A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

poruka: 130
|
čitano: 49.586
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s".
7 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Meni su dali HG8145V5, radi dosta dobro već dvije godine. Ne ide do 1000 na download ali u 95% slučajeva ta brzina se ne može ni iskoristiti tako da je okej. Pokriva solidno i Wifi s obzirom da je kuća sa tri kata.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Huawei HG8245Q2.

Preko kabela speedtest kaže 940/500 Mbps.

Je li netko uspio dobiti bridge mode na optici? Za moj router odgovor je nekoliko puta bio "ne može".

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Može, ali ti ga oni ne žele staviti u bridge mode jer žele da se koristi njihova oprema.

11 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Nekuzim tajbridge mode i kajce vam to

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Googlaj brate, ima sve na netu

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Meni je i 200/20 uvrh glave, bitno je da je stabilno. Ionako se ne kuži razlika u svakodnemom surfanju po netu s tim brzinama. Da, skinut ćeš s tom brzinom prije neki torrent ili igru., but who cares. Pitaj ljude u ruralnim djelovima što bi oni dali za 50/10 stabilnih. Ali je dobro je da se ima ako usfali jednog dana. 

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
hjjura kaže...

Huawei HG8245Q2.

Preko kabela speedtest kaže 940/500 Mbps.

Je li netko uspio dobiti bridge mode na optici? Za moj router odgovor je nekoliko puta bio "ne može".

Ne znam šta se filozofira toliko.

 

Ja sam na njihov router (Huawei) spoji SVOJ HONOR router koji podržava Wifi 6 i ostale blagodati.

 

Spojio sam ga kabelom i na Huawei routeru ugasi wifi. Brzina mi je na Honoru bez problema 950 mbps...

 

Bridge mode neće nikad dobiti, a uopće ti realno nije potreban.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 12:50 (R36).
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
R36 kaže...
hjjura kaže...

Huawei HG8245Q2.

Preko kabela speedtest kaže 940/500 Mbps.

Je li netko uspio dobiti bridge mode na optici? Za moj router odgovor je nekoliko puta bio "ne može".

Ne znam šta se filozofira toliko.

 

Ja sam na njihov router (Huawei) spoji SVOJ HONOR router koji podržava Wifi 6 i ostale blagodati.

 

Spojio sam ga kabelom i na Huawei routeru ugasi wifi. Brzina mi je na Honoru bez problema 950 mbps...

 

Bridge mode neće nikad dobiti, a uopće ti realno nije potreban.

Tako sam i ja spojio svoj Archer i nula problema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Shinzz kaže...
Pozdrav svima,

koristim A1 optiku već 2 godine (500/100 brzina). Kako mi je sada istekao ugovor, odlučio sam dalje koristiti uslugu te sam se prebacio na opciju 1Gbit download ( pošto nema više opcije 500mb download).
U petak su bili tehničari te promijenili tv box, router je ostao isti ( Huawei HG8245Q2). Nakon aktivacije nove usluge primjećeno je da net/wifi ne radi (lampica PON na routeru svijetli a lampica LOS ne). Zvao sam tehničara koji je bio na terenu, rekao je da provjerim sa službom, možda nešto u sustavu nije odrađeno. Nakon što sam se čuo sa službom za korisnike ustanovljeno je da je problem kod njih ( obzirom na lampice PON i LOS). Isti dan navečer net je proradio, nije me nitko kontaktirao povratno što su točno napravili.

Sada me muči brzina, prema speedtestu brzina nije bila veća od 600Mbs, zapravo se kreće opet oko 500MBs.
Fast.com pokazuje brzinu do 1.1GBs a Hakometar oko 800Mbs.
Upload se povećao sa dosadašnjih 120Mbs na 250Mbs, wifi brzina mi je ostala ista( 250-300MBs).

Koji izvor mogu uzeti najrelevantniji po pitanju mjerenja brzine?
Znate li za koji source da mogu testirati direktni download ( nisam našao nijedan da mi brzina ide preko 35-50MBs).

 

Kod mene je slicno.... Upload se digao, no download je ostao na razini 500Mbit.

 

Koliko vidim router HG8245Q podrzava 1Gbit brzinu.


Gdje zapinje?

 

EDIT: rijeseno resetiranjem rutera

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 15:41 (Keano16).
14 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
U mom kvartu su nedavno uveli optiku i njihovi agenti već neko vrijeme obilaze i gnjave ljude da pređu na A1. Kad su mene pilali, rekao sam im da imam ugovor sa T- comom još neko vrijeme. Oni su mi rekli da A1 nadoknađuje dio penala prema drugim mrežama ako se pređe kod njih. Ja sam im rekao da imam u T- comu brzinu oko 100 MBS na bakru i da to ni nije tako loše, te da mi se ne da gnjaviti sa tim prijevremenim raskidanjem ugovora. Da nek me nazovu na ljeto ako hoće, do tada ništa.. nije im bas bilo drago al šta je tu je.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 5:33 (freddie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice