A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

poruka: 130
|
čitano: 49.581
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s".
10 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Nije meni problem sto ce me integrirati u A1, vec zato sto je internet u Bnetu bio 145kn a ovdje je najeftinija opcija 179kn! :-(

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 11:18 (10alex).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
10alex kaže...

Nije meni problem sto ce me integrirati u A1, vec zato sto je internet u Bnetu bio 145kn a ovdje je najeftinija opcija 179kn! :-(

 I na B.netu je zadnja punuda za internet bila 149+20kn za brzinu 30 Mbit/s ak se ne varam pa si jos 15 kn za 150 Mbit/s.

Music for life!!
12 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Zadnje 2 godine sve te cijene su naglo skočile. Da li je razlog to tržišno natjecanje da ne dampaju cijene pa je dogovor da ih podignu ali da paralelno ulažu u izgradnji infrastrukture. Iskreno ne znam.

 

Moj primjer - prije 2 godine 169kn internet - 500 mbps/s, pa povećanje za 20kn na 189kn i sad će me najvjerojatnije koštati 209kn s brzinom 1 Gbit/s.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 12:58 (R36).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Sad me zvala iz A1 i sve je provjerila...

 

Samo usluga optičkog interneta:

 

Bez ugovorne obveze je 209kn - 1Gbit/s 

S ugovornom obvezom na 24mj je 199kn - 1Gbit/s

 

Rooter se ne mjenja - isti je kao i na 500 mbps...

 

Mogu koristit svoj rooter ali neću imat njihovu podršku kao što je kolega rekao.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 13:06 (R36).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Evo da se i ja javim vezaano za A1 optiku tj brzinu od 1gbit.Ja iman već duže vrijeme njihovu optiku sa brzinom od 500mbit i zvao san ih za ovu novu brzinu i sve su odradili veoma brzo,bez problema mogu da iman tu brzinu od 1gbit sa cijenom od 309kn mjesečno jer već iman trio paket kod njih.Rekli su da moraju zaminit tv box navodno ima novo sučelje i softwer i to bi tribalo biti kroz par dana :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Ja sam stari korisnik preko Carneta i sada placam 145kn sa 150 Mbit/s, tako da mi ovo povecanja na 179kn ipak drasticno povecava racun. :-(

 

Ali me zanima do koje brzine nude preko koaksijalnog kabela (jer kod mene u zgradu nisu uveli optiku)?

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 13:37 (10alex).
14 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

200 Mbit/s download

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

200/20 Mbit/s je sad osnovna i jedina brzina preko kablovske na novim paketima. Ne možeš uzet ni manje ni više.

Music for life!!
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
10alex kaže...

Ja sam stari korisnik preko Carneta i sada placam 145kn sa 150 Mbit/s, tako da mi ovo povecanja na 179kn ipak drasticno povecava racun. :-(

 

Ali me zanima do koje brzine nude preko koaksijalnog kabela (jer kod mene u zgradu nisu uveli optiku)?

Preko koaksijalnog kabela 200/20 je osnovna i jedina brzina. Druge nema u ponudi.

13 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Pozz ekipa evo samo da javim da su mi danas aktivirali novu brzinu od 1gbit :)

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
crosshair kaže...

Pozz ekipa evo samo da javim da su mi danas aktivirali novu brzinu od 1gbit :)

Evo i ja baš zvao danas da mi u petak nisu aktivirali brzinu.

Kaze da će mi sutra aktivirati.

 

Takoder si naručio novi router Honor router 3...isti kao od Huaweia.

Podržava Wi Fi 6+ tehnologiju a to mi je bitno. 

Nadam se da će u paru s Huawei P40 Pro sve to radit na jednoj višoj razini. 

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
crosshair kaže...

Pozz ekipa evo samo da javim da su mi danas aktivirali novu brzinu od 1gbit :)

Evo i ja baš zvao danas da mi u petak nisu aktivirali brzinu.

Kaze da će mi sutra aktivirati.

 

Takoder si naručio novi router Honor router 3...isti kao od Huaweia.

Podržava Wi Fi 6+ tehnologiju a to mi je bitno. 

Nadam se da će u paru s Huawei P40 Pro sve to radit na jednoj višoj razini. 

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
crosshair kaže...

Pozz ekipa evo samo da javim da su mi danas aktivirali novu brzinu od 1gbit :)

Koji ruter imaš? Koju brzinu imaš preko Wi-Fija? Što kaže fast.com?

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Iman huawei onaj bez antene ne sada točno koji model a brzina na wifi-u na 5ghz mi je oko 650 down i 330up 

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Evo ovo kaže fast.com :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 19:43 (crosshair).
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Odlična brzina. Sad se možemo samo nadati da će takva i ostati svima kada svi pohrle po ponudu. 209 kn za internet 1 Gb/s je stvarno vrlo dobra cijena. 

6 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Šta vi radite s tim brzinama...125MBps:)...450GB za 1h
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Ma cijena je više nego odlična a tribala bi ostat brzina ovakva skoro uvijek jer rekao mi je tehničar da naša centrala ima veliku propusnost jer smo mi dobili optiku prije god dana pa je to sve novo.Nadam se da neće puno padat brzina ;)

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Neka nje kada mogu uzet,daj Bože da svi ovako mogli a razlika mi u cijeni što san prije imao brzinu od 500mbit je 30kn tako da ne vidim razlog da je ne uzmen ;)

6 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Šmrc....mojih 15mbps je uklesano u beton...makar da je duplo pa da mogu gledati 4K HDR....A ovako 1440p je već problem...da je cijena 50kn onda bi se to dalo progutati...A ovako dok neki za 180kn dobiju brzine od kojih boli glava ja za istu lovu imam ovo što imam
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
crosshair kaže...

Ma cijena je više nego odlična a tribala bi ostat brzina ovakva skoro uvijek jer rekao mi je tehničar da naša centrala ima veliku propusnost jer smo mi dobili optiku prije god dana pa je to sve novo.Nadam se da neće puno padat brzina ;)

Nije da se hvalim, ali imam optiku još od 2012. godine; od 2013. imam 100/100. Amis, više od toga ne smijem jer postajem nostalgičan. 🙄

 

Danas sam na čekanju; Amisova infrastruktura kojom danas upravlja A1 ne može dati više od 100/100 (treba očitu, ali skupu nadogradnju). Tako da sam već 7 godina na istoj brzini i trenutno na čekanju da vidimo što će se dogoditi s Amisovom optikom. Navodno se gasi do kraja godine, ali vidjet ćemo...

crosshair kaže...

Neka nje kada mogu uzet,daj Bože da svi ovako mogli a razlika mi u cijeni što san prije imao brzinu od 500mbit je 30kn tako da ne vidim razlog da je ne uzmen ;)

Iskreno ta brzina je više namijenjena data centrima, ali ako se već nudi i po toj, ali stvarno, smiješnoj cijeni, zašto je ne uzeti za doma. Sada 100/100 s telefonom plaćam oko 180 kn mjesečno. 1000/500 bi me došlo 219 kn; još ako bih upecao neki popust jer sam već valjda 13 godina korisnik Amisa—Vipa—A1; ma milina. Ali iskreno, meni bi i 200/100 bilo skroz dosta.

 

Jedino mi je žao što takve brzine nisu dostupne svima. Imam puno prijatelja koji žive u ruralnim mjestima gdje samo mogu sanjati o tim brzinama. Gdje se još uvijek bore s bakrenom paricom i 20 Mb/s.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 20:08 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Pa da razumin te u potpunosti a kada bi ti ja rekao da živim u malom mistu na moru u kojemu zimi ima oko 2000 stanovnika šta bi onda reka da mi imamo optiku i to ne samo dio mista nego cijelo misto je pokriveno optikom.Ja ti živim u mjestu Brela i moje misto je pokriveno u potpunosti sa optikom :)

I ja san prije bio na bakru i nije mi bilo drugo opcije nego samo to jer nije bilo ništa više i mi smo surfali i skidali stvari sa neta brzinom do 10mbit a neki i do 4mbit koji su bili dalje od centrale

12 godina
offline
A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Ne bi smijela padat brzina na optici bez obzira na sve, jer znam da je meni na 500mbps minimalna brzina koji mi moraju isporučit 350mbps. Ne znam koja je min brzina ako se radi o 1Gbit/s.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

70% najvece ugovorene brzine, razdvojeno za UL i DL

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
Jovanka kaže...

70% najvece ugovorene brzine, razdvojeno za UL i DL

 700 mbps...meni dosta.

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
crosshair kaže...

Evo ovo kaže fast.com :)

Ovo si dobio spojen direktno na router preko mrežnog kabla?

 

Ja na P40 Pro - WIFI - max 565 Mbps download, a 174 Mbps upload

 

Prije povečanja brzine je bilo (kad je bila 500 mbps) - max 507 Mbps download, a 119 Mbps upload

 

Čekam novi router pa me baš zanima usporedba brzine na wifi-u.

 

Ja u svakom slučaju primječujem da nekako sve brže radi...od IPTV programa, do svega na mobu što se tiće interneta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 21:59 (R36).
13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Da direktno spojen priko mrežnog kabela

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Meni na P30 pro na 5Ghz wifi je oko 650 dow i 330 upload,probaj upaliti 5Ghz opciju u roteru ako već nisi ;)

12 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s
crosshair kaže...

Meni na P30 pro na 5Ghz wifi je oko 650 dow i 330 upload,probaj upaliti 5Ghz opciju u roteru ako već nisi ;)

Meni ti je router u galeriji u potkrovlju...

Već sam se ja zajebavao s postavkama...

Na Iphonu 11 mi je ista brzina kao na P40P...a na Note 9 mi je 400 Mbps. 

 

U svakom slučaju sve nekako bolje radi od kad su povećali brzinu. 

 

Al ja čekam novi router tako da ću onda vidjet pravu razliku. 

 

13 godina
offline
Re: A1 nudi fiksni Internet s brzinom do 1 Gbit/s

Da bolje i meni radi iako je i na 500mbit sve radilo kako triba.Samo koji kabel koristiš za spajanje na komp,ja san trenutno na Cat 5 e mislin se uzet Cat6 dali bi bilo šta bolje možda??

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice