AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

poruka: 72
|
čitano: 15.259
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr".
15 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Od kuda Vama ove cijene ?

mislim 5100kn za XT bi odmah i sada zaustavio sve polemike oko best buy graficke kartice

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 18:11 (toxic).
Moj PC  
15 1 hvala 0
12 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Denise, korigiraj "cijena" u "željena cijena."

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 18:13 (DarthMarkus).
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Pa je tu je negdje mozda budu do max 500kn skuplje.

Samo sto ce nvidia izbacit Super i Ti modele pa ces opet 2 dana mozgat sta uzet.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Stavite slobodno slabija grafa 6000kn jača 7000kn.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
MGloc kaže...

Pa je tu je negdje mozda budu do max 500kn skuplje.

Samo sto ce nvidia izbacit Super i Ti modele pa ces opet 2 dana mozgat sta uzet.

 ...

 

No

 

dery kaže...

Stavite slobodno slabija grafa 6000kn jača 7000kn.

 Kod lokalnog skalpera.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 18:23 (DarthMarkus).
14 godina
protjeran
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Recenzija bez direktne usporedbe sa novim RTX-icama je, realno, prilicno besmislena. A i cemu nestandardne rezolucije?

Moj PC  
26 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
ansha kaže...

Recenzija bez direktne usporedbe sa novim RTX-icama je, realno, prilicno besmislena. A i cemu nestandardne rezolucije?

 DSR na 1920 x 1200.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

ako BUG ima po ovim cijenama kupujem odmah jednu, svejedno koju može i ovu skuplju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Dakle cijene su MSRP pretvoren direktno u kn izgleda 

 

Vidjeli smo kako je to bilo s RTXicama.

 

Isto tako - usporedba s RTX 2070S... no comment.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 18:39 (mrsmith).
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

649$ je kod nasu uvijek bilo 6490 kn i to u normalnim situacijama kada ima hardvera.

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
mrsmith kaže...

Dakle cijene su MSRP pretvoren direktno u kn izgleda 

 

Vidjeli smo kako je to bilo s RTXicama.

 

Isto tako - usporedba s RTX 2070S... no comment.

 Zapravo ovo je dobro na neki način. Vidiš koliko pališ love za "novu tehnologiju".

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Poprilično besmislena usporedba sa RTX 2070 Super u benchevima. 6800 je konkurencija 3070 a 6800X konkurencija 3080.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Šteta što niste uspjeli nabaviti RTX negdje, tada bi bila odlična recenzija ovako je samo ok.

 

Nije mi jasan ni pristup domaćih firmi koje imaju po koju Ameru na zalihama da je nisu mogli posuditi na jedno prijepodne, za uzvrat bi dobili besplatnu reklamu i + za imidž.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak

ko će bugovcima dat rtx3080/70 za usporedbu, dala bi mati da ima

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Ovo je sasvim očekivano, iako večina u to baš i nije vjerovala ili ono RDNA 2 pa vjerojatno neče bit efikasniji+niža potrošnja vs Nevidija.

 

"Slabiji 6800 još je efikasniji, s prosječnom potrošnjom od svega 192, a maksimalnom od 208 W. RX 6800 nema Rage Mode već samo tihi Quiet Mode (isto kao i 6800 XT), no jednako lako, pa i lakše, ga je moguće overklokirati. U našem slučaju smo klizače za takt memorije i GPU te maksimalnu potrošnju jednostavno odvukli do maksimalnih vrijednosti. Prosječna potrošnja tada raste na 205, a maksimalna na 238 W. Potrošnja obiju kartica je iznimno niska s obzirom na performanse koju nude i tu u odnosu na Nvidijinu vidimo obrnutu situaciju nego na što smo navikli."

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=187&jumpto=6250953&sort=asc&view=flat

 

Hm pa kolko če struje povuč RX 6700, ili vrlo vjerojatno 40 CU zamjena za RX 5700XT.Vjerojatno ne više od 100W, s obzirom kad se uspoređuje sa 60CU RX 6800.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 19:30 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

Hahahha,

Ova recenzija je takva sramota. Lažne cijene, nema usporedbe s konkurencijom (RTX 30XX), gramatika.

Poštedite se ovih gluposti i poslušajte što Linus ima za reći (LTT).

Denis, sjedi, dvojka!

EDIT: Anyway, budem čekao još par mjeseci da se RTX 30XX serija produbi. Treba mi grafa sa min 3 izlaza, 4 po mogućnosti.
Ako poprave ray tracing AMD drivere za Cinema 4d i Blender, budem kupio AMD, no zasad me više zanima Nvidia.
Dug je put ka optimizaciji AMD drivera, no čak i neoptimizirane igre pariraju 30XX seriji. Naravno, ništa to ne znači kad se upali DLSS.
Što se mene tiče, bitno da je grafa tiha i ne troši puno struje. Dugo će biti u pogonu, pogotovo kad krenu video renderi u Cinemi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 19:54 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
9 1 hvala 0
6 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr

RX 6800 je jako loše cjenovno pozicionirana. 580 dolara je oko 6 kila kuna u Hrvatistanu. Treba bit bar kilu, kilu i pol niže. Nema veze što je "skupo" za nas, to je stvar kupca. Kome paše će platit, ali snagom i perf. se ne isplati pored 6800XT, koja ima 72 CU, više stream procesora, više texture jedinica. Za kakvih 800 kn više. Na tu cijenu je to zanemarivo, po meni. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6800-xt/ evo vam usporedbe s rtx 3070, 80 ...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Hahahha,

Ova recenzija je takva sramota. Lažne cijene, nema usporedbe s konkurencijom (RTX 30XX), gramatika.

Poštedite se ovih gluposti i poslušajte što Linus ima za reći (LTT).

Denis, sjedi, dvojka!

Trebali bi dati Boxu da recenzira 6900xt kad izađe.

 

Bez lektora.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Hahahha,

Ova recenzija je takva sramota. Lažne cijene, nema usporedbe s konkurencijom (RTX 30XX), gramatika.

Poštedite se ovih gluposti i poslušajte što Linus ima za reći (LTT).

Denis, sjedi, dvojka!

 Linus je šaroliki dječiji vrtič, ak oš najpreciznije/najpreglednije na Jubitu tu je Hardware Unboxed, ili Techpowerup ovako za klasično čitanje.

 

GamerNexus tablice razultata, to je presitno i vrlo nepregledno ili šrot od tablica.Techpowerup, niti njihove tablice nisu baš optimalno složene ili dizajnirane.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak u pr
Denis kaže...

...AMD-ovi inženjeri bili su pod izazovom da "nahrane" dvostruko moćniji GPU koji radi na 30% višem radnom taktu, a da istovremeno ne koriste egzotičnu memoriju niti ekstremno široko i samim time energetski gladno memorijsko sučelje. Modeliranjem utjecaja velikog internog GPU-a cachea na performanse pri najpopularnijim razlučivostima, shvatili su da s kapacitetom od preko 100 MB mogu dobiti odlični benefiti odnosno da je učestalost pogađanja podataka u cacheu (tzv. cache hit rate) oko 60 do 80 posto, zavisno o razlučivosti. Jedini je problem bio – kako nagurati toliki cache u GPU?...

 denise, ne postoji li i treće rješenje osim egzotične memorije i ekstremno širokog memorijskog sučelja, a to je daleko elegantnije softversko rješenje kakvo je nevidija predstavila generacijama unazad - tzv. lossless memory compression, kojim su davnih dana smanjili potrebu za ekstremno širokim memorijskim sučeljem, pa je godinama pitanje te širine bilo predmetom raspravi i sumnje kad bi imali grafe iste klase s dosta manjom širinom u odnosu na amd grafe tog doba (sa non hbm ramom amd grafe visoke klase uvijek su imale 512bitne sabirnice - sjetimo se r9 290/x i 390/x sa 512bitnom sabirnicom i konkurencije u obliku gtx 970 i 980 koje su se nosile s njima bez ikakvih problema sa duplo manjom sabirnicom od 256bita i istim tipom memorije

 

amd se s tim problemom nosio sve ovo vrijeme, pokušali su to riješiti sa hbm memorijom, pa znamo kako je to završilo u gejming svijetu

dakle, nekako mi se čini da je cijeli taj hajp oko toga malo pretjeran, tim više što se to predstavlja kao revolucionarno rješenje i nekakav plus u odnosu na konkurenciju, a zapravo su morali hardverski odraditi ono što je nevidija softverski eleganrno riješila davno, davno prije, a amd nikada nije uspio softverski to izvesti

 

ima li ovakav hardverski pristup ikakvih prednosti u odnosu na nevidijino rješenje, pogotovo ako uzmeš u obzir usporedive grafe koje koriste istu gddr6 memoriju

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
goran022 kaže...
https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6800-xt/ evo vam usporedbe s rtx 3070, 80 ...

 Znači očekivano, 6800 koliko skuplja toliko i brža od 3070. U Raytracingu dosta sporija + što nema DLSS. Sad tko što želi (i naravno kakva bude dobavljivost/cijena kod nas).

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
13 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
ansha kaže...

Recenzija bez direktne usporedbe sa novim RTX-icama je, realno, prilicno besmislena. A i cemu nestandardne rezolucije?

Ne znam, ali meni ove Bugove recenzije hardvera uopće nemaju smisla. Prije ove recenzije testirali su Ryzen 5 5600X sa 2070Super...Ne kužim.

15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Lovac kaže...
goran022 kaže...

 Znači očekivano, 6800 koliko skuplja toliko i brža od 3070. U Raytracingu dosta sporija + što nema DLSS. Sad tko što želi (i naravno kakva bude dobavljivost/cijena kod nas).

 Nije jer perf per $ ide za 10% u korist malog jampera.Preskupa je ta 6800 kod nas 80$=800kn

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 20:05 (dery).
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
3060ti se čeka ovo je za entuzijaste, odnosno nebitne za gamere.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 20:12 (mislioc).
 
1 2 hvala 0
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Promster kaže...
ansha kaže...

Recenzija bez direktne usporedbe sa novim RTX-icama je, realno, prilicno besmislena. A i cemu nestandardne rezolucije?

Ne znam, ali meni ove Bugove recenzije hardvera uopće nemaju smisla. Prije ove recenzije testirali su Ryzen 5 5600X sa 2070Super...Ne kužim.

 Bitno da pišu recenzije bojnih zrakoplova. Baš sam mislio kupiti jedan za božić.

15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Bitno da pišu recenzije bojnih zrakoplova. Baš sam mislio kupiti jedan za božić.

Haha a jesam se nasmijao 

 

Ovo svakako stoji 

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Lovac kaže...
goran022 kaže...

 Znači očekivano, 6800 koliko skuplja toliko i brža od 3070. U Raytracingu dosta sporija + što nema DLSS. Sad tko što želi (i naravno kakva bude dobavljivost/cijena kod nas).

Da, ali vjerovatno se budu stabilizirale cijene nakon nekog vremena, jer 6000 kuna za RX 6800 je ipak malo previše, dok je u entuzijast klasi 6800 XT itekak konkurentan 3080 (cca. 7000-8000 kuna), s tim da dugoročno kad bi RX bila iste cijene kao Nvidia bila bi nobrainer zbog znatno niže potrošnje.

Uglavbom, treba vidjeti kak se cijene budu kretale, a dio za Raytracing i DLSS stoji, s tim da RT vjerovatno s vremenom bude došao tu negdje, a i najvaljuju AMD verziju DLSS-a.

U svakom slučaju, bit će AMD konkurentan.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 20:40 (fer-de-lance).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
Dočim. Dočim. Dočim.... Riječ totalno specifična za autora. I grozno iritantna.Zašto ne dok?

Btw, jako bolno će ove grafe oplesti po novčaniku... Gdje su nestala vremena kad si za 3k kuna mogao složit pristojan komp, istina ne baš gejmerski ali ipak. Danas jedva čovjek može kupit mid range grafu za to. I to se još smatra jeftinim. Ono wtf...
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6800 i 6800 XT 16 GB - Povratak
picajzla0707 kaže...
ne postoji li i treće rješenje osim egzotične memorije i ekstremno širokog memorijskog sučelja, a to je daleko elegantnije softversko rješenje kakvo je nevidija predstavila generacijama unazad - tzv. lossless memory compression
dakle, nekako mi se čini da je cijeli taj hajp oko toga malo pretjeran, tim više što se to predstavlja kao revolucionarno rješenje i nekakav plus u odnosu na konkurenciju, a zapravo su morali hardverski odraditi ono što je nevidija softverski eleganrno riješila davno, davno prije, a amd nikada nije uspio softverski to izvesti

 

 

Software rješenje je redovito sporije od hardware rješenja. A i da je Nvida upjela ugurati jedno takvo rješenje u hardware, to ne bi sa sigurnošću znali jer je propritary rješenje.

Ovdje više o tome zašto to nije tako jednostavno:

https://depositonce.tu-berlin.de/bitstream/11303/9084.2/8/lal_etal_2019.pdf

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 22:29 (zzib).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice