AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

poruka: 55
|
čitano: 12.292
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico".
10 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši

Imas recenziju tog airtag-a ovdje: 

Malo detaljnije objasnjava (oko 8:15) kako iPhone pronalazi te tagove i spominje pasivno pronalazenje od strane drughi iPhone-a (sto god to znacilo) a i kako se "brani" od zloupotrebe ako bi lopovi htjeli te slijediti.

3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
pretpostavljam da se od zloupotrebe možeš obraniti jedino ako imaš iphone ili neki drugi rf scanner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 9:51 (ccc2002).
12 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
southy kaže...
GPS locator? 😂 Jesi ga kad koristio? Najjeftiniji modeli koje sam viđao su cca 100 EUR, ako hoćeš nešto da nije zadnji srot barem 150 ti ne gine, dodatno treba ti SIM kartica, bateriju treba svako malo puniti, vjerojatno sam zaboravio nekoliko stvari spomenuti na koje sam naišao sa njima.
Podaci koji se šalju o AirTagovima su kodirani i postavili su sustav kako demonstrirati da se ne prikupljaju podaci o korisniku. A svi koji žele prikupljati podatke to rade bez takvih gadgeta i mislim da ti je argument proizašao iz kombinacije nerazumijevanja ovog sustava i zelje za dokazivanjem teorije kako ‘Apple sucks’. Da je koncept Tilesa opisan i da ga se komentira mislim da bi većina koja ima negativne komentare pričala drugačiju priču. Gledao sam usporedbe sa Tiles i Samsungom i moram priznati da su sva 3 sustava odlična, najveća mana Tilesa je da kod nas to nitko ne koristi pa neće ni imati aplikaciju tako da radi toga nema smisla. Samsungovo rješenje ne radi sa svim Androidima nego samo Samsungom i to koliko sam shvatio samo odredjenim modelima dok Apple ima zapravo mrežu od milijardu aktivnih uredjaja koji su beaconi za AirTags. Kad se malo smiri prvi val navale naručujem 4-pack, privjesak mi čak i ne treba jer uglavnom mi idu u kovčeg, ruksak, torbu, eventualno jedan na ključeve, sva sreća da Kinezi rade to za siću.

 Da, koristim ga i sad. Spojen je na osnovno napajanje a ima i vlastito u slučaju uklanjanja glavnog. Čim ostane bez glavnog javlja da je na pričuvnom. Ako je u lock modeu javlja bilo kakvu promjenu pozicije i na karti pokazuje gdje je. Ne koristi SIM karticu nego e-SIM. Definitivno nije za istu namjenu kao airtags i sl. no za ono za što je namijenjen je odličan. Najveći problem bluetooth based uređaja je upravo taj bluetooth + ovisnost o uređajima istog proizvođača. Domet na kojem airtags gubi signal je 10m. Znači da bi uređaj bio koristan ti na udaljenosti od 10m (bez fizičkih prepreka) moraš imati vlasnika istog mobitela s uključenim bluetoothom (ili uređaj kojem nemaš kontrolu bluetootha). Zaista ne znam koliko će ti to biti korisno u kontroli prtljage. Što kad dobiješ informaciju kako uređaj nije pronađen? Možda je na traci 12 metara od tebe? Da ne bi bilo zabune, ovo se odnosi na sve ovakve bluetooth trackere, ne samo na airtags. Opet se ponavlja priča o nekakvom Appleovom inovativnom gadgetu a tu nema ni "i" od inovacije, već je to još jedan uređaj u nizu. Ako ću baš izdvajati Airtags, onda se nema o čemu pričati osim o poslovičnom bezobrazluku Applea koji na uređaj nije stavio najobičniju zakačku ili rupicu kako bi uređaj bio praktičan sam po sebi već prisiljava kupca na dodatne troškove i kupovinu nepotrebnog smeća. No oni će i to upakirati u priču o ekologiji.

3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Rekli bi ljudi ništa posebno, to kupiš za 10 centi na alibabi.

Ali zeznuli bi se, ovom proizvodu može parirati samo Google ako bude pratio inovaciju Applea.



Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 12:06 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
ccc2002 kaže...
pretpostavljam da se od zloupotrebe možeš obraniti jedino ako imaš iphone ili neki drugi rf scanner.

 Obrana od zloupotrebe podrazumijeva detekciju uređaja koji je postavila druga osoba, što podrazumijeva da se uređaj ne može koristiti protiv krađe. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
To je to frende, skuhali nas ko žabe. EU i nas skupa s njom.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 12:54 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

... dok se uporabom čekića može pretvoriti u grub prašak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Sasoon kaže...
markoBT kaže...

Ako sam dobro shvatio, Apple bi koristio moj iPhone (da ga imam) da javi da sam ja u blizini nekog AirTaga vlasniku toga AirTaga. Dakle ne samo da me Apple prati nego to još javlja i drugm ljudima.

 

I sve to bez mog odobrenja. Ili mu ja moram dati dozvolu za sve te pizdarije? A ako treba dozvolu, a ja mu je ne dam, je li i onda AirTag tako dobro funcionira? 

Javlja vlasniku AirTaga, gdje je AirTag, ne javlja tko je kraj njega.

iPhone koji prijavljuje tag, to radi anonimno, tako da se ne zna da si to ti. A da i ne radi anonimno, brzo će se otkriti.

Mislim da ti mora biti enablean "Find My" na iPhoneu, da bi tvoj iphone prijavljivao druge AirTagove

Apple ne javlja gdje je AirTag, jer to ne zna, javlja gdje je moj iPhone, jer to zna, i da je u blizini tvoj Air Tag. Sad koliko je vlasniku AirTaga teško otkrit čiji je iPhone u blizini njegovog AirTaga to je pitanje. Moglo bi se otkrit da sve i nije tako kako Apple kaže. 

42
3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Zna se točno gdje je airtag, isti princip kao i lociranje wifi access points.

Ti kad prolaziš kraj airtag snimiš tri puta jačinu signala i onda znaš u milimetar gdje se airtag nalazi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 13:58 (ccc2002).
13 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
BlueMax kaže...
Domet na kojem airtags gubi signal je 10m. Znači da bi uređaj bio koristan ti na udaljenosti od 10m (bez fizičkih prepreka) moraš imati vlasnika istog mobitela s uključenim bluetoothom (ili uređaj kojem nemaš kontrolu bluetootha). Zaista ne znam koliko će ti to biti korisno u kontroli prtljage. Što kad dobiješ informaciju kako uređaj nije pronađen? Možda je na traci 12 metara od tebe? Da ne bi bilo zabune, ovo se odnosi na sve ovakve bluetooth trackere, ne samo na airtags. Opet se ponavlja priča o nekakvom Appleovom inovativnom gadgetu a tu nema ni "i" od inovacije, već je to još jedan uređaj u nizu. Ako ću baš izdvajati Airtags, onda se nema o čemu pričati osim o poslovičnom bezobrazluku Applea koji na uređaj nije stavio najobičniju zakačku ili rupicu kako bi uređaj bio praktičan sam po sebi već prisiljava kupca na dodatne troškove i kupovinu nepotrebnog smeća. No oni će i to upakirati u priču o ekologiji.

 Ako sam dobro pročitao, udaljenost bez fizičkih prepreka je do 100m, a sa preprekama 15-50m okvirno... u urbanim sredinama vjerojatno dovoljno dobro, van toga prilično beskorisno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
BlueMax kaže...

Da, koristim ga i sad. Spojen je na osnovno napajanje a ima i vlastito u slučaju uklanjanja glavnog. Čim ostane bez glavnog javlja da je na pričuvnom. Ako je u lock modeu javlja bilo kakvu promjenu pozicije i na karti pokazuje gdje je. Ne koristi SIM karticu nego e-SIM. Definitivno nije za istu namjenu kao airtags i sl. no za ono za što je namijenjen je odličan. Najveći problem bluetooth based uređaja je upravo taj bluetooth + ovisnost o uređajima istog proizvođača. Domet na kojem airtags gubi signal je 10m. Znači da bi uređaj bio koristan ti na udaljenosti od 10m (bez fizičkih prepreka) moraš imati vlasnika istog mobitela s uključenim bluetoothom (ili uređaj kojem nemaš kontrolu bluetootha). Zaista ne znam koliko će ti to biti korisno u kontroli prtljage. Što kad dobiješ informaciju kako uređaj nije pronađen? Možda je na traci 12 metara od tebe? Da ne bi bilo zabune, ovo se odnosi na sve ovakve bluetooth trackere, ne samo na airtags. Opet se ponavlja priča o nekakvom Appleovom inovativnom gadgetu a tu nema ni "i" od inovacije, već je to još jedan uređaj u nizu. Ako ću baš izdvajati Airtags, onda se nema o čemu pričati osim o poslovičnom bezobrazluku Applea koji na uređaj nije stavio najobičniju zakačku ili rupicu kako bi uređaj bio praktičan sam po sebi već prisiljava kupca na dodatne troškove i kupovinu nepotrebnog smeća. No oni će i to upakirati u priču o ekologiji.

Kolega ti je već odgovorio na temu dometa - stvar je u tome da se radi o low power bluetoothu pa je domet puno veći, jedino zbog toga nije kompatibilan sa svim BT uređajima.

 

Što se tiče teme inovacije mislim da nitko nije ni spominjao neku inovaciju niti krio činjenicu da je to kopirani princip koji koriste Tiles. Ono što je kod Applea najveća prednost je da imaju cca milijardu uređaja koji su beaconi za tagove čemu malotko može parirati. Google kad bi i uključio takvu funkcionalnost u sam android (što iskreno sumnjam) ne bi imao ništa više podržanih uređaja jer većina jeftinijih androida nema low power BT, a drugi je problem da od postojećih uređaja bi malo njih dobilo to radi updatea. Ovo je jedan od primjera kako je i provideru u interesu da stariji uređaji dobe update tako da mogu napraviti roll-out novi usluga. Samsung se može po tom pitanju postaviti na trepavice pa ništa koristi.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
grzzi kaže...

 Ako sam dobro pročitao, udaljenost bez fizičkih prepreka je do 100m, a sa preprekama 15-50m okvirno... u urbanim sredinama vjerojatno dovoljno dobro, van toga prilično beskorisno.

 U video recenziji koju sam ja gledao signal se lagano gubi na 10 yardi a na 16-17 je apsolutno izgubljen, bez prepreka. Možda je defektan airtag, možda mobitel, a možda se stvarni život i reklame ipak razlikuju. 100m je apsolutni gornji limit bluetooth uređaja koji imaju antenu. Ovo? Ne bih rekao.

3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Malo sam razmislio dalje još o ovoj tehnologiji koje su mogućnosti i mislim da će to zabraniti uskoro ,
Tehnologija nije sigurna. Pod time mislim na safety a ne security.

Edit:
Ili ako ne zabrane cijelu tehnologiju, regulirati će se neke primjene ove tehnologije.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 7:44 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
ccc2002 kaže...
Zna se točno gdje je airtag, isti princip kao i lociranje wifi access points.

Ti kad prolaziš kraj airtag snimiš tri puta jačinu signala i onda znaš u milimetar gdje se airtag nalazi.

Mislim da malo pretjeruješ. Eto ti sada ne znaš, u metar a kamoli u milimetar, gdje se nalaziš, a Apple zna? Malo više realnosti ne bi škodilo. 

42
3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Istina pretjerao sam. I nemam točnu brojku koliko je to precizno.

ako je kao kod lociranja wifi ap, onda je dosta precizno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 7:47 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
A sad da ti odgovorim na cijeli post.

S AirTag tehnologijom možeš kao što si spomenuo locirati ne samo AirTag, nego napraviti i obrnuto, locirati sve koji nose iPhone.

Ali samim time ih nemožeš identificirati, to možeš na drugi način uz još malo dodatne tehnologije.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 8:35 (ccc2002).
14 godina
offline
AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – bušilico

Jbt ja dobio 5G čip besplatno

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
southy kaže...
Svaka roba ima svojeg kupca, a tvoje je pravo odlučiti da li je to za tebe ili nije. No, kažem, nakon prvotnog skepticizma sam malo pogledao kako funkcionira AirTags i stvar je zapravo kopija koncepta Tiles (možda bi ti oni bili zanimljiviji) samo sto za tiles moraš imati mrežu uredjaja sa njihovom aplikacijom, dok za ovo trebaš samo neki iPhone u blizini po čemu su u velikoj prednosti. Opet još jedna stvar koju nisu izmislili, ali za većinu tržišta praktički kao da nije ni postojala do sada i prodavat će ko vruće kifle

Ako se ne varam, ne koriste se samo iPhonei za lociranje, nego svi uređaji na FindMy, dakle i iPadovi, Macovi, Apple watch itd. To je u USA praktički 100% pokrivenost u naseljenim područjima.

16 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
ccc2002 kaže...
A sad da ti odgovorim na cijeli post.

S AirTag tehnologijom možeš kao što si spomenuo locirati ne samo AirTag, nego napraviti i obrnuto, locirati sve koji nose iPhone.

Ali samim time ih nemožeš identificirati, to možeš na drugi način uz još malo dodatne tehnologije.

 Kako lociraš sve koji nose iPhone?

3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Možeš na dva načina, statički postavljenim poljem airtagova

Ili mobilnim airtagovima, koji skeniranju okolinu, npr na dronu ili psu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 9:01 (ccc2002).
16 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
ccc2002 kaže...
Možeš na dva načina, statički postavljenim poljem airtagova

Ili mobilnim airtagovima, koji skeniranju okolinu, npr na dronu ili psu.

 Lociranje AirTaga nije realtime i često treba dosta vremena. Niti će Airtag stalno emitirati signal, niti će svaki iphone prijaviti Airtag.

Jedino što znaš je da je u nekom trenutku u blizini (npr. u krugu od 50m) bio netko (jedna ili više osoba) tko ima iPhone ili neki drugi Apple uređaj, nikakve druge informacije nemaš. Ali, što ti je uopće to bitno? 

3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Ako nemožeš iPhone locirati u razumnom vremenu bome nemožeš ni AirTag.

Onda je AirTag praktički beskoristan.


Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 13:46 (ccc2002).
7 godina
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
tokyu kaže...

 Mozda je tebi sprdacina, ali ja sam ozbiljan. 

Svatko tko ima ili je imao ljubimca koji je odlutao ce znati o cemu pricam. 

Mačak ode na proljetni naskok, a ti bi ga GPS-om pratio 

Pravilo je: ako se vrati nakon tjedan dana, sav ogreban i izgladnio, mačka mu je pružila dobar otpor, ali prošao je test 

(moj je znao biti i po mjesec dana odsutan, premda si je znao miša uhvatit pa nije previše smršavio)

 

Kruha i igala...
3 godine
neaktivan
offline
Re: AirTag je moguće pretvoriti u privjesak – buši
Find my mreža, kao platforma za eksfiltraciju podataka iz Faraday zaštićenih lokacija:

https://www.theregister.com/2021/05/12/apples_find_network/
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice