da na Pc mozes nesto pametno iliti korisno i naucit dok na konzoli samo peglas.

Danas klince vecinom zanima Cod Warzone i Pubg...A to mogu igrat na 1080p pc od 4k kn ili na ps4.

Kakva je situacija sa cijenama bolje je uzet PS5 nego pc od 12k kn sa rtx 3070 tu se slazem i opet igras 4k.Prihvatljivije je za novcanik.

 

Kada se pogledaju brojke konzole prevladavaju u Gamingu (logicno jer su tome i namjenjene) i hvala Bogu postoji crossplay tako da sta god uzeo neces zazalit.Sta je tebi dijetinjasto ne znam ja sam napisao- realnost.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
MGloc kaže...

mGT donekle si u pravu, ali ne smijes na to tako gledat.

Sve je stvar ukusa , ali da PC spojis na 4k TV tad konzolu ne bi vise ni pogledao.Konzola je super za osnovno skolce koji si ne znaju promjenit termalnu pastu niti crackat igru.A psp,ps1 i ps2 emulatori rade bez problema.A neke ps3 igre isto vec danas rade bez problema.

Konzola od 3800kn ti daje cca. 10000kn PC hardware-a. Covjek se mora osjecat ko idiot kad gpu kakav je u konzoli plati znacajno vise od cijene te konzole...

14 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

PS5 je u u stvari 3100 kn, jer i na PC-u kupujemo digitalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
forumaš kaže...

PS5 je u u stvari 3100 kn, jer i na PC-u kupujemo digitalno.

 Je ali neplaćaš pretplatu za igrati na PC-u.

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak

Dok si zbrojis pretplatu kroz 4 godine ispadne te tocno sa konzolom jedna postena grafa.

15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
forumaš kaže...

PS5 je u u stvari 3100 kn, jer i na PC-u kupujemo digitalno.

 Na PCu potpuno novu igru platiš 30-40€,a na ps5 po novom 80€☹

سمندری ڈاکو
14 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
pirat kaže...
forumaš kaže...

PS5 je u u stvari 3100 kn, jer i na PC-u kupujemo digitalno.

 Na PCu potpuno novu igru platiš 30-40€,a na ps5 po novom 80€☹

 istina, postali su pohlepni. zato sam napisao da je dobro biti u zaostatku. kupim PS5 pa imam barem godinu dana za igrati PS4 hitove koje još nisam odigrao ali sada u najboljim mogućim uvjetimna, te igre su sad već na popustima.

nakon toga krenuti na aktualne naslove. ali npr. GT7 bi platio i 80 eura, jer i tako ga nema nigdje drugdje a igrao bi ga intezivno ili povremeno godinama.  s tim da nove igre na PC-u nisu baš 30-40 eura, evo Valhala najjeftinija 48 eura, na plejki 60 eura.

12 eura razlike a igraš ju na PS5 3100 kn 4K 60 fpsa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice