Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo za

poruka: 10
|
čitano: 8.926
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo za ".
5 godina
protjeran
offline
Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo za

To ja zovem dobrom recenzijom (audio) uređaja - bez puno filozofiranja oko "zvuka" (već smo ABX testiranjima utvrdili da, ako su dobro dizajnirana, sva MORAJU "zvučati" isto). 

Nažalost, da, kao što ste ukazali, ima nekoliko bespotrenih mana (nedostatak HDMI-ARC, blago kičasta prednjica i, po meni, tač umjesto klasičnih kontrola), ali je ukupno gledajući riječ o nadasve zanimljivom (skoro)sve-u-jedan uređaju. Eh, još da mu je displej (veći i) funkcionalniji...ni cijena ne bi bila pretjerana ;)

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 7:30 (Antiseptik).
Moj PC  
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo za

Dobar, ali sto vise citam recenzija playera, pojacala i mixera to shvacam koliko je Denon ispred svih zadnje 3-4 godine. Yamaha i Pioneer se nisu pomakli iz 2009.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo
tajo1960 kaže...
Mitch kaže...

Dobar, ali sto vise citam recenzija playera, pojacala i mixera to shvacam koliko je Denon ispred svih zadnje 3-4 godine. Yamaha i Pioneer se nisu pomakli iz 2009.

Maloprije sam nadopunio/ispravio svoj post iznad (samo dodao "tehnički opis), ali se u šaljivom tonu vežem na tvoj post i mišljenje, pa kažem:

-A možda to ima veze sa starosti firme? Denon kao najstariji je i najtemeljitiji? Onda će i ostali, kad stasaju... 

 

OK, sad bez šale, ali, recenzije nekad i danas... razlike su dosta velike.

U moru proizvoda koji izlaze i niču kao gljive poslije kiše, teško je praviti neke temeljite recenzije koje bi odjeknule u svijetu i bile aktualne nekoliko godina shodno aktualnosti modela uređaja. Zato ih je teško i pronaći... jer ih, realno, ima jako malo.

 

Američki Stereophile se još nekako dobro drži u recenzijama, jer još uvijek drži staro pravilo da recenzije rade ljudi i u labu, ali posebice i na osnovu glazbe odslušane od strane recenzenta i to nekoliko vrsti i tipa glazbe, tako i sa nekoliko medija i uređaja za reprodukciju, a sve uz nekoliko kompleta ožičenja, zvučnika pa i konkurenstski ili sličnih uređaja koje recenziraju. Dakle, rade doista veliku usporedbu glazbe i doživljaja na više razina, što zapravo i jest prava recenzija. Nizati opis tehničkih mogućnosti nije recenzija.

 Ha mislim...Denon je jako izgubio market share, ali sad je inovacijom ispred svih.

 

Ovo nema bas veze s pojacalima i receiverima, ali pogledaj ovo recimo

 

https://djworx.com/denon-dj-turnt-up-to-11-the-sc6000-sc6000m-and-x1850-prime/

 

Featurei koje Pioneer nece 3-4 godine izbacit, a cijena 50% Pioneerove. Uglavnom po meni se Yamahi, Marantzu, Pioneeru itd dogada "Adobe" ili "Canon" efekt...ulijenili se i stavljaju lijepa pakiranja na isto vec 10ak godina.

A Denon je vise kao Sony...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo
Mitch kaže...

 Ha mislim...Denon je jako izgubio market share, ali sad je inovacijom ispred svih.

 

Ovo nema bas veze s pojacalima i receiverima, ali pogledaj ovo recimo

 

https://djworx.com/denon-dj-turnt-up-to-11-the-sc6000-sc6000m-and-x1850-prime/

 

Featurei koje Pioneer nece 3-4 godine izbacit, a cijena 50% Pioneerove. Uglavnom po meni se Yamahi, Marantzu, Pioneeru itd dogada "Adobe" ili "Canon" efekt...ulijenili se i stavljaju lijepa pakiranja na isto vec 10ak godina.

A Denon je vise kao Sony...

 Puno ima firmi danas koje točno tako rade, stavljaju lijepa pakiranja na iste tehnologije već desetljećima, a to ti budu sve te poznatije, mainstream firme. Prošli su dani kad je Sony predvodio s inovacijama i to su prošli ima 40 godina. Danas standarde guraju neki novi igrači, često puno skuplji od mainstream/poznatih firmi, a i Kinezi se guraju na tržište sa svojim dobrim tehnološkim izvedbama za malo para, kao na primjer Topping i Gustard.

 

Ja zato ne gledam moderna pojačala, zapeo sam u prošlosti i uživam. Ništa moderno me ni najmanje ne zanima, za pojačala.

Live long and prosper.
15 godina
neaktivan
offline
Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo za

Veliki problem radio streaminga je da naše radio stanice svako malo mijenjaju adresu streama, a nigdje ju ne objavljuju, nego moraš ići na njihovu stranicu i onda u kodu tražiti adresu, što je teži PITA. Kao da su se urotili protiv onih koji bi slušali preko neke aplikacije, a nije baš praktično slušati preko web stranice.

 

Jedino (a skupo) rješenje je kupiti ovakav streamer i nadati se da servis koji koriste ima ažurnu bazu i da će biti tu slijedećih desetak godina.

 

Uređaj ima stvarno skoro sve što treba i onda zeznu na trivijalnostima poput nepamćenja glasnoće ili neprikazivanja imena stanice. No to bi se još moglo riješiti updateom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo
Mitch kaže...

Dobar, ali sto vise citam recenzija playera, pojacala i mixera to shvacam koliko je Denon ispred svih zadnje 3-4 godine. Yamaha i Pioneer se nisu pomakli iz 2009.

 

Sta to Denon ima da je toliko ispred ova druga 2 proizvođača?

I ako je Denon 3-4 godine ispred ova druga 2 (koji su zapeli u 2009) onda je on negdje u 2012-2013god...sto je u danasnjem svijetu dosta (7-8 godina)...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo
djigibao kaže...
Mitch kaže...

Dobar, ali sto vise citam recenzija playera, pojacala i mixera to shvacam koliko je Denon ispred svih zadnje 3-4 godine. Yamaha i Pioneer se nisu pomakli iz 2009.

 

Sta to Denon ima da je toliko ispred ova druga 2 proizvođača?

I ako je Denon 3-4 godine ispred ova druga 2 (koji su zapeli u 2009) onda je on negdje u 2012-2013god...sto je u danasnjem svijetu dosta (7-8 godina)...

Denon u playerima (koji su ove godine trebali biti na najvecim festivalima - UMF, Tomorrowland, Creamfields...) od $1500 ima ono sto Pioneer nema ni u onima od $4500.

 

Ima direktan Wi-Fi (2.4/5) streaming sa Tidala i Beatporta te streama FLAC/ALAC/WAV.  O ekranu, koliko je veci i bolji necu ni pricat. Ima motorizirane plattere sa spin kontrolom, iznimno bolje algoritme za time-stretching pjesama i key change na odredenom tempu (pa cak i odabir par algoritama). Sto se tice cistog outputa na mixerima to je i dalje klasik valjda do 2010. 24-bit/96kHz i vjv max kojeg ce itko ikad trebat, medutim sad ima napokon konkurenta ShowKontrolu sa tzv StagelinQ koji podrzava 5 LAN ulaza na player, a player moze slat SMPTE time code na svih 5...i time pogonit i vizuale na stageu od 100m kao i sync s audiom. I napokon podrzava full Rekordbox...sto je Pioneerov softver

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 15:53 (Mitch).
16 godina
offline
Re: Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo
To se odnosi samo na CD playere ako sam dobro skuzio.
To bi bilo sve ili ima još nešto?
Pretežno mislim na pojačala ili stereo recivere.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo za

Ne radi se bas o CD playerima, vec o pravim playerima/turntable, odnosno cijeli set (4 playera + mixer) za DJ deck.

 

Ne razumijem kakve podatke zelis da ti prilozim? Pogledaj specifikacije, pogledaj cijene, promet i profit firmi i to je to. Uglavnom pricam o profesionalnim proizvodima.

 

Sto se tice stereo receivera, tu kruha vise nema za njih...i Denon se na vrijeme maknuo, a mislim da trenutno Sony radi best buy receivere (STR-DH190) a Yamaha R-N303 je najpopularniji skuplji izbor. Jednostavno se tu ni nije moglo sto promijenit, i dalje ocekujes 24-bita, 11.2, BT, WiFI i DLNA...

 

Uglavnom, sto zelim reci jest da dok Denon, QSC i Behringer su pivotirali profesionalni segment i srezali troskove tako da mogu ponudit nevjerojatno profesionalna rjesenja za malu cijenu, Yamaha i Pioneer stoje na mjestu, a trziste i potraznja se smanjuje.

 

Danas najveci broj ljudi doma slusa zvuk preko Apple TVa, castanja, PS4 itd. u kombinaciji s internet servisima....medutim entuzijasti su se onda okrenuli prema profesionalnijim rjesenjima od AV receivera koji su danas postala pristupacna. I pocela je padat potraznja od 2018. godine, sto se osjeti kod Yamahe (no oni i dalje sretno samaraju segment instrumenata).

 

Npr. kod mene je namjesten Sonos na svakom katu uz Behringer wi-fi pojacalo i qsc monitor/sub kombinaciju. Takoder je spojen jedan Denonov receiver na TV u dnevnom i takoder povezan na Sonos. Sve se kontrolira na XAir appu i razvuceni su speakon cablovi, a imam u zidu uticnice za RCA i balansirane kablove s cime mogu spojit citav DJ deck za studio.

 

Tl dr; Ja vam ozbiljno kazem, Pioneer i Yamaha i ta dva segmenta vezana za audio komponente bi mogli imat iznimnih problema za 5-10 godina ukoliko Denon popravi marketing.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 15:40 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo
tajo1960 kaže...
Mitch kaže...

Ne radi se bas o CD playerima, vec o pravim playerima/turntable, odnosno cijeli set (4 playera + mixer) za DJ deck.

 

Ne razumijem kakve podatke zelis da ti prilozim? Pogledaj specifikacije, pogledaj cijene, promet i profit firmi i to je to. Uglavnom pricam o profesionalnim proizvodima.

 

Sto se tice stereo receivera, tu kruha vise nema za njih...i Denon se na vrijeme maknuo, a mislim da trenutno Sony radi best buy receivere (STR-DH190) a Yamaha R-N303 je najpopularniji skuplji izbor. Jednostavno se tu ni nije moglo sto promijenit, i dalje ocekujes 24-bita, 11.2, BT, WiFI i DLNA...

 

Uglavnom, sto zelim reci jest da dok Denon, QSC i Behringer su pivotirali profesionalni segment i srezali troskove tako da mogu ponudit nevjerojatno profesionalna rjesenja za malu cijenu, Yamaha i Pioneer stoje na mjestu, a trziste i potraznja se smanjuje.

 

Danas najveci broj ljudi doma slusa zvuk preko Apple TVa, castanja, PS4 itd. u kombinaciji s internet servisima....medutim entuzijasti su se onda okrenuli prema profesionalnijim rjesenjima od AV receivera koji su danas postala pristupacna. I pocela je padat potraznja od 2018. godine, sto se osjeti kod Yamahe (no oni i dalje sretno samaraju segment instrumenata).

 

Npr. kod mene je namjesten Sonos na svakom katu uz Behringer wi-fi pojacalo i qsc monitor/sub kombinaciju. Takoder je spojen jedan Denonov receiver na TV u dnevnom i takoder povezan na Sonos. Sve se kontrolira na XAir appu i razvuceni su speakon cablovi, a imam u zidu uticnice za RCA i balansirane kablove s cime mogu spojit citav DJ deck za studio.

 

Tl dr; Ja vam ozbiljno kazem, Pioneer i Yamaha i ta dva segmenta vezana za audio komponente bi mogli imat iznimnih problema za 5-10 godina ukoliko Denon popravi marketing.

Dobro, sad polako i duboko udahni i pogledaj gore u kojoj smo tematskoj grupi...

 

"Advance Paris PlayStream A5 - Pametno pojačalo" ...   

 Haha pa pitao si me opcenito...procitaj lijepo sto sam napisao u prvom postu od kojeg je krenula rasprava dalje. Jednostavno kazem, ima dobrih proizvoda, ali tu vise nema nikakvog razvoja jer taj segment trzista postaje samo nisa...i lijepo kazem, Denon bi mogao imati jako dobar ekosustav za vecinu ljudi, a manje cijene

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice