AI čita vijesti i otkriva političku pristranost

poruka: 15
|
čitano: 3.558
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AI čita vijesti i otkriva političku pristranost".
6 godina
offline
AI čita vijesti i otkriva političku pristranost

Pozdrav,

 

zanima me stav autora članka, odnosno uredništva Bug-a na zakonski prijedlog o medijima - Zakon o elektroničkim medijima. Pogotovo vezano na zabrane vezane za pristrane vijesti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AI čita vijesti i otkriva političku pristranost

najbolji opis 'objektivnih' američkih medija. nažalost, situacija kod nas je i gora

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: AI čita vijesti i otkriva političku pristranos
Jura iz druge galaksije kaže...

najbolji opis 'objektivnih' američkih medija. nažalost, situacija kod nas je i gora

 Koje ti citas, cisto da te znamo ubaciti u odredjenu kategoriju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 18:43 (pravi_covijek).
16 godina
moderator
online
Re: AI čita vijesti i otkriva političku pristranos
love2ml86 kaže...

Pogotovo vezano na zabrane vezane za pristrane vijesti.

Tko bi ocjenjivao pristranost? Na kraju bi ispalo da su pristrani mediji oni koji ideološki idu kontra onog tko ocjenjuje pristranost! A to je jako opasno, jer to vlastima omogućava cenzuru.

 

6 godina
offline
Re: AI čita vijesti i otkriva političku pristranos
mbaksa kaže...
love2ml86 kaže...

Pogotovo vezano na zabrane vezane za pristrane vijesti.

Tko bi ocjenjivao pristranost? Na kraju bi ispalo da su pristrani mediji oni koji ideološki idu kontra onog tko ocjenjuje pristranost! A to je jako opasno, jer to vlastima omogućava cenzuru.

 

Po meni ne bi trebalo biti novinara (osim u obliku kolumni i eksplicitnog izražavanja osobnog mišljenja) koji smiju utjecati na javno mišljenje (a toe je neizbježno) ako to ne rade s potvrđenim i objektivnim informacijama.

To bi po meni zdravorazumski trebalo i biti načelo svake osobe koja se bavi tim poslom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 14:14 (love2ml86).
10 godina
neaktivan
offline
AI čita vijesti i otkriva političku pristranost

Otkad su se pojavile i preuzele mnogo korisnika drustvene mreze, odjednom vise sloboda medija i misljenja nije sveti gral, nego oni koji su do juce imali monopol izvjestavanja rade sve da ga zadrze u svojim rukama.

 

Koliko pojedini mainstream mediji lazu (jer imaju neke ciljeve) i koliko nemaju pojma o cemu pisu, to tek vidis kad naletis na temu u koju si dobro upucen, i onda dok citas WTF pitas se jel ovo moguce da netko napise. Najzanimljivije je da oni koji najvise plasiraju iskrivljene informacije ili fake news su i najglasniji u prozivanju drugih za tako nesto.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: AI čita vijesti i otkriva političku pristranos
love2ml86 kaže...
Po meni ne bi trebalo biti novinara (osim u obliku kolumni i eksplicitnog izražavanja osobnog mišljenja) koji smiju kovati javno mijenje (a utjecanje na javno mijenje je neizbježno) ako to ne rade s potvrđenim i objektivnim informacijama.

To bi po meni zdravorazumski trebalo i biti načelo svake osobe koja se bavi tim poslom.

U potpunosti te shvaćam. I u teoriji se slažem s tobom.

 

Međutim čini se kako se nisi dovoljno udubio u problematiku. Je li ti se kad dogodilo da si pratio jednu stranu, vjerovao im, a onda poslije shvatio da bullshitaju, da su pristrani, da su sve samo ne objektivni? Meni se dogodilo, možda čak i više puta. Kod mene je proces osvješćivanja započeo s TYT, "progresivno" orijentiranim kanalom na YouTubeu, kad sam shvatio da su teški manipulatori, da se ne bave novinarstvom, nego stvaranjem javnog mijenja, utjecanjem na ljude.

 

Tako da... Manje-više svi izvještavanjem o "vijestima" utječu na javno mijenje. Iznimke su rijetke. Mediji se više ne bave vijestima, nego upravo krojenjem javnog mijenja, bilo direktno, bilo putem senzacionalizma. Kako ćeš ti kao konzument tih informacija znati koje su potvrđene i objektive informacije? Kako bi to vlada koja bi provodila cenzuru kao prvo mogla znati, a kao drugo kako itko može garantirati da to neće zlorabiti? Pa vidiš recimo kod nas da svaka vlada zlorabi HRT - sa svakom vladom rade se kadrovske promjene i mijenja način/smjer izvještavanja.

 

U SAD-u je posebna brutala. To se laže i manipulira na sve strane.

10 godina
neaktivan
offline
AI čita vijesti i otkriva političku pristranost

Kako se to radi od obicne reklame do politike...

 

5 Brainwashing Tricks That Work No Matter How Smart You Are

https://www.cracked.com/blog/5-reasons-you-get-tricked-into-believing-stupid-things/

 

6 Brainwashing Techniques They're Using On You Right Now

https://www.cracked.com/article_16656_6-brainwashing-techniques-theyre-using-you-right-now.html

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AI čita vijesti i otkriva političku pristranos
mbaksa kaže...
Međutim čini se kako se nisi dovoljno udubio u problematiku. Je li ti se kad dogodilo da si pratio jednu stranu, vjerovao im, a onda poslije shvatio da bullshitaju, da su pristrani, da su sve samo ne objektivni? Meni se dogodilo, možda čak i više puta. Kod mene je proces osvješćivanja započeo s TYT, "progresivno" orijentiranim kanalom na YouTubeu, kad sam shvatio da su teški manipulatori, da se ne bave novinarstvom, nego stvaranjem javnog mijenja, utjecanjem na ljude.

Volim pratiti portale o filmovima, serijama i igrama.

No nakon nekog vremena, tj. desetljeca zasitio sam se toga jer precesto odu u dubioze i cesto se uhvatim da citam recenzije autora koji su ocito previse svog vremena posvetili tom nekom sadrzaju (primjerice Star Wars koji mi se totalno ogadio i sad ga smatram uzasnim "univerzumom").

 

Pa sam nekako poceo pratiti ovaj i ne bas globalni portal, jer su mjesali teme filma sa svakodnevnom politikom, sto se u vrijeme razgovora o diskriminaciji i #metoo pokreta cinilo zanimljivim.

https://www.pajiba.com/

 

No u zadnje vrijeme sve me vise zivciraju, jer se izgubila umjetnicka nit u pisanju te je sve vise politike.

 

I onda naletis na ovakav clanak:

https://www.pajiba.com/film_reviews/sonic-the-hedgehog-is-expected-to-make-more-than-birds-of-prey-in-its-opening-weekend-what-bullsht.php

 

Clanak ocito nije ironican, pa ne mogu ni dopustiti toliku slobodu misljenja. Ici napadati djeciji film, koji nema nikakve poveznice sa drugim spomenutim filmom iskljucivo po ideoloskoj osnovi mi se cini totalno sumanuto.

Ne znam moze li se uopce, pa cak i u nekoj hipotetskoj situaciji, napadati neki film koji bolje kotira na box officeu - mozda ako je netko napravio namjerno seksisticki film!?

 

https://www.pajiba.com/film_reviews/birds-of-prey-or-how-i-learned-to-stop-worrying-about-box-office-and-love-the-beaver.php?utm_source=features&utm_medium=features&utm_campaign=features

 

I eto izgleda da je to sad smjer portala, koji je postao sve samo ne kritika audio-vizualne umjetnosti. Tu treba naglasiti i ocitu ludost autora i urednistva, jer su isli napadati bas film Sonic, gdje je ekipa iza vizualnih efekata, nakon negativnih kritika odlucila poboljsati efekte.

VFX sektor u Hollywoodu je valjda najpodcjenjeniji dio filmske ekipe, koji najcesce izvuku kraci kraj, posebice ako film flopne. Primjer su "Cats" gdje su se cak glumci iz filma dosli isprdavati na efekte na nedavnoj dodjeli BAFTAe. Poznato je i da glumci nerijetko podjele dio svojih honorara VFX ekipi koja cesto ostane u dugovima jer produkcije traze vise u kracim rokovima.

 

I eto umjesto da se stane u obranu ekipe koja se cak potrudila ispraviti film nakon negativnih kritika, ovdje ih se napalo na osnovu cega? To sto je u isto vrijeme objavljen R-Rated film? Mislim, sto bi trebale obitelji, potjerat djecu da gledaju golu Margot Robbie na filmu kako nekome skida kozu sa lica? Jer je to eto feministicki film?

 

Ajme ludosti!

 

mbaksa kaže...
U SAD-u je posebna brutala. To se laže i manipulira na sve strane.

Nadam se da ne pratis izbor za demokratskog kandidata :D

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
online
Re: AI čita vijesti i otkriva političku pristranos
wyks kaže...
No u zadnje vrijeme sve me vise zivciraju, jer se izgubila umjetnicka nit u pisanju te je sve vise politike.

 

I onda naletis na ovakav clanak:

https://www.pajiba.com/film_reviews/sonic-the-hedgehog-is-expected-to-make-more-than-birds-of-prey-in-its-opening-weekend-what-bullsht.php

 

Clanak ocito nije ironican, pa ne mogu ni dopustiti toliku slobodu misljenja. Ici napadati djeciji film, koji nema nikakve poveznice sa drugim spomenutim filmom iskljucivo po ideoloskoj osnovi mi se cini totalno sumanuto.

Ne znam moze li se uopce, pa cak i u nekoj hipotetskoj situaciji, napadati neki film koji bolje kotira na box officeu - mozda ako je netko napravio namjerno seksisticki film!?

To je to! Znači, lik se ne bavi samim filmovima - pričom, scenarijem, režijom, glumom, kinematografijom... Bavi se politikom, a filmovi su mu samo još jedan medij kroz koji može promovirati svoju ideologiju. Al neka, iako mi je već puna kapa takvih stvari, više se ne opterećujem tim stvarima, jer se već hrpu puta pokazalo - get woke, go broke. U biti, stvar s Birds of Prey i jest situacija get woke, go broke. Zato se lik toliko i pjeni.

 

wyks kaže...
I eto umjesto da se stane u obranu ekipe koja se cak potrudila ispraviti film nakon negativnih kritika, ovdje ih se napalo na osnovu cega? To sto je u isto vrijeme objavljen R-Rated film? Mislim, sto bi trebale obitelji, potjerat djecu da gledaju golu Margot Robbie na filmu kako nekome skida kozu sa lica? Jer je to eto feministicki film?

 

Ajme ludosti!

Mislim da smo na istoj valnoj duljini.  Ne trebam tu ništa dodatno komentirati.

 

wyks kaže...
Nadam se da ne pratis izbor za demokratskog kandidata :D

Pratim samo Tima Poola što se tiče vijesti i politike, pa onda koliko on priča o tim stvarima, toliko i ja pratim. Ali ono... Mučno je za gledati. Toliko licemjerja, toliko manipulacije... Ima da ti se smuči od toga.

15 godina
odjavljen
offline
AI čita vijesti i otkriva političku pristranost

Ako AI određuje političku pristranost prema kriterijima koje odgovaraju onome tko je pripremao materijal za trening, onda taj AI ne određuje političku pristranost već kompatibilnost s predefiniranom ideologijom.

 

Ako uspijeva u potpunosti ignorirati političku pristranost prilikom treniranja, onda je ovo povjesni dan kad nas je umjetna inteligencija nadmašila.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AI čita vijesti i otkriva političku pristranos
mbaksa kaže...
To je to! Znači, lik se ne bavi samim filmovima - pričom, scenarijem, režijom, glumom, kinematografijom... Bavi se politikom, a filmovi su mu samo još jedan medij kroz koji može promovirati svoju ideologiju. Al neka, iako mi je već puna kapa takvih stvari, više se ne opterećujem tim stvarima, jer se već hrpu puta pokazalo - get woke, go broke. U biti, stvar s Birds of Prey i jest situacija get woke, go broke. Zato se lik toliko i pjeni.

 Ova situacija sa Sonicom i Harley Quinn mi je u biti pokazatelj da cijeli "woke" narativ moze veoma lako skrenuti u uzasno maliciozne vode.

 

Sto je Sonic kao film skrivio toj nekoj bandi, cak je uvredljivo i pitati jer se time daje kredibilitet bandi. Bandi koja je imala poremeceni cilj, pa je oponent bio slucajan, tj. nabasali su na njega jer je eto imao isti datum izlaska u kina.

 

Uvijek sam bio feminist, jer je to valjda normalna pocetna pozicija koju ne treba naglasavati niti bih je morao nekome izjaviti kako bih se potvrdio na nekoj arbitrarnoj ljestvici. No uvijek sam i bio zagovornik da pukim zagovaranjem zenskih uloga/redatelja/scenarista itd, cilj moze postati jos udaljenijim jer se forsiranjem stvara revolt. Jedna on najglupljih debata mi je inzistiranje na zenskom Jamesu Bondu, iako je vec i zenski Ghostbuster tim potvrdio ono sto je ironicno i bit feminizma - da spol ne odredjuje kvalitetu.

Zato je jako vazna izjave Barbare Brocolli oko zenskog Bonda - da nije dobro feminizirati postojece junake, vec je potrebno stvarati nove likove. No jako me brine sto cijeli woke pokret nije isao u tom smjeru, vec se manifestira na ovako degutantan nacin, pa se eto napada djeciji film - i to film koji cak ima odlicnu i pozitivnu pricu iza samog stvaranja filma.

 

Vec je to krenulo i sa likovanjem oko rezultata Captain Marvel i Wonder Woman, pa i kod nesto tiseg negodovanja oko flopa Charlijevih Andjela - filma u kojm prica i nije toliko bila bitna, jer je na nivou Delta Force i Americkog Ninje. Cak je i ona ekranizacija iz 2000-ih uspjela vise zbog popularnosti Diaz, Liu i Barrymore, a sad je to manje bitno jer se oskudno odjevenih celebritya mozes nagledati na interetu.

 

 

mbaksa kaže...
Pratim samo Tima Poola što se tiče vijesti i politike, pa onda koliko on priča o tim stvarima, toliko i ja pratim. Ali ono... Mučno je za gledati. Toliko licemjerja, toliko manipulacije... Ima da ti se smuči od toga.

Nisam jos njega upratio, idem bas vidjeti o cemu on "laprda" :D

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
online
Re: AI čita vijesti i otkriva političku pristranos
wyks kaže...
Ova situacija sa Sonicom i Harley Quinn mi je u biti pokazatelj da cijeli "woke" narativ moze veoma lako skrenuti u uzasno maliciozne vode.

Ne da može veoma lako skrenuti u užasno maliciozne vode, nego je woke narativ već proteklih godina skrenuo u ekstremizam, to je toksična, narcisoidna, manipulativna, licemjerna, supremacijska ideologija, odvojena od stvarnosti, od činjenica. Zato se ljudi sve više tome i opiru. Protekla godina je bila vrhunac woke ideologije, ali polako će sve je više ljudi početi prepoznavati kao ekstremističku, radikalnu ideologiju i njezina će prihvaćenost padati. Gubici koje gomilaju woke filmovi i odlična prihvaćenost anti-woke ribanja Rickyja Gervaisa na Zlatnim Globusima pokazala je da su ljudima pune uši licemjernog dociranja i manipuliranja.

 

Nekako mi se čini da si zapravo prilično slabo upućen u wokeness. Preporučio bih ti da proučiš narcisoidnost i metode manipulacije kako bi znao koji su pokretači woke ideologije, te da se bolje informiraš što o tome što sve woke (SJW) ekipa radi - onda ćeš shvatiti koliko je ta ideologija potencijalno vrlo opasna - usudio bih se reći da vrlo lako može otići u fašizam. Cenzura i propaganda koja glumi objektivno izvještavanje su prvi koraci k tome, a s tim se već počelo.

6 godina
neaktivan
offline
AI čita vijesti i otkriva političku pristranost

AI je u današnje vrijeme najčešće puki BUZZWORD kojim se razmeću ljudi koji ne znaju izračunati ni od kolikog je broja 15 posto jednako 6.

Najčešće nekakvi poslovnjaci, menadžeri, konzultanti poslovnih paradigmi...

Neuronske mreže nisu ništa drugo nego sustavi za efikasno štrebanje i uklapanje.

EPC
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AI čita vijesti i otkriva političku pristranos
mbaksa kaže...
...

Pratim samo Tima Poola što se tiče vijesti i politike, pa onda koliko on priča o tim stvarima, toliko i ja pratim. Ali ono... Mučno je za gledati. Toliko licemjerja, toliko manipulacije... Ima da ti se smuči od toga.

 
Joooj pratio sam i ja donedavno: Tim Pool, FreedomToons, Gad Saad, Eric Weinstein, Camille Paglia, Dave Rubin, Bret Weinstein, Joe Rogan, Jordan Peterson, Ben Shapiro...itd (ne mogu se trenutno sjetiti svih)

Pa mi se u neka doba zamantalo od svega toga.. non stop nekakve notifikacije na youtubeu, svako malo novi videi, stalno nekakvi novi problemi, dok nisam jednom rekao - dosta je. Ne zanima me više... Nisu to loši ljudi, i sada volim ponekad pogledati što ima novoga, ali bi izgorio da sam nastavio svaki dan pratiti... imam osjećaj da dobar dio i tih "razumih" živi od svih tih sukoba sa SWJ (ili "woke" kakogod..)

Fantastičan mi je bio intervju Camille Paglie sa Jordanom Petersonom, pa intervijui sa Ericom Weinsteinom (čovjke je genije iako mu je eksoniraniji brat), fantastičan je i Tim Pool sa svojim seciranjem medija ali mi je postalo zamorno pratiti ga svaki dan...čovjek priča , ne gasi se nikako.. umori me dok ga gledam iako je sve to OK što govori..

Jednostavno sam shvatio da nema smisla da pratim svako sranje u svijetu ( iako danas ništa nije predaleko od nas) , umori se čovjek od nekakvih tuđih sranja pa ti ne ostane vremena i energije za bitnije stvari... 

Ali u svako slučaju moje su preporuke svi gore navedeni (iako manje više jer imaju svi oni svojih mušica i dobrih i loših nastupa)..

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 15:23 (Neuk).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice