Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i na Bo

poruka: 52
|
čitano: 12.639
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i na Bo".
6 godina
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
eywa33 kaže...
Friday kaže...

 

Dezurni pljuvaci su publika kojoj je ovo predstavljeno. Ne moraju imati bolju ideju da bi imali pravo pljuvati po ovome. To tako ne funkcionira.

 

A kako zapravo pljuvanje funkcionira na tržištu? Pa ako ti se gadi/ne sviđa/retardirano je etc... što napraviš? Pljuješ? Ili jednostavno zaobiđeš?

 

Ne razumijem koncpet pljuvanja ovdje zapravo. Da je riječ o nečemu što je štetno, zatupljujuće, ili prosto pogrešno, onda je odgovorno "zapljuvat" i upozorit na to... U ovakvim slučajevima, gdje tip iskoristi postojeću ideju (kojoj se ZAHVALI na inspiraciji...) i doda joj nešto novo (DIY, jelte?), ne vidim nikakav razlog za pljuvanje, osim iz dosade ili jala. Al jasno je da je za pljuvanje dovoljno samo imat metu, a ne i razlog... 

 Moraš biti jako bahat da bi uzeo open source kod, dodao nešto svoje (u ovom slučaja beznačajno, svrha je 95% ista ) i na tome se "proslavio"

Trust nobody, become the best !
14 godina
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
Mr.ddevil kaže...

 Moraš biti jako bahat da bi uzeo open source kod, dodao nešto svoje (u ovom slučaja beznačajno, svrha je 95% ista ) i na tome se "proslavio"

 Znači kriv je što mu je proizvod popularan?

6 godina
protjeran
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
eywa33 kaže...

A kako zapravo pljuvanje funkcionira na tržištu? Pa ako ti se gadi/ne sviđa/retardirano je etc... što napraviš? Pljuješ? Ili jednostavno zaobiđeš?

 

 Zašto ti jednostavno ne zaobiđeš ovaj topic ako ne želiš čitati o pljuvanju?

Kako se uvijek mora naći ekipa koja glumi odvjetnike ovakvim "inovatorima".

Jel ti se sviđa taj njegov proizvod i ideja? Ako je odgovor potvrdan onda mu uplati nešto para na tekući račun i pošalji mu ljubavni e-mail u kojemu mu se diviš, a ostavi se tuđih mišljenja.

Ako netko komentira negativno, onda to radi s razlogom, a koliko čitam ovdje u temi, razloga itekako ima, od ukradene ideje, do brisanja tuđih komentara od strane autora.

 

I ne, sorry ali ne vidim nikakvu inovaciju u ovoj budalaštini, to je eto moje mišljenje, ako ti se ne sviđa - zaobiđi ga.

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
eywa33 kaže...
Friday kaže...

 

Dezurni pljuvaci su publika kojoj je ovo predstavljeno. Ne moraju imati bolju ideju da bi imali pravo pljuvati po ovome. To tako ne funkcionira.

 

A kako zapravo pljuvanje funkcionira na tržištu? Pa ako ti se gadi/ne sviđa/retardirano je etc... što napraviš? Pljuješ? Ili jednostavno zaobiđeš?

 

Ne razumijem koncpet pljuvanja ovdje zapravo. Da je riječ o nečemu što je štetno, zatupljujuće, ili prosto pogrešno, onda je odgovorno "zapljuvat" i upozorit na to... U ovakvim slučajevima, gdje tip iskoristi postojeću ideju (kojoj se ZAHVALI na inspiraciji...) i doda joj nešto novo (DIY, jelte?), ne vidim nikakav razlog za pljuvanje, osim iz dosade ili jala. Al jasno je da je za pljuvanje dovoljno samo imat metu, a ne i razlog... 

 

Posvetilo se tome puno previše vremena da se napravi običan DIY kit s uputstvima za tuđi projekt. I još se hvale kako su danima i noćima u garaži.

Većina ljudi će to zalemiti po uputama (moraju imati i lemilicu koja nije jeftina baš), upaliti i probati tri gotove igre. Isto što bi i sa Lego kockicama napravili.

Prevelika se moć edukacije tome pridodaje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2018 20:23 (Bitanga).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
eywa33 kaže...
Friday kaže...

 

Dezurni pljuvaci su publika kojoj je ovo predstavljeno. Ne moraju imati bolju ideju da bi imali pravo pljuvati po ovome. To tako ne funkcionira.

 

A kako zapravo pljuvanje funkcionira na tržištu? Pa ako ti se gadi/ne sviđa/retardirano je etc... što napraviš? Pljuješ? Ili jednostavno zaobiđeš?

 

Ne razumijem koncpet pljuvanja ovdje zapravo. Da je riječ o nečemu što je štetno, zatupljujuće, ili prosto pogrešno, onda je odgovorno "zapljuvat" i upozorit na to... U ovakvim slučajevima, gdje tip iskoristi postojeću ideju (kojoj se ZAHVALI na inspiraciji...) i doda joj nešto novo (DIY, jelte?), ne vidim nikakav razlog za pljuvanje, osim iz dosade ili jala. Al jasno je da je za pljuvanje dovoljno samo imat metu, a ne i razlog... 

 

Onog trena kad je izasao u medije s tom svojom idejom mora biti spreman da feedback nece uvijek biti pozitivan. Koja bi bila svrha da se javljaju samo oni kojima je ovo super?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
Diablo86 kaže...
Mr.ddevil kaže...

 Moraš biti jako bahat da bi uzeo open source kod, dodao nešto svoje (u ovom slučaja beznačajno, svrha je 95% ista ) i na tome se "proslavio"

 Znači kriv je što mu je proizvod popularan?

 

Toliko je popularan da je prodao 3000 komada, od toga su valjda većina kickstarter backeri.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2018 20:24 (Bitanga).
15 godina
offline
Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i na Bo

nek zarad  milju potrosi pola u HR i eto nam nekaj u kasi.. mislim ovaj bar nije trošio lovu koju mu je stari ukrao.. 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
Cogent kaže...
dado kaže...
eywa33 kaže...

Povezani su. Makerbuino je DIY verzija gamebuina. Ali, hejteri vide kopiju, plagijat... balkanska posla.

 

Sada sam maksimalno zbunjen. Tko onda nosi autorska prava za softver i hardver?

 Open source su obje konzole. Jedina razlika je u tome što Makerbuino koristi through hole komeponente tako da ga možeš sam lemiti s običnom lemilicom.

 

To što je nešto opensource ne znači da nema licencu i autorska prava (ili da je besplatno). Znači dečko je napravio fork već postojećeg projekta i dodao mu neku novu vrijednost. 

 

Pa zašto se to tako ne predstavlja u člancima? Nije to ništa zabranjeno niti manje vrijedno, i vjerojatno ima dozvolu autora. Osim što nije fair ignorirati autore platforme. 

 

Ali tu mislim na novinare, a ne dečka od 19 godina koji želi nešto raditi i stvarati. Nije prvi put da si oni kroje priču koja paše njihovim interesima.

 

 

A gdje su sada Zagrebački računalni savez, Hrvatska zajednica tehničke kulture, i ostale udruge/savezi/zajednice koje uzimaju milijunske iznose iz proračuna.

 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
Friday kaže...

 

Onog trena kad je izasao u medije s tom svojom idejom mora biti spreman da feedback nece uvijek biti pozitivan. Koja bi bila svrha da se javljaju samo oni kojima je ovo super?

 Iskreno, projekt me ne zanima ni najmanje... Upao sam jedino jer sam vidio kako se pljuje bez razloga. Možda sam se zajebo i razloga ima. Ali malo sam pročačkao i vidio da ono zbog čega se pljuje (plagijat) ne stoji... barem ja ne nalazim, naveo sam zašto i gdje. Za samu ideju me zaboli đon, najiskrenije. No vodim se mišlju da ono što mi se ne sviđa - neću kupiti. I nije isto kad kritiziraš manjkavosti ideje/projekta i kad tipa prozivaš plagijatorom, naročito kad se tip uredno zahvaljuje za inspiraciju ideji koju je navodno plagirao... makes no sense. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
offline
Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i na Bo

U zadnje vrijeme se sve manje uopće trudim pratiti ovakve važne vijesti.

Činjenica je da se baš prošle godine žestoko po medijima krenulo s promoviranjem tih DIY stvari kao integralnog djela obrazovanja djece. Od onih nekih robotića koje je onaj neki "poznati" lik donirao školama, do ovakvih '90s igračkica koje bi trebale djecu okrenut i usmjerit u taj "super STEM".  Svi se razbacivali tim pojmom tokom godine. 

No činjenica je i da te DIY stvari i forsiranje djece da sami spajaju, leme, programiraju nekakve robotiće igračkice kao dio obaveznog rezultata neće uopće rezultirati pozitivnim stvarima. Ili djecu zanimaju stvari iz tog područja, ili ih ne zanima uopće i jednostavno žele takve predmete proći sa što manje muke i posla.

Kao što ja nisam pretjerano volio kemiju i biologiju i nikakvo izvođenje pokusa, mikroskopiranje ovoga i onoga pa izvođenje nekakvih zaključaka o ponašanju stanica ili čega već ovisno o čemu već me nije nagnalo da zavolim to, čak štoviše, mrzio sam dan i sat kad sam znao da je danas red na mene da odradim pokus.  Ali je zato bilo ljudi koji bi vrlo rado odradili sve pokuse samo da na informatici nemora napisati 5 linija u C-u.

Dakle, forsiranje takvih stvari na cijeli skup djece neće imati željene efekte. Stoga predstavljanje tih stvari kao revolucije u obrazovanju koja će podići standarde i promijeniti nešto je napuhavanje stvari koje će samo dovesti do velikog razočarenja. 

Ono što također mrzim, a i dobar dio drugih ljudi su eto ovakve p*zdarije iz naslova. "Ne spavam nikad". Ne znam jel stvarno to rekao ili samo novinarska fora. Jer ne možeš ne spavat. Radio je na Božić. Dobro, i hrpa drugih ljudi je radila na Božić, pa ne ističu to kao nešto zbog čega bi im se trebalo klanjati. To je problem, što se ovakvim naslovima i člancima pokušava izdić nekoga iznad ostatka društva, kao da su oni nešto više vrijedni. Nikog ne zanima jel si ti radio, spavao ili k*njao dok o tome ne pričaš. Dok god je u prvom planu proizvod i nove mogućnosti koje dodaješ tom proizvodu. Ali onog trena kad se fokus krene prebacivati s proizvoda na osobu/firmu iza proizvoda i kada se ističe neka njihova superiornost, tad mi mjerač sr*nja skoči over 9000. 

Moj PC  
15 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i na Bo

Povrh guranja djece u sve to, mene zivcira sto se stvorila klima kao da ce IT izvuci drzavu iz govana. Znaci - da nam je sad "nastancati" 50.000 programera odjednom bi nestali svi problemi. Moja sestricna, trenutno nezaposlen pravnik, razmislja zbog svog tog bulsita upisati neki tecaj koji joj nude na zavodu za zaposljavanje. Poslala mi screenshot sa popisom tih nekih edukacija koje nude - 3d dizajn, web programiranje, mobilno programiranje... i pita me sta da odabere. Poslala mi je poruku prije 3-4 tjedna. Jos uvijek joj nisam odgovorio jer ne znam kako da joj saopcim na pristojan nacin da je to totalni debilizam i da nema smisla da se upusta u to jer nema apsolutno nikakve zelje da se time bavi u zivotu. Drzava trosi novce, vrijeme i strpljenje ljudi uzalud. K tome im jos daje u laznu nadu. Jako, jako lose...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
Friday kaže...

Povrh guranja djece u sve to, mene zivcira sto se stvorila klima kao da ce IT izvuci drzavu iz govana. Znaci - da nam je sad "nastancati" 50.000 programera odjednom bi nestali svi problemi. Moja sestricna, trenutno nezaposlen pravnik, razmislja zbog svog tog bulsita upisati neki tecaj koji joj nude na zavodu za zaposljavanje. Poslala mi screenshot sa popisom tih nekih edukacija koje nude - 3d dizajn, web programiranje, mobilno programiranje... i pita me sta da odabere. Poslala mi je poruku prije 3-4 tjedna. Jos uvijek joj nisam odgovorio jer ne znam kako da joj saopcim na pristojan nacin da je to totalni debilizam i da nema smisla da se upusta u to jer nema apsolutno nikakve zelje da se time bavi u zivotu. Drzava trosi novce, vrijeme i strpljenje ljudi uzalud. K tome im jos daje u laznu nadu. Jako, jako lose...

 

Reci joj da se bolje prijavi kao šegrt nekom vodoinstalateru, keramičaru ili tesaru, jer posla ima kao u priči, a nema tko raditi. Nauči posao, otvori svoju firmu, imat će super pare i može raditi na crno ;-)

Može i roletar :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i na Bo

Usprkos negativizmu koji se može naći kod nekih dušebrižnika, želim svu sreću našem Alexu(da, znam da se zove Albert, al' ja ga zovem odmilja zovem Alex...) i njegovom ocu Zokiju, da rasture na CES, te krenu baš od toga događaja u osvajanje svijeta. Kaj ne bi bilo predivno i lijepo, da jednog dana Hoolywood snimi film o njegovom životu i usponu ka vrhu...??

 

Sviđa mi njegova požrtvovnost kojom pristupa poslom, te osjećam njegovu radnu etiku koja roka na maximalno, te jednostavno svojom energijom taj mladić obara s nogu...

 

Imao sam čast upoznati tog mladog gospodina na posljednjem Rebot Info Gameru, te smo baš komentirali da svi pametni ljudi dolaze iz Karlovca...On, Tomislav Car iz Infinuma, moja majka, itd....

 

Lajkam njegove odgovore da ne spava nikada kao samuraj, te da se "boji" da ne osude kaj radi na žićBo. Ah, ne znaju ljudi da strast prema stvaranju nikada ne spava, te ne poznaje ljudske blagdane...

Samo naprijed, family Gajšak!

 

Da, ne smijem zaboraviti spomenuti Tomislav Car, genijalca koji već sada je na svoj način osvojio svijet svojim vlastitim trudom, radom i znanjem. A, utjecajo je na našeg Alberta.

Tu je dakako i BUG svoje posredovanjem, te drPetric.

 

Da, BUG je došao do Las Vegasa, al' tko zna možda dođe jednom i do LA, odnosno do Hollywooda...

 

 

 

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 0:07 (PzKpfw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
PzKpfw kaže...

Lajkam njegove odgovore da ne spava nikada kao samuraj

 

 

 

Propagirati takvu radnu etiku kao nesto normalno je zapravo promasaj. Tehnoloski napredak nam je trebao donijeti mogucnost da radimo manje i da nam bude bolje a ne obrnuto. Uvijek se rado sjetim rijeci mog dobrog prijatelja koji je prije nekih 10-ak godina u svadji sa direktorom firme rekao "ja zelim raditi sve manje za sve vise novaca". Od onda mi je to nekako glavna misao vodilja. I jako mi dobro ide realizacija - smanjio sam vrijeme provedeno na poslu za trecinu i zaradjujem vise nego sam mogao zamisliti. Ako nemas drugih stvari osim posla da te cine zadovoljnima - jadan zivot zivis.

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n

@Friday

 

 

Gle, Petko...ovu posljednju rečenicu tvojeg posta, ako ovako na pišeš, teško je pobiti...Međutim, moji su u ZGB došli bez ičega, pa su ipak za svojega života nešto stvorili i stekli....Mogu i ja odlaziti na bilo kakav posao, te ga samo odrađivati, te živjeti sasvim udoban, onako kvartovski način života, malo Dinamove tekme, malo posao, dugi vikedni, društvanca, bla, bla, bla...To me ne privlači. 

 

Pokreću me agilni, bolji, uspješni ljudi od mene...slijedim na svoj način svoju strast, pa i ti si taj koji je otišao u iz ove HR dalje za drugačijim životom, netko tko daje za mene dobar primjer...

 

Mado su me naučili raditi. Ne, način da sam nešto morao, nego više na način ako želiš možeš, al' sve kaj radiš sebi radiš....

Imao sam sreću da sam tamo negdje prije 12 godina upoznao, odnosno došao u kontakt sa čovjekom što ima softversku firmu, te sam od njega pokupio kako se pristupa prema pravom biznisu. Uglavnom, čovjek je znao raditi po 16 na dan za vrijeme rokova...Spavao po danu, radio po noći radi klijenata iz drugih vremenskih zona i tako. Došla kriza smanjio obujam rada za veliko, te sada uglavnom pleše tango...

 

Vjerujem u rad, a te radnu etiku usprkos svim sugestijama da to baš ne šljaka...Da tako ne postupam, zauvijek bio ostao na porti, te ne bi bio danas u uredu na trećem katu jedne poslovne zgrade...Moji bivše kolege su me isto tako voljeli savjetovati, te dok su oni čitali Sportske novosti, ja sam čitao knjige, te učio i općenito radio na sebi do iznemoglosti....Oni ostale dole, ja ošo gore...

Sve mi se višestruko vratilo, te uvijek stremim prema novim izazovima...ako nešto znam, zakaj to ne bih znao bolje??

 

Strog sam prema sebi, jer tako se najbolje osjećam.

Imam i druge interese, al' kompjuteraštvo mi je najbitnije..E, i ja sam radio na Staru godinu, ne zato što sam morao, nego sam na viksi nekaj radio za sebe....

Uf, uvijek moram nešto konstruktivno raditi, jer mi inače postane dosadno...

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 1:02 (PzKpfw).
15 godina
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
PzKpfw kaže...

 

Vjerujem u rad, a te radnu etiku usprkos svim sugestijama da to baš ne šljaka...Da tako ne postupam, zauvijek bio ostao na porti, te ne bi bio danas u uredu na trećem katu jedne poslovne zgrade...Moji bivše kolege su me isto tako voljeli savjetovati, te dok su oni čitali Sportske novosti, ja sam čitao knjige, te učio i općenito radio na sebi do iznemoglosti....Oni ostale dole, ja ošo gore...

 

Pa ok, sad još malo stisni, po 16 sati dnevno, pa ćeš i na četvrti kat, a možda i u upravu. Pa ćeš moći još više raditi za još više para i odgovornosti :-) U radu je spas.

 

Treba imati neku mjeru. Svi mi radimo malo više dok se mora, al pod broj jedan nije zdravo na dulje staze (ni psihički ni fizički), a pod broj dva produktivnost ne raste, nego baš suprotno.

Slažem se sa Fridayom, to nije nešto što bi trebala biti normalna stvar. Naravno, dok voliš to što radiš onda ti je to i posao i hobi i životna filozofija, ali treba se čovjek malo i odmoriti. Pogotovo što si stariji, dođe obitelj, druge obaveze i odgovornosti kod kuće i sl.

On je još mlad pa može.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
Bitanga kaže...

On je još mlad pa može.

To je jedan način gledanja, a drugi je da nas treba dresirati još dok smo mladi. Slažem se najviše s Petkovim stavom o radu - naravno da treba raditi, ali treba i imati normalan život i mislim da ovakvi naslovi nisu dobri jer ljudi stječu krive navike 

 

Što se tiče samog projekta, generalno mi je drago radi klinca, ali isto sam stava da nije to opet neko postignuće i više se radi o "fashion" uratku i profuravanju nego ima neku stvarnu vrijednost. Svejedno, želim mu sreću

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
odjavljen
offline
Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i na Bo

Ja nemam nista protiv kad je vrijeme za "bacit se na glavu". Kad se nesto mora zavrsiti, izgurati. Ali takav tempo treba jasno razgraniciti od normalnog tempa jer to nije normalno. Ja sam se znao tjednima buditi u 3 ujutro i raditi na svojim projektima pa onda od 8 ici na normalan posao. Ali nikada nikome nisam rekao "to je normalno" ili "to se tako mora". Ne, mrzio sam to i jasno davao do znanja da to tako ne treba biti. Prekovremeni sati - da ali sa odredjenim ciljem i rokom. Ne volim kad su ljudima uzori Musk ili ona lujka iz Yahoo sto rade 800 sati tjedno. Dajte me nemojte jebati. Kakav je to zivot ako 80% vremena provodis u firmi?

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
southy kaže...

 

Što se tiče samog projekta, generalno mi je drago radi klinca, ali isto sam stava da nije to opet neko postignuće i više se radi o "fashion" uratku i profuravanju nego ima neku stvarnu vrijednost. Svejedno, želim mu sreću

 

Da je na faksu ovo bi bio lijep seminarski ili diplomski rad i na tome bi trebalo i ostati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i na Bo

i neprijatelj isto nikad ne spava. navodno ni vrag.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
Bitanga kaže...

 

Da je na faksu ovo bi bio lijep seminarski ili diplomski rad i na tome bi trebalo i ostati.

 zašto bi tako trebalo ostati ako možeš pokupiti lovu xd morao bi biti glup

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 15:54 (loky4i4).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Albert Gajšak: "Ne spavam nikad, radio sam i n
Friday kaže...

Ja nemam nista protiv kad je vrijeme za "bacit se na glavu". Kad se nesto mora zavrsiti, izgurati. Ali takav tempo treba jasno razgraniciti od normalnog tempa jer to nije normalno. Ja sam se znao tjednima buditi u 3 ujutro i raditi na svojim projektima pa onda od 8 ici na normalan posao. Ali nikada nikome nisam rekao "to je normalno" ili "to se tako mora". Ne, mrzio sam to i jasno davao do znanja da to tako ne treba biti. Prekovremeni sati - da ali sa odredjenim ciljem i rokom. Ne volim kad su ljudima uzori Musk ili ona lujka iz Yahoo sto rade 800 sati tjedno. Dajte me nemojte jebati. Kakav je to zivot ako 80% vremena provodis u firmi?

Meni se povremeno desi (nekoliko tjedana godišnje) da za redovni posao trebam odraditi 16 i više sati i nikad to nisam spominjao kao nešto pozitivno, naprotiv. Osim toga da ti se sve svodi na posao, nakon određenog vremena doživiš malo teži burn-out i tih 20 sati koje ovi spominju ne daju nimalo više efekta nego bi 8-10 sati jer postaješ neefikasan. Nadalje, nakon takvog perioda od npr. 3-4 tjedna sljedećih mjesec do dva si u k***u i treba ti vremena da se regeneriraš pa tako opet efektivnop dođeš na redovno radno vrijeme u prosjeku, samo uz mnogo više zamora i stresa za organizam. Osim nekih iznimnih situacija takav način rada je znam ili da se ne znaš organizirati ili da te mgmt hebe za sitne pare jer ti trpaju poslove bez da shvaćaju što zapravo radiš. U takvom slučaju je vrijeme da se spakiraju koferi. Što se tiče dotične MM koja je dobila nogu u Yahoo-u mislim da su je i predugo držali jer ako kao CEO ne znaš rasporediti svoje vrijeme kako će onda upravljati firmom i ljudima...

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice